Jump to content
Apple iOS 12.4 Sürümünü İmzalamayı Durdurdu !
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !
Sign in to follow this  
enesemirim

iPhone 6s Plus FARKLI sim sorunu

Rate this topic

Recommended Posts

Değerli arkadaşlar , çok enteresan bir sorun nedeniyle konu açıyorum. 

Yurtiçinden mağazadan alınmış 6s plus telefonum var. Yaklaşık 6 ay ben, 7 ay eşim farklı sim kartlar ile bu telefonu kullandık. Bir gün eşimin sim kartını görmemeye başladı telefon. Yani sim kartı takıyorum SIM KART YOK diyor. Benim kartı takıyorum çalışıyor. İkiside Turkcell. Başka bir hat deneyeyim dedim. Vodafone taktım ayrı ayrı iki tane sim, onlarıda görmedi ve SİM KART YOK , dedi. Avea veya Türk Telekom kart taktım iki tane ayrı ayrı çalıştı. Yani kısacası 2 Turkcell denedim 1 çalıştı, Vodafone çalışmadı, Avea veya türk Telekom çalıştı. 

Telefonum SİM KİLİTSİZ, bütün güncellemeleri yaptım, jailbreak hiç yapmadım, açtım kapattım, sim kart içinde iken bir süre uçak moduna aldım açtım. Telefona ihtiyacım olduğu için servise bırakamadım ama apple destek hattı çok ilğilendi (telefon ile konuşarak) ama onlarda yardımcı olamadı. iTunes'e bağlayarak yeni bir sıfırdan iOS sürümü yükledik.. sim kartı değiştik olmadı. 

daha birçok şey yaptım ama aklıma gelenleri şimdilik yazdım. iPhone'da fiziki arıza olsa biri çalışıp diğeri neden çalışmaz. Hani yanlışlıkla sim kilit olsa iki farklı operatörde çalıştı. 

Şeytan bunun neresinde, yardımcı olabilecek kimse varsa sevinirim. 

Arkadaşlar kimse bu konu hakkında fikir Sahibi değil mi?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Arkadaşlar kimse bu konu hakkında fikir Sahibi değil mi?

Apple'dan randevu al direk değişim yaparlar. Cihazda problem var anlattığına göre bakılırsa

Değerli arkadaşlar , çok enteresan bir sorun nedeniyle konu açıyorum. 

Yurtiçinden mağazadan alınmış 6s plus telefonum var. Yaklaşık 6 ay ben, 7 ay eşim farklı sim kartlar ile bu telefonu kullandık. Bir gün eşimin sim kartını görmemeye başladı telefon. Yani sim kartı takıyorum SIM KART YOK diyor. Benim kartı takıyorum çalışıyor. İkiside Turkcell. Başka bir hat deneyeyim dedim. Vodafone taktım ayrı ayrı iki tane sim, onlarıda görmedi ve SİM KART YOK , dedi. Avea veya Türk Telekom kart taktım iki tane ayrı ayrı çalıştı. Yani kısacası 2 Turkcell denedim 1 çalıştı, Vodafone çalışmadı, Avea veya türk Telekom çalıştı. 

Telefonum SİM KİLİTSİZ, bütün güncellemeleri yaptım, jailbreak hiç yapmadım, açtım kapattım, sim kart içinde iken bir süre uçak moduna aldım açtım. Telefona ihtiyacım olduğu için servise bırakamadım ama apple destek hattı çok ilğilendi (telefon ile konuşarak) ama onlarda yardımcı olamadı. iTunes'e bağlayarak yeni bir sıfırdan iOS sürümü yükledik.. sim kartı değiştik olmadı. 

daha birçok şey yaptım ama aklıma gelenleri şimdilik yazdım. iPhone'da fiziki arıza olsa biri çalışıp diğeri neden çalışmaz. Hani yanlışlıkla sim kilit olsa iki farklı operatörde çalıştı. 

Şeytan bunun neresinde, yardımcı olabilecek kimse varsa sevinirim. 

1. Sim kartlar kesilme mi yoksa orjinal nano kartlar mı? Kesilme kartlarda kılcal çatlaklardan dolayı zamanla cihaz ısınıp soğudukça simi iphonelar okuyamıyor. Hatta bazı sim kartlarda özellikle eski olanlarda problem yaşanabiliyor.

2. Sim karttan değilse problem götür servise değiştirsinler.

Telefonda problem olsa hiç birini görmez diye düşünüyorum fakat sim kartta bir hata olabilir sim kartın ortasında ki o sarı kısmında bütün olay çözüm çıkmaz ise randevu alıp apple gitmenizde fayda var.

saygılarımla