Jump to content
mexmet

R580 sierra , uyku modu sorunu

Önerilen İletiler

Sierra kurulumunu legacy modda bilgisayarima kurdum. Bilgisayari uykuya aldigimda bilgisayar uykuya geciyor. Guc dugmesine bastigimda bilgisayarin fani calisiyor guc isigi yaniyor ama bilgisayar siyah ekranda kaliyor. Klavyeye falan basiyorum hic tepki vermiyor. Hibernate ye aliyor kendini.

Clover dan devices/ usb / bolumde

inject

Add clock id

Fixownership i etkin hale getirdim.

Bu seferde uykuya giriyor ve tam kapandigina bilgisayar kendiliginden krmdini yeniden aciyor. Bu usb ayarlarini farkli kombinasyonlarda yapiyorum. Bu seferde uykuya girdigi anda tekrardan aciliyor ama kendini hibernate ye aliyor.

Config.plist ayarlarinndan oldugunu tahmin ediyorum cunki bir sure once elcapitan yuklemistim ve uyku oirmal sekilde calismisti ozaman.

Yardim edecek varmidir?

Bilgisayarim notebook

Samsung R580 i3

Nvidia geforce gt330m

Sent from my iPhone using Tapatalk

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Cok basit bir config.plist ayarindan dolayi ugrasip durmusum.

Devices sayfasinda USB bolumunde sadece FixOwnership in etkin olmasi uyku modunun normal calismasini sagladi.

Ayrica bilgisayarda Hibernatemode yu 0 olarak ayarladim.

Ihtiyaci olan arkadaslar olabileceginden config.plist dosyasini ekliyorum. Belki baska ayaralari degistirerek daha iyi bir sonuca ulasilabilir. O yuzden fazla kurcalamadan bu sekilde veriyorum. AYrica isteyen olursa DSDT.aml yide yukluyorum.

Ses, ve Wifi 2 adet kext ile chameleonda kullandigimdan daha sorunsiz hale geldi. Isteyen olursa yollarim yada Pandoras Box uygulmasi icinden yukleyebilirler.

Su anda BUYUK olarak iki sorun kaldi,

1-Pil gostergesini calistiramadim ( o yuzden adaptoru cikardigimda ekranda isiginda degisiklik olmuyor)

2-Ses Arttirma azaltma tuslari FN calismadi. sadece ust menuden arttirip azaltabiliyorum. Ekran Parklakligi nedense FN+12 ve FN+insert tuslarina kaydi. (El Capitan deneyimlerinde FN tuslari gayet normal olmasi gerektigi gibi calismisti (FN+ yukari-assagi / sag-sol))

Bu iki sorunuda hallettikten sonra geriye ufak sorunlar kaliyor. 

iMessage (calistiramadim) siri ve iCloud App Store callisti.

Ses tuslari ve pil icin yardim edececek birisi olursa cok seinirim.

notebook: Samsung R580 JS02 i3 330M

config.plist

DSDT.aml

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Merhaba, paylaşımınız çok güzel. Bende de aynı makine var ancak ekran kartını maalesef çalıştıramadım. Bu konuda yardımınızı bekliyorum. Teşekkür ederim.

tarihinde karpise tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Merhaba, paylaşımınız çok güzel. Bende de aynı makine var ancak ekran kartını maalesef çalıştıramadım. Bu konuda yardımınızı bekliyorum. Teşekkür ederim.

Ekran karti bende bende butun versiyonlarda sorunsuz ve otomatik calisti. Bunun icin ozellikle bir sey yapmadim.
Kurulumumu tamamlayamiyorsunuz?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bu lanet sierrayı indirebileceğim sağlam bi adres varmı dmg formatında tabi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
On 12.11.2016 at 5:21 PM, mexmet yazdı:

Ekran karti bende bende butun versiyonlarda sorunsuz ve otomatik calisti. Bunun icin ozellikle bir sey yapmadim.
Kurulumumu tamamlayamiyorsunuz?

El Capitan'a kadar bende de sorunsuz çalıştı ama maalesef Sierrada problem yaşıyorum. İndirdiğim image den olabilir mi acaba? Bana indirebileceğim önerebileceğiniz bir site var mı acaba? Şimdiden teşekkür ederim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
El Capitan'a kadar bende de sorunsuz çalıştı ama maalesef Sierrada problem yaşıyorum. İndirdiğim image den olabilir mi acaba? Bana indirebileceğim önerebileceğiniz bir site var mı acaba? Şimdiden teşekkür ederim.

Sierrayi appstordan indirmistim. Torrent olarak bulabilirsiniz tabi. Sieerada autocadi crack yapamadigimdan el capitana gecmistim acilen ve el captandayim hala. El capitanida torrent ten indirdim. http://www.mac-torrent-download.net/ olmasi lazim

Siz hangi sekilde kurmaya calisiyorsunuz sierrayi?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Önemli Bilgilendirme

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza Çerezler yerleştirliyor.
Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, Aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.
Üyelik ve Forum Kurallarımız Lütfen inceleyiniz!