Jump to content
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !
Sign in to follow this  
djbuzy

Acer Aspire E1-572G Kurulum Sonrası Sorunlar

Recommended Posts

Herkese Merhaba,

Bilgisayarıma El Capitan 10.11.4 sürümünü kurdum ethernet ve usb'leri çalıştırabildim fakat çalıştıramadığım şeyler var;

HD4400 ekran kartını tanıtamadım 4MB görüyor,

Laptop Klavye ve Touchpad henüz çalıştırabilmiş değilim,

Ses aynı şekilde çalıştırabilmiş değilim,

HD4400 için şu konudaki yönergeleri takip ettim ; http://www.insanelymac.com/forum/topic/304267-intel-hd4400-full-qeci-in-yosemite-1010210103/#entry2107690 ama yine çabalarım boşa gitti en başta kext'leri kurmadan sadece config düzenlemesini yaparak reboot attım 1536MB görüyordu ama yine donmalar oluyordu düzenlenmiş kext'leri kurduktan sonra yine 4MB görmeye başladı.

Klavye ve mause için henüz bir deneme yapmadım ama tavsiye alırım,

Bu konuya ses'te dahil,

Biliyorum bunlar dışında illaki sorunlarım olacak ama öncelikle şunları çözersem sanırım daha kolay olacak gerisi.

Ps. Bilgisayar donanım çıktısı ektedir.

report.txt

1. Ekran kartınız için 0x04128086 Fake ıd kısmına ve İntelGFX config dosyanıza yazıp kayıt ediniz.
  2. Bu işlemi Clover Configirasyon ile rahat bir şekilde yapabilirsiniz.
  3. Klavye ve Touchpad için de MultiBeast son versiyonu indirip PS2 keyboard olanı kurun.
  4. Ses için de VodooHDA Enabler kurun.

11 dakika önce, Sin0w yazdı:
  1. Ekran kartınız için 0x04128086 Fake ıd kısmına ve İntelGFX config dosyanıza yazıp kayıt ediniz.
  2. Bu işlemi Clover Configirasyon ile rahat bir şekilde yapabilirsiniz.
  3. Klavye ve Touchpad için de MultiBeast son versiyonu indirip PS2 keyboard olanı kurun.
  4. Ses için de VodooHDA Enabler kurun.

Ekran kartım için belirttiğiniz işlemi gerçekleştirdim fakat yine olmadı, hatta dediğiniz gibi clover configurator ile gerçekleştirdim işlemi.

Klavye ve Touchpad için belirttiğiniz işlemi eve geçince gerçekleştireceğim eğer olursa buradan bilgilendiririm sizi.

Ses için VooDooHDA 2.8.x 3 sürümü denedim olmamıştı tekrar deneyeceğim. ( Bu kurduklarım MultiBeast üzerindeydi )

Windows açılıyor ise donanım kimlik numarasına bakar mısınız? Ayrıca birden fazla ses kext kurulu yaptıysanız ve rebuild cache yapmayı unutmayın da. 

19 dakika önce, Sin0w yazdı:

Windows açılıyor ise donanım kimlik numarasına bakar mısınız? Ayrıca birden fazla ses kext kurulu yaptıysanız ve rebuild cache yapmayı unutmayın da. 

Ses için kext'leri yükledikten sonra rebuild yapınca hata veriyor bu nedenle ses kext'lerini bilerek sildim fakat önceliğim ekran kartı onu çözdükten sonra sanırım gerisi kolay gelecektir.

• Like 1

On 25 Nisan 2016 at 12:53, djbuzy yazdı:

Ses için kext'leri yükledikten sonra rebuild yapınca hata veriyor bu nedenle ses kext'lerini bilerek sildim fakat önceliğim ekran kartı onu çözdükten sonra sanırım gerisi kolay gelecektir.

sorununuz imzasız kext yüklenememesinden dolayı sanıyorum. El capitanda dosyalar tamamen kapalı konuma gelmeye başladı.

terminal i acıp şu komutu yazıp sonucu paylaşır mısınız acaba ?

csrutil status

bunu yazdıktan sonra eğer alınan mesaj şu şekildeyse imzasız kext yükleyemezsiniz demektir. hata verir. Ve Kapatmak gerekir. Bunuda clover e küçük bir kod girerek yapabiliriz.

$ csrutil status
System Integrity Protection status: enabled.

Yada bu şekilde ise sorun yoktur.Yükleyebilirsiniz demektir. Hackintosh kullanan arkadaşlara kapalı tutmalarını öneririm.

$ csrutil status
System Integrity Protection status: disabled