Jump to content
Apple iOS 12.4 Sürümünü İmzalamayı Durdurdu !
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !
Sign in to follow this  
Ozan.C.K

6S şarj yüzdesi %4-5 civarında kapanması

Rate this topic

Recommended Posts

Arkadaşlar 6S alalı neredeyse 1 sene olacak ve çok dikkatli kullanmaya çalıştım hala IOS 9.3.2 deyim özellikle %20 nin altına inmeden şarja koymuyorum ve %100 olduktan sonra 20-30 dk sonra çekiyorum daha önce %1 de bile 30 dk mesajlaştığımı hatırlıyorum geçen gün %15 de kapandı kısacası sinirim bozuldu ve telefonu bir süre açamadım şarja sokup çıkardıktan sonra pili bitirene kadar tekrar kullanabildim %2-8 arasında mesela bazı uygulamalara girdiğimde özellikle sosyal medyaya %2 olsun %4 olsun %6 olsun kapanıyor sonra tekrar açıyorum aynı şarj yüzdesinde oluyor %6 da kapandıysa %6 olarak açılıyor ama tam kilidi açarken tekrardan kapanıyor acaba kış aylarında soğukla bir bağlantısı olabilir mi ?

Ayrıca telefonun bataryası kullanım sırasında 6 saat civarında gidiyor beklemede de 20-22 saat civarı yani beni 1 gün götürüyor jb de hiç kullanmadım bu dediğim olay 1 yılda toplasam 3-4 defa yapmıştır sizce ne yapmam gerekiyor bataryayı tamamen bitirip kapalı şarj edersem düzelir mi ya da neler yapabilirim yardımlarınızı bekliyorum 263a.png

Edited by Ozan.C.K

Ne kadar dikkatli kullanırsak kullanalım, kullandığımız pillerin 1300 civarı şarj döngüsü var. Bu şu demek: telefonu her gün 1 kere şarj edip şarjı tamamen bitirsek bile 1300 gün sonra pil ömrünü dolduracak Ve ölecektir. Bir yılın 365 gün olduğunu düşünürsek bu pillerin 1300 / 365 = 3.5 sene ömrü var diyebiliriz. Bu süre maksimum 5 sene derler bu da demektir ki her sene pilin ömrünün yüzde 20'sinin bitmesi. Yani 1 sene sonra telefonu ilk aldığınız zaman ki kadar piliniz kullanım süresi veremez...

Kısaca Tıpkı insanın ömrü gibi ne kadar spor yaparsan yap, ne kadar düzenli beslenirsen beslen, vücut ömrünün bir sınırı var, eninde sonunda yaşlanıp öleceğiz.... piller gibi.. :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Like 1

apple 6s lerin için pil değişim programı var. seri numarandan kontrol ettinmi? kontrol etmediysen bir değerlendir derim.

Bende 6s plus kullanıyorum yurtdışında bana da aynı şey oldu.Orda apple mağazasında bana şu tavsiye bulundular.Telefonun şarjı yüzde yüz bittikten sonra en az dört saat bekletin sonra yeni almış gibi iyice şarz edin dediker ve işe yaradı.Denemenizi tavsiye ederim

o pil değişim programı iphone 6'lar içindi benim bildiğim...

46 dakika önce, alisolak06 yazdı:

Bende 6s plus kullanıyorum yurtdışında bana da aynı şey oldu.Orda apple mağazasında bana şu tavsiye bulundular.Telefonun şarjı yüzde yüz bittikten sonra en az dört saat bekletin sonra yeni almış gibi iyice şarz edin dediker ve işe yaradı.Denemenizi tavsiye ederim

- bu şekilde ayda bir yapmakta iyi gelir, pilin ömrünü uzatır. trackle şarj derler buna. ölmüş olan pil hücrelerine iyi gelir bu şekilde ayda bir şarj etmek. ama sonuçta yukarda yazdığım gerçek er yada geç kendisini gösterecektir, tekrardan aynı şeyi yaşayacaksınız eninde sonunda. şimdi yüzde 5 te olan bir sene sonra yüzde 10 da iki sene sonra yüzde 20 de yaşanacaktır, bilemedin 3 sene sonrasında.  en azından bu bir insan değil, çok çok pili değiştirirsiniz olur biter. canınızı sıkmayın derim ben. topu topu maliyeti 6 - 7 dolarlık pil için. 

Edited by onderak

Arkadaşlar seri numarasından dediğiniz sitede baktım fakat o aralıkta bulunmuyormuş yanlız şöyle bir detay daha var telefon düşük pil modundayken %4-5 gibi kapanmıyor ama düşük pil modunu kapatınca çok pil yiyen bir uygulamaya girince kendi kendini kapatıyor 

Uzun zamandır yapmıyordu ama bugün %40 şarj varken snapchat'e gireyim dedim girmemle telefon kendi kendini kapadı bir de üstüne dışardaydım daha sonra telefonu açınca zar zor düşük pil moduna ve interneti kapatınca çalışmaya devam ediyordu onlara dokunmazsam kendi kendini kapatıyordu ve 2-3 kez kapandı daha sonra bu işlemleri yapınca kapanmadı ve tekrar uygulamalarda gezebildim 

Bu arada 9.3.2 kullanıyorum 10 sürümüne güncellesem bu sorun gider mi ? Veya ne yapmam gerekiyor yani bu sorun daha önce yoktu telefon da ilk baştan beri bir hata olsa anlardım ama ara sıra yapıyor mesela 2 hafta da 1 gibi veya haftada 1-2 kez gibi 

seninki yine iyi benimki %40 da kapanıyor. Şarja takıyorum %40 ta açılıyor. Pil değişim programına baktım benimki dahil değilmiş. %10 un altına inmiyo telefon %10 da kapanıyor, 15 te kapanıyor. Martta aldım 1 yıl bile olmadı daha son 1 aydır böyle. JB yok. Cihaz 6S ios 10.2

iPhone 6 da da aynı sorun var. geçici çözüm şu ; %30 altına düşmeden sık sık şarj edin telefonu , bunlar lithium ion olduğu için bataryayı boşaltıp doldurunca asıl ömrü o zaman kısalıyor. 1 hafta boyunca %30-40 altına inmeden tam şarj yapın. lazım olduğunda %1 e kadar düştüğünüzü göreceksiniz. eğer çözüm işe yaramazsa pilin ömrü kısalmış demektir. değişim şart

ben gece yatmadan önce şarja takıyorum sabaha kadar şarj oluyor , yine de aynı sorunu ben aldıktan 3-4 ay sonra yaşamaya başladım.