Jump to content
Sign in to follow this  
canfacan

bootcamp yedeği nasıl alırım?

Rate this topic

Recommended Posts

merhaba, el capitan yüklerken bootcamp yüzünden yükleyemiyorum bende bootcampin yedeğini alıp bootcampi silip tekrar yüklemeyi düşünüyorum bunu nasıl yaparım. windowsun yedeğini mi almam gerekli yoksa programı var mı?

Carbon copy cloner veya paragon bootcam backup tarzı programlar ile bootcamp drive'nizin yedeğini alabilirsin. Fakat bununla beraber bootcamp bölümünüz elcapitan veya farklı bir os sürümü yüklemenize bir engel teşkil etmez. Osx işletim sisteminizin bulunduğu bölümü "parititon" formatlayıp tekrardan yükleme yapabilirsiniz. Bu işlem bootcam kısmına zarar vermez. Kurulumun ardından alt tuşuna basarak isterseniz eskisi gibi windowsu boot edebilirsiniz.

Kolay gelsin.

Carbon copy cloner veya paragon bootcam backup tarzı programlar ile bootcamp drive'nizin yedeğini alabilirsin. Fakat bununla beraber bootcamp bölümünüz elcapitan veya farklı bir os sürümü yüklemenize bir engel teşkil etmez. Osx işletim sisteminizin bulunduğu bölümü "parititon" formatlayıp tekrardan yükleme yapabilirsiniz. Bu işlem bootcam kısmına zarar vermez. Kurulumun ardından alt tuşuna basarak isterseniz eskisi gibi windowsu boot edebilirsiniz.

Kolay gelsin.

merhabalar el capitan yüklemeye çalıştığımda eğer el capitan yüklerseniz bilgisayarınızda ki windows bölümü artık çalışmaz diye bir uyarı alıyorum. mac tarafına mı format atayım? içinde ki dosyalarım için ilk önce timemachine ile yedek alsam , sonra mac tarafını silip tekrar yüklesem time machineden de programları mı alabilirmiyim :)  teşekkürler

Senin cihazının modeli ne şu an hangi sistem yüklü? Eski nesil bir cihaz mı kullanıyorsun?

Yüklemeden önce yedek almanda büyük fayda var. Timemachine yedeğinin farklı bir bölüme aldığından emin ol. Hatta yapabiliyorsan taşınabilir bir diske al. Windows bölümde de yer alan önemli verilerini de yedekle. Bir şeyler ters giderse bu yedekler senin can simidin olur. Programlar yedeklenmesini ben pek mantıklı bulmuyorum. Her allahın günü yeni versiyonları çıkıyor. İnternetten tekrar indirmek çokta bir zaman almıyor.

Ben yükleme yapmadan önce yükleme usbsi oluşturup daha sonra bu usbden sistemi boot edip yükleme yapıyorum. Yükleme yaparken sadece mac bölümüne format atıp işlemi sonlandırıyorum. Bu şekilde bootcamp bölümünde bir problem oluşmuyor. Yeni nesil sistemlerde bu şekilde.