Jump to content

Bursa Elektropazar Servisi !

Rate this topic

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar amacım kimseyi kötülemek değil Bursa'da yaşayan arkadaşlar için ufak bir bilgi.

MacBook Pro 2011 kullanıcısıyım ekran chipinde sorun çıktı bende Bursa Nilüfer de bulunan ElektroPazar servisine gittim orda bulunan arkadaş Nazik davrandı neyse 15 gün sonra aradı pc hazır gelin dedi bende gidip aldım aradan 2 gün geçmedi yine aynı sorun başladı tekrar götürdüm bende bakacaz dedi baktılar şimdi arıyorlar yok analartta sorun var diyor yok anakartı pahalı değmez filan falan diyor daha birçok şey oldu ben sadece şunu demek istiyorum ben hata yaptım siz yapmayın lütfen aman aman dikkat edin arkadaşlar ben pc den oldum şimdi başka servise verdim cihazı gelecek habere göre ElektroPazarı mahkemeye vericem

İyi formlar.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Selamlar dostum bendede ayni sorun vardi normal bir bilgisayarciya goturdum seninki gibi bir gun sonra ariza yapti bende Ankaraya servis bilgisayara yolladim. Yetkili apple servisidir. 1580 tl masraf cikti ve odedim kart degisti. Daha sonra apple bununla ilgili kart degisim programi yapti ekran karti tummesik oldugu icin anakarti degistiriyoar. Bu degisim degisimden haverim yoktu apple beni buldu ve siz kendiniz odediniz ve size odemeyi geri yapacagiz dedikten sonra hesap numarasini verdim 1 ay sonra hesabima yatirdilar sen apple ile bir gorus istersen. Bilgisayarin bu sisteme dahilmi diye. Mac book 17" 2011 benim bilgisayarim.

Saygilar. Umarim kisa zamanda halledersin.

Selamlar dostum bendede ayni sorun vardi normal bir bilgisayarciya goturdum seninki gibi bir gun sonra ariza yapti bende Ankaraya servis bilgisayara yolladim. Yetkili apple servisidir. 1580 tl masraf cikti ve odedim kart degisti. Daha sonra apple bununla ilgili kart degisim programi yapti ekran karti tummesik oldugu icin anakarti degistiriyoar. Bu degisim degisimden haverim yoktu apple beni buldu ve siz kendiniz odediniz ve size odemeyi geri yapacagiz dedikten sonra hesap numarasini verdim 1 ay sonra hesabima yatirdilar sen apple ile bir gorus istersen. Bilgisayarin bu sisteme dahilmi diye. Mac book 17" 2011 benim bilgisayarim.

Saygilar. Umarim kisa zamanda halledersin.

Benim pc de bu değişimde lakin daha önce cihaza müdahale olduğu için Apple bakmıyor ne yazık ki :(

• Belmaci changed the title to Bursa Elektropazar Servisi !
Tamamda bende once baska bir bilgisayarciya vermistim seninkini niye kabul etmedi apple

İşin aslı ssd takarken orda uzun siyah bir çubuk var onu sökerken kırdım o yüzden :)

Anakartla alakasi yokki bunun bende ssd tKmistim bu olaydan incre zaten o cubuk ssd yi sabitlemeye yarayan parca degilmi.

Evet işte Apple önce müdahale olduğu için ama yine de şansımı deniyecem inşallah olur yoksa diğer türlü 1.500 diyorlar anakarta değermi verip değişmek o da ayrı :(

MacBook Pro 2011 başı

15"

1 gb ekran

İ7 işlemci 2.4 mhz

1 th harddısk

250 ssd

4 gb ram

Kararsız kaldım baya

Apple Care yetkilileri dedikleri bir grup var cihazima mudahale olmamasina ragmen yetki disi mudahale diyerek servis destegi verilmemisti appstoreda daha sonra aradim teknik destekte bir beyfendi bana servise goturmemi ve cihaza yetki disi mudahale varsa bunu ona kanitlamalari gerektigini soyledi. Eger bu mudahaleden kaynakli sorunsa servis destegi olmayacagini ama baska bir problemse ve ikna edilemezse ilgilenilecegini soyledi ki oyle de oldu. Kidemli departman gibi birsey soyledi. Gercekten de magdur birakmiyorlar sansinizi deneyin

Valla ben 16 ram yaptim 240 lik da ssd mac sale den aldim canavar gibi isimi goruyor zaten apple onaylarsa parani iade ediyor onlar yapiyor istanbula yakindin al biara apple store gotur bence

Apple Care yetkilileri dedikleri bir grup var cihazima mudahale olmamasina ragmen yetki disi mudahale diyerek servis destegi verilmemisti appstoreda daha sonra aradim teknik destekte bir beyfendi bana servise goturmemi ve cihaza yetki disi mudahale varsa bunu ona kanitlamalari gerektigini soyledi. Eger bu mudahaleden kaynakli sorunsa servis destegi olmayacagini ama baska bir problemse ve ikna edilemezse ilgilenilecegini soyledi ki oyle de oldu. Kidemli departman gibi birsey soyledi. Gercekten de magdur birakmiyorlar sansinizi deneyin

Makine açılırken ssd tutan çubuk kirildi yani bakmazlar :) artık yapacak şey yok vericez 1.000 lira yapacaz

Tamamda dostum senin arizan baska kendi yaptigin islem baska senin buislemde sadece anakarti i degistirecekler ki buda applein kabul ettigi ve program dahiline aldigi bir sey israrla musteri hizmetlerini ara ve gorus halledebilirsin bukadar para verme.

• 5 years later...

Merhaba, 

Konunun üzerinden uzun zaman geçmiş ancak tesadüfen gördüğümüz konuya açıklık getirmesi açısından bazı noktaları Electopazar olarak aydınlatmak isteriz.

Müşterimiz bilgisayarını 29.01.2016 tarihinde ekrandaki görüntü bozuk olduğu şikayeti ile getirmiştir.

216-0810005 AMD kodlu çipin sorunlu olduğu görülmüş ve çip yenisi ile değiştirilerek teslim edilmiştir. 

Kısa süre sonra müşterimiz sorunun tekrar devam ettiğini belirterek geri getirmiştir. Yapılan kontrolde cihazın soğutma sisteminin verimli çalışamadığı ve aşırı ısınma sebebi ile arızanın tekrar ettiği görülmüştür.

Müşterimize 09.02.2016 tarihinde ödediği ücret eksiksiz olarak İADE EDİLMİŞTİR.

Electropazar olarak iyi günler dileriz.

electropazar, 3.04.2021 - 14:07 yazdı:

Merhaba, 

Konunun üzerinden uzun zaman geçmiş ancak tesadüfen gördüğümüz konuya açıklık getirmesi açısından bazı noktaları Electopazar olarak aydınlatmak isteriz.

Müşterimiz bilgisayarını 29.01.2016 tarihinde ekrandaki görüntü bozuk olduğu şikayeti ile getirmiştir.

216-0810005 AMD kodlu çipin sorunlu olduğu görülmüş ve çip yenisi ile değiştirilerek teslim edilmiştir. 

Kısa süre sonra müşterimiz sorunun tekrar devam ettiğini belirterek geri getirmiştir. Yapılan kontrolde cihazın soğutma sisteminin verimli çalışamadığı ve aşırı ısınma sebebi ile arızanın tekrar ettiği görülmüştür.

Ücret geri mi ödendi ? Ben neden hatırlamıyorum acaba ödendiğini ?

• Like 1
  • Administrator
electropazar, 3.04.2021 - 13:07 yazdı:

Merhaba, 

1 nisan geçti ama ilginç 😂😂