Jump to content

iPhone X Fiyatı !

Rate this topic

OLD BOY

Recommended Posts

Almayın aldırmayın. Böyle rezillik olmaz. Note 8 çok daha iyi ve ucuz bir alternatif. Yahu kendi ülkende karını koyup 1000 dolara satıyorsun iyi hoş. Gelelim Türkiye fiyatına basit bir hesapla;
Diyelim cihaz bedeli 1000 dolar(kar payı içinde)
Devlet %25 ÖTV, %18 KDV ve %7'de TRT zımbırsıyla yaklaşık %57 vergi alıyor.
Merkez bankasının yıl sonu dolar bekletisi 3.71'den hesaplarsa 5824TL yapıyor.
Bakın bu hesap cihaz maliyeti üzerinden yapıldı. Gerçek tabi ki bu kadar yüksek değil. Akıl alacak iş değil gerçekten. Üstelik ülkenin ekonomik durumu kötü olmasına rağmen yüksek fiyat çekmesi aptal yerine koyması ile aynı şeydir görüşündeyim. 
Telefon fiyatlarının bu kadar yüksek olmasına devletin mühahale en kötü araçlardaki gibi ham fiyatına göre vergi dilimi getirmesi lazım.

"Bizim ülkede neden sanayi gelişmiyor, neden teknolojik ürün üretilmiyor" diye soranlara cevap niteliğinde fiyat politikası. Vergi her zaman daha karlıdır he bi' de taş atıp kolun yorulmaz, ayrıca vergi için ARGE'ye ihtiyaç yoktur falan filan. USA'den alırım her türlü.net!

• Like 1

Almayın aldırmayın. Böyle rezillik olmaz. Note 8 çok daha iyi ve ucuz bir alternatif. Yahu kendi ülkende karını koyup 1000 dolara satıyorsun iyi hoş. Gelelim Türkiye fiyatına basit bir hesapla;
Diyelim cihaz bedeli 1000 dolar(kar payı içinde)
Devlet %25 ÖTV, %18 KDV ve %7'de TRT zımbırsıyla yaklaşık %57 vergi alıyor.
Merkez bankasının yıl sonu dolar bekletisi 3.71'den hesaplarsa 5824TL yapıyor.
Bakın bu hesap cihaz maliyeti üzerinden yapıldı. Gerçek tabi ki bu kadar yüksek değil. Akıl alacak iş değil gerçekten. Üstelik ülkenin ekonomik durumu kötü olmasına rağmen yüksek fiyat çekmesi aptal yerine koyması ile aynı şeydir görüşündeyim. 
Telefon fiyatlarının bu kadar yüksek olmasına devletin mühahale en kötü araçlardaki gibi ham fiyatına göre vergi dilimi getirmesi lazım.

Trt payi %10 a cikti. Yanlis hesapliyosunuz :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

bende x 256 dubaiden alıcam 4900 tl vergi mergi yok orda burdada kayıt kuyut parası 5050 tl ye gelir bana tek düşündüren beni facetime oda bi yerde yazoyodu turkıyede restore yaparsam düzeliyomuş diye
Düzelmez. Dubaide facetime olan cihaz al

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Iphone X şu an için bence alınması pek mantıklı cihaz değil. Birçok yeni teknoloji ıvır zıvır deneniyor. Bırakın ilk modelde denensin illaki hataları çıkacaktır. Iphone 6 Plus bükülme probleminde olduğu gibi. İlla bunda da gerek yüz tanıma gerek başka bişiden bir patlak kısım olacak. Iphone 7 varsa devam yoksa bence alınır cihaz Iphone 8 zaten bu yuzden iki model birden tanıttı apple. Bırakın amerikalılıar alıp hatalarını bulsun cihazın 2. versiyonu düzgün yaparlar biz onu alırız :) ( Gerekirse )

Iphone X şu an için bence alınması pek mantıklı cihaz değil. Birçok yeni teknoloji ıvır zıvır deneniyor. Bırakın ilk modelde denensin illaki hataları çıkacaktır. Iphone 6 Plus bükülme probleminde olduğu gibi. İlla bunda da gerek yüz tanıma gerek başka bişiden bir patlak kısım olacak. Iphone 7 varsa devam yoksa bence alınır cihaz Iphone 8 zaten bu yuzden iki model birden tanıttı apple. Bırakın amerikalılıar alıp hatalarını bulsun cihazın 2. versiyonu düzgün yaparlar biz onu alırız  ( Gerekirse )

Onu alırız derken :)
8099 tl giriş fiyatı ile mi!

• Haha 1

Valla zaten fiyatlar böyle artarsa herkez telefonu bozulmasın diye dua edecek :)  Esasında fiyatlarda bir artış yok ama biz ülkece fakirleştiğimizden bize koyuyor. E birde herşeye ödediğimiz deli vergiler le :( Apple cihaz üretip karla satıyor bizimkiler o cihazı bize 2 katına kaktırıyor. Ha sorun  nerede toplum olarak hala alıyoruz. Demekki bundan zevk alıyoruz :(

Fiyatının mantıksızlığını geçtim ios 11 rezaleti düzelmezse iphone 8 ve x almak akıl karı değil gerçekten. ABD den 8 plus getirttim 3 gün içinde satıp ios 10 lu iphone 7 mi geri aldım. İphone ları şimdiye kadar sattıran işletim sistemi gün geçtikçe ios tan uzaklaşıp android işletim sistemine benzemekte, süslü püslü ve işlevsellikten uzak.

• Like 1

Fiyatının mantıksızlığını geçtim ios 11 rezaleti düzelmezse iphone 8 ve x almak akıl karı değil gerçekten. ABD den 8 plus getirttim 3 gün içinde satıp ios 10 lu iphone 7 mi geri aldım. İphone ları şimdiye kadar sattıran işletim sistemi gün geçtikçe ios tan uzaklaşıp android işletim sistemine benzemekte, süslü püslü ve işlevsellikten uzak.

11.1 de durum düzelmezse söylediğinize katılmak daha mümkün. Onun dışında yine bazı hatalar ve takılmalar ki bence düzelecek, ios halen ios ve gayet işlevsel. Fakat 11 şuana kadar can sıkmıyor değil o doğru. 11.1 merakla bekleniyor.

• Like 1

On 10/24/2017 at 11:13, BraveheartJK yazdı:

11.1 de durum düzelmezse söylediğinize katılmak daha mümkün. Onun dışında yine bazı hatalar ve takılmalar ki bence düzelecek, ios halen ios ve gayet işlevsel. Fakat 11 şuana kadar can sıkmıyor değil o doğru. 11.1 merakla bekleniyor.

11.0.2 ve 11.1 beta ile kullandım 8 plus ı inanın 11.1 de umutsuz; apple da güncellemelerin sorunsuz calistiğı yıllarda .1 .2 güncellemelerini dört gözle beklerdik çünkü stabil ve yeniliklerle gelirlerdi. Günümüzde yeni sürümü ortaya atıyor sonra da betalarla sadece düzgün çalışır hale getirmeye uğraşıyorlar klasik olacak ancak gerçekten Jobs ın kemikleri sızlıyordur. Macbook pro fiyatına telefon satmak nedir? 999 dolara satılan telefonu.

• Like 1

• 2 weeks later...

ya arkadaşlar merak ediyorum da Iphone 6s-7s veya 5s çıktığında alanlardan değilmisiniz. o cihazlar o zaman Türkiye nin fiyatlarına yakınmıydı da alındı yada 7S e ilk çıktığında 4000 tl vermediniz mi veya hat üstüne 24 ay vade ile 6000 tl ye almadınız mı yoksa. hiç kimse yok çok pahalı yok alınmaz demesin boşuna. Samsung Lg Sony HTC gibi cihazlara ilk çıktığında 4-5 bin tl verip sonra yarı fiyatına bile zor sattıp pişman olmadınız mı hiç. 

arkadaşlar şu bir gerçek ne kadar pahalı olsa da bu cihazı yine bir çoğumuz alıcak imkanlarını zorlayıp alıcak. Samsung S8+ i 3 gün zor kullandım veya Note 8 i aynı şekilde, bu cihazlara o kadar para verip pişman olmaktan ise yine Iphone X alırım. 

şimdi çoğu arkadaşımız yok öyle yok böyle yok senin paran vardır deyip duracak ama yanılıyorsunuz bana deli veya aptal demeden kendinizi de düşünün nelere ne verip vermediğinizi???

• Like 1
  • Thanks 1

• Belmaci changed the title to iPhone X Fiyatı !