Jump to content
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !
Sign in to follow this  
TR_mhm60

1 Yıl Sertifikalı iOS 9.2 - 9.3.3 Jailbreak Rehberi

Rate this topic

Recommended Posts

Arkadaşlar herkese iyi akşamlar diliyorum öncelikle konuya geçeyim: az önce Reddit'te gördüğüm bir başlıkta herkesin endişelenmeye başladığı sertifika konusuna belki de noktayı koyabilecek bir başlık gördüm takip etmeyen arkadaşlar için buraya aktarma ihtiyacı hissettim.

Eğer jailbreak uygulamanızın 1 haftalık sertifikasına olduğuna eminseniz ya da ileride sertifika ile uğraşamam diyen arkadaşlar için yararlı olacağına inanıyorum.

NOT: Sertifikalar kısmındaki sertifikanız "Beijing Hong" vs. ise zaten 1 Yıllık sertifikanız var demektir, bu işlemleri yapmanız gerekmez.

Öncelikle bu yükleyeceğimiz Pangu Jailbreak uygulaması 1 Yıllık bir sertifikaya (enterprise certificate) sahip, yani bu uzun süre safhasında yüksek ihtimalle bir tam untethered patch'i yayınlanır sonrasında da kendim de sevmediğim

bu uygulamadan kurtulabiliriz.

Apple ID veya Restore Gerekmemektedir

İhtiyacımız olan araçlar:

-Bir iDevice yönetim aracı (iTools, iFunBox, ya

da .ipa Dosyası Yükleyebileceğimiz Bir Program)

-Bu ipa dosyası: http://download.25pp.

com/ipa/jailbreak/inv_ent_final_0727.ipa

Başlamadan önce muhtemel hataları azaltabilmek için Cydia Substrate'yi silin (yani tüm tweakleriniz anlamına geliyor bu) ancak sonra

Substrate'yi yeniden yüklediğinizden emin olun.

Eğer cihaza daha Jailbreak yapılmamışsa ilk adımı atlayın.

1 - İlk olarak Pangu Jailbreak Uygulamasını Siliyoruz. (Cydia olduğu yerde duracak kafanız karışmasın)

2 - Cihazı Yeniden Başlatıyoruz. (Yani Jailbreak'ı deaktive ediyoruz)

3 - Uçak modunu aktifleştirin. (WIFI ve Şebeke Mutlaka Kapalı Olmalı)

4 - İndirdiğimiz ipa dosyasını cihazınıza yükleyin. Bu kısımı nasıl yapacağınız size kalmış.

(iFunBox'ta App Managing > Install IPA)

5 - Uçak modunu kapatıp Ayarlar > Genel > Cihaz Yönetimi'den "Sertifikaya Güven" diyerek onaylıyoruz.

6 - Uygulamayı açıp zaten daha önce de yaptığınız gibi tekrar Jailbreak'inizi aktifleştirin.

İyi forumlar.

Deneyen arkadaşlar yazabilirse diğer arkadaşlar için referans ve sorun çözümleri için kaynak olabilir.

Edited by TR_mhm60
  • Like 4

3 dakika önce, aksneo1 yazdı:

Nasıl yani

iPhone 6s emoji336.pngden gönderilmiştir..

Dostum şöyle söyleyeyim; eğer Jailbreak'ı aktifleştirdiğin uygulamanın sertifikası biterse uygulaman kullanılamaz hale gelir dolayısı ile Jailbreak'ini aktifleştiremezsin. 7 günde bir uygulamayı tekrar tekrar yüklemen gerekir. Böyle bir uğraşı istemedğimiz için tam untethered yaması çıkana kadar 1 yıllık sertifika ile keyfimize bakıyoruz.

Bu iş yakın zamanda paraya dönecek gibi.. 12 Aylık 30$

6 Aylık 20$ Welcome PayPal

Sent from my iPhone using Tapatalk

Arkadaşlar onunla uğraşana kadar ipawind alın yıllık 20 dolar onun içinde zaten pp jailbreak programı mevcut ayrıca indirilen programın sertifika ile alakası da yok [emoji106]7bfe5adca46a21b32e07b6f8a2dbbbbf.pnge6eb12ae8be5de922a0ff302f9bd03c4.png0b1038e234be1ea7048affbb097ae074.png

Bu iş zaten parayla dönüyor. Apple açıklara 1 milyon dolar ödüyor. Para isteyen açıkları apple'a satar.

Ben arkadaşın anlattığı yöntem ile yaptım. iFile ile de kontrol ettim, tamamdır. 5 günlük süremin yerine artık 27 nisan 2017'ye kadar geçerli yazıyor.

Kontrol etmek isteyen arkadaşlar olursa şöyle oluyor;

1. Cydia'dan iFile yükleyin, zaten hemen hemen hepimizde demirbaş olarak yüklüdür.

2. /var/MobileDevice/ProvisioningProfiles kısmına girin.

3. en üstteki 837b ile başlayan dosyaya tıklayın, açılan pencerede "Text Viewer" seçeneğini seçin.

4.Sayfayı aşağı doğru kaydırıp <key>ExpirationDate</key> kısmını bulun. 2017-04-27 yazıyorsa işlem tamamdır. 1 yıllık sertifika yüklü demektir. Kişisel imzaladığımız 1 haftalık sertifika süresi çok kısa, bu yöntemle zamanı uzatmış oluyoruz.

• Like 3

Ben normal yöntemle yaptım şimdi arkadaşın dediği gibi ifile ile baktım 27.04.2017 yazıyor 

Ben normal yöntemle yaptım şimdi arkadaşın dediği gibi ifile ile baktım 27.04.2017 yazıyor 

Bendede aynı

Sent from my iPhone 5SE using Tapatalk

Acele etmeyin yakında untethered çıkar, boşuna para kaptırmayın

2321c5f4c86d6f3c7688d0a995b285bc.png

iPhone 6s [emoji336]den gönderilmiştir..

Telefon üzerinden yüklenmez mi?

13 saat önce, reFMusic yazdı:

paypal Türkiyede hizmet vermeyi durdurdu bu arada 

• Like 1

7 saat önce, KERO1planet yazdı:

Ben arkadaşın anlattığı yöntem ile yaptım. iFile ile de kontrol ettim, tamamdır. 5 günlük süremin yerine artık 27 nisan 2017'ye kadar geçerli yazıyor.

Kontrol etmek isteyen arkadaşlar olursa şöyle oluyor;

1. Cydia'dan iFile yükleyin, zaten hemen hemen hepimizde demirbaş olarak yüklüdür.

3. en üstteki 837b ile başlayan dosyaya tıklayın, açılan pencerede "Text Viewer" seçeneğini seçin.

4.Sayfayı aşağı doğru kaydırıp <key>ExpirationDate</key> kısmını bulun. 2017-04-27 yazıyorsa işlem tamamdır. 1 yıllık sertifika yüklü demektir. Kişisel imzaladığımız 1 haftalık sertifika süresi çok kısa, bu yöntemle zamanı uzatmış oluyoruz.

kardesim senden alinti yapabilir miyim bu bilgiyi?

Arkadaşlar dosya yönetici ile sertifika bitiş tarihini değiştirebilir miyiz?

2 saat önce, zatvoren yazdı:

kardesim senden alinti yapabilir miyim bu bilgiyi?

İstediğini yap kardeşim :)

56 dakika önce, mu_te yazdı:

Arkadaşlar dosya yönetici ile sertifika bitiş tarihini değiştirebilir miyiz?

Hayır dostum, o tarihi belirleyen şey telefonuna yüklediğin sertifika. O kısım elle değiştirilerek değişmez, o sertifikanın geçerliliği Apple server'ından kontrol ediliyor.

Yedek alıp değiştirdim sertifika Kayboldu :)) en azından şansımı denedim

Merhaba arkadaşlar doğrulamak için soruyorum. Rica edersem cevapsız bırakmayın. Şimdi cihazımın sertifiaksı bu gün bitti.  25PP uygulamasını sildim. Sadece Cydia yüklerken gelen beyaz bir uygulama ve de icleaner yüklemiştim o var. Varolan tweakları silin diyorsunuz mesela ama icleanerin üzerine uzun basınca sildirmiyor. sorun olur mu. Bu ipa dosyasını pc den telefona atarak jailbreak süresi uzuyor diyorsunuz. Yanlış anladığım yer varsa düzeltin lütfen. Peki bu ipa dosyasını direk telefon üzerinden yapabiliyor muyuz. 

Sorularımı ve yanlışım varsa düzeltmenizi rica ederim. 

Merhaba arkadaşlar doğrulamak için soruyorum. Rica edersem cevapsız bırakmayın. Şimdi cihazımın sertifiaksı bu gün bitti.  25PP uygulamasını sildim. Sadece Cydia yüklerken gelen beyaz bir uygulama ve de icleaner yüklemiştim o var. Varolan tweakları silin diyorsunuz mesela ama icleanerin üzerine uzun basınca sildirmiyor. sorun olur mu. Bu ipa dosyasını pc den telefona atarak jailbreak süresi uzuyor diyorsunuz. Yanlış anladığım yer varsa düzeltin lütfen. Peki bu ipa dosyasını direk telefon üzerinden yapabiliyor muyuz. 

Sorularımı ve yanlışım varsa düzeltmenizi rica ederim. 

Kurulu olan tweakleri cydia üzerinden kaldırmalısınız. Bu aslında bir önlem oluşabilecek sorunlara karşı ama ben pek sıkıntı olacağını sanmıyorum. Telefon üzerinden olur mu bilmiyorum deneyin isterseniz.

• Like 1

zaten ccsettings ve icleaner var fakat sertifika bittiği için cydia üzerinden kaldıramıyorum. Yanımda bir pc var ancak wifi yok. Sadece ipa dosyasını atıp halledebileceğimi bilsem gerçekten iyi olurdu :(

zaten ccsettings ve icleaner var fakat sertifika bittiği için cydia üzerinden kaldıramıyorum. Yanımda bir pc var ancak wifi yok. Sadece ipa dosyasını atıp halledebileceğimi bilsem gerçekten iyi olurdu [emoji20]

Telefonunuzdan kişisel erişim noktasını açıp ipa dosyasını bilgisayar üzerinden kurabilirsiniz eğer mobil internetiniz varsa.

• Like 1

1 dakika önce, wepo yazdı:

Telefonunuzdan kişisel erişim noktasını açıp ipa dosyasını bilgisayar üzerinden kurabilirsiniz eğer mobil internetiniz varsa.

icleaner ve ccsettings silmeden yaparsam sorun olmayacağını bilsem yapardım :) garantisini verebilen var mı :D

1 dakika önce, wepo yazdı: Telefonunuzdan kişisel erişim noktasını açıp ipa dosyasını bilgisayar üzerinden kurabilirsiniz eğer mobil internetiniz varsa.

icleaner ve ccsettings silmeden yaparsam sorun olmayacağını bilsem yapardım [emoji4] garantisini verebilen var mı [emoji3]

Sıkıntı olmaz çünkü bu iş tamamen jailbreaki aktif edebilen uygulamayı kurmayla alakalı. Yine de son karar sizin

Şimdi, wepo yazdı:

Sıkıntı olmaz çünkü bu iş tamamen jailbreaki aktif edebilen uygulamayı kurmayla alakalı. Yine de son karar sizin

Peki bu sildiğim 25pp uygulaması geri gelecek mi ? Gelecek sanırım yüklediğim ipa dosyası ile birlikte.

Şimdi, wepo yazdı: Sıkıntı olmaz çünkü bu iş tamamen jailbreaki aktif edebilen uygulamayı kurmayla alakalı. Yine de son karar sizin

Peki bu sildiğim 25pp uygulaması geri gelecek mi ? Gelecek sanırım yüklediğim ipa dosyası ile birlikte.

Hangisini kastettiğinizi anlamadım bendeki uygulamalardan biri normal silinebiliyor biri sadece cydia ile siliniyor.

1 dakika önce, wepo yazdı:

Hangisini kastettiğinizi anlamadım bendeki uygulamalardan biri normal silinebiliyor biri sadece cydia ile siliniyor.

Mavi iconlu olan jailbreak crash verdiğinde düzeltmemizi sağlayan uygulamayı zaten silebiliyoruz. Bu mavi ikonlu uygulama yüklediğimiz ipa dosyası ile geliyor mu ? Diğer beyaz ikonlu dan bahsetmiyorum o zaten silinmiyor normal şartlarda

Arkadaşlar 3 farklı cihaza bu işlemi yapmış biri olarak size yardımı olması için yazmak istedim.

NOT: BU İŞLEM DAHA ÖNCE JAILBREAK YAPIP DA SERTİFİKA SÜRESİNİ UZATMAK İSTEYENLER İÇİNDİR.

1. Konuyu açan arkadaşımızın verdiği linkteki IPA dosyasını bilgisayarınıza indirin.

LINK: http://download.25pp.com/ipa/jailbreak/inv_ent_final_0727.ipa

2. iFunBox uygulamasını bilgisayarınıza indirip kurun.

LINK: http://dl.i-funbox.com/ifunbox_setup.exe?7/8/2015.exe

3.Telefonunuzdaki Cydia ile birlikte kurulan Pangu uygulamasını silin. (CYDIA' yı DEĞİL yanında gelen PP veya PANGU adındaki uygulamayı sileceksiniz)

4. Telefonu tekrar başlatın, iPhone'umu bul'u ve parolayı kapatın. Telefonu uçak moduna alın.

5. Telefonunuzu pc'ye bağlayın. iFunBox uygulamasını açın, App Verileri Yönetme sekmesinden ilk seçenek olan App Yüklemek (*.ipa) kısmından inv_ent_final_0727.ipa dosyasını gösterip telefona kurdurun. 

NOT: IPA dosyası yüklenirken telefonunuz uçak modunda değilse güvenlik uyarısı verip yükleme yapmıyor.

6. PP uygulamasının yüklenmesi bitince telefonunuzu uçak modundan çıkarın ve Ayarlar > Genel kısmında yüklenen profile tıklayıp Doğrula deyin. Sertifika doğrulanır.

NOT: Telefonu uçak modundan çıkarmadan yani internet bağlantısı sağlamadan sertifika doğrulaması yapamazsınız.

7. Telefonunuzdaki PP uygulamasını başlatın, gelen ekrandaki çembere tıklayın ve telefonunuzu home tuşuna basıp kilitleyin. PP uygulaması bir bildirim verecek, ekran kilidini açtığınızda telefonunuz yeniden başlayacak ve Cydia ve jailbreak sorunsuz çalışacak. Bunun yanında 1 yıllık geliştirici sertifikası yüklenmiş olacak.

NOT: Ben ne tweakleri ne de substrade'i SİLMEDİM, 3 cihazda da bu işlemi direk üzerine uyguladım. Hepsi sorunsuz şekilde çalışıyor. Telefonunuzu RESTART ettiğinizde veya Kapatıp Açtığınızda ana ekrandaki PP uygulamasını çalıştırıp çembere tıklayacaksınız, telefonunuzu kilitleyeceksiniz. PP bildirimini alınca ekranı açacaksınız ve telefonunuz yeniden başlayacak. Cydia ve jailbreak keyfine kaldığınız yerden devam edeceksiniz.

Sertifika Kontrolü yapmak isterseniz şunu yapacaksınız.

Edited by KERO1planet
  • Like 5

30 dakika önce, KERO1planet yazdı:

Arkadaşlar 3 farklı cihaza bu işlemi yapmış biri olarak size yardımı olması için yazmak istedim.

NOT: BU İŞLEM DAHA ÖNCE JAILBREAK YAPIP DA SERTİFİKA SÜRESİNİ UZATMAK İSTEYENLER İÇİNDİR.

1. Konuyu açan arkadaşımızın verdiği linkteki IPA dosyasını bilgisayarınıza indirin.

LINK: http://download.25pp.com/ipa/jailbreak/inv_ent_final_0727.ipa

2. iFunBox uygulamasını bilgisayarınıza indirip kurun.

LINK: http://dl.i-funbox.com/ifunbox_setup.exe?7/8/2015.exe

3.Telefonunuzdaki Cydia ile birlikte kurulan Pangu uygulamasını silin. (CYDIA' yı DEĞİL yanında gelen PP veya PANGU adındaki uygulamayı sileceksiniz)

4. Telefonu tekrar başlatın, iPhone'umu bul'u ve parolayı kapatın. Telefonu uçak moduna alın.

5. Telefonunuzu pc'ye bağlayın. iFunBox uygulamasını açın, App Verileri Yönetme sekmesinden ilk seçenek olan App Yüklemek (*.ipa) kısmından inv_ent_final_0727.ipa dosyasını gösterip telefona kurdurun. 

NOT: IPA dosyası yüklenirken telefonunuz uçak modunda değilse güvenlik uyarısı verip yükleme yapmıyor.

6. PP uygulamasının yüklenmesi bitince telefonunuzu uçak modundan çıkarın ve Ayarlar > Genel kısmında yüklenen profile tıklayıp Doğrula deyin. Sertifika doğrulanır.

NOT: Telefonu uçak modundan çıkarmadan yani internet bağlantısı sağlamadan sertifika doğrulaması yapamazsınız.

7. Telefonunuzdaki PP uygulamasını başlatın, gelen ekrandaki çembere tıklayın ve telefonunuzu home tuşuna basıp kilitleyin. PP uygulaması bir bildirim verecek, ekran kilidini açtığınızda telefonunuz yeniden başlayacak ve Cydia ve jailbreak sorunsuz çalışacak. Bunun yanında 1 yıllık geliştirici sertifikası yüklenmiş olacak.

NOT: Ben ne tweakleri ne de substrade'i SİLMEDİM, 3 cihazda da bu işlemi direk üzerine uyguladım. Hepsi sorunsuz şekilde çalışıyor. Telefonunuzu RESTART ettiğinizde veya Kapatıp Açtığınızda ana ekrandaki PP uygulamasını çalıştırıp çembere tıklayacaksınız, telefonunuzu kilitleyeceksiniz. PP bildirimini alınca ekranı açacaksınız ve telefonunuz yeniden başlayacak. Cydia ve jailbreak keyfine kaldığınız yerden devam edeceksiniz.

Sertifika Kontrolü yapmak isterseniz şunu yapacaksınız.

Hocam sayenizde yaptım. 1 kere mavi ekran aldım şuan sorun yok.

Bu işlemleri yapmazsak ne olur? Ben şuan jbli kullanıyorum cihazımı. Herhangi bir sıkıntı da yok, bu işlemleri yapmazsam eğer 1 hafta sonunda nasıl bir sorun yaşayacağım?