Jump to content
Sign in to follow this  
55ilyas

iOS 11.1 Yayınlandı

Rate this topic

Recommended Posts

iOS 11.1 introduces over 70 new emoji and includes bug fixes and improvements.

Emoji

• Over 70 new emoji characters including new food types, animals, mythical creatures, clothing options, more expressive smiley faces, gender-neutral characters and more

Photos

• Resolves an issue that could cause some photos to appear blurry
  • Addresses an issue that could cause Live Photo effects to playback slowly
  • Fixes an issue that could cause some photos to not display in the People album when restoring from an iCloud Backup
  • Fixes an issue that could impact performance when swiping between screenshots

Accessibility

• Improves braille support for Grade 2 input
  • Improves VoiceOver access to multi-page PDFs
  • Improves VoiceOver rotor actions for announcing incoming notifications
  • Improves VoiceOver rotor actions menu when removing an app from the App Switcher
  • Fixes an issue for some users where alternative keys would not display when using VoiceOver with Touch Typing
  • Fixes an issue where VoiceOver rotor would always return to default action in Mail
  • Fixes an issue where VoiceOver rotor would not delete messages

Other improvements and fixes

• Adds back support for accessing the app switcher by pressing on edge of display with 3D Touch
  • Fixes an issue that caused cleared Mail notifications to reappear on Lock screen
  • Fixes an issue in enterprise environments that prevented data from being moved between managed apps
  • Fixes an issue with some 3rd-party GPS accessories that caused inaccuracies in location data
  • Resolves an issue where settings for Heart Rate notifications were appearing in Apple Watch app (1st generation)
  • Fixes an issue where app icons were not appearing in notifications on Apple Watch

Edited by 55ilyas

bunun beta 5 ten farki olur mu?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ios 11 kadar basarısız bir ios yok herhalde .
8.4 jb li iphone6 dan
11.0.3 lu iphone8 e gectim hic memnun deilim

1- 8.4 un backup ından telefonu restore edince wifi sorunu yasadım
mecburen start as a new phone yapıp bir suru bilgi kaybettim
2- Denetim merkezi kotuye gitmiş
    wifi ve bluetooth u kapatamıyorsun sadece baglantısını kesıyorsun arka planda  

calıstıgı icin bunlar pilin hızlı hızlı bitiyor.ayrıca ayarlara girip wifi ve bluetooth
    kapatıcaksamdenetim merkezinin ne anlamı var?
3- yine denetim merkezinde airdrop yok ,yok 3D touch yapıcan da fln da filan
4- bazı applicationlar icin bildirim merkezi ayarı yok

ios 11 in pozitif yonlerini soyleyebilecek arkadasları dinlemek isterim ...

1 saat önce, Cemdede yazdı:

Bu tür yüklemelerde ıphone resetlemek gereklimi acaba 

restore demek istediginizi tahmin ediyorum
eger guncelleme yapılacaksa stabilite ve ilerde sorun yasamama acısından itunes ve bilgisayara baglayarak retore edilecek guncelleme yapılmasında fayda var.
wifi ile OTA olarak guncellemek basarılı sonuclar vermeyebiliyor ilerde,
JB yaparken de sorun yasanıyor

iPhone 8'ime yükledim baya stabil olmuş, yağ gibi akıyor telefon.

Sent from my iPhone using Tapatalk

ios 11 kadar basarısız bir ios yok herhalde .
8.4 jb li iphone6 dan
11.0.3 lu iphone8 e gectim hic memnun deilim

1- 8.4 un backup ından telefonu restore edince wifi sorunu yasadım
mecburen start as a new phone yapıp bir suru bilgi kaybettim
2- Denetim merkezi kotuye gitmiş
    wifi ve bluetooth u kapatamıyorsun sadece baglantısını kesıyorsun arka planda  
    calıstıgı icin bunlar pilin hızlı hızlı bitiyor.ayrıca ayarlara girip wifi ve bluetooth
    kapatıcaksamdenetim merkezinin ne anlamı var?
3- yine denetim merkezinde airdrop yok ,yok 3D touch yapıcan da fln da filan
4- bazı applicationlar icin bildirim merkezi ayarı yok

ios 11 in pozitif yonlerini soyleyebilecek arkadasları dinlemek isterim ...

Bende acaba iPhone 6 mi alsam yoksa 8 plus mi derken yenisini aldım gitti ayni konulardan bende şikayetçiyim mesela 6 alsam en fazla iOS 10 ile gelirdi jb yapılabilir ve uzun sure is görürdü şimdi 11.0.2 ile jb bekliyorum 11.1 e güncellemeye bile cekiniyorum yakın zamanda stabil bir sürüme jb çıkarsa o sürümde jb yapıp keyfime bakicam

iPhone 8 plus 256 gb space gray

iPhone 8'ime yükledim baya stabil olmuş, yağ gibi akıyor telefon.

Sent from my iPhone using Tapatalk

11.0.2 ile arasındaki pil performans farkı varsa söyler misin 11.0.2 de jb için bekliyorum yoksa cihazda hız sorunu yok zaten

7 saat önce, girisyok yazdı:

11.0.2 ile arasındaki pil performans farkı varsa söyler misin 11.0.2 de jb için bekliyorum yoksa cihazda hız sorunu yok zaten

JB gelirse kesin 11.1 e gelir. Genelde böyle oluyor. 5.1.1 veya 7.1 JB leri gibi. Çok stabil ve harika JB lerdi.

Pil konusunda yine sınıfta kalan ios sürümü.Cihaz boştayken %4 şarj gitti bile.11.2 beta pil konusunda çok daha iyiydi

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Pil iyi olmuş yok şöyle iyi yok böyle iyi internette testler filan daha yeni çıkan bir sürüm nasıl hemen iyi diye yansıtılıp milleti güncellemeye yönlendirirsin anlamiyirum

arkadaslar nasil yapmislar bilmiyorum ama 6s gayet stabil. beta 5te bile cok kotuydu ama duzeltmisler

20 saat önce, 55ilyas yazdı:

iOS 11.1 introduces over 70 new emoji and includes bug fixes and improvements.

Emoji

• Over 70 new emoji characters including new food types, animals, mythical creatures, clothing options, more expressive smiley faces, gender-neutral characters and more

Photos

• Resolves an issue that could cause some photos to appear blurry
  • Addresses an issue that could cause Live Photo effects to playback slowly
  • Fixes an issue that could cause some photos to not display in the People album when restoring from an iCloud Backup
  • Fixes an issue that could impact performance when swiping between screenshots

Accessibility

• Improves braille support for Grade 2 input
  • Improves VoiceOver access to multi-page PDFs
  • Improves VoiceOver rotor actions for announcing incoming notifications
  • Improves VoiceOver rotor actions menu when removing an app from the App Switcher
  • Fixes an issue for some users where alternative keys would not display when using VoiceOver with Touch Typing
  • Fixes an issue where VoiceOver rotor would always return to default action in Mail
  • Fixes an issue where VoiceOver rotor would not delete messages

Other improvements and fixes

• Adds back support for accessing the app switcher by pressing on edge of display with 3D Touch
  • Fixes an issue that caused cleared Mail notifications to reappear on Lock screen
  • Fixes an issue in enterprise environments that prevented data from being moved between managed apps
  • Fixes an issue with some 3rd-party GPS accessories that caused inaccuracies in location data
  • Resolves an issue where settings for Heart Rate notifications were appearing in Apple Watch app (1st generation)
  • Fixes an issue where app icons were not appearing in notifications on Apple Watch

iOS 11.1 ile Gelen Yenilikler

iOS 11.1, 70’ten fazla yeni emoji, hata gidermeler ve geliştirmeler içerir.

Emoji

• Yeni yiyecek türleri, hayvanlar, mitolojik yaratıklar, giysi seçenekleri, daha fazla duyguyu ifade eden gülen yüzler, cinsiyet ayrımı gözetmeyen karakterler ve daha fazlası da dâhil olmak üzere 70’ten fazla yeni emoji

Fotoğraflar

• Bazı fotoğrafların bulanık görünmesine neden olan bir sorunu çözer
  • Live Photo efektlerinin yavaş oynatılmasına neden olan bir sorunu giderir
  • iCloud yedeklemeden geri yüklerken bazı fotoğrafların Kişiler albümünde görüntülenmemesine neden olan bir sorunu düzeltir
  • Ekran resimleri arasında kaydırırken performansı etkileyebilecek bir sorunu düzeltir

Erişilebilirlik

• Sınıf 2 giriş için Braille desteğini artırır
  • Çok sayfalı PDF’lerde VoiceOver erişimini iyileştirir
  • Gelen bildirimleri duyurmayla ilgili VoiceOver rotor eylemlerini iyileştirir
  • Uygulama Değiştirici’den uygulama çıkarmayla ilgili VoiceOver rotor eylemleri menüsünü iyileştirir
  • Bazı kullanıcıların Dokunarak Yazma ile VoiceOver’ı kullanırken yaşadığı, alternatif tuşların görüntülenmemesiyle ilgili bir sorunu düzeltir
  • Mail’de VoiceOver rotorunun her zaman saptanmış eyleme dönmesiyle ilgili bir sorunu düzeltir
  • VoiceOver rotorunun iletileri silmemesiyle ilgili bir sorunu düzeltir

iOS 11.1 ile Gelen Diğer İyileştirmeler ve Düzeltmeler

• 3D Touch özellikli ekranın kenarına basarak uygulama değiştiriciye erişme desteğini tekrar ekler
  • Silinen Mail bildirimlerinin Kilitli ekranda yeniden görünmesine neden olan bir sorunu düzeltir
  • Kurumsal ortamlarda, yönetilen uygulamalar arasında veri taşınmasını engelleyen bir sorunu düzeltir
  • Bazı 3. parti GPS aksesuarlarıyla ilgili, konum verilerinde hatalara neden olan bir sorunu düzeltir
  • Kalp Atış Hızı bildirim ayarlarının 1. nesil Apple Watch’lara bağlı aygıtlardaki Apple Watch uygulamasında görünmesiyle ilgili bir sorunu çözer
  • Apple Watch’taki bildirimlerde uygulama simgelerinin görünmemesiyle ilgili bir sorunu düzeltir

Pil iyi olmuş yok şöyle iyi yok böyle iyi internette testler filan daha yeni çıkan bir sürüm nasıl hemen iyi diye yansıtılıp milleti güncellemeye yönlendirirsin anlamiyirum

Stabilite konusunda ios 10 ile yarışabilecek kadar iyi olmuş ama pil için aynısını söyleyemem.11.2 beta yı 1 gün kullandım o konuya pil kullanım ekran görüntüsünü paylaştım,kesinlikle en az %10 daha iyiydi.Üstelik otadan güncellemiştim. 11.1 i temiz kurulum yaptım pili pek beğenmedim,yine de geçeyim mi diye merak edenler için pişman olacağınız kadar kötü değil kesinlikle.Pil kullanımı ios 10 a göre normal kullanımda en fazla 30-40 dakika düşer.Günü çıkarır her türlü.
Bu yazdıklarım iphone 7 içindir.

• Like 1

6s cihazıma 11.1 sıfırdan kurdum. En son iOS 11 beta kullanmıştım. 11.1 çıkınca geçtim. Gayet güzel ve stabil olmuş. Pil şu anda gayet iyi. En azından şunu diyebilirim: iOS 10’a göre pil ömrü en az 2 kat yükselmiş. Şimdiye kadar herkese iOS 11’i yüklemeyin diye tavsiyede bulunmuştum. Ama şimdi iOS 11.1’i yükleme tavsiyesinde bulunuyorum. Dediğim gibi telefonum 6s

11.2 beta ya gectim pil omru cok daha iyi gibi bakalim duzelmeler var 11de

11.2 beta ya gectim pil omru cok daha iyi gibi bakalim duzelmeler var 11de

Yalnız beta bu sürüme göre çok azda olsa yavaş.Pilin iyi olması sanırım bundan kaynaklanıyor.Şu an iki seçenek var.Ya bir yarım saat daha iyi pil ömrü ya da biraz daha hız.

11.1 iPhone 8 plus için batarya su şekilde dünde 10 saat kullanım görmüştüm bu arada533e094842581a793a74a0963cb2e2fa.jpg

Yalnız beta bu sürüme göre çok azda olsa yavaş.Pilin iyi olması sanırım bundan kaynaklanıyor.Şu an iki seçenek var.Ya bir yarım saat daha iyi pil ömrü ya da biraz daha hız.

bana aksine daha hizli geldi. aslinda mevzu su ki cok dengesiz ve stabil olmayan bir ios yapmislar. her telefonda farkli. ancak duzeltecekler mi bilemiyorum cunku su anda eski kullandigim android ten pek farki yok yazik ederler

3d touch arkaplan ı açma geri gelmiş.. geçişler filan daha güzel ancak ben itunes ile güncelledim.. söylüyeyim..

Donmuyor dediğimiz iphone ekranı bu sabah cihazı resetleyene kadar tepki vermedi.Apple jailbrak e izin vermeden çıkardığı bu sürümde iyice yüzüne gözüne bulaştırdı.Cihaz hızlanmış,kesinlikle günlük kullanımda tatmin ediyor ama hatalar hala devam ediyor.güncellemenin iyi olduğu kadar kötü yanları da var.Eskiden gece uyurken wifi yi kısa yoldan kapatıyordum,hücresel veriyi ayarlardan.Şimdi tam tersi olmuş.Benim için değişen bir şey olmadı.Jailbreak çıksa apple ın denetim merkezinin yüzüne bile bakmayacağım da bakalım ne zaman çıkacak.İos 11 le jailbreak e ihtiyaç kalmıyor diyen sivri zekalı arkadaşlar vardı.Asıl şimdi kat be kat jailbreak e ihtiyaç var ki apple ın saçmalıklarından anca bu şekilde kurtuluruz.Hala anlamıyorum denetim merkezinden wifi kapanmaması saçmalığı ne kadar sürecek.Bari bi seçenek koyun da isteyen kapatsın isteyen açsın

Ben 10.3.3 e geri dondum anca bu kadar dayanabildim. Valla pilmis bilmemneymis hikaye cok agir takiliyor

Ben de 11.2 betaya döndüm.Pil konusu çok can sıkıcıydı.%19 şarj var kabloyu takar takmaz 26 gösterdi.Dayanamadım güncelledim

Dock taki 4 ikonun isimleri kayboldu bu nasıl düzelecek arkadaşlar ? 11.1 de???

İsimleri kaldırmışlar.11.2 betada da yok

Dock taki 4 ikonun isimleri kayboldu bu nasıl düzelecek arkadaşlar ? 11.1 de???

Hakkaten ya hiç dikkat etmemişim

İos 11.1 de çok hatalar var yaa eski sürümlerde böyle olmazdı geçmiş sürümlerin alayını ota yoluyla güncelledim keyfe keder itunes üzerinden güncelleme yapardım ikisinde de hiç stabilite problemleri yaşamazdım ilk kez bir sürüm bu kadar mahvetti cihazları benim 6S babamın ipad air2 si kafayı yediler babamın tablet mesela eşzamanlama problemi çıkarmaya başladı yarın cihazların ikisinide itunes üzerinden güncellicem bakalım sonuçlar nasıl olucak 

Tesadüfen bir şey buldum

Otomatik parlaklık ayarının burda ne işinin olduğu konusunda birisi beni aydınlatabilir mi?.4998cc3f624afa8bcc1fcd4187c7e91b.jpg

Tesadüfen bir şey buldum
Otomatik parlaklık ayarının burda ne işinin olduğu konusunda birisi beni aydınlatabilir mi?.4998cc3f624afa8bcc1fcd4187c7e91b.jpg

Bu ayar büyüteç kullanırken herhalde yoksa ekran kolaylıklarında aynı ayar var ve birbirinden bağımsız