Jump to content
Apple iOS 12.4 Sürümünü İmzalamayı Durdurdu !
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !
Sign in to follow this  
beilan41

Iphone 7 PLUS kemara ışık sızması problemi

Rate this topic

Recommended Posts

Acaba benden başka yaşayan var mı bilmiyorum ama fotoğraf çekmek için kamerayı açtığım zaman ışık sızması oluyor ve fotoğrafı bozuyor. Ne demek istediğimi anlatmak için bir kaç fotoğraf çektim. Hatta bir tanesinde elimi şapka olarak kullandım diğer fotolardaki sızmaları daha iyi görmeniz için? Ne yapmam gerekiyor bunun için acaba apple store randevu alıp gitsem mi? Gerçi randevu da kolay bulunmuyor ama. Ayrıca swap cihaz vermelerini de istemiyorum sonuçta neden swap cihaz alayım ki?

IMG_0893.JPG

IMG_0894.JPG

IMG_0895.JPG

IMG_0896.JPG

IMG_0897.JPG

IMG_0898.JPG

IMG_0899.JPG

IMG_0900.JPG

Şuan online destek alarak görüşme yapıyorum bu durumun anormal olduğu söylendi ve incelenmesi gerekiyormuş. Apple store yolları göründü bize maalesef :(

son durum bu, cihaz genpada

Durum:
Yedek Parça bekleniyor

Onarım Detayı:
CİHAZIN GENEL KONTROLLERİ YAPILDI. CİHAZIN ARKA KAMERA ARIZASI GÖZLEMLENDİ. CİHAZ ARIZALI ARKA KAMERA DEĞİŞİMİ İÇİN PARÇA BEKLER

Şuan online destek alarak görüşme yapıyorum bu durumun anormal olduğu söylendi ve incelenmesi gerekiyormuş. Apple store yolları göründü bize maalesef

Nereden görüşme yaptınız bende görüşeyim bende iphone 6s plus var 90 şarjında kendi kendine kapanıyor soğukta.

Sent from my iPhone using Tapatalk

online destek 90 gun diye biliyorum ancak yanlis bilgilendirme yapmiym , ayricada sifir cihaz talebinde bulunma hakkiniz da mevcut sonucta sifir olarak okadar para bayilip aldiginiz cihaz neden onlar yuzunden kamerasi degismis islemli bir cihaz olsun ki 

7 saat önce, alperalper23 yazdı:

online destek 90 gun diye biliyorum ancak yanlis bilgilendirme yapmiym , ayricada sifir cihaz talebinde bulunma hakkiniz da mevcut sonucta sifir olarak okadar para bayilip aldiginiz cihaz neden onlar yuzunden kamerasi degismis islemli bir cihaz olsun ki 

Alper bey değişim istesem bu sefer swap cihaz verecekler muhtemelen. Swap cihazlarda biliyorsunuz toplama cihaz oluyor. Yeni cihazda da bu şekilde sıkıntı olmayacağının garantisi yok. Bu kamera sıkıntısı dışında bir problemim yok çok memnunum. Eğer kamerayı sıkıntısız bir şekilde hallederseler açıkçası bence daha mantıklı sonuçta hiç bir çiziği yok problemi yok tertemiz cihaz.

2 tane swap cihazım oldu 2si de normal cihazlara göre bataryaları daha erken bitiyordu,daha %10lardayken kapanıyordu,o yüzden swap cihazlara çok sıcak bakmıyorum.

26 dakika önce, beilan41 yazdı:

Alper bey değişim istesem bu sefer swap cihaz verecekler muhtemelen. Swap cihazlarda biliyorsunuz toplama cihaz oluyor. Yeni cihazda da bu şekilde sıkıntı olmayacağının garantisi yok. Bu kamera sıkıntısı dışında bir problemim yok çok memnunum. Eğer kamerayı sıkıntısız bir şekilde hallederseler açıkçası bence daha mantıklı sonuçta hiç bir çiziği yok problemi yok tertemiz cihaz.

2 tane swap cihazım oldu 2si de normal cihazlara göre bataryaları daha erken bitiyordu,daha %10lardayken kapanıyordu,o yüzden swap cihazlara çok sıcak bakmıyorum.

aslinda bir bakima dogru soyluyorsunuz benimde basima swap cihaz geldi onuda bir sene icinde 3 kere degistirdim , orjinail tamir olursa en azindan elinizdeki kutusuyla faturasiyla herseyi ile sizin cihaziniz oluyor  satarken bile daha avantajli sonucta degisim görmemiş sorunsuz olucak 

• Like 1

29 dakika önce, alperalper23 yazdı:

aslinda bir bakima dogru soyluyorsunuz benimde basima swap cihaz geldi onuda bir sene icinde 3 kere degistirdim , orjinail tamir olursa en azindan elinizdeki kutusuyla faturasiyla herseyi ile sizin cihaziniz oluyor  satarken bile daha avantajli sonucta degisim görmemiş sorunsuz olucak 

valla mesaj attım kapalı kutuyla değişin diye ama sanmıyorum muhtemelen tamir edip geri gönderecekler. Dedim servis cihazın hatalı olduğunu kabul etmiş,tüketici mahkemesine verirsem zaten kazanırım ama ben genpanın gerekli işlemi yapacağına eminim dedim ama hayırlısı artık. Dediğiniz gibi sonuçta kendi sıfır cihazım,sadece kamerası orijinal kamera ile değiştirilmiş. Satarken de bunu belirtirim zaten eğer öyle bir niyetim olursa. 

29 dakika önce, alperalper23 yazdı:

Ben iphone 7 plus aldığımda arka kamerada siyah leke vardı resim çekiminde sorun çıkarmıyordu sadece gözüme takılıyordu. Telecervise götürdüm değişim istedim 14 günde yenisi geldi bu cihazlar swap değil 7 plus için daha swap yok aynı banttan çıkan kutulanmayan değişim cihazları. Keşke değişim isteseydiniz. Değişimden sonra size değişim formu veriyorlar orda yazıyor zaten neden değiştiği satarkende sorun olacağını sanmıyorum.

Cihazımla alakalı yapılan son güncelleme bu şekilde :

CİHAZIN GENEL KONTROLLERİ YAPILDI. CİHAZIN ARKA KAMERA ARIZASI GÖZLEMLENDİ. CİHAZ ARIZALI ARKA KAMERASI DEĞİŞTİRİLDİ VE KONTROLLER SIRASINDA DOKUNMATİK EKRANA GÖRÜNTÜ GELMEDİĞİ GÖZLEMLENDİ. CİHAZIN İŞLEMLERİ DEĞİŞİMİ YAPILARAK TAMAMLANCAKTIR. DEĞİŞİM CİHAZI BEKLER

Sizce Genpa kaç günde temin edip telefonu yollar bana? Ortalama kaç gün sürer? Bir de swap cihaz gönderirler değil mi? iphone 7 pluslarda swap cihaz var mı acaba? Kapalı kutu orijinal cihaz gönderme ihtimalleri var mı?

Son durum güncellemesi: cihaz değişti,bugün kargolandı yarın elime geçicek. Umarım yeni cihazda sıkıntı yaşamam.

On 29.12.2016 at 7:59 PM, beilan41 yazdı:

Sizce Genpa kaç günde temin edip telefonu yollar bana? Ortalama kaç gün sürer? Bir de swap cihaz gönderirler değil mi? iphone 7 pluslarda swap cihaz var mı acaba? Kapalı kutu orijinal cihaz gönderme ihtimalleri var mı?

Kutulu cihaz vermiyorlar değişim cihazı veriyorlar. Teleservice bana o şekilde verdi.

• Like 1

On 03.01.2017 at 9:32 PM, lahana1 yazdı:

Kutulu cihaz vermiyorlar değişim cihazı veriyorlar. Teleservice bana o şekilde verdi.

Bana da değişim cihazı geldi,çok şükür hiç bir sıkıntı yok. 10.1.1 ile geldi, 10.2yi beğenmemiştim değişen telefonda şarj süresi bakımından. Şimdilik her şey okey.

Bana da değişim cihazı geldi,çok şükür hiç bir sıkıntı yok. 10.1.1 ile geldi, 10.2yi beğenmemiştim değişen telefonda şarj süresi bakımından. Şimdilik her şey okey.

Hayırlı olsun 10.1.1 gelmesi güzel olmuş jb yapmak isterseniz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
  • Like 1

41 dakika önce, lahana1 yazdı:

Hayırlı olsun 10.1.1 gelmesi güzel olmuş jb yapmak isterseniz.

jb'ye ihtiyaç duymuyorum açıkçası.

son durum bu, cihaz genpada

Durum: Yedek Parça bekleniyor   Onarım Detayı: CİHAZIN GENEL KONTROLLERİ YAPILDI. CİHAZIN ARKA KAMERA ARIZASI GÖZLEMLENDİ. CİHAZ ARIZALI ARKA KAMERA DEĞİŞİMİ İÇİN PARÇA BEKLER

Keske degisim isteseydin.

Seap cihaz toplsma degildir kesinlikle. Psikolojikmen sarj konusunu bilincaltina yerlestirmissin oyle geliyordur.