Jump to content
Apple iOS 12.4 Sürümünü İmzalamayı Durdurdu !
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !
Sign in to follow this  
ReSuL-21

iOS 10.2 Yalu Jailbreak Yayınlandı

Rate this topic

Recommended Posts

iPhone 6 Jailbreak daha cikmamis iOS 10.2 :(

Sent from my iPhone using Tapatalk

Arkadaslar iphone5' e bu jeilbreakin gelebilme durumu varmi ona gore guncelleme yapip bekleyelim yardimci olabilirmisiniz ?

• Like 1

2 saat önce, tnc yazdı:

Arkadaslar iphone5' e bu jeilbreakin gelebilme durumu varmi ona gore guncelleme yapip bekleyelim yardimci olabilirmisiniz ?

Çok zor bir ihtimal...32 bit cihazlar için destek vermezler artık. 

arkadaşlar iOS 10.1.1 de yalu beta jailbreak yaptım. activator çalışmıyor. benim için önemli. bu jailbreak daha mı düzgün çalışıyor, inceleyen, kuran veya karşılaştıran var mı? ona göre geçiş yapmayı düşünüyorum. yoksa genel olarak çok sıkıntı değil yani?

ya arkadaşlar ne bu jailbreak hastalığı anlamıyorum? ben hiç gerek duymadım. mevcut durum bana gayet yetiyor? 3-5 tweak kuracağım diye bir sürü şeyi riske ediyorsunuz. hele bankacılık işlemleri yapanların kesinlikle bulaşmaması gerekiyor.

• Like 1

3 dakika önce, *Nadir* yazdı:

ya arkadaşlar ne bu jailbreak hastalığı anlamıyorum? ben hiç gerek duymadım. mevcut durum bana gayet yetiyor? 3-5 tweak kuracağım diye bir sürü şeyi riske ediyorsunuz. hele bankacılık işlemleri yapanların kesinlikle bulaşmaması gerekiyor.

Ama hala jailbreak ve tweak konularını takip edip konu dışında yorum yapıyorsunuz ?

• Like 2

takip ediyorum ama jailbreak yapmam ve hastası değilim. neyse herkes kendi tercihinde serbesttir. isteyen yapar ben sadece anlamıyorum bu çılgınlığı.

14 saat önce, orhan232 yazdı:

Bence herkes beklesin derim henüz hiçbişi stabil diğil shsh aldıysanız bekleyinnnn.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

10.2 versiyonuna nasıl shsh alıyoruz

59 dakika önce, *Nadir* yazdı:

takip ediyorum ama jailbreak yapmam ve hastası değilim. neyse herkes kendi tercihinde serbesttir. isteyen yapar ben sadece anlamıyorum bu çılgınlığı.

Zamanında iPhone 5 ile Bluetooth ile diğer cihazlar ile dosya müzik alışverişi yapmamı sağlıyordu. İlk cihazım 3gs di  4 aldığımdan beri tüm cihazlarımı JB ile kullanıyorum. iPhone açılmamış bi kutu olarak geliyor benim gözüme JB ile bunu açıp isteksel olarak özellikler ekliyoruz. Her türlü banka uygulamasını da o zamandan beri kullanıyorum herhangi bir illegal çekim vs. işleri başıma gelmedi. Uyumlu tweak listesi çıkaracağım cihazım 10.2 ye yükseliyor şu anda iPhone 6s Plus 

Edited by hellscorpion
  • Like 1

Çılgınlık değil kardeş sadece ihtiyaç...

Mesela senin gibi düşünen bir arkadaşa, souncloud ta yer alan şarkıları apple ın müzik uygulamasına entegre etme olduğunu gösterdim, ne zaman jb yapıyoruz diyor :)

Konuyu takibe devam, belki sizin de gerçekten hoşunuza gidecek tweak çıkar ;)

10.2 jb 6s için stabil diyen var mı bekliyorum sizden gelecek haberleri :)

• Like 1

biliyorum o tweakleri zamanında çok kullandım, gerek görmüyorum artık. sağolun biliyorum ne olduğunu..

biliyorum o tweakleri zamanında çok kullandım, gerek görmüyorum artık. sağolun biliyorum ne olduğunu..

Bakın sizin de dediğiniz gibi, siz artık gerek duymuyorsunuz! Gerek duyanlar yapıyor sizin eskiden gerek duyduğunuz gibi! Sizin ihtiyaç ve hisleriniz değişmiş, yeni ihtiyaç duyan ya da hala ihtiyacı devam eden ya da hobi ve eğlence olarak yapanlar var işte
Basit yani çok takılmamak lazım. Kimi istiyor seviyor merak ediyor kimisi aksine ya da doymuş, sıkılmış vs.

• Like 1

43 dakika önce, hellscorpion yazdı:

Zamanında iPhone 5 ile Bluetooth ile diğer cihazlar ile dosya müzik alışverişi yapmamı sağlıyordu. İlk cihazım 3gs di  4 aldığımdan beri tüm cihazlarımı JB ile kullanıyorum. iPhone açılmamış bi kutu olarak geliyor benim gözüme JB ile bunu açıp isteksel olarak özellikler ekliyoruz. Her türlü banka uygulamasını da o zamandan beri kullanıyorum herhangi bir illegal çekim vs. işleri başıma gelmedi. Uyumlu tweak listesi çıkaracağım cihazım 10.2 ye yükseliyor şu anda iPhone 6s Plus 

dostum dört gözle bekliyoruz uyumlu tweakleri.. cihazım iPhone SE ve henüz geçmeye karar vermedim.  ios indi, herşey hazır seni bekliyorum bak :)

2 saat önce, *Nadir* yazdı:

Katiliyorum +1

• Like 1

39 dakika önce, *Nadir* yazdı:

valla cihazımın çökeceğini risk ederek, şirkette cepten gelen aramaları yanıtlayamayacağımı bilerek jailbreak yaptım ve sıkıntı yaşadım. insan cihazının çalışır vaziyetinde ve bir kaç tweakle mutlu bile olabiliyor. neticede bir ayrıcalık hissediyor. bu kişisel bir şey, eleştirmemek lazım. zaten uygulamayan veya jailbreak yapmayan normal kullanabilir. yapmayan eleştirilmediği gibi, yapanlar da eleştirilmemeli.

10 dakika önce, adgu yazdı:

dostum dört gözle bekliyoruz uyumlu tweakleri.. cihazım iPhone SE ve henüz geçmeye karar vermedim.  ios indi, herşey hazır seni bekliyorum bak :)

Siz hangi tweakları kullanıyorsunuz ya da öğrenmek istiyorsunuz bir liste olarak verirseniz hepsini denerim.

1 saat önce, *Nadir* yazdı:

Sen gerek duymamış olabilirsin ama birçok insan iPhone'da mevcut olmayan birçok özelliği cihazlarında görmek istiyor. Aynı anda tüm uygulamaları kapatabilme, sürükle bırakla dosya paylaşımı yapabilme, ekranı daha etkin kullanabilme gibi... Kısaca insanlar Apple'ın uyguladığı "Kapalı Kutu" stratejisine bağlı kalmak istemiyor. Sen bağlı kalmak isteyebilirsin ve olduğun yerde durabilirsin. Kimse sana "Neden JB yapmıyosun, anlamıyorum, yapsana şu JB'yi, bu telefonu böyle kullanma" diye baskı kuramayacağı gibi, sen de kimseyi eleştiremezsin, "bulaşmayın" diyemezsin. Dışarıda, sosyal hayatında bunu yaparsın, bence bi' problem yok ama burası tam olarak bu işin sitesi. Bu işin tartışma, araştırma, öğrenme ve paylaşma platformu. Hele ki buraya üşenmeden üye olup, insanların hobisiyle ilgili "yapma etme" diyemezsin. Buradaki birçok kişi Jailbreak yaptığında başına 3 yaşağı 5 yukarı ne geleceğinin farkında.(Yeni başlayanlar hariç) Eğer düzgün yaparsan her şeyi, güvenlik açısından bir sıkıntı asla çıkmaz. 2007 yılından beri Jailbreakli Apple ürünleri kullanıyorum, bankacılık işlemlerimi de yapıyorum, tüm şifrelerimi de cihazımda saklıyorum. 10 senedir hiçbir sıkıntı olmadı, he olmayacağı anlamına mı geliyor; olabilir ama insanlar bunu göze alıyorsa kimse tek söz "söy le ye mez." Diğer yandan bu kadar uğraşıyor olunması Jailbreak'in eskisi gibi stabil olmaması. Eskiden bir sürüm çıkardır, anında JB çıkardı, şimdi öyle değil, bu kadar uğraşılıyor olmasının sebebi hastalık değil yani, stabilite yakalama çabası. Saygılar, iyi forumlar...

• Like 4

Aynı Sorun Bende 7+ da da Var Sildim Sildim Yeniden Yükledim Yine Aynı :S

Bende iphone 7 var cihaz yeniden başlıyor ama tık yok. Bir kaç yerde okuduğuma göre 7 7+ cihazlar için .ipsw dosyası yayınlanmaşı yalunun sitede 6s/Se ipad pro diyor. Bizle mac pcden xcode üstünden yapabiliyoruz herhalde .

• Like 1

1 saat önce, erensunay yazdı:

Sen gerek duymamış olabilirsin ama birçok insan iPhone'da mevcut olmayan birçok özelliği cihazlarında görmek istiyor. Aynı anda tüm uygulamaları kapatabilme, sürükle bırakla dosya paylaşımı yapabilme, ekranı daha etkin kullanabilme gibi... Kısaca insanlar Apple'ın uyguladığı "Kapalı Kutu" stratejisine bağlı kalmak istemiyor. Sen bağlı kalmak isteyebilirsin ve olduğun yerde durabilirsin. Kimse sana "Neden JB yapmıyosun, anlamıyorum, yapsana şu JB'yi, bu telefonu böyle kullanma" diye baskı kuramayacağı gibi, sen de kimseyi eleştiremezsin, "bulaşmayın" diyemezsin. Dışarıda, sosyal hayatında bunu yaparsın, bence bi' problem yok ama burası tam olarak bu işin sitesi. Bu işin tartışma, araştırma, öğrenme ve paylaşma platformu. Hele ki buraya üşenmeden üye olup, insanların hobisiyle ilgili "yapma etme" diyemezsin. Buradaki birçok kişi Jailbreak yaptığında başına 3 yaşağı 5 yukarı ne geleceğinin farkında.(Yeni başlayanlar hariç) Eğer düzgün yaparsan her şeyi, güvenlik açısından bir sıkıntı asla çıkmaz. 2007 yılından beri Jailbreakli Apple ürünleri kullanıyorum, bankacılık işlemlerimi de yapıyorum, tüm şifrelerimi de cihazımda saklıyorum. 10 senedir hiçbir sıkıntı olmadı, he olmayacağı anlamına mı geliyor; olabilir ama insanlar bunu göze alıyorsa kimse tek söz "söy le ye mez." Diğer yandan bu kadar uğraşıyor olunması Jailbreak'in eskisi gibi stabil olmaması. Eskiden bir sürüm çıkardır, anında JB çıkardı, şimdi öyle değil, bu kadar uğraşılıyor olmasının sebebi hastalık değil yani, stabilite yakalama çabası. Saygılar, iyi forumlar...

eleştiri yapıyorum çünkü kendinizi riske atıyorsunuz. Daha geçen ay arkadaşın biri jailbreak nedir bilmediği halde, telefonu jailbreaksiz olduğu halde 3300 ₺ kaptırdı. Telefonu iphone. Jailbreak yapılıyor birde kullanıcı kimliğini falan veriyorsunuz. Ne kadar risk tahmin edemiyorum. Elbette kişisel tercihiniz kimse niye yapıyorsunuz diyemez. Lakin hiç gerek yok bence. Sizi stabilitenizle başbaşa bırakıyorum. Tercih sizin. 

On 27.01.2017 at 10:55, wepo yazdı:

Arkadaşlar ipa ile kurdum ben. iPhone 6s sorunsuz jailbreak oldu. Ama cydianın güncellenmesi lazım sorunları var. Ayrıca uyumluluğunu bilmediğiniz tweakleri sakın kurmayın. Zira kstore yüzünden 2 kere restore etmek zorunda kaldım. Ayarlar, cydia, mesajlar, telefon gibi sistem uygulamaları silindi. Sadece yapın ve tweaklerin güncellenmesini bekleyin.

sistem uygulamarını nasıl kuruyorsun ?

Jb kullanmadan nasıl bir şey olduğunu anlayamazsın. Cihazının güvenliğini sağlamak senin elinde. Eğer senin arkadaşın banka uygulamalarını kullanmayorsa gayet normal kaptırması nerde ne işlem yapacağını biliyorsan hiç bir problem yoktur. Tercih bizim olduğu için zaten burda başlıklar acılıyor çözümler aranıyor.jb siz iphone iphone değildir.

• Like 1

sistem uygulamarını nasıl kuruyorsun ?

Nasıl kuruyorsun derken ne kastettiğini anlamadım. Sistem uygulamaları silinince restore etmek zorunda kaldım

Nasıl kuruyorsun derken ne kastettiğini anlamadım. Sistem uygulamaları silinince restore etmek zorunda kaldım

Crackli uygulamalar soruluyor herhalde appsync olmayinca o uygulamalar nasil kuruluyor

Malesef kuramayız appsync olmadan. Güncellenmeden denemeyin arkadaşlar.

eleştiri yapıyorum çünkü kendinizi riske atıyorsunuz. Daha geçen ay arkadaşın biri jailbreak nedir bilmediği halde, telefonu jailbreaksiz olduğu halde 3300 ₺ kaptırdı. Telefonu iphone. Jailbreak yapılıyor birde kullanıcı kimliğini falan veriyorsunuz. Ne kadar risk tahmin edemiyorum. Elbette kişisel tercihiniz kimse niye yapıyorsunuz diyemez. Lakin hiç gerek yok bence. Sizi stabilitenizle başbaşa bırakıyorum. Tercih sizin. 

He dostum he...

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8 dakika önce, wepo yazdı:

eski haline döndürebildin demi

Malesef kuramayız appsync olmadan. Güncellenmeden denemeyin arkadaşlar.

Kurduğunuz tweakları paylaşırmısınız stabil çalışıyorsa bizde bir yanlış yapmayalım