Jump to content
Sign in to follow this  
prolab

MacBook Pro mid 2010 ssd ye Mavericks ve Bootcamp Windows 7 kurmak istiyorum.

Rate this topic

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar MacBook Pro mid 2010 model cihazımda 120 gb ssd takıp sistemi bu disk üzerinden kullanıyordum. Ek olarak dvd sürücüyü çıkarıp yerine harici disk olarak kullanmak için 240 gb SSD takmıştım.

120 gb diske format atıp temiz kurulum yaparak Mavericks kurdum, 240 GB ssd yi çıkartıp bootcamp ile Windows 7 kurmak için dvd sürücüyü taktım ama DVD sürücüyü sistem görmedi. Tekrar 240 GB ssd yi taktığımda bu kez ssd de görünmedi. Bu son takıp sökme işleminde bir sorun olmuş olmalı ki bu sorunu yaşıyorum.

Buna göre iki sorum var;

-Birincisi cihazımın sorununu giderebilecek bildiğiniz bir forum üyesi tamirci varmı ?

-İkincisi 120 gb lık diskimi kargo ile göndersem benim için Mavericks ve Bootcamp ile Windows 7 kurup tekrar bana gönderebilecek bir arkadaş var mı ? ( Bu şekilde kurulum olup kullanabilir miyim bilmiyorum eğer kullanılabilirse )

Yardım ve tavsiyeleriniz bekliyorum. İlgilenenlere şimdiden teşekkürler.

Sent from my iPhone 6 Plus using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites


Merhaba arkadaşlar MacBook Pro mid 2010 model cihazımda 120 gb ssd takıp sistemi bu disk üzerinden kullanıyordum. Ek olarak dvd sürücüyü çıkarıp yerine harici disk olarak kullanmak için 240 gb SSD takmıştım.120 gb diske format atıp temiz kurulum yaparak Mavericks kurdum, 240 GB ssd yi çıkartıp bootcamp ile Windows 7 kurmak için dvd sürücüyü taktım ama DVD sürücüyü sistem görmedi. Tekrar 240 GB ssd yi taktığımda bu kez ssd de görünmedi. Bu son takıp sökme işleminde bir sorun olmuş olmalı ki bu sorunu yaşıyorum.Buna göre iki sorum var;-Birincisi cihazımın sorununu giderebilecek bildiğiniz bir forum üyesi tamirci varmı ?-İkincisi 120 gb lık diskimi kargo ile göndersem benim için Mavericks ve Bootcamp ile Windows 7 kurup tekrar bana gönderebilecek bir arkadaş var mı ? ( Bu şekilde kurulum olup kullanabilir miyim bilmiyorum eğer kullanılabilirse )Yardım ve tavsiyeleriniz bekliyorum. İlgilenenlere şimdiden teşekkürler.Sent from my iPhone 6 Plus using Tapatalk


Sorun çözülmüştür arkadaşlar, Mersin'de bir laptop tamircisine götürdüm sağolsun yaptı.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.