Jump to content
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !
Sign in to follow this  
55ilyas

iOS 10.2 Yayınlandı

Rate this topic

Recommended Posts

iOS 10.2, TV şovlarınıza ve filmlerinize birden fazla video uygulaması üzerinden erişmek için yeni ve birleştirilmiş bir deneyim sunan TV uygulaması (yalnızca İngilizce (ABD)) gibi yeni özellikler içerir. Yeni yüzler, yiyecekler, hayvanlar, spor etkinlikleri ve meslekler de dahil olmak üzere 100'den fazla yeni emoji. Bu güncelleme, kararlılık iyileştirmeleri ve sorun gidermeler de içerir.

TV

• İzlemekte olduğunuz filmleri ve şovları görmek ve kaldığınızdan yerden devam etmek için Up Next'i kullanın
  • Watch Now ile yeni film ve TV şovu önerileri alın
  • Store'da yeni uygulamaları ve iTunes'daki yeni çıkanları keşfedin
  • iTunes'da satın alınanlar ve kiralananlar için Library erişimi
Emoji
  • Daha fazla ayrıntı göstermek için daha güzel bir biçimde yeniden tasarlanan emoji
  • Yeni yüzler, yiyecekler, hayvanlar, spor etkinlikleri ve meslekler de dahil olmak üzere 100'den fazla yeni emoji
Fotoğraflar
  • Live Photo stabilizasyonunu iyileştirir ve kare hızını artırır
  • Kişiler albümünde aynı kişinin benzer fotoğraflarını gruplama doğruluğunu iyileştirir
  • Anılar'ın; ekran resmi, beyaz tahta veya fatura fotoğraflarından anı oluşturmasına neden olabilen bir sorunu giderir
  • iPhone 7 Plus'ta Film Rulosu'ndan geçiş yaptıktan sonra kameranın büyütme modunda kalmasına neden olan bir sorunu giderir
  • RAW dijital kamera için ek destek
  • Mesajlar'a yeni tam ekran beğeni ve kutlama efektleri ekler
  • Klavyenin Mesajlar'da görüntülenmesini bazen engelleyen bir sorunu giderir
Music
  • Karıştır, Yinele ve Sıradaki bölümlerine daha kolay erişmek için Şu An Çalınan ekranında yukarı kaydırma
  • Arşiv'de; Listelerin, Albümlerin ve Parçaların nasıl sıralanacağını seçme
News
  • Daha sonra için sakladığınız yazılar artık Kaydedilenler bölümünde görünür
  • Abone olduğunuz kanallardaki en iyi ücretli yazılar artık Sizin İçin bölümünde görünür
  • Bir sonraki yazıya geçmek artık her zamankinden daha kolay, okurken sola kaydırın veya Sonraki Yazı'ya dokunun
Mail
  • Bir Mail konuşmasını sildikten sonra yanlış iletinin seçilmesine neden olan bir sorunu giderir
  • Mail'de uzun basmanın kopyala ve yapıştır özelliğini etkinleştirmesine neden olan bir sorunu ele alır
  • Bir Mail konuşmasını sildikten sonra yanlış iletinin seçilmesine neden olan bir sorunu giderir
Erişilebilirlik
  • Adds BraillePen14 support to VoiceOver
  • Braille tablosunun VoiceOver ile beklenmedik şekilde geçiş yapmasına neden olabilen bir sorunu giderir
  • Siri geliştirilmiş seslerin bazen VoiceOver'da kullanılamamasına neden olabilen bir sorunu giderir
  • VoiceOver kullanıcılarının listedeki öğeleri yeniden talep edememelerine neden olabilen bir sorunu giderir
  • Anahtarla Denetim'in bazen Sesli mesajları silememesine neden olan bir sorunu giderir
Diğer iyileştirmeler ve sorun gidermeler
  • Motorlu perde, ev kullanımı, hareket, kapı/pencere, duman, karbonmonoksit ve su sızıntısı sensörleri de dahil olmak üzere HomeKit aksesuarları için bildirim desteği ekler
  • HomeKit aksesuarları için yazılım güncellemeleri olduğunda HomeKit aksesuarları için bildirim desteği ekler
  • Üçüncü parti aksesuarlarıyla Bluetooth performansını ve bağlantısını iyileştirir
  • FaceTime katılımcılarının odak dışında görünmelerine neden olabilen bir sorunu giderir
  • FaceTime aramalarının yanlış en boy oranı ve yön ile görünmelerine neden olabilen bir sorunu giderir
  • Bazı görsel sesli mesajların oynatılmasının tamamlanmasını engelleyen bir sorunu giderir
  • Yazıların boş sayfa olarak açılmasına neden olabilen bir Safari Okuyucu sorununu giderir
  • Okuma Listesi'nde bir öğeyi okundu olarak işaretledikten sonra Safari'nin beklenmedik bir şekilde kapanmasına neden olabilen bir sorunu giderir

Apple yazılım güncellemelerinin güvenlik içeriğiyle ilgili bilgi için lütfen şu web sitesine gidin: https://support.apple.com/tr-tr/HT201222

IOS 10.2 Linkler 

https://ipsw.me/

• Like 2

Hele sukur :)

Edited by polat-_

Ota'da görünüyor yükleyenler deneyimlerini paylasirlarsa seviniriz :)

iOS 10.2 Güncellemesi Nasıl Yüklenir?

iOS 10.2 güncellemesi iOS 10 alan bütün iPhone, iPad ve iPod touch’ları destekliyor. Bu güncellemeyi cihaz üzerinden Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme menüsü üzerinden yükleyebilirsiniz. Ayrıca güncellemeyi iTunes üzerinden de yükleyebilirsiniz.

iOS 10.2 Yenilikleri

TV uygulaması

Yeni MacBook Pro’nun lansmanında tanıtılan Apple’ın yeni TV uygulaması hem iOS hem de Apple TV’de çalışıyor. TV uygulaması iTunes ve yayın akışı olan uygulamalar arasında içerik keşfetmenin yeni bir yolu. Uygulama şimdilik ABD’de çalışıyor Netflix desteği yok.

SOS (Acil Durum)

iOS 10.2 beta 2’de tanıtılan yeni SOS özelliği, iPhone güç tuşuna 5 kez basıldığında acil durum servislerini arıyor. Özellik şimdilik belirli ülkelerde çalışıyor.

Duvar Kağıtları

Apple, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus tanıtımında yeni duvar kağıtlarını kullanmıştı. iPhone 7 satın alan herkesin merak ettiği bu duvar kağıtları iOS 10.2 ile birlikte geliyor.

Yeni Eklenen ve Güncellenen Emojiler

iOS 10.2’ye palyaço, kruvasan, köpekbalığı, baykuş, kelebek ve tabii ki bir avokado dahil olmak üzere yeni emojiler eklendi.

Eski emojilerin birçoğu daha modern görünmesi için yeniden tasarlandı. Hem erkek hem de kadınlar için mevcut meslek tabanlı emojiler güncellendi.

Videolar Widgetı (Araç Takımı)

Netflix widgetine benzer şekilde yeni video widgetı izlediğiniz programı veya filmi gösteriyor. Uygulamayı açmadan bir dokunuşla videoları izleyebilirsiniz.

Kamera Ayarlarını Kaydetme

Fotoğraflar ve Kamera ayarlarında önceki ayarlarınızı kaydetmenizi sağlayan bir özellik geldi. Artık her zaman video çekme seçeneğini açık bırakabilir, canlı fotoğraflar özelliğini sürekli kapalı tutabilir, filtrelerin tekrar ayarlamadan aynen kalmasını sağlayabilirsiniz.

iMesaage Kutlama ve Kırmızı Kalp Efekti

iOS 10 ile bambaşka bir boyut kazanan iMessage’a iOS 10.2 ile kutlama ve kırmızı kalp efekti geldi.

Hata Düzeltmeleri ve Güvenlik İyileştirmeleri

Elbetteki kaputun altında, iOS 10.2 ile pek çok hata düzeltmeleri ve güvenlik iyileştirmeleri söz konusu. Özellikle iOS 10.1.1’de tespit edilen kritik güvenlik açığının iOS 10.2 ile giderildiğini belirtelim.

ben şuan ipsw üzerinden indiriyorum, yükledikten sonra sonucunu yazarım :D bu arada iphone modeli seçerken GSM seçiyorum dimi arkadaşlar. A1778 modeli.

Bilgilendirme için teşekkürler. Konunuz sabite alındı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Like 1

Bende görünmüyor iPhone 6 Plus

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

jb bekleyenler 10.2 geçmeli mi ? 

Bekleyelim mi ?

Bence geçmemeli şimdilik

iPhone [emoji643] PLUS
MAT
[emoji637][emoji638][emoji644] GB
[emoji722]

5S ile gectim, telefon daha puruzsuz oldu, yag gibi akmiyosa kesin beni.

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Like 1

6s plus kullanıyorum, mikael e katılıyorum telefon gayet akıcı oldu

Banada geldi e be yapalım güncelleme yapalım mi yoksa jb bekleyelim

• Like 1

telefon gerçekten daha bir akıcı oldu arkadaşlar. batarya da biraz daha iyileştirilmiş gibi. ayrıca kamerayı açarken görüntü karıncalı gibiydi o da gitmiş. cihaz ip7. jb beklemeyenler geçebilir. 

iPhone 6 cihazıma yukledım sorunsuz kullanıyorum, eşimin 7 Plus cihazında yukledım ondada sorun yok. Bu saatten sonra JB cıkartmasınlar, cıkartsalarda artık yapmayacagım. Her sene dalga geçip duruyorlar , artık alıp başlarına çalabılırler...

iPhone 6 cihazıma yukledım sorunsuz kullanıyorum, eşimin 7 Plus cihazında yukledım ondada sorun yok. Bu saatten sonra JB cıkartmasınlar, cıkartsalarda artık yapmayacagım. Her sene dalga geçip duruyorlar , artık alıp başlarına çalabılırler...

küstünmü?

• Like 1

10.2 gayet stabil olmus 5s de

Donma,ısınma,takılma varmı?

Admin benim iPhone 5s iOS 10.2 beta 7 gozukuyor benim iPhone 5s ime guncelleme gelmedi

16 saat önce, Mguclu yazdı:

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönder

Bu surum için şimdilik yok

16 saat önce, Mguclu yazdı:

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönder

iOS 10.2

iOS 10.2, TV şovlarınıza ve filmlerinize birden fazla video uygulaması üzerinden erişmek için yeni ve birleştirilmiş bir deneyim sunan TV uygulaması (yalnızca İngilizce (ABD)) gibi yeni özellikler içerir. Yeni yüzler, yiyecekler, hayvanlar, spor etkinlikleri ve meslekler de dahil olmak üzere 100'den fazla yeni emoji. Bu güncelleme, kararlılık iyileştirmeleri ve sorun gidermeler de içerir.

TV

• İzlemekte olduğunuz filmleri ve şovları görmek ve kaldığınızdan yerden devam etmek için Up Next'i kullanın
  • Watch Now ile yeni film ve TV şovu önerileri alın
  • Store'da yeni uygulamaları ve iTunes'daki yeni çıkanları keşfedin
  • iTunes'da satın alınanlar ve kiralananlar için Library erişimi

Emoji

• Daha fazla ayrıntı göstermek için daha güzel bir biçimde yeniden tasarlanan emoji
  • Yeni yüzler, yiyecekler, hayvanlar, spor etkinlikleri ve meslekler de dahil olmak üzere 100'den fazla yeni emoji

Fotoğraflar

• Live Photo stabilizasyonunu iyileştirir ve kare hızını artırır
  • Kişiler albümünde aynı kişinin benzer fotoğraflarını gruplama doğruluğunu iyileştirir
  • Anılar'ın; ekran resmi, beyaz tahta veya fatura fotoğraflarından anı oluşturmasına neden olabilen bir sorunu giderir
  • iPhone 7 Plus'ta Film Rulosu'ndan geçiş yaptıktan sonra kameranın büyütme modunda kalmasına neden olan bir sorunu giderir
  • RAW dijital kamera için ek destek

• Mesajlar'a yeni tam ekran beğeni ve kutlama efektleri ekler
  • Klavyenin Mesajlar'da görüntülenmesini bazen engelleyen bir sorunu giderir

Music

• Karıştır, Yinele ve Sıradaki bölümlerine daha kolay erişmek için Şu An Çalınan ekranında yukarı kaydırma
  • Arşiv'de; Listelerin, Albümlerin ve Parçaların nasıl sıralanacağını seçme

News

• Daha sonra için sakladığınız yazılar artık Kaydedilenler bölümünde görünür
  • Abone olduğunuz kanallardaki en iyi ücretli yazılar artık Sizin İçin bölümünde görünür
  • Bir sonraki yazıya geçmek artık her zamankinden daha kolay, okurken sola kaydırın veya Sonraki Yazı'ya dokunun

Mail

• Mail'de uzun basmanın kopyala ve yapıştır özelliğini etkinleştirmesine neden olan bir sorunu ele alır

Erişilebilirlik

• Adds BraillePen14 support to VoiceOver
  • Braille tablosunun VoiceOver ile beklenmedik şekilde geçiş yapmasına neden olabilen bir sorunu giderir
  • Siri geliştirilmiş seslerin bazen VoiceOver'da kullanılamamasına neden olabilen bir sorunu giderir
  • VoiceOver kullanıcılarının listedeki öğeleri yeniden talep edememelerine neden olabilen bir sorunu giderir
  • Anahtarla Denetim'in bazen Sesli mesajları silememesine neden olan bir sorunu giderir

Diğer iyileştirmeler ve sorun gidermeler

• Motorlu perde, ev kullanımı, hareket, kapı/pencere, duman, karbonmonoksit ve su sızıntısı sensörleri de dahil olmak üzere HomeKit aksesuarları için bildirim desteği ekler
  • HomeKit aksesuarları için yazılım güncellemeleri olduğunda HomeKit aksesuarları için bildirim desteği ekler
  • Üçüncü parti aksesuarlarıyla Bluetooth performansını ve bağlantısını iyileştirir
  • FaceTime katılımcılarının odak dışında görünmelerine neden olabilen bir sorunu giderir
  • FaceTime aramalarının yanlış en boy oranı ve yön ile görünmelerine neden olabilen bir sorunu giderir
  • Bazı görsel sesli mesajların oynatılmasının tamamlanmasını engelleyen bir sorunu giderir
  • Yazıların boş sayfa olarak açılmasına neden olabilen bir Safari Okuyucu sorununu giderir
  • Okuma Listesi'nde bir öğeyi okundu olarak işaretledikten sonra Safari'nin beklenmedik bir şekilde kapanmasına neden olabilen bir sorunu giderir

Apple yazılım güncellemelerinin güvenlik içeriğiyle ilgili bilgi için lütfen şu web sitesine gidin: https://support.apple.com/tr-tr/HT201222

İlk Mesaja Eklersen Sevinirim Çünkü Ben Yapamiyorum..

İlk mesaj düzenlenmiştir.

• Like 1

Admin benim iPhone 5s iOS 10.2 beta 7 gozukuyor benim iPhone 5s ime guncelleme gelmedi

Sizin cihaz profili Beta da olduğu için güncelleme gelmemesi normal, zaten beta nın son sürümü cihazınızda yüklü.

• Like 1

Bende gözükmüyor güncelleme en son beta 7 yükledim bugünden beri bakıyorum gelmedi hala pc ye de bağladım ama hiç bişi yok

15 saat önce, IceShocK yazdı:

ilyas hocam JB yokmu :D 

iOS 10.2 (14C92) İçin Şu an Yok

güncelleme gelmeyen arkadaşlar Çihazi DFU Moda Alip denesinler (Beta Profil Yüklü Olanlarda)

güncelleme gelmeyen arkadaşlar Çihazi DFU Moda Alip denesinler (Beta Profil Yüklü Olanlarda)

Teşekkürler yardımın için dfu moda Alınca iTunes indirmeye başladı

arkadaşlar ip5s ios 10.2 yükledim tv uygulaması geldi itunes yedekleri yükleyince gitti

Not: appstore tr hesabı