Jump to content
Sign in to follow this  
muratveb

iPhone Eşzamanlamada iTunes Uygulama Eşzamanlamama Sorunu

Rate this topic

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar.

Macbook Pro ile iPhone 6 telefonumu genelde günlük olarak yedekliyordum.

Fakat iOS9'dan sonra ne olduysa iTunes ile eşzamanlama yaptığım zaman "Satın alınan uygulamaları aktar" olayı pasif durumda.

Yani şöyleki : ben yedek alacağım zaman eskiden uygulamaları otomatikmen bilgisayara kopyalar eski sürümlerini de otomatikmen silerdi.

Fakat şimdi uygulamaları yedeklemiyor. Ve telefonu geri yüklediğim zaman tüm uygulamaları internetten geri yüklüyor. 

Bu sorunu sadece ben mi yaşıyorum ? Lütfen yardım arkadaşlar :(

iOS 8.4 de sorun yok iTunes yeni Sürüm sıkıntılı onuda güncellemedim ben oto aktarmiyorsa manuel deneyiniz

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Manuelde nasıl oluyor bilmiyorum ama eğer manuelden kastınız cihazın üstüne sağ tıklayıp "satın alınanları aktar" ise onuda yapmıyor iTunes.

Macbook Pro da OS X El Capitan 10.11 + iTunes 12.3.0.44 kullanıyorum. Eski sürüm iTunes nasıl kurulur yada kurulabilir mi onuda bilmiyorum :( 

Ama benim bu sorunu çözmem lazım. Merak ettiğim herkeste durum aynı mı iOS 9 kullananlarda yani ?

Artık uygulamaları mac'e kopyalama devri bitti uygulamaları kopyalamıyor, siz yedek alıyorsunuz log tutuyor yedeği yüklediğiniz zaman uygulamaları yeniden appstore'den indiriyor.

ilk kez eşzamanla dediğimde tüm uygulamaları attı ama itunes'a. bundan sonra gelen güncel sürümleri telefondaki ile değiştirmiyor. yoksa ilk seferde de atmazdı. ipalar bilgisayarda var çünkü.

ilk kez eşzamanla dediğimde tüm uygulamaları attı ama itunes'a. bundan sonra gelen güncel sürümleri telefondaki ile değiştirmiyor. yoksa ilk seferde de atmazdı. ipalar bilgisayarda var çünkü.

Bende de ios 9.1 yüklü.Bendeki itunes de güncellemeleri yapmıyor.Güncelle diyorum.Güncellemiyor.

Bu konuda ciddi bir sorun var. Eğer eşzamanlama ile uygulamaları ben bilgisayara yedekleyemeyeceksem diğer türlü itunes ile yedek almanın mantığı nedir ?

Eğer amaç buluta yedeklemekse onu telefondan da yapabilirim. Nasıl olsa iCloud menüsü altında yedekleme var.

Böyle saçma sapan bir güncelleme mi olur arkadaş ya resmen düzenimizi bozdu iOS9 :( Eski Apple özlüyorum artık. Tamam kısıtçıdır Apple ama bu kadar da olamaz.

Uygulamayı ister yedeklerim ister yedeklemem o benim kendi tasarufumdur. Ona ne diye engel koyup beni buluta mahkum ediyor ki Apple.. Umarım biran önce bu sorunu çözerler. iOS9 yeterince canımı sıktı cidden iPhone6'dan soğuyacak aşamaya geldim :(