Jump to content
Sign in to follow this  
girisyok

iPhone 6S İşlemci Farkları ve Performansları

Rate this topic

Recommended Posts

Arkadaşlar biliyorsunuz malumunuz 6s te ve 6splus ta iki farklı işlemci kullanıldığından dolayı batarya ömründe değişkenlik gösterdiği bununda kullanıcısı olan bizleri haliyle rahatsız ettiği bir gerçek. Yine forumda işlemciyle alakalı bir konuyu tamamen okudum.

İki farklı işlemciyi kullanan arkadaşların kullandığı işlemcinin hangisi olduğu ile birlikte geekbench ya da antutu işlemci skorlarının ekran görüntülerini burada paylaşabilirler mi? Tsmc işlemciye göre daha çabuk batarya tüketen Samsung işlemcinin değerleri daha yüksek olabilir mi acaba, ya da hızlı olduğu icin mi daha fazla ısınıyor ne dersiniz.

Eğer bu şekilde farklı işlemci skorlarının ekran görüntülerini burada paylaşırsak benim gibi yakın zamanda 6s ya da 6splus almak isteyen arkadaşlara yardımcı olacaktır. İyi forumlar.

iOS 9.2 beta 2 iPhone 4s

iOS 7.1.1 iPad mini2

62c1d40de82d0aec757eabe582b31e01.jpg8c90f5719ef788590bcb6ce07d6f2e49.jpg

ios 9.2 public beta 2 yüklü ne derece sağlıklı oldu bilmiyorum ama sonuç bu.. Cihaz 128 6S Plus TSMC işlemci

Sent from my iPhone 6s Plus 128 Gb using Tapatalk

Düzeltme: beta iosla ilgili olabilir az önce antutu ile yeniden bir test yaptım sonuç bu çıktı bu defa:

ddae8cb0c433db6a701d5f1919653da6.jpg

2d524957bf56dd2eada529177dfc997b.jpg

iPhone 6s Samsung

Buyrun işte yukarıdaki arkadaşın tsmc skoruna bakın bide bendeki Samsung işlemcinin skoruna bakın. Ufacık bir yenilikte bilmem kaç kat hızlı cihaz diyen apple bu kadar işlemci hız farkı karşısında % 2-3 demeye utanmıyormu merak ediyorum

Sent from my iPhone using Tapatalk

27 dakika önce, onuryurduseve yazdı:

2d524957bf56dd2eada529177dfc997b.jpg

iPhone 6s Samsung

Buyrun işte yukarıdaki arkadaşın tsmc skoruna bakın bide bendeki Samsung işlemcinin skoruna bakın. Ufacık bir yenilikte bilmem kaç kat hızlı cihaz diyen apple bu kadar işlemci hız farkı karşısında % 2-3 demeye utanmıyormu merak ediyorum

Hocam cihazı baştan başlatıp bir kez daha yapar mısınız ?

be111acd2ba133a67573535b160338e7.jpg

6s tmsc 9.2 beta 1

Daha öncede ölçtüm hiç daha 60000 i geçmedi

Antutu test sonuclarinda cikan iphone 8,1 ve iphone 8,2 neyi ifade ediyor??

Samsung islemcili 64gb 6s plus Antutu sonucu...

11cded952c59e231ab46a118cd2f3a5a.jpg

Antutu test sonuclarinda cikan iphone 8,1 ve iphone 8,2 neyi ifade ediyor??

Samsung islemcili 64gb 6s plus Antutu sonucu...

11cded952c59e231ab46a118cd2f3a5a.jpg

8.1 : iphone 6s

8.2: iphone 6sPlus

iOS 7.1.1 iPad Mini2

iOS 9.0.2 iPhone 4s

• Like 1

2. Mesajdaki videoda samsung işlemcili cihaz her seferinde tsmc den daha hızlı cıkıyor !!!bu nasıl iş

iOS 7.1.1 iPad Mini2

iOS 9.0.2 iPhone 4s

• Like 1

antutu sürümden sürüme çok değişiklik gösteriyor takmayın bu kadar o kadar para vermişsiniz cihaza keyfini sürün

• Like 2

Şimdi herkes bu sorunun peşinden gidiyor. Apple eğer iki işlemciyide koymuşsa emin olun yazılımla bu açığı kapatır. Samsung işlemci olsa da kötü bir firma değil Samsung. Samsung donanım devlerinden bir tanesi. Alın cihazınızı keyfini sürün.

• Like 2

Şimdi herkes bu sorunun peşinden gidiyor. Apple eğer iki işlemciyide koymuşsa emin olun yazılımla bu açığı kapatır. Samsung işlemci olsa da kötü bir firma değil Samsung. Samsung donanım devlerinden bir tanesi. Alın cihazınızı keyfini sürün.

Yazılımla düzelecek sorun değil donanımsal sorunlar o yüzden belki ileride değişim için geri çağırır apple belli olmaz

Ha iste bende onu diyorum sorun cikarsa cihazda apple telafisini yapar elbet

Aynen geçen sene aldığım plus eylül ve ocak arası partiydi.. Kameralarında bulanık çekme sorunu varmış o zaman.. 23 eylülde ilk çıktığı gün almıştım ama şansa benim kamera düzgündü.. Seri numarasını girip apple dan kontrol ediyordun telefonun o aralıkta alınma ise ücretsiz kamerası değişiyordu belki bu cihazlarında işlemcisi değişir tabi çok şikayet sıkıntı olursa çünkü bir çok insan normal kullanıcı alo demek için iPhone alıyor.. Nitelikli cihazı kullananlar için durum başka tabi

Aynen geçen sene aldığım plus eylül ve ocak arası partiydi.. Kameralarında bulanık çekme sorunu varmış o zaman.. 23 eylülde ilk çıktığı gün almıştım ama şansa benim kamera düzgündü.. Seri numarasını girip apple dan kontrol ediyordun telefonun o aralıkta alınma ise ücretsiz kamerası değişiyordu belki bu cihazlarında işlemcisi değişir tabi çok şikayet sıkıntı olursa çünkü bir çok insan normal kullanıcı alo demek için iPhone alıyor.. Nitelikli cihazı kullananlar için durum başka tabi

Bilmiyorum farklarini ama dayim almanyadan gelirken 6s siparisi verdim eger sikinti cikarsa burada cozum saglarim

Benim cihazım 6s plus 64gb samsung işlemcili ve antutu 5 ve 6 dan sırasıyla 60000 ve 130000 aldı ayrıca geekbench 2550 ve 4450. Bence samsung çok güçlü bir donanım üreticisi sadece telefonları iyi değil. Yıllardır hepimiz pc lerde samsung ram hdd kullanmadıkmı

Benim cihazım 6s plus 64gb samsung işlemcili ve antutu 5 ve 6 dan sırasıyla 60000 ve 130000 aldı ayrıca geekbench 2550 ve 4450. Bence samsung çok güçlü bir donanım üreticisi sadece telefonları iyi değil. Yıllardır hepimiz pc lerde samsung ram hdd kullanmadıkmı

Yani hani bu bir tarafa bende de aynı cihazdan var ve gayet iyi kanaatim bu işlemci mevzusunun gereksiz olduğu. Bu kadar takılmasına şaşırıyorum. Muhabbeti geçmese kimse birşey farketmezdi.

Psikolojik hep ya

iPhone 6s Plus 128GB Space Gray Tsmc Cpu

Kafamızı meşgul edip Can'ımızı sıkacak keyif almamızın önüne geçecek şeylere pek meraklı gibiyiz

3000 küsür lira para verip aldığımız cihazların içindeki chipsetde farklı üretim mimarisi kullanılması elbetteki merak uyandırır; sonuçla fazla  ilgilenmiyorum bir arkadaşın yazdığı gibi fark edilmese mutlu mesut yaşayacaktık sorun  Apple gibi bir firmanın bu konudan kimselere bahsetmemiş olması ; Intel aynı işlemcisini 2 farklı mimari ile üretip aynı fiyattan satsaydı ve aralarında hiçbir fark yok deseydi huylanmaz  mıydınız niye böyle diye. Apple müşterilerine  en azından bilgilendirecek kadar saygı duymalı. Aynı sorun ekranda da var bence gorilla glass deniyor ancak hangi firmanın yaptığını bilmiyoruz, kimse açıklamıyor.

Edited by lowdown

Antutunun yeni versiyonundan 125700 kusur puan aldı ve bayagi ısındı şahsen tsmc olmasını isterdim

iOS 9.0.1 iPhone 6s N71AP

On 14.12.2015 at 15:18, lowdown yazdı:

3000 küsür lira para verip aldığımız cihazların içindeki chipsetde farklı üretim mimarisi kullanılması elbetteki merak uyandırır; sonuçla fazla  ilgilenmiyorum bir arkadaşın yazdığı gibi fark edilmese mutlu mesut yaşayacaktık sorun  Apple gibi bir firmanın bu konudan kimselere bahsetmemiş olması ; Intel aynı işlemcisini 2 farklı mimari ile üretip aynı fiyattan satsaydı ve aralarında hiçbir fark yok deseydi huylanmaz  mıydınız niye böyle diye. Apple müşterilerine  en azından bilgilendirecek kadar saygı duymalı. Aynı sorun ekranda da var bence gorilla glass deniyor ancak hangi firmanın yaptığını bilmiyoruz, kimse açıklamıyor.

Apple ekran camını üretirken kendi teknolojisini kullanıyor hocam.  Ion-strengthened 2 Glass kullanıyor. iPhone 6'daki cama göre %80 daha dayanıklı ve %30 çizilmeye karşı daha fazla koruma barındırıyor. Bunlar onların söyledikleri ne kadar doğru bilemem. 2 aydır kullanıyorum cihazı, ekran filmi sevmem bu yüzden de takmam hiçbir zaman. Cihazı çok dikkatli kullanan biri değilim hatta küçük kuzenlerim geldiğinde açar oyunu veririm ellerine oynasınlar diye..
Sonuç, normal bakarken herhangi bir çizik veya leke görünmüyor. 5 cm mesafeden ışığa doğru tutup çok dikkatli baktığımda birkaç kılcal çizik çok zor bir şekilde görünüyor. 
Durum bu.

Edited by CorvoAttano

18 saat önce, CorvoAttano yazdı:

Apple ekran camını üretirken kendi teknolojisini kullanıyor hocam.  Ion-strengthened 2 Glass kullanıyor. iPhone 6'daki cama göre %80 daha dayanıklı ve %30 çizilmeye karşı daha fazla koruma barındırıyor. Bunlar onların söyledikleri ne kadar doğru bilemem. 2 aydır kullanıyorum cihazı, ekran filmi sevmem bu yüzden de takmam hiçbir zaman. Cihazı çok dikkatli kullanan biri değilim hatta küçük kuzenlerim geldiğinde açar oyunu veririm ellerine oynasınlar diye..
Sonuç, normal bakarken herhangi bir çizik veya leke görünmüyor. 5 cm mesafeden ışığa doğru tutup çok dikkatli baktığımda birkaç kılcal çizik çok zor bir şekilde görünüyor. 
Durum bu.

İşin aslı Apple geçen yıla kadar - hiçbir zaman resmen açıklamasa da -  iphone larda gorilla glass kullanıyordu; ion-strengthened glass , gorilla glass ekranların yapım aşamasında kullanılan bir teknoloji , söylenti Apple ın fiziksel açıdan gorilla glass la aynı ekrana sahip olduğu ancak aynı ismi kullanmamak adına ve  daha 'havalı' olduğu için   ion-strengthened glass ismini kullandığı.

18 saat önce, CorvoAttano yazdı: Apple ekran camını üretirken kendi teknolojisini kullanıyor hocam.  Ion-strengthened 2 Glass kullanıyor. iPhone 6'daki cama göre %80 daha dayanıklı ve %30 çizilmeye karşı daha fazla koruma barındırıyor. Bunlar onların söyledikleri ne kadar doğru bilemem. 2 aydır kullanıyorum cihazı, ekran filmi sevmem bu yüzden de takmam hiçbir zaman. Cihazı çok dikkatli kullanan biri değilim hatta küçük kuzenlerim geldiğinde açar oyunu veririm ellerine oynasınlar diye..

Durum bu.

İşin aslı Apple geçen yıla kadar - hiçbir zaman resmen açıklamasa da -  iphone larda gorilla glass kullanıyordu; ion-strengthened glass , gorilla glass ekranların yapım aşamasında kullanılan bir teknoloji , söylenti Apple ın fiziksel açıdan gorilla glass la aynı ekrana sahip olduğu ancak aynı ismi kullanmamak adına ve  daha 'havalı' olduğu için   ion-strengthened glass ismini kullandığı.

Söylediğine kısmen katılıyorum çünkü iPhone ekranları GorillaGlass a göre daha kolay çiziliyor. Safir kullandığı ürünlerden bahsetmiyorum

feb0121c7695a52063f651723bcaa7b4.jpg9611746b329f5a2beb02d5948794c21c.jpg

Son pil durumum bu şekilde arkadaşlar şaşırdım çünkü işlemcim Samsung pil koruma moduna filanda almadim

iOS 9.0.1 iPhone 6s N71AP