Jump to content
Apple iOS 12.4 sürümünü imzalamayı durdurdu!
Sign in to follow this  
Zakynthos

7 Eylül Apple Etkinliği iPhone 7 & iPhone 7 Plus Tüm Detaylar

Rate this topic

Recommended Posts

EkranResmi2016-09-0722.44.29.png

EkranResmi2016-09-0722.23.49.png

EkranResmi2016-09-0722.24.50.png

EkranResmi2016-09-0722.25.25.png

EkranResmi2016-09-0722.25.44.png

EkranResmi2016-09-0722.25.53.png

EkranResmi2016-09-0722.26.01.png

EkranResmi2016-09-0722.26.17.png

EkranResmi2016-09-0722.26.22.png

EkranResmi2016-09-0722.26.29.png

EkranResmi2016-09-0722.26.34.png

EkranResmi2016-09-0722.26.42.png

EkranResmi2016-09-0722.26.47.png

EkranResmi2016-09-0722.26.52.png

EkranResmi2016-09-0722.26.59.png

EkranResmi2016-09-0722.27.04.png

EkranResmi2016-09-0722.27.12.png

Edited by Zakynthos

Space Grey'in yerini alan yeni mat siyah pek güzel gözükmüyor, yani tabiki ekranlardan ilk görüsüm bu yönde ; fakat parlak siyah iyi görünüyor tabiiki yakindan görüp bakmak lazim lakin suan artik ilk kez Silver rengini almaya yakin görüyorum kendimi... Selamlar

Bende bir hayal kırıklığı yarattı

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Like 1

Lansman yaptıklarından beri ürünü inceliyorum en son sitede 6s ile 7 yi karşılaştırdım fakat hiç bir şekilde tatmin etmeyen değişiklikler var. 6s jb li bir iphone bana göre 7 den daha değerli şuanda. Kablosuz kulaklık güzel fakat bunlar ne kadar sağlıklı hala tartışılıyor. 

Saatte yeni bir tasarım bekliyordum şahsen oda hayal kırıklığı. Steve Jobs zamanında yeni iphone'nun bırak modelini çizimini bile göremezdik tanıtmadan önce ve çok daha heyecanlı oluyordu. 

• Like 1

yine ufak tefek eksikleri gidermişler batarya olsun kamera olsun home tuşu olsun iyi olmuş ama artık tasarım ve ekran çözünürlüğünün yenilenmesi lazım iphone hala rakiplerini geriden takip ediyor 7s de umarım baya bi yenilik olur apple bu yıl da hayal kırıklığı

• Like 1

zaten varolan bir şeyi allayıp pullayıp sanki ben icat ettim der gibi lansman yapıyor apple adamlar bildiğin bluetoth kulaklığı 800 tlye satıyor yenilik dersen üstüne bir iki özellik katıyorlar ondan sonra al sana yeni ürün bende s7 edge var 3 liraya aldığım otg kablosu ile mouse klavye herşeyi bağlıyabiliyorum ps3 kolu bağlayıp oyun oynuyorum hele vr gözlük ile mükemmel bir cihaz deneyimi yaşıyorum sinemaya gitmeye bile gerek yok nuaazzam bir teknoloji işte bunlar yenilik apple dua etsin ios gibi bir yazılımı var yoksa bir halt edecekleri yok

• Like 2

8 saat önce, jcgveg yazdı:

Lansman yaptıklarından beri ürünü inceliyorum en son sitede 6s ile 7 yi karşılaştırdım fakat hiç bir şekilde tatmin etmeyen değişiklikler var. 6s jb li bir iphone bana göre 7 den daha değerli şuanda. Kablosuz kulaklık güzel fakat bunlar ne kadar sağlıklı hala tartışılıyor. 

Saatte yeni bir tasarım bekliyordum şahsen oda hayal kırıklığı. Steve Jobs zamanında yeni iphone'nun bırak modelini çizimini bile göremezdik tanıtmadan önce ve çok daha heyecanlı oluyordu. 

Bana göre yeterli değişiklikler var. Taptic Engin ile bağlantılı Home Tuşu Force Touch şeklinde, hoporlor girişi olmayışı, Lightining'ten ses alma, Stereo Ses, Facetime Kamera 7 Mp, 63 MB lik Panorama çekebilme, Kamera 'da OIS, Retina Hd 2, İşlemci 6S de Çift işlemci 1.86 Ghz hızında iken A10 işlemci 4 Çekirdek 2,4 Ghz hızında. Ram DDR3 2 GB iken DDR4 hızında, 6S te 6 Çekircek GPU, 7 de 8 Çekirdek GPU, Yarım Saat su altında kalabilmesi..LTE Cat 9...

Daha ne deyim?

Iphone adım adım mükemmel telefona dogru gidiyor, istediğiniz her ozelliği bir modele koyamazlar, 1 sene sonra 7s çıkacak, ona da biraz tölarans bırakmak lazım. Fiyatları Türkiye için abartmazlarsa satış rekoru kırar. Sattıran yazılımdı şimdi donanım da ön planda.

Bir tek space greyi öldürmeleri hoş olmamış .

Edited by lowdown

Yarın saat 9'da ön sipariş vereceğim. Umarım 13'ünde elimde olur. iPhone 7 plus 256GB plus alacağım inşallah.

Benim pek içime sinmedi 7s te biraz iyi özelliklerle geleceğini düşünüyorum. Batarya kaç mah tı?

Plus 2GB Ram. Ilk defa yeni sayidaki bir Modelde ekran büyümedi yada ekran cözünürlügü artmadi tek artan parlakligi oldu. Taptic Engine Hometusu disinda mühim bir yenilik yok tasarim ayni, asil yenilik S serisinde olacak gibi.

Benim anlamadığım taptic ile home tuşu artık gömülümü oluyor? Basınca duyarlı tepki verme olayı eski cihazlardan farklı olarak tuş sabitmi olacak?

Telefon sarjda iken müzik dinleyemeyiz, ne büyük yenilik... Apple donanim iyilestiriyor bu dogru kabul fakat, kendilerinin bulup sunduklari anlamda degil, Ram kamera iyilestirmeleri islemci hizi vs bunlari tüm teknoloji ürünlerinde genel olarak görülebilir... Apple'i insanlar yeni buluslar bulup bizlere sunan bir firma oldugu icin sevdi, fakat hepimiz görüyoruz adamlar 3 Telefondur kasa degistiremiyorlar, kisa yoldan ne kadar fazla gelir elde etmenin pesinde; buda artik Apple'i digerlerinden farkli kilan özelligini kaybettiriyor. Sahsi fikirlerimi söyledim hickimsenin secimlerine karismak veya elestirmek anlaminda degil mesajim... Herkese selamlar

• Like 3

Bence kayda değer bişey yok işlemci daha az enerji harcayacak pili aynı kalmış bile olabilir 1 saat daha fazla gidecekmiş hd ekran koymuşsun batarya süresiyle övünüyorsun 2k 4k ekranlar var bu tasarım çok kötü bence düşürdün mü kesin ekran kırılıyor millet samsungla havuzun dibinde video çekiyor bizimki su sıçrayınca bişey olmazmış :)

• Like 2

11 saat önce, idrisinan yazdı:

Bana göre yeterli değişiklikler var. Taptic Engin ile bağlantılı Home Tuşu Force Touch şeklinde, hoporlor girişi olmayışı, Lightining'ten ses alma, Stereo Ses, Facetime Kamera 7 Mp, 63 MB lik Panorama çekebilme, Kamera 'da OIS, Retina Hd 2, İşlemci 6S de Çift işlemci 1.86 Ghz hızında iken A10 işlemci 4 Çekirdek 2,4 Ghz hızında. Ram DDR3 2 GB iken DDR4 hızında, 6S te 6 Çekircek GPU, 7 de 8 Çekirdek GPU, Yarım Saat su altında kalabilmesi..LTE Cat 9...

Daha ne deyim?

Note 7 yi inceledin mi bilmiyorum ama arada baya bir fark var. 

Note 7 yi inceledin mi bilmiyorum ama arada baya bir fark var. 

Bir iPhone ancak kendinden önceki iPhone ile kıyaslanır. Birisi iOS birisi android. Farklı platformlar farklı donanımlar. iphone'un ekosisteminde dediğim gibi kıyaslama kendi aralarında olmalı. Mantıklı olan bu. Note 7 bir iş Telefonu gibi. iPhone ise daha farkli segmentte. Eğlence için de iPhone mu note 7 mi dersen her zaman iPhone. Eğer bataryam patlamayacak dersen, note 7 ideal.
Bir de su var 3 yıl sonra kimse note 7 yi kullanmaz , aklına gelmez ama 3 Yıl önceki 5S iOS 10 la 4 .iOS unu alıyor ve hala çok iyi kondisyonda. Galaxy s5 ile aynı Zamanda telefon aldık arkadaşla, s5 bildigin soyuldu, çöp oldu, daha tek güncelleme ile , ki android 6 çıktıktan 1 sene sonra alabildi güncellemeyi , hantallaştı rom suz kullanılmaz oldu , rehber bile kasıyor. Tanidiga aldığım 2015 A7 telefon hala android 6 yi bir buçuk yıl geçti alamadı , kaldı ki Nougat çıktı.
Yani , hız testleri olacaktır ve galaxy s7 ve note 7 dahil , performans ta 6S önde zaten.

Sikinti donanımda degil , yazılımda.

Saygılar.

• Like 5

On 9/8/2016 at 8:38 PM, JrQuen yazdı:

Benim anlamadığım taptic ile home tuşu artık gömülümü oluyor? Basınca duyarlı tepki verme olayı eski cihazlardan farklı olarak tuş sabitmi olacak?

Home tusu artik sabit bastiginda hareket etmiyor ancak taptic engine sayesinde normal bir tusa basiyormussun hissi veriliyor.   

Asil eglence tus basinca duyarli oldugu icin iphone u dfu ya da recovery moduna alirken yasanacak ?

Edited by lowdown

kasada değişime gitmeden makyajlama olacağı 1 sene önceden beri söylediğimiz şeylerdi,

şaşırtıcı olarak bu sefer düz versiyonlarda major değişiklik yapıp,  s serilerinde yaptıkları donanım iyileştirmelerini düz versiyona devir ettiler, Muhtemelen 8 de radikal kasa değişikliğine gidileceği anlamı taşıyor bu bana göre.  7S te de dikkat çekici yan özellikler gelecek muhtemelen. 

i7 iyi mi? Alınır mı? Her yeni lansmanda arkadaş bu da telefon mu daha iyi bir şey yapamadınız mı diyen bir gurup var, herkesten önce gidip bu arkadaşlar alıyolar aslında cihazı bu nedenle tepki gösteriyorlar birazda :) bana göre ios10 için en iyi optimize edilmiş cihaz 7 olacak, dolayısıyla da üzerinde ki yenilikler benim geçmem için yeterli. Ah bir de bu Türkiye'de ki vergi sorunu olmasa..Muhtemelen 7+ Jet black 128 olacak seçimim..

Edited by Technics

Elinizdeki telefonlarla yapamayacağınız ama yeni serilerle yapacağınız 5 şey söyler misiniz bana? Yaw arkadaşlar fiyat 5000 tl'lere gidiyor. Biraz frene basın.

• Like 2

5 saat önce, assasin34 yazdı:

Elinizdeki telefonlarla yapamayacağınız ama yeni serilerle yapacağınız 5 şey söyler misiniz bana? Yaw arkadaşlar fiyat 5000 tl'lere gidiyor. Biraz frene basın.

Elindeki arabanla yapamayacagin ama yeni modelle yapacagin 1 sey soyleyebildiginde  soruna cevap bulabilirsin;)

Edited by lowdown
  • Like 2

Elindeki arabanla yapamayacagin ama yeni modelle yapacagin 1 sey soyleyebildiginde  soruna cevap bulabilirsin;)

Lise kaçsın.?

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Like 1

1 dakika önce, assasin34 yazdı:

Lise kaçsın.?

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Iletiyi boyle degerlendirdigine gore sen henuz ilkokul hazirliksin herhalde once yazilani dogru anla eger yapabilisen , aslinda amac yazdigina destek. 

• Like 1

Arkadaslar gereksiz tartismalarla konularin disina cikmamaya özen gösterelim lütfen,,,

Jb li İos10 ve 7plus hic fena durmaz hani 5000 Cok Ama Bee ?.