Jump to content
Apple iOS 12.4 sürümünü imzalamayı durdurdu!
Sign in to follow this  
blalkilic60

İphone 4s Batarya Değişimi Sonrası Lütfen YARDIM!!!

Rate this topic

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar öncelikle herkeze iyi akşamlar ve iyi forumlar iyi vakitler dilerim.

iphone 4s aldım ve 7.X.X sürümden güncelleyerek 9.3.5 sürümüne yükselttim sonra aşırı derecede şarj yediğini görmeye başlayınca arkadaşın aklına uyarak git batarya al dedi kendi 4s çıkarttı şunları çıkarıyorsun dedi bunları dedi aklıma girdi batarya ölüymüş doğru evet çıkardım yeni aldığım bataryayı taktım daha sonra şarja taktım sürekli yanıp yanıp sönmeye başladı apple simgesi sonra tekrar söktüm bir daha taktım ve açıldı sonra baktım şarja takıyorum bunu yükselmiyor hiç dolum yapıyor ama göstermiyor kendini resetliyor resetliyip açıyor sürekli şarjda iken ve sürekli dolum pil yüzdesi değişiyor diyelim ki %90 oldu dimi alıyorum %90 dan aşşağı inmiyor ve artık çıldıracam arkadaşlar yeni aldım bataryayı götürdüm adam çıkardı ben takaydım hesabına felan girdi ve söktü koparmışın burasını dedi iphonedeki giriş yerinin dibindeki filimden biraz kesik oluşmuş tamam dedim mal gibi attım çöpe eskiyi takıyım dedim baktım yine aynı problemi eski bataryasınındada yaşamaya başladım artık ne yapacağımı şaşırdım beynim yandı arkadaşlar gerçekten şimdi şarj entegresi yanmış olabilirmi diyecem hiç şarj almaz ben bunu hiç anlamadım iyice beynim yandı lütfen bana yardım edin eğer konuyu yanlış yere açtıysam yöneticilerden özür dilerim burayı uygun gördüm gerekirse konuyu taşırlarsa sevinirim herkeze tekrardan iyi forumlar arkadaşlar :(

Öncelikle merhaba,

Bence problem ana karttan kaynaklanıyor.

Ekran hep acık kaliyor mu ? Uykuya geçme problemi var mı ?

Bataryanın takıldığı soketin anakart üzerindeki bağlantılarından kopma oluşmuş. Aynı sebepten iphone 4 üm emekli oldu.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aynı şey benim 4s tede oldu kendim takmıştım pili bir ay sonra benzer sorunlar oldu tamirciue verdim oda pil değişmesi lazım dedi pil yeni olduğu halde neyse tamam dedim 40₺ da ona verdim sonra aynı sorun oldu yine kendim açtım baktım tamircinin vidalarını takmadigini içerde boşta durduğunu görünce sinir olup taktım onları şimdi sorun yok belki adam pili değiştirmedi bile bilemiyecem ama kendi isini kendin yapican dikkatli bir şekilde onu bilir onu söylerim

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

0120a5bf5520c663b70b266d5232ffe6.jpg

Anakart üzerindeki bu sockette zarar gelmismi sol resimdeki gibi yoksa sagdaki gibi diskeri saglam mi ?

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Yalvarır gibi soru sormuş sonrada çekip gitmiş alacan eline sopayı girecen böylelerine. İnanın bu tarz insanlara acayip kızıyorum ya

• Like 2

İyi tarafından bakalım. Telefon çalışmaz olduğu için foruma bakamamıştır :))

• Like 1

Yalvarır gibi soru sormuş sonrada çekip gitmiş alacan eline sopayı girecen böylelerine. İnanın bu tarz insanlara acayip kızıyorum ya

Kardes Ben öylelerini kaç defa burda gördüm.
Atı alan Üsküdar'ı geçti
Bir Teşekkür bile yok

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
  • Like 1

İyi tarafından bakalım. Telefon çalışmaz olduğu için foruma bakamamıştır )

Çalışmadığı halde soruyu sorabilmiş ama

Hiçbir bilgin yokken böyle bi işe kalkışman koca bir saçmalık. Geçmiş olsun ne diyim.