Jump to content
Apple iOS 12.4 Sürümünü İmzalamayı Durdurdu !
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !
Sign in to follow this  
Kayipulke

iPhone 7 Aldım Çalıntı Çıktı

Rate this topic

Recommended Posts

Selam arkadaslar 2 hafta önce iphone 7 aldim daha kutusunda ambalajini dahi kendim actim kurulumu kendim yaptim ucuz diye aldim ama arkadaslarim buyuk ihtimal calinti dedi isvecte yasiyorum ve telefonu nisanlim icin aldim turkiyeye gönderecem acaba turkiyede pasaport uzerine kayit yapildiktan sonra her hangi bir sorun yasarmi ?

Edited by Kayipulke

çalıntı olduğunu nerden anladınız?

3 dakika önce, *Nadir* yazdı:

çalıntı olduğunu nerden anladınız?

Daha kutusunda sifir uzerindeki ambalaji dahi ben actim ve yari fiyatina aldim sstis magazasindan falan calinti diye dusunuyoruz kisiye ayit degil yani bir akil verin lutfen 

Daha kutusunda sifir uzerindeki ambalaji dahi ben actim ve yari fiyatina aldim sstis magazasindan falan calinti diye dusunuyoruz kisiye ayit degil yani bir akil verin lutfen 

Çalıntı olduğu nu rüyanda mı gördün

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
  • Haha 1

25 dakika önce, repsool yazdı:

Çalıntı olduğu nu rüyanda mı gördün

Bunu bana satan adami taniyanlar varmis calinti mal satiyrmus surekli simdi bu telefon turkiyede pasaport uzerine acildiginda kapanma ihtimali olurmu olmazmi calinti mal ise bi bilgisi olan varmi 

iceri tikarlar ülkeye sokarsaniz onu :)

Edited by alperalper23

Yorumlardan hic bir sey anlamadim bu konuda bilgili biri yokmu rica etsem yani telefon hic kullanilmamis ilk sahibi benim

Yorumlardan hic bir sey anlamadim bu konuda bilgili biri yokmu rica etsem yani telefon hic kullanilmamis ilk sahibi benim

Hiç kullanılmamış telefon, ki ambalajını dahi kendim açtım diyorsunuz. Nasıl çalıntı oluyor ?

En iyisi cihazın imei kodu ile apple sitesinden garanti kontrolü yapın, telefonu açıp aktifleştirdiğiniz tarih ile eşleşiyorsa zaten sorun yoktur.

Diyelim telefon çalıntı, çalınan mağaza zaten elinde ki ürün stok kaydından çalınan telefonun imei ve parti seri no ile birlikte gerekli bilgileri apple'a ulaştırır ve ccn üzerinden cihazın aktifleştirilmesini engeller apple yani cihaz tamamen etkinleştirilmeye kapanır..

hani bazen sifir veya kullanilan cihazlari satarken faturalarini da veriyorlar satan kisi,siz alirken sormadinizmi faturayi (maksat calinti olup olmadigi kesin olmus olur)

yukaridaki arkadasin dedigi gibi seri numarasindan sorgula kafan rahat olur

Ha birde hepimizin bildigi gibi calinti pali satan ile alan ayni sucu islemis olur bunuda dip not olarak kenara yazmak lazim

• Like 1

1 saat önce, Elysium yazdı:

Hiç kullanılmamış telefon, ki ambalajını dahi kendim açtım diyorsunuz. Nasıl çalıntı oluyor ?

En iyisi cihazın imei kodu ile apple sitesinden garanti kontrolü yapın, telefonu açıp aktifleştirdiğiniz tarih ile eşleşiyorsa zaten sorun yoktur.

Diyelim telefon çalıntı, çalınan mağaza zaten elinde ki ürün stok kaydından çalınan telefonun imei ve parti seri no ile birlikte gerekli bilgileri apple'a ulaştırır ve ccn üzerinden cihazın aktifleştirilmesini engeller apple yani cihaz tamamen etkinleştirilmeye kapanır..

Seri Numarasini arastirdim söyle bisey cikti karsima 

Screenshot_20170205-015807.png

Siz mi caldiniz?

4 saat önce, zxro61 yazdı:

Siz mi caldiniz?

O Kadar Cesaret Yok Bende

garanti başlama tarihi aldığınız tarihe yakın. biri hattının üstüne alıp satmış olabilir..

7 saat önce, *Nadir* yazdı:

garanti başlama tarihi aldığınız tarihe yakın. biri hattının üstüne alıp satmış olabilir..

Yani Turkiyeye göndersem pasaport uzerine acsalar kapanma gibi bir sorunu olmaz demi ustad

Simdi bak kardes, celiskili konusmalar yapiyosun. Sen calmadiysan dahi o cihazi gotur apple da calinti olup olmadigini teyit ettir, calinti cikarsa da aldigin yeri sikayet et. Calinti malin bi yararini goremezsin. Ayrica isvecte yasiyorum demissin, isvecte calinti mal satacak dukkan hic bir babayigite actirmazlar bende isvicrede yasiyorum boyle bi dunya yok. Oyle bir yer acabilecek bir sistem acigi mevcut degil. Ha varsa da git sikayet et, insancil ve namuslu bir harekette bulunmus olursun.

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Cesaret olsa calarsin yani?

3 saat önce, TonyMontana yazdı:

Simdi bak kardes, celiskili konusmalar yapiyosun. Sen calmadiysan dahi o cihazi gotur apple da calinti olup olmadigini teyit ettir, calinti cikarsa da aldigin yeri sikayet et. Calinti malin bi yararini goremezsin. Ayrica isvecte yasiyorum demissin, isvecte calinti mal satacak dukkan hic bir babayigite actirmazlar bende isvicrede yasiyorum boyle bi dunya yok. Oyle bir yer acabilecek bir sistem acigi mevcut degil. Ha varsa da git sikayet et, insancil ve namuslu bir harekette bulunmus olursun.

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Abicim Dukkandan Almadm Is yerime gelen birisinden aldim kutusunda sifirdi kesin calinti demedim calinti oldugunu dusunuyorum dedim seri numarasini arastirdim sorun yok alinn terimle kazandigim parayla aldim calinti oldugunu bilsem alirmiyim sanki bende ama aldim bi kere adami nerden görecem hataliyim ama ucuzluga kandim bende isciyiz nede olsa yari fiyat olunca saldirdim

Abicim Dukkandan Almadm Is yerime gelen birisinden aldim kutusunda sifirdi kesin calinti demedim calinti oldugunu dusunuyorum dedim seri numarasini arastirdim sorun yok alinn terimle kazandigim parayla aldim calinti oldugunu bilsem alirmiyim sanki bende ama aldim bi kere adami nerden görecem hataliyim ama ucuzluga kandim bende isciyiz nede olsa yari fiyat olunca saldirdim

O kadar çok çelişkiler var ki, biz bu işin içindem çıkamayız bence.

En iyisi sen Müge Anlı'ya başvur. Çözse, çözse o çözer bu işi. Kabus gibi çöker o adamın üzerine..

• Like 2

Bütün yorumları okudum bana baya komik geldi. Sana yardımcı olayım arkadaşım bende isveçte yaşıyorum ve cep telefonu ve bilgisayar teknik servisiyim ve aynı zamanda alım satım yapıyorum. Adam sana o telefonu yarı fiyatına sattı ise ve sıfır kutusunda ise telefon çalıntı değildir ;) burdaki yaptıkları şey cihazı alıp paketi açmadan sana getirip satıyor 4000 kron a kendiside gidip 1 ay sonra sigortaya 750kron ödeyip riskinini sıfır telefon alıyorlar tekrardan arada 3250 kronda ceplerine kalıyor ;) senin aldığın telefonu sen türkiyeye gönderceksen pasaport kaydı yapman yeterli ;) Olåst dur cihazin zateb her karti aktif kullanirsin. Ama isvecte calismaz sigorta imeine sinyali kapatiyor. Trde pasaporta kayit et korkma calisir bise olmaz.

6 saat önce, smartdisk yazdı:

Bütün yorumları okudum bana baya komik geldi. Sana yardımcı olayım arkadaşım bende isveçte yaşıyorum ve cep telefonu ve bilgisayar teknik servisiyim ve aynı zamanda alım satım yapıyorum. Adam sana o telefonu yarı fiyatına sattı ise ve sıfır kutusunda ise telefon çalıntı değildir ;) burdaki yaptıkları şey cihazı alıp paketi açmadan sana getirip satıyor 4000 kron a kendiside gidip 1 ay sonra sigortaya 750kron ödeyip riskinini sıfır telefon alıyorlar tekrardan arada 3250 kronda ceplerine kalıyor ;) senin aldığın telefonu sen türkiyeye gönderceksen pasaport kaydı yapman yeterli ;) Olåst dur cihazin zateb her karti aktif kullanirsin. Ama isvecte calismaz sigorta imeine sinyali kapatiyor. Trde pasaporta kayit et korkma calisir bise olmaz.

Hay Allah Senden Razi Olsun Abi Ya Tack så jätte mycket:))

• Like 1

Hay Allah Senden Razi Olsun Abi Ya Tack så jätte mycket:))

det spelar ingen roll brosan

Olay yeri inceleme gibi olmuş :) hayrını gör telefonun diyelim

saygılar..

türkiyede sorunsuz kullanabilir.
kilitleseler bile yaşadığın ülkede kilitlenir.

Amma cok tartismissiniz. Arkadas calinti oldugundan emin cihazin! Cunku calinti mal satan birinden bilerek isteyerek satin almis. Ve soyle dusunuyor cihaz isvecte calindigi icin burada basima is gelir trye gondersem bisey olur mu? Olmazsa zaten tanidiga gidecek keyfffff :)) kisacasi arkadasda uckagit pesinde.

Isvec suc isleme orani olarak dusuk bir ulke ama gel gor ki ulkelerine aldiklari insanlar o orani yukseltmenin pesinde... yazik

• Like 2

Amerika baskani dahi herkesi haberdar et calinti diye polis yakalar hirsizi

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Amma cok tartismissiniz. Arkadas calinti oldugundan emin cihazin! Cunku calinti mal satan birinden bilerek isteyerek satin almis. Ve soyle dusunuyor cihaz isvecte calindigi icin burada basima is gelir trye gondersem bisey olur mu? Olmazsa zaten tanidiga gidecek keyfffff ) kisacasi arkadasda uckagit pesinde.

Isvec suc isleme orani olarak dusuk bir ulke ama gel gor ki ulkelerine aldiklari insanlar o orani yukseltmenin pesinde... yazik

İsveçteki suç oranı ve birçok şey berbat durumda ama dünyadaki en şerefsiz sistemi elinde tuttuğu için birbirini vuranları çeteleri yapılan onca uyuşturucu ticaretini göz önüne sermiyor. Adamlar sistemi kurmuş isveçliler ve diğerleri gibisinden sürmüş bir bölgeye yabancıları orda herkes öldürsün birbirini diyor bizde kendi. Bölgemizde takılalım. Kokaini onlara sattıralım biz sadece içici olalım ellerini birşeye sürmezler ama tüm pisliği kendileri yapar kimse öyle bahame bulmasın İsveçte yaşıyorum öyle dışardan görüldüğü gibi değil.

• Like 1

- NASIL OLUR AMBALAJDA ÇALINTI?

ADAM GİDİP TURKCELLİ AKŞAM VAKTİ SOYMUŞTUR, SIFIR TELEFONU DAHA SATILMADAN ÇALMIŞTIR...

- bir şey olur mu? Firma sahibi telefonların çalındığını beyan edince, telefon apple tarafından bu telefon çalıntıdır moduna geçer, ve kullandırtmaz kendini...

İsveçteki suç oranının neden düşük olduğunu çözdüm bu konuyla. Demek ki o ülkede işlenen suçlar ülke içinde kalmıyor,bi şekilde dışarı çıkarıyorlar.Bu da bize yansıyor.Yani ordan çalınan telefon bizim ülkemize gönderilecek,bu da bizim hırsızlık oranımızı arttıracak.
Olayı çözdüm dağılabilirsiniz

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Like 1

ya trol ya birileri vurgun icin fikir aliyor. trolse komik degilse trajikomik...

demek azmettiricisin? bana sahsen biri boyle dese cevabim cok agir olurdu! cesaretin olsa calacaksin yani kafaya bak!

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.