Jump to content
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !
Sign in to follow this  
iCloud

Late 2011 Macbook pro Windows kuramama sorunu

Rate this topic

Recommended Posts

Selamlar arkadaslar , 

cihazim late 2011 15 inch macbook pro .

cihazima windows yuklemeye calisiyorum fakat ne yaptiysam olmadi .

oncelikle bootcampdan windows 7 icin usb hazirladim.fakat bunu ne yaptiysam pc gormuyor.acilisca option tusuna basiyorum ama ne yaparsam yaparim orada usb cikmiyor.ayni usb ile baska bi macbook a window 7 yi basariyla kurdum.fakat benim makine hic bi sekilde gormuyor.

ikinci olarakda windows 10 denedim.ilk seferinde basari ile kurdum fakat cihazimin driverleri windows 10 tarafindan desteklenmedigi icin windows 10 u sildim.

daha sonra windows 8.1 kurma karari aldim. ayni sekilde usb hazirladim fakat.bundada sorunum acilista option tusuna bastigimda usb yi goruyorum.fakat onu sectigim zaman pc donup kaliyor yaklasik 1 dakika sonra reset atip normal aciliyor.bu sorunu bir turlu asamadim.ardindan acaba usb mi bozuldu diye dusunerek tekrar windows 10 kurdum usb ye , ayni sekilde option ile acip kurmayi denedim ama busefer de windows 10 da kuramamaya basladim.ve ne yaptiysam bu sorunu bir turlu asamiyorum.Yardiminiza ihtiyacim var arkadaslarim.simdiden tesekkurler.

Aynı sorun benim MAc Pro bilgisayarımda oldu sorunu hdd boot edip kasayı açıp sata dan  taktım bu sefer gördü yüklemeyi yaptı bitirdi ama bu seferde o hdd yi pcden çıkarınca Mac beyaz ekranda kalıyor bende yapamadım.

birde dvd ye win 10 çekip kurmayı dene. benim eski macbook a böyle kurabiliyorum.

DVD yi sokup 2.hdd baglamistim , olmassa dediginiz gibi tekrar dvd yi baglayip dvd den yuklemeyi deneyecegim artik.

Tesekkurler.

On 12.01.2017 at 11:55, iCloud yazdı:

DVD yi sokup 2.hdd baglamistim , olmassa dediginiz gibi tekrar dvd yi baglayip dvd den yuklemeyi deneyecegim artik.

Tesekkurler.

DVD ile denerseniz yüksek ihtimal olur. Late 2011 modeli bende de vardı ve bende dvdrom yerine ssd takmıştım. Ancak windows yüklemek için dvdrom gerekli. Eski cihazlar usb den boot edilemiyor diye aklımda kalmış.

Edited by Sinan3