Jump to content
Sign in to follow this  
ykaan

Pupa Cihaz Değişimi

Rate this topic

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar pupa dan aldığım iphone 6 plus ı ekranın üst köşelerinde oluşan sarı lekeler ve bir kaç sorunundan dolayı değişime gönderdim. Gönderen kişi bana telefonun yüksek bir ihtimalle değişeceğini 0 cihaz geleceğini söylediler. Merak ettiğim konu şu yeni gelecek cihaz kutuda ve aksesuarlı  cihaz olmayacakmış sadece jelatinde 0 cihaz. Bu gelecek cihaz hakkında bilgi sahibi olan varmı sorunlumu gerçekten 0 cihazmı ve yeni aldığımız kutudan çıkan iphone gibi kalitelimi yoksa farklı bir cihazmı olacak bir sorun olurmu ve bu işlemi yaparak iyimi yoksa kötümü ettim ? :s

Edited by Belmaci

Kim ne derse desin jelantinle gelen cihazlar fabrikada tamir görmüş cihazlar oluyor. Bende telefonumun camını kırdığımda yeni cihaz aldım. Uzun bir süre sonra telefonumu servise götürmüştüm. Teknisyen arkadaş daha önce tamir gördüğünü söyledi. Halbuki sıfır olması lazım. Nasıl olur dediğimde bağlantı vidalarının  bile orginalinden farklı olduğunu gördüm.

öncellikle sıfır swap adı altında değişim cihazı gelecek sıfır dostum fabrikasyon jelatinli yanlız cihazı teslim alırken heryerine dikkatli şekilde bak kontrol et darbe cizik varmı diye birde sana tavsiyem ekran üst ve alt sağ-sol  koşelerine baskı uykula boşluk varmı tıtıkırtı yapıyormu.

ben 5 adet iphone swap cihazı teslim aldım ama en son aldığım 64 gb iphone 6 da sim kart girişi yanında iki derin cizik vardı ve ekran alt şarz girişi kısmından bastırınca oynuyordu vidayı sıkıp verdiler bende pek sorun etmedim kabul ettim zaten apple ekran boşluğu ve sararma konusunda müşterilerini mağdur etmiyor.

Kim ne derse desin jelantinle gelen cihazlar fabrikada tamir görmüş cihazlar oluyor. Bende telefonumun camını kırdığımda yeni cihaz aldım. Uzun bir süre sonra telefonumu servise götürmüştüm. Teknisyen arkadaş daha önce tamir gördüğünü söyledi. Halbuki sıfır olması lazım. Nasıl olur dediğimde bağlantı vidalarının  bile orginalinden farklı olduğunu gördüm.

bazı cihazları bariz belli oluyor ama apple swap cihazı adı altında değişim cihazı olduğu için cihaza az vergi ödüyor bu hatayı yapmaması gerekir bence konu ile ilgili mail attım ve swap cihazlarının taşımadan dolayı darbe aldığı kutu içinde verilmesi önerisini dile getirdim henüz bir dönüş yok :) 

cihazlarınızı pupa ya da apple store danmı gelmişti değişimi bu firmalar mı yapmıştı ?

cihazlarınızı pupa ya da apple store danmı gelmişti değişimi bu firmalar mı yapmıştı ?

swap cihazların hepsi appleden geliyor.ben hepsini genpa servisinden yaptım

bazı cihazları bariz belli oluyor ama apple swap cihazı adı altında değişim cihazı olduğu için cihaza az vergi ödüyor bu hatayı yapmaması gerekir bence konu ile ilgili mail attım ve swap cihazlarının taşımadan dolayı darbe aldığı kutu içinde verilmesi önerisini dile getirdim henüz bir dönüş yok :) 

Sanmıyorum kutu ile vereceklerini. Yani değişimden sonra bende sorun yaşamadım. Yanlış hatırlamıyorsam 500tlmi almışlardı. Garantisi olduğundan ve başka çaren olmadığından mecbur kabul etmek durumunda kalıyorsun. Sana zaten başka bir alternatif sunmuyorlar. 

az önce apple türkiye müşteri hizmetlerini aradım ve bütün bunları sordum anlattım bana aynı şekilde 0 cihaz geldiğini daha önce kimseden sorun yaşandığı hakkında şikayet almadıklarını yinede herhangi bir olsaı en ufak sorunda tekrar değişim yapabileceklerini söylediler ama yinede şansa ve allah bilir :S

az önce apple türkiye müşteri hizmetlerini aradım ve bütün bunları sordum anlattım bana aynı şekilde 0 cihaz geldiğini daha önce kimseden sorun yaşandığı hakkında şikayet almadıklarını yinede herhangi bir olsaı en ufak sorunda tekrar değişim yapabileceklerini söylediler ama yinede şansa ve allah bilir :S

bu konuda sıkıntı yapma swap cihazın bi süre sonra sorun çıkartsa bile geri ver yenisini al 

onlarda aynısını söylediler bide 3 kez değişimden snra komple 0 bir kutusunda cihaz verme gibi bir durum varmış sanırım.

Sorularınız için soru cevap bölümünü kullanınız.

...İphne 6 8.4 TaiG JB...

(Hızlı yanıt alabilmek için lütfen iletileri alıntılayarak cevaplayınız)

Her ağızdan bir ses çıkıyor 50 defa bu konu konuşuldu. Swap cihazlar sıfırdır. Tamir filan görmemiştir. Yok apple'da arkabam var söyledi, yok babam amerikada appleda söyledi. Geçin bu lafları arkadaşım. Gereksiz yere insanların miğdesini kafasını bulandırmayın. 

• Like 1

Her ağızdan bir ses çıkıyor 50 defa bu konu konuşuldu. Swap cihazlar sıfırdır. Tamir filan görmemiştir. Yok apple'da arkabam var söyledi, yok babam amerikada appleda söyledi. Geçin bu lafları arkadaşım. Gereksiz yere insanların miğdesini kafasını bulandırmayın. 

Bu kadar kesin nasıl konuşuyorsun. Bende 6 plus var 1 yıldır kullanıyorum ama hoparlörde aldığım günden beri cızırtı var ve cihazım sıfırdan farksız.telefonu bana değiştirseler ve sıfır verseler diyelim benim cihaz ne olacak çöpe mi atacaklar. Ben sana söyleyim bu telefonu anca geri dönüşüme gönderirler ve bu müşteriyi aslında hem memnun eden ve hemde acaba sıfır mı yoksa geri dönüşüm cihazımı verdiler şüphesinde bırakan bir durum  . 

Bu kadar kesin nasıl konuşuyorsun. Bende 6 plus var 1 yıldır kullanıyorum ama hoparlörde aldığım günden beri cızırtı var ve cihazım sıfırdan farksız.telefonu bana değiştirseler ve sıfır verseler diyelim benim cihaz ne olacak çöpe mi atacaklar. Ben sana söyleyim bu telefonu anca geri dönüşüme gönderirler ve bu müşteriyi aslında hem memnun eden ve hemde acaba sıfır mı yoksa geri dönüşüm cihazımı verdiler şüphesinde bırakan bir durum  . 

Güzel arkadaşım dediğin olay amerikada evet oluyor. Fakat türkiyede Tüketici hakkı olarak böyle birşey yasak.

Benimde 5s'imi hoparlör kısmını temizletmeye verdim ve 6 ay garantisi kalmıştı. Daha sonra bana swap cihaz verdiler ve garantisini sorgulattığımda 24 ay olduğunu gördüm.

Sunny değil bu bilmem farkındamısınız Apple.

Bide şu var '' yok efendim apple aldığı telefonların  sağlam parçalarını on kere test ediyor sonra sıfır telefon topluyor'' 

Yahu be kardeşim zorludan randevu alamıyoruz yoğunluktan dolayı Apple işi gücü senin bir tarafı kırık telefonunlamı uğraşacak?

Yorumların şahsınıza değildir.

Saygılar.

2007'den günümüze dünya çapında 100 milyon kullanıcı tarafından satın alındı.

iPad serisi ise piyasaya çıktığı ilk 9 aylık dönemde15 milyon satış rakamını görmüştü.

amerikada evet oluyor lafın zaten dediğimi doğruluyor. Koskoca Amerikada uğraşıp ta diğer ülkelerde mi uğraşmayacak. Dış kasayı yenile al sana yeni telefon ayrıca yazıma dikkat et benim telefonumdan bahsettim sıfırdan fark sız kasada bir tane çizik yok ve benim gibi kullanan binlerce insan var. Türkiyede ayrıca değişim cihazının sana sıfır verileceği hangi kanunda yazıyor. Benim bildiğim aynı cihaz aynı arızayı 3 ten fazla yaparsa sıfır yada yenisi ile değişiyor.