Jump to content
Sign in to follow this  
cnv_58

Genpa iPhone Değişim Macerası

Rate this topic

Recommended Posts

Arkadaşlar başımdan geçen telefon değişimini anlatıcam ilerde Birgün başınıza gelirse en azından karar vermenizde yardımcı olur . Telefonum 6plus 64gb Turkcell'den alındı Genpa garantili ve kaskolu çepkask denen bir firma. Öncelikle telefon ilk Satışa çıktığında aldım o zaman kılıf yoktu aldığım yerde kılıfsız kullandım biraz bu arada çalıştığım için ufak tefek kenarlarında çizikler Kırıklar oluştu ufak bir yere dokunsanız hemen soyuluyor zaten sadece köşelerinde vardı ama abartı derecede değildi çok yakından bakınca belli oluyordu neyse daha sonra kılıf aldım kılıflı kullandım telefonu düşürmedim büyük bir darbede yememişti son iki üç haftadır Ekranın üstünden aşşa doğru beyaz beyaz şeritler iniyor ekranı kitliyor kendi kendine birşeyler yapıyor veya hiç birşey yapmıyordu anakart sorunu Olduğunu anladım  veya yazılımdandır belki diyerek restore ettim baktım aynı üstündeki jiletin dokunuyorsa filan dedim jiletini söktüm baktım yine devam ediyor Apple ı Aradım anakart sorunu büyük ihtimalle dediler teknik servis olarak ben GENPA ya götürdüm ertesi gün Aradım 1300 küsür lira değişim ücreti istediler neden dedim fiziksel Kullanıcı hatası var büyük darbe almış dediler dedim ufak tefek çizik Kırımlar var ter temiz istiyorsan kutusundan cıkartmıyacaksın telefonu sonucda insan kullanıyor olucak o kadar çift kale Mac yapmadım ya telefonla dedim biraz sertleşti tabi dedim cihazın çıkışını verin sonra appleyi Aradım üst departmandan biriyle konuştum oda genpadan fotoğraf istedi artık GENPA nasıl çekip yolladıysa bana itibar etmedi o kadar darbe almadı düşürmedim kılıflı kullanıyorum dediysemde sonra isterseniz yurt dışındaki Mühendislere fotoğrafları yolluyabilirim dedi dedim yok sana atılan resimleri tahmin ediyorum büyütüp atmışlardır dedim kaskosu var dedim firma ismini verdim önermedi çok şikayet gelmiş ve çokkez Çakma Parça takmışlar dedi sonra kapattım internetten baya araştırdım kasko şirketini baktım herkes şikayetçi merdiven altı firma belli daha sonra zorlu AMV den randevu aldım ve cihazımı götürdüm böyle böyle dedim anlattım aldı baktı çocuk Sağolsun bu çok normal çizikler vs. Dedi götürdü inceletti ve ürün ücretsiz değişim onayı çıktı 30 dakika içinde yeni Sıfır cihazımı getirdiler . Ve şuan o cihazdan yazıyorum hatalarımı affedin telefondan yazıyorum inşallah Arkadaşlara yardımcı olur benim gibi duruma düşenler GENPA nın tuzağına düşmezler GENPA ya güvenmiyorum ve asla daha onlardan cihaz almam bir kaç sene önce kulaklığımıda götürmüştüm ve su kaçmış dediklerdi ama öyle olmadığını biliyordum dedim kulaklık sizin olsun bir kaç ay sonra arayıp beni kulaklığının yapıldığını söylediler bende sizin gibi aç şirketin olsun dedim ve almadım pazartesi görüşmüş olduğum Apple üst departmandaki bayanı arayacağım ve Apple olarak kendi Müşterilerine güvenmelerini itibar etmeleri gerektiğini üstüne basa basa söylüyeceğim . Herkese iyi günler iyi Akşamlar bende uzun süredir bir konuda cevap vs. Yazamıyordum Buda bir mani oldu ama sürekli girip foruma bakıyorum .

Edited by cnv_58
  • Like 1

Olması gereken olmuş. Dediğin gibi büyük bir darbe izi yoksa telefon sorunlarını kabul etmek zorundalar...

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Like 1

Genpa kvk Teknosa medya market hiç uğraşmayacaksın telefonu aldığın mağaza ile. Artık Türkiye de Apple Store var Gönül rahatlığı ile götüreceksin yada göndereceksin ben Adana da yaşıyorum sorun olduğunda beni genpa kvk yada pupa ya yönlendiriyor ben ısrarla Apple Store u tercih ediyorum her zaman bir numara. 

• Like 2

Keske dava etsen genpayi resmen insanlari dolandiriyor

• Like 1

Apple Storedan alışveriş yapın derim bundan sonra en güzeli

Sent from my iPhone 6s Plus 128 Gb using Tapatalk

• Like 1

Apple servisi haricinde gerçekten garanti anlamında ülkede büyük sıkıntı var.örnek olarak arkadaşım note 5 aldı 2 gün sonra dokunmatiğinde sorun çıktı 1 aydır telefon gelecekte kullanacak.yapmadığı şey kalmadı.şimdide haklı olarak telefondan soğudu ve tüketici haklarına verdi parasını geri alıcakmış haklıda bence.demek istediğim herşey bizden parayı alana kadar ama ben iphone 6 plus kullanıyorum.telefon dokunmatiğinde sıkıntı olmuştu hemen değiştirdiler.

bende sıkıldım mesela iphone dan birazda android kullanayım diyorum ama cihaz almaya korkar oldum heleki bu note 5 davasından sonra.

fazla diyebilecek bir şey yok.Herkezin yapması gerekeni sadece apple yapıyor hepsi bu.

• Like 1

On 8 Kasım 2015 23:02:55, sulu5 yazdı:

Keske dava etsen genpayi resmen insanlari dolandiriyor

Bana itibar etmeyen bayanı aradım ve söyledim oda genpa hakkında işlem başlattı...

genpadan bir şey almayın arkadaşlar ben dilekçe çektim onlara mahkemeye verme dilekçesi 33 gundur beklenen cihaz bir saat içinde hazır oldu öyle ipnoşlar onlar.

• Like 2

Apple Care+ (Avrupada 89€)  Türkiyede varsa en iyisi onu alin iphone alirken telefonu parcala cüzi bir miktara yenisini aliyorsun Avrupada (69€) kullanici hatasi olursa ve garanti +1 yil artiyor diger sorunlarda direk bakilmaksizin hataya birebir degisim yapiyorlar.

• Like 1

Bu olay in tersi de benim basima geldi iphone 6 plus kamera si dalgali idi zorludan randevu aldim goturdum bu telefon dalgali kameraai dedim  gorevli bakti evet dedi hatta cektigim videolari gosterdim evet haklisiniz dedi bugun burda kalmali kamera degisecek dedi bende dedimki ankaradan geliyorum iphone tamiri yapmiyormussunuz degisim istiyorum dedim oda bekleyin dedi asagi katta teknisyenlere goturdu ondan aonra geldi beyfendi asagida 5 -6 tane 6 plus a baktim hepsinin kamerasi ayni normal bu dedi 2 hafta sonra ankara da basari servisine gitttim onlara gosterdim videolari kamerasina baktilar haklisiniz kamera sorunu var bazi pluslarda dediler 8 gun sonra yenisjni verdiler bana basari servisi yani diyecegim zorludakiler de o kadar iyi insan degil bence en iyisi basari zorludaki calisanlar benim gozumde tahailli abaza :) gelen kadinlara her turlu guzellik yapiyorlar randevuzu hizmet degisim vs erkek oldumu duurr

• Like 1

17 dakika önce, sulu5 yazdı:

Bu olay in tersi de benim basima geldi iphone 6 plus kamera si dalgali idi zorludan randevu aldim goturdum bu telefon dalgali kameraai dedim  gorevli bakti evet dedi hatta cektigim videolari gosterdim evet haklisiniz dedi bugun burda kalmali kamera degisecek dedi bende dedimki ankaradan geliyorum iphone tamiri yapmiyormussunuz degisim istiyorum dedim oda bekleyin dedi asagi katta teknisyenlere goturdu ondan aonra geldi beyfendi asagida 5 -6 tane 6 plus a baktim hepsinin kamerasi ayni normal bu dedi 2 hafta sonra ankara da basari servisine gitttim onlara gosterdim videolari kamerasina baktilar haklisiniz kamera sorunu var bazi pluslarda dediler 8 gun sonra yenisjni verdiler bana basari servisi yani diyecegim zorludakiler de o kadar iyi insan degil bence en iyisi basari zorludaki calisanlar benim gozumde tahailli abaza :) gelen kadinlara her turlu guzellik yapiyorlar randevuzu hizmet degisim vs erkek oldumu duurr

thaili abaza :D:D:D:D   ahahha Türk erkeklerınde genelınde olan bırsey bu şaşırmamak gerek yakında ya kaparlar store yada yabancıları çalıştırırlar.

Tahsilli yazacaktim apple i aradim sikayet ettim durum boyle boylr abaza dedim  telefonda

• Like 1

3 saat önce, sulu5 yazdı:

Tahsilli yazacaktim apple i aradim sikayet ettim durum boyle boylr abaza dedim  telefonda

ahahhaha ne dedi öyle deyınce :D :D

bi ürün iğnede olsa işin içinde genpa varsa almayacaksın. böyle yavşak bir firma daha yoktur. benim 5s imi çöp ettiler gönderdi şerefsizler.

telefonun şarjı 4 saat gidiyor diye gönderdim 1130 tl ücret istediler iade aldım telefon bi geldi ne açılıyor ne şarj oluyor. nereye başvurduysam haklı cıkamadım. 

bi ürün iğnede olsa işin içinde genpa varsa almayacaksın. böyle yavşak bir firma daha yoktur. benim 5s imi çöp ettiler gönderdi şerefsizler.

telefonun şarjı 4 saat gidiyor diye gönderdim 1130 tl ücret istediler iade aldım telefon bi geldi ne açılıyor ne şarj oluyor. nereye başvurduysam haklı cıkamadım. 

Bu dogrumu sahiden genpa kirmizi kalemi yedi benden

• Like 1

Bir saat önce, repsool yazdı:

Bu dogrumu sahiden genpa kirmizi kalemi yedi benden

evet arkadaşım doğru telefonu kullanamıyorum. eskiden 3-4 saatte olsa çalısıyodu şarja tak devamdı şimdi ne şarj alıyor ne açılıyor komple susmuş cihaz. şikayetvar.com da araştırdım genpadan canı yanan çok. siz siz olun aman deyim sakın genpa gibi lanet şerefsiz bir firmaya bulaşmayın.

• Like 1