Jump to content
Apple iOS 12.4 sürümünü imzalamayı durdurdu!
Sign in to follow this  
nocturneox

şarj sorunu

Rate this topic

Recommended Posts

arkadaşlar

evde hem ipad ,hem iphone şarj ediyorum. bazen ipad kablo uyumlu değil diyor. evde o kadar çok kablo oldu ki , hangisi orjinal hangisi değil bilmiyorum.

kablodan mı yoksa şarj aletinden mi onu da anlamıyorum. bazen şarj yapıyor gözüküyor, 1 saat sonra bir bakıyorum % 7 dolmuş.

sizde de yedek aldığınız şarj ya da kablolarda böyle sorunlar oluyor mu?

hem iphone hem ipad mini de sorunsuz kullanacağım şarj aleti tavsiye edermisiniz?

Her cihazı kendi cihazı ve kendi kablosuyla şarj ediyorum sizde öyle yapın çünkü iphone ve ipad şarj aletlerinin akım güçleri farklı.

Bilgilerinize

Her zaman orijinal şarj adaptörü ve usb kablo tercih edin. Kablonuz orijinal veya lisanslı bir ürün ise seçkin markalı powerbank lerden de şarj edebilirsiniz. Hatta ben böyle şarj ediyorum ve herkese tavsiye ediyorum kesinlikle pilin ömrünü koruyor basitçe açıklamak gerekirse adaptörler bilindiği gibi prizdeki yüksek voltajı elektromanyetik devre sayesinde 5 veya 10watta çeviriyor bu aktif akım iletilirken topraklı prizin döngüsel akımı yüzünden adaptörler devamlı aynı tamsayılı voltajı aktaramıyor milimetrik amper farklarıyla şarj olan batarya her saniye farklı düzeyde akıma maruz kaldığı için batarya ömrüne olumsuz etki yapıyor lityum ion bataryaların kapasitelerinin zamanla azalmasının nedeni budur. Ancak powerbank belli bir depolanmış enerjiyi sabit akımlı kaynaktan verdiği için doğal olarak pil sapıtmıyor ve ömrüne olumlu etki ediyor.

Bunu çok önceden HTC nin lityum ion piller için internette yayınladığı makaleyi çevirerek okumuştum. Eğer uzun süre aynı cihazı daha verimli batarya ile kullanmak istiyorsanız sizin de uygulamanızı tavsiye ederim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Like 1

Ipadi 10w gücünde olan adaptörle şarj etmeniz lazım. Adaptörün üzerinde yazar. Aksi halde dolum bir hayli uzun sürer.