Jump to content
Apple iOS 12.4 Sürümünü İmzalamayı Durdurdu !
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !
Sign in to follow this  
sswiss

Yine Iphone 7 de Hat yok

Rate this topic

Recommended Posts

Slm arkadaslar

daha önce forum da yine yazmistim ,iphone 7 32GB cihazimda hat yok sorunu yasiyordum ve apple ile yasadigim kabus dolu günler sonunda yaklasik 1 ay sonra apple bana yeni bir iphone 7 yolladi .yeni gelen iphone 7 de bu sorunun aynisini yine yasiyorum yani yeni gelen iphone 7 de hat yok ,ev telefonuyla kendimi aradim ancak bu kisiye su an ulasilamiyor diyor.

acaba sim kartini degistireyimmi ,simdi sim kartini degistirecem ve 40 frank yani 140 TL sim kartina verecem sonrada yine bu sorunla karsilarsirsam iyi olmaz

kisaca lanet gelsin bu iphone 7 ye :)

sim kartı değişmeden önce başka bir sim kart kullanmayı dene

• Like 4

Oha orada sim kartlar altın mı bilader. 140 tl nedir ya. Bi de Tr pahalı zannederdim. Burda 15 tl

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

isvicre ekonomisine göre bu fiyat malum Türk lirasi degersiz oldugu icin ve 40 frank i günümüz telesine cevirince yaklasik 140 TL yapiyor.Türkiyede asgari ücret 1300 TL isvicrede asgari ücret 3800 frank yaklasik 13,500 TL yapiyor ama isvicrede en az aylik alan 4000 Franktir buda 14,000 TL yapiyor.yani bir sim kartinin fiyatini TL ye cevirdigimizde yaklasik 140 TL dir.

• Like 1

On 07/12/2016 at 11:32 PM, sswiss yazdı:

isvicre ekonomisine göre bu fiyat malum Türk lirasi degersiz oldugu icin ve 40 frank i günümüz telesine cevirince yaklasik 140 TL yapiyor.Türkiyede asgari ücret 1300 TL isvicrede asgari ücret 3800 frank yaklasik 13,500 TL yapiyor ama isvicrede en az aylik alan 4000 Franktir buda 14,000 TL yapiyor.yani bir sim kartinin fiyatini TL ye cevirdigimizde yaklasik 140 TL dir.

1300 tl ile hatların tanesini 15 liradan hesapladığımızda toplam 88 hat alınabiliyor, 3800 frank ile de tanesi 40 franktan toplam 95 hat alınabiliyor. yani oranladığımızda aynı sayılır, hatta isviçrede alım gücüne göre yine daha ucuza geliyor, frank kazanıp frank harcandığı için tl'ye çevirmek gereksiz olmuş velhasıl. :)

Bu arada ilk aldigim iphone 7 ile apple de yasadigim büyük sorundan sonra bana yeni bir iphone 7 yollamislardi.Yeni iphone 7 de yine ayni sorun servis yok hat yok  durumu yine mevcuttu.Apple ile yine telefon görüsmesi yaptim ve bana en iyisi bana yakin olan apple storeye gitmemi ve sikayetimi bire bir oraya anlatmami istediler.bana en yakin apple store 50 kilometre.Zaman ayirdim o kadar yol yaptim ve apple ye gittim .Görevli kisiye daha önce yine iphone 7 de yasadigim ,yeni gelen iphone 7 dede ayni sorunun oldugunu söyledim onlar yine bilinen testleri yaptilar ve ben gülüyordum orada bayan bana bakiyordu neyse ,bana sim karti yanlis kesmissiniz dedi bende dedim benmi yanlis kesmisim yoksa sim kartini yapan fabrikami ,sim karti orjinal  sim karti ben hic müdahalede bulunmadim dedim Eee o zaman abone oldugunuz operatorda cekim gücünde sorun var dedi ve ben sinirlendim;Hanfendi bu abonesi oldugum hatti yillardir iphone 4 den taaaa iphone 6s e kadar gelen iphonelerde ve samsunglarda kullandim bu gne kadar hic bir sorun yasamadim hatta.bana dedi sim kartini degistirin yine sorun yasarsaniz yine gelin buraya dedi ,simdi size yeni bir iphone 7 vermek istiyorum ama daha önce verilmis ve yine ayni sorun olmus dedi Bende dedim peki sim kartini degistirecem ve yine ayni sorun olursa tekrar buraya benzin yakip zaman ayirip da gelmem dedim direk avukatima giderim dedim ve kadinin elinden hizla telefonu aldim ciktim .Herkes bana bakiyordu ve bende biraz yüksek sesle konusuyordum herkes duysun diye bayada kalabalikti apple store.

evet arkadaslar daha önce diger iphone serilerinde kullandigim ve hic bir sorun yasamadigim sim kartimin yenisini siparis ettim ve taktim ,taktiktan 2 saat sonra baktim yine hat yok servis yok ev telefonuyla kendimi aradim ve bu numaraya su an ulasilamiyor diyor.

tekrar 50 kilometre gitmemek icin apple sayfasindan servis talep ettim ve orada konu sorun yazilmasi gereken yerede  agir laflar kullanarak bu iphone 7 i istemiyor ya parami yada iphone 7 plus gönderin diye not yazdim.Evde iphone 7 plus da var onda aldigimiz günden beri öyle bir sorun olmadi onun icin iphone 7 plus talep ettim .dün iphone 7 i gelip evden alip götürdüler.

bakalim nasil bir cevap gelecek ,bekliyorum

sım kartın kb farkı olur yenı nesıl kartlardan olması lazım64 yada 128 lık o konuya bak başka bırnın kartını tak dene sonra alırsın.

On 21.12.2016 at 6:07 PM, applestore yazdı:

sım kartın kb farkı olur yenı nesıl kartlardan olması lazım64 yada 128 lık o konuya bak başka bırnın kartını tak dene sonra alırsın.

anlamadim  :(

karti yeni siparis ettim geldi taktim yine  arada bir hat yok diyor

On ‎22‎.‎12‎.‎2016 at 9:38 PM, sswiss yazdı:

sım kartların bellek kapasıtesı var 4.5 g kartı ıse 128 kb olması kapasıtesı daha düşükte sorun cıkartabılır sorman lazım.

sım kartların bellek kapasıtesı var 4.5 g kartı ıse 128 kb olması kapasıtesı daha düşükte sorun cıkartabılır sorman lazım.

Onu geç bir kere.
Arkadaşın elindeki sim kartı yeni. O dediğin düşük bellekli sim kartları da 3-4 yıldır kullanılmıyor.

Türkiye'de 4.5G dönemi gayet yeni olduğu için, böyle düşünmeni anlıyorum, ama Swiss arkadaşımız İsveç yada İsviçre de.

Asıl sorulması gereken soru, telefon değişimi olduğunda, yedeklemeyi mi geri yükledi, yoksa taze kurulum mu yaptı?

3 saat önce, yukhalilsel yazdı:

Onu geç bir kere.
Arkadaşın elindeki sim kartı yeni. O dediğin düşük bellekli sim kartları da 3-4 yıldır kullanılmıyor.

Türkiye'de 4.5G dönemi gayet yeni olduğu için, böyle düşünmeni anlıyorum, ama Swiss arkadaşımız İsveç yada İsviçre de.

Asıl sorulması gereken soru, telefon değişimi olduğunda, yedeklemeyi mi geri yükledi, yoksa taze kurulum mu yaptı?

16.9.2016 tarihinde iphone 7 elime gecti yani iphone 7 tanitildigindan hemen sonra almistim ve bu sorunla karsilastim,yedeklemeyi soruyorsunuz.Inanin her türlü denemeyi yaptim kartimi baska telefonala denedim,hic birsey yüklemeden sifir kurulum yaptim onu yaptim bunu yaptim.

ancak sunu anladimki yavas yavas bir cok insan bunun farkina variyor cünkü internette arastirdim bu sorun iphone 7 servis yok hat yok olayi baya büyük sorun olmaya basladi.

Belkide sizlerinde iphone 7 lerde bu sorun var ama gözünüze carpmamistir,iphone 7 lerde hat yok servis yok olayi her zaman yasanmiyor  belki siz telefonu elinize aldiginizda hat vardir ama sonra elinizden indirdikten sonra hat gitmistir .

ben bunu tesadüfen fark ettim ve daha sonraki günler gözlerimi telefondan ayrimadim ve hattin arada bir gidip geldigini gördüm

16.9.2016 tarihinde iphone 7 elime gecti yani iphone 7 tanitildigindan hemen sonra almistim ve bu sorunla karsilastim,yedeklemeyi soruyorsunuz.Inanin her türlü denemeyi yaptim kartimi baska telefonala denedim,hic birsey yüklemeden sifir kurulum yaptim onu yaptim bunu yaptim.

ancak sunu anladimki yavas yavas bir cok insan bunun farkina variyor cünkü internette arastirdim bu sorun iphone 7 servis yok hat yok olayi baya büyük sorun olmaya basladi.

Belkide sizlerinde iphone 7 lerde bu sorun var ama gözünüze carpmamistir,iphone 7 lerde hat yok servis yok olayi her zaman yasanmiyor  belki siz telefonu elinize aldiginizda hat vardir ama sonra elinizden indirdikten sonra hat gitmistir .

ben bunu tesadüfen fark ettim ve daha sonraki günler gözlerimi telefondan ayrimadim ve hattin arada bir gidip geldigini gördüm

Çok uğraştırdı bu olay sizi..

• Like 1

cok samimi olarak söylüyorum ilk defa apple den bu kadar sogudum.artik kendimden süpheleniyorum acaba bunadimmi diye :))

sim kartini 4,4s,5,5s,6 iphonelere takiyorum bir iki gün kullaniyorum ve hic bir sekilde hat sorunu yok ayni karti iphone 7 e takiyorum yaklasik 1 saat icinde hat yok diye yaziyor ,yani sira sim kartinida degistirdim hani belki ondandir diye.

bu iphone 7 i aldiktan sonra 1 iphone 7 masrafida bu sorundan dolayi yaptim

On 25.12.2016 at 8:33 AM, yukhalilsel yazdı:

Onu geç bir kere.

Ben 3 aydır kullanıyorum ve böyle bir olayla henüz karşılaşmadım çok şükür.

Bir Amerikan forumunda Ambasador'luk yapıyorum ve orda da şimdiye kadar böyle bir sorundan bahseden olmadı.

Sanırım kullandığınız şebekenin iPhone 7'lerle bir sorunu var.

Umarım sorununuz en kısa zamanda çözülür.

• Like 1

google ye bir bakin  derim  mesela iphone 7 servis yok yada iphone 7 hat yok diye yazin bakin
.

daha önce yazdigim gibi hat yok ,servis yok olayi her zaman degil belkide ben bunu fark ettim.olayi fark ettikten sonra SIK SIK telefondan gözümü ayirmadigim icin bu hat yok olayini gördüm.

belkide sizlerde de oluyordur ama her telefonu elinize aldiginizda netz,hat vardir.

iphone 7 servis yok sorunu

Edited by sswiss

Hattınızın versiyonunu güncelleyin düzelir itunes üzerinden yapabılırsın telefon genelden kontrol edın eger son versıyon ıse hattınız bunu gsm operatorunuze ıletıyorsunuz bır güncelleme çıkarsınlar sorun duzelır genel bır sorunsa zaten güncelleme çıkarırlar.

Hat yok kronik bir problem. Linkte de görüldüğü gibi.

• Like 1

Üstelik 7 ve 7 plus aynı problem

iki haftadır kullanıyorum öyle bir duruma rastlamadım. 

google ye bir bakin  derim  mesela iphone 7 servis yok yada iphone 7 hat yok diye yazin bakin
.

daha önce yazdigim gibi hat yok ,servis yok olayi her zaman degil belkide ben bunu fark ettim.olayi fark ettikten sonra SIK SIK telefondan gözümü ayirmadigim icin bu hat yok olayini gördüm.

belkide sizlerde de oluyordur ama her telefonu elinize aldiginizda netz,hat vardir.

iphone 7 servis yok sorunu

Dostum benzer sorun da bende var. Telefon açık şebeke var görünüyor ama mesajlar geç geliyor arandığımda ulaşılamıyor diyor çözemedim telefondan mı diye.

habere göre bazı iphone 7 lerde oluyormuş. yeni uçak moduna alıp açtım hemen anında hatta bağlandı. demekki bazı üretimlerde oluyor..

22 saat önce, applestore yazdı:

Hattınızın versiyonunu güncelleyin düzelir itunes üzerinden yapabılırsın telefon genelden kontrol edın eger son versıyon ıse hattınız bunu gsm operatorunuze ıletıyorsunuz bır güncelleme çıkarsınlar sorun duzelır genel bır sorunsa zaten güncelleme çıkarırlar.

hocan konuyu anliyamadim bagisla beni,hattinizin versiyonu güncelleyin demissin bu nasil yapiliyor?

3 saat önce, Joker73161 yazdı:

Dostum benzer sorun da bende var. Telefon açık şebeke var görünüyor ama mesajlar geç geliyor arandığımda ulaşılamıyor diyor çözemedim telefondan mı diye.

Bilemiyorum ,Belkide bu sim kartlari iphone 7 lere uyumlu degildir belkide yada iphone 7 lerde sim kartinda bir baglanti eksikligimi var bilemiyorum.

bu gün apple telefonumu göndermis bu gün elime gecti,icinde birde mektup koymuslar ve kontrol etmisler telefonu ve bir sorun bulamamislar ayrica bana diyorlarki telefonu sifirdan kurulum yapin tekrar yükleyin diyorlar mektupta bu yaziyor :))) lan gerizekali apple biz bunu defalarca yaptik.

aman ya biktim artik böyle kullanacam ,ugrasamam artik apple ile

Arkadaşlar bende de hemen hemen aynı problem vardı. İphone 7 plus cihazım görüşmelerde hattan düşüyordu ve arama başarısız hatası veriyordu. 10 aramadan sonra anca hatta bağlanabiliyordum. Apple ile iletişime geçtim ve büyük ihtimal cihaz değişimi olur dediler servise gönderin dediler bende güvenmediğim için apple akasyadan randevu aldım ve cumartesi günü gittim 15 dakka sonra geldiler cihaz değişimi dediler bende swap cihaz kabul etmeyeceğimi benim cihazımın 1 aylık olduğunu söyledim bana swap cihazında sıfır olduğunu söylediler bende o zaman sıfır kutusunda cihaz verin dedim ondan sonra yaklaşık 45 dakka gittiler geldiler ve sıfır cihaz verdiler bende teşekkür edip gittim. Şimdilik cihazda bi sorun yok ayrıca benim cihaz 10.2 idi sıfır cihaz 10.1.1 olarak geldi hemde jailbreak yapabildim. Bilmiyorum hani derler ya her şerde bi hayır vardır bana böylesi denk geldi :)

Kardeşim sorun telefonda aynı sorun bende de olmuştu ve arama başarısız diyordu ayrıca konuşmalarda sesim gitmiyordu hattan düşüyordu.

yolladigim cihaz bu gün elime gecti ve daha önce yazdigim gibi birsey yapmamislar ,daha öncede yolladigimda bana yeni cihaz yolladilar onun icin tekrar yeni göndermemizin bir anlami yok diyorlar .

birsey dikkatimi cekti bu gün cihaz geldiginde  kagitlarin icinde iphone 7 32GB nin fiyatini gördüm ve fiyati 301 USD oldugu yaziyordu.

bilmem, belkide iphone 7 32GB 301 dolar maliyeti var ve 759 Euro ya satiyorlar avrupada.

az önce cihazimda facebook a gireyim dedim baktim yine yukarida servis yok yaziyordu,enterasan bir olay artik kendimden süpheleniyorum valla bunadimmi ne oldu.apple diyor cihazda hic bir sorun yok ama cihaz bendeyken arada bir servis yok oluyor anlamadim gitti.

birsey danismak istiyorum ,ben simdi apple storede randevu alsam ve bu sorunun devam ettigini söylesem mi? ne dersiniz gideyimmi yine

birde ben bu cihazi versem hani benim iphone 7 32GB ya kendilerinden iphone 7 128GB talep edebilirmiyim farkini ödeyerek?

• Like 1

yolladigim cihaz bu gün elime gecti ve daha önce yazdigim gibi birsey yapmamislar ,daha öncede yolladigimda bana yeni cihaz yolladilar onun icin tekrar yeni göndermemizin bir anlami yok diyorlar .

birsey dikkatimi cekti bu gün cihaz geldiginde  kagitlarin icinde iphone 7 32GB nin fiyatini gördüm ve fiyati 301 USD oldugu yaziyordu.

bilmem, belkide iphone 7 32GB 301 dolar maliyeti var ve 759 Euro ya satiyorlar avrupada.

az önce cihazimda facebook a gireyim dedim baktim yine yukarida servis yok yaziyordu,enterasan bir olay artik kendimden süpheleniyorum valla bunadimmi ne oldu.apple diyor cihazda hic bir sorun yok ama cihaz bendeyken arada bir servis yok oluyor anlamadim gitti.

birsey danismak istiyorum ,ben simdi apple storede randevu alsam ve bu sorunun devam ettigini söylesem mi? ne dersiniz gideyimmi yine

birde ben bu cihazi versem hani benim iphone 7 32GB ya kendilerinden iphone 7 128GB talep edebilirmiyim farkini ödeyerek?

Kardes sana bi yol soylym. Surekli degisim talep et 3. Degisimden sonra direk ariza raporu iste sadece ve para iadesi iste aldigin firmadan. Apple tuketici sozlesmesine gore 3. Kez degisimden sonra para iadesi hakki dogar. Ben iphone 6 plusu 5 kere degistirdiler

4 saat önce, Joker73161 yazdı:

Kardes sana bi yol soylym. Surekli degisim talep et 3. Degisimden sonra direk ariza raporu iste sadece ve para iadesi iste aldigin firmadan. Apple tuketici sozlesmesine gore 3. Kez degisimden sonra para iadesi hakki dogar. Ben iphone 6 plusu 5 kere degistirdiler

ustam bu degisimi nasil talep edecem apple storeyemi gitmem lazim?

simdi benim iphone 7 i bir defa degisim yaptilar ama apple storede degil cünkü ben teknik servise yollamistim cek cumhuriyetine sonra bana apple den mail geldi ve degisim olacak dediler yeni gelen cihazda Hollandadan geldi bana.

simdi dikkatimi birsey cekti bu konudaki yazilari okuyunca ,daha önce öyle birseyi duymamistim

arkadasin biri swap cihaz diye yazmis  simdi ben nereden anliyacam apple nin bana gönderdigi cihazin swap olup olmadigini

ustam bu degisimi nasil talep edecem apple storeyemi gitmem lazim?

simdi benim iphone 7 i bir defa degisim yaptilar ama apple storede degil cünkü ben teknik servise yollamistim cek cumhuriyetine sonra bana apple den mail geldi ve degisim olacak dediler yeni gelen cihazda Hollandadan geldi bana.

simdi dikkatimi birsey cekti bu konudaki yazilari okuyunca ,daha önce öyle birseyi duymamistim

arkadasin biri swap cihaz diye yazmis  simdi ben nereden anliyacam apple nin bana gönderdigi cihazin swap olup olmadigini

Dostum oncelikle swap cihaz da sifir uretilmis ancak vergiden muaf olmak icin kutusu faturasi, kulaklik ve sarji olmayan cihazdir. Cihazini yine herhangi bir teknik servise gonder sikayetlerini bi not kagidina yaz. Degisin belgenide gonder. 3. Kez cihazin ariza tespiti halinde degisimi yapilirsa dedigim gibi tekrardan gonder ve sadece ariza rapoeu iste ve telefonu aldigin firmaya basvur yada apple ile uletisime gecip para iadesi iste. Pupa bilisim kayseri'ye yollayabilirsin mesela

• Like 1

5 dakika önce, Joker73161 yazdı:

Dostum oncelikle swap cihaz da sifir uretilmis ancak vergiden muaf olmak icin kutusu faturasi, kulaklik ve sarji olmayan cihazdir. Cihazini yine herhangi bir teknik servise gonder sikayetlerini bi not kagidina yaz. Degisin belgenide gonder. 3. Kez cihazin ariza tespiti halinde degisimi yapilirsa dedigim gibi tekrardan gonder ve sadece ariza rapoeu iste ve telefonu aldigin firmaya basvur yada apple ile uletisime gecip para iadesi iste. Pupa bilisim kayseri'ye yollayabilirsin mesela

kayseri cok uzak ,ben isvicrede yasiyorum ve cihazi isvicrede aldim

swar cihazi internette arastirdim ,basit sorunlari giderilmis cihazlar diye bir cok yazi okudum,huylandim valla acaba bana gelen cihaz öyle bir cihazmi :(

degisim belgesi nedir? nerede nasil alacam

• Like 2