Jump to content
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !
Sign in to follow this  
albertcamusss

Iphone 6 yamuldu

Rate this topic

Recommended Posts

Telefonum arka cebimde yamulmus. Fark edemedim. Bir gun ekran gitti. Bir baktim telefona kilifdan cikarip yamulmus. Ekranin ust kismi azicikda olsa acilmis kasadan. Herhalde toz girince ekran error verdi. Ara ara bozuk tv ekrani gibi cizgi cizgi goruntu veriyor sonra duzeliyor. Garantisi var. apple degisim yapiyor diyorlardi ilk yamulma sorunu ciktiginda. Sizce gotursem sizin hataniz derler mi? Derlerse ne yapmam lazim. Illallah ettim iphone 6 dan. Ikinci 6im. Ilkinden ekranin sag alti click sesi cikariyordu. Kamera lensinin ustune bisey kaydi. Ikincisidne de yamulma. Hep beni buluyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yanulmada kullanıcı hatası diyorlar ne yazık ki geçmiş olsun

Yanulmada kullanıcı hatası diyorlar ne yazık ki geçmiş olsun

Internetteki haberlerde degisim yapildigi soyleniyor. Hangisi dogru?

6 plus ta nadiren degisim alan var ancak 6 ise sansin hic yok gecmis olsun belirli bir ucret karsiligi sifir cihaz veriyorlar

On 5 Ağustos 2016 at 01:29, albertcamusss yazdı:

Telefonum arka cebimde yamulmus. Fark edemedim. Bir gun ekran gitti. Bir baktim telefona kilifdan cikarip yamulmus. Ekranin ust kismi azicikda olsa acilmis kasadan. Herhalde toz girince ekran error verdi. Ara ara bozuk tv ekrani gibi cizgi cizgi goruntu veriyor sonra duzeliyor. Garantisi var. apple degisim yapiyor diyorlardi ilk yamulma sorunu ciktiginda. Sizce gotursem sizin hataniz derler mi? Derlerse ne yapmam lazim. Illallah ettim iphone 6 dan. Ikinci 6im. Ilkinden ekranin sag alti click sesi cikariyordu. Kamera lensinin ustune bisey kaydi. Ikincisidne de yamulma. Hep beni buluyor.

Maalesef %100 fabrikasyon WiFi sorunlu ve ilk seri (hatalı) iPhone 6 cihazına sahip arkadaşımın cihazını milimetrik yamulmadan dolayı değişmediler. İnsallah sansınız vardırda adam gibi bi genius ile denk gelirsinizde sizi anlayıp cihazınızı değişir. 

On 5 Ağustos 2016 at 01:29, albertcamusss yazdı: Telefonum arka cebimde yamulmus. Fark edemedim. Bir gun ekran gitti. Bir baktim telefona kilifdan cikarip yamulmus. Ekranin ust kismi azicikda olsa acilmis kasadan. Herhalde toz girince ekran error verdi. Ara ara bozuk tv ekrani gibi cizgi cizgi goruntu veriyor sonra duzeliyor. Garantisi var. apple degisim yapiyor diyorlardi ilk yamulma sorunu ciktiginda. Sizce gotursem sizin hataniz derler mi? Derlerse ne yapmam lazim. Illallah ettim iphone 6 dan. Ikinci 6im. Ilkinden ekranin sag alti click sesi cikariyordu. Kamera lensinin ustune bisey kaydi. Ikincisidne de yamulma. Hep beni buluyor.

Maalesef %100 fabrikasyon WiFi sorunlu ve ilk seri (hatalı) iPhone 6 cihazına sahip arkadaşımın cihazını milimetrik yamulmadan dolayı değişmediler. İnsallah sansınız vardırda adam gibi bi genius ile denk gelirsinizde sizi anlayıp cihazınızı değişir. 

Insallah kardesim. Sonucu buradan yazarim. Pazartesi randevum

5 dakika önce, albertcamusss yazdı:

Insallah kardesim. Sonucu buradan yazarim. Pazartesi randevum

Zorluya gideceksen orda şişko (120-130 kilo arasında) rapci bi lavuk genius var. Ukala bi tip. Onla denk gelmemeye çalış. Bizim cihazı o değişmedi ve bi kaç kez daha gittiğimde yine aynı adam başka bi musteri ile tartışıyordu. Bilgin olsun 

Zorlu center ve akasya apple sayfaları bende arkadaşlar bunlara ilerde iyi bi ders vereceğim.

ikiside en büyük ve resmi sayfa gibi şimdilik bişey paylaşmıyorum

Zorlu center ve akasya apple sayfaları bende arkadaşlar bunlara ilerde iyi bi ders vereceğim.

ikiside en büyük ve resmi sayfa gibi şimdilik bişey paylaşmıyorum

Nasil yani?

5 dakika önce, albertcamusss yazdı: Insallah kardesim. Sonucu buradan yazarim. Pazartesi randevum

Zorluya gideceksen orda şişko (120-130 kilo arasında) rapci bi lavuk genius var. Ukala bi tip. Onla denk gelmemeye çalış. Bizim cihazı o değişmedi ve bi kaç kez daha gittiğimde yine aynı adam başka bi musteri ile tartışıyordu. Bilgin olsun 

Akasya'ya gidecegim. Cingar cikaririm buyuk ihtimalle :)

Şimdi, mertvural yazdı:

Sayfada jailbreak ve tweaklerle ilgili paylaşımlar yapın :D 

gerek yok hocam resmi sayfa gibi bunlar :)

Var ya ciddi bir sorununuz olmasa yazmazdım çünkü gerekli cevaplar verilmiş. Ablamın telefonu da 6'yı o da dediğiniz gibi yamuldu biraz ama kullanmaya devam etti gün geçtikçe kamerasına toz doldu hoparlörüne toz doldu ve ekranın sağ üst köşesi en aşağıya kadar yavaş yavaş açıldı bu çok ciddi bir problem. Değiştirilmez telefon yazmışlar ama o şans meselesi ablam mersine gürgençler servisine götürdü 1 hafta sonra yenisini gönderdiler tamamen şans.

Başarı servis hariç bütün servisler insiyatifi. Artı servisi çok başarılı buluyorum. Sol üst koseden darbe yiyen cihazıma ücretsiz değişim yaptılar. Ama maalesef  yetkili serviste işlemler uzun sürüyor. Apple'ın tek iyi yanı aynı gün içinde işlem yapıyorlar. Apple çalışanları maalesef çok yavsak ve kendini çok bilmişler. Biz milimetrik eğilen fabrikasyon arzali cihazı Apple'a götürdüğümüz zaman, zorludaki eleman "iphone'u neden cebinize sokuyorsunuz? Cihaz cepte ki basınçtan dolayı yamulabilir" demişti. Kan beynimize sıçradı tabi.  . Babanin parası değil sonuçta, değişim ucreti senden çıkmıyor. Bazıları gibi kozmetik hatalı donanımı sorunuz cihazları değişmiyoruz. Fabrikasyon hatalı ve ilk seri cihazı değişmek zorundasın.  Üstelik bu hatayı sende kabul ediyorsun. Cihazin hiç bi yeri açılmamış üstelik. Anlamıyorum bunları..

• Like 1

Arkadaslar cihazimi degistirdiler. Ustte arkadasim dedigi gibi yamulunca her yerine toz giriyor. Ve sorun cikarmaya basliyor. Simdi degistirme macerami anlatayim.

Akasya apple gittim. 14.40daki randevuya 15.30 da ancak girebildim. Giriste bizi masaya oturtan arkadas yanlislik randevumu iptal etmis. Ben de bana sira bir turlu gelmeyince; ustune benden sonrs gelenlere bile bakilinca birini cevirip neden hala bakilmadigini sordum. Hemen ozur dilediler ve bir genius u gonderdiler. Gelen arkadasa 50 dakikadir bos bos bekledigimi soyleyerek konuya girdim. Biraz mahcup olsunda yamuk yapmasin diye :) . Neyse sorunlarimi anlattim, ekrsnon sag alt kosesinde kronik click sesi oldugunu ayrica usttem yamulduguni anlattim. Ayrica yamulma sonrasi ekran bazen mavilesiyordu onunda videosunu gosterdim. Bunun ikinci iphone 6im oldugunu , daha oncekilrrinde lens kaymasi, ekrandsn gelen click sesi oldugunu ve bir turlu yuzumun gulmedigini anlatarak biraz daha mahcup olmasini sagladim :) bana verdigi cevaplar soyleydi. ''Biz cihazinizi ozel bir test cihazina sokuyoruz, bu cihaz kusurun kimde oldugunu gosteriyor. Ayni zamanda kendimizde makalelerimize uygun olarak gozluyoruz'' dedi. Bende hemen bu cihaza ne kadar guvenebilecegimizi sordum. Boylelikle eger olumsuz bir sonuc gelirse , 50 dakikanin vermis oldugu gerginlikle sorun cikarabilecegimin sinyalini verdim :)

Neyse ki 5 dakika sonra elinde yeni bir cihazla geldi. Bir daha ayni sorunla karsilasmam icin bir kac uyarida bulundu.

Sonuc olarak anladigim kadariyla, sizinde gelen arkadasi psikolojik olarak etkilemeniz gerekiyor. Yoksa orada 50 dakikada bir cok cihaza ucretli tamir cikardiklarini gordum. Pek umudum kalmamisti. Ama geldiginde baya sikayetci, mutsuz davrandim. Belki biraz bu davranisim da etkilemistir.

Herkese tesekkurler iyi forumlar