Jump to content

iPhone X / 8 / 8 Plus Nasıl Bir Telefon ?

Rate this topic

Golden shot

Recommended Posts

Herkese merhabalar,

Apple'ın geçen günlerde konferansta tanıttığı iPhone 8/8 Plus ve X modelleri sosyal medyada büyük ilgi gördü.

Peki neden?

Teknik özelliklerini merak edenler açıklama kısmında bir yazım var. Fakat ben videolarda basit bir şekilde üstü kapalı bilgiler verdim.

Öncelikle söylemeliyim Apple iPhone 8/8Plus almanızı tavsiye etmiyorum. Tam anlamıyla birebir iphone 7/7Plus olan 8 jenerasyonu bütün beklentilerimizi yerle bir etti. Okadar sızdırılan bilgiden sonra hiçbirşeyin olmaması ve beklenen bütün özellikleri bir üst modele koymak ta tabiki de Apple'ın kurnazlığını kanıtlıyor. Iphone 8/8Plus ile ilgili fikirlerim ve teknik bilgiler şu şekilde ;

Fakat şunun da hatırlatmasını yapmadan bırakmıyım. Iphone X cihazı piyasadaki en iyi cihaz olabilir. Şuan herkesin beklediği özellikleri karşılayan, teknolojinin zirvesi olan Iphone X'in fiyatı biraz can yakıyor. Alınmalı mı diye sorarsanız;

Başıma birşey gelmeyecekse; 8 i beğendim ben. Özellikle A11 işlemci çok sağlam görünüyor. Eksisi, keşke ismi 7S olsaymış, bir de Ekran çözünürlük hala 4 ile aynı. 326PPI dan kurtulamadık gitti. Amoled yakışırdı. Şıkır şıkır olurdu. Diğer taraftan X i beğenemedim. Arka kamera yerleşimi çok kötü geldi. Ön üstteki Çentik alanı da olmayabilir, S8 gibi yapılabilirdi. Bir de Edge ekran olabilirdi. Touch ID yi alt cama entegre edebilirdi. Sanırım bu özellikler X1 gibi bir model de olacaktır. Böyle yani. Ha bir de iPhone 7 yi iyce gömdüler, halbuki o da çok iyi telefon bence. AirPod kutuda hediye verilebilirdi yada bluetoth kulaklık olarak. iPhone X 'e kablo yakışmıyor.

• Belmaci changed the title to iPhone X / 8 / 8 Plus Nasıl Bir Telefon ?