Jump to content

iOS 11.1 Yayınlandı

Rate this topic

55ilyas

Recommended Posts

İos 11 de başlatmış doctaki ikonların ismini kaldırarak yakında hepsi kalkacakmış düşünce şu bir ikonun simgesi hangi işi yaptığını anlatamıyorsa bu tasarımcının suçudur. Eğer anlatıyorsa o zaman da ismini altına yazmak mantıklı değil.

ben katılıyorum :) 

izlenim olarak tespit ettiklerimi paylaşayım dedim arkadaşlar. cihaz 6s.

Batarya da gözle görülür bir düzelme olmuş. Yoğun kullanımda 6 saat ortalamada ekran süresi gözleyebilirsiniz. Tabiki kullandığınız uygulamaya göre değişiklik gösterecek olsa da ayarı tuttutmuşlar sanki.

Denetim merkezinde hala bluetooth ve wifi kapatmanız sadece bağlı olduğunuz ağı kesiyor. Bu yüzden mecburen gidip ayarlardan yine kapatmanız gerekiyor. 

Animasyonlar oldukça hızlı ekranda dokunma hassasiyeti sanki arttırılmış gibi geldi bana. 

Telefonun kilidini açarken bildirim merkezi sanki o an ekrandan yukarı çekiliyormuş gibi bir efekt olmuş bug olduğunu düşünüyorum.

Ayarlarda ise menu arası gri çizgi bazen yok oluyor. Ufakta olsa etkisizde olsa bir bug ta bunu gördüm.

mesaj yazarken whatsup yada kendi mesaj uygulamasından dikte kullandığınız da bitti sustunuz mikrofon simgesinde kalıyor. Eskiden bu otomatik olarak klavyeye dönüyordu şimdi mikrofon simgesinin yanında br klavye simgesi çıkıyor ve ona tıklayıp klavyeye tekrar erişebiliyorsunuz. Daha mantıklı olmuş.

İkon kontrastı arttırılmış sanki daha canlı geldiler gözüme.

Bildirim merkezini aşağı çektiğinizde ekran ortasından yukarı doğru hafif iterseniz daha önce okumadığınız ancak bildirim merkezinde olmayan bildirimlere ulaşabiliyorsunuz.

Acil sos uygulaması eski 11 sürümlerinde varmıydı bilmiyorum kullanmadım ama bu sürümde tespit ettiğim güzel bir özellik olmuş. Arama yaptıktan sonra telefonun kilitli kalması touch id ile dahi kilidi açmaması durumunu güzel buldum. Şifre girmek zorundasınız. 

Renkleri ters çevir bölümündeki akıllı ters çevir bence hala çok akıllı değil. Uygulamaların filtrelenmesi veya sadece telefon menülerine uygulanabilir bir hal alması lazım. 

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Bu sefer 10.3.3 e döndürmeyecek şekilde olmuş. Ben 11.1 de kaldım. 

• Like 1

10.3.3 ile arasında gözle görülür bir yavaşlama var. Tamam bu sefer olmuş diyemem. Güncelleme yaptım sonra temiz kurulum yaptım değişen bir şey olmadı. Batarya süresi biraz daha tatminkar olsada 11.1 de daha fazla kalamadım. 10.3 3 dönüş yaptım huzurluyum. Çok fazla bugla karşılaştım. 

6 dakika önce, drsanci yazdı:

10.3.3 ile arasında gözle görülür bir yavaşlama var. Tamam bu sefer olmuş diyemem. Güncelleme yaptım sonra temiz kurulum yaptım değişen bir şey olmadı. Batarya süresi biraz daha tatminkar olsada 11.1 de daha fazla kalamadım. 10.3 3 dönüş yaptım huzurluyum. Çok fazla bugla karşılaştım. 

10.3.3 te imzalar açık mı peki? Ben kapalı olarak biliyordum. Açıksa bende 10.3.3’e dönmek isterim

Telefonumu apple a göndermiştim şarj probleminden ötürü bir hafta kadar evvel ekran ve bataryası garantiden değişip cihazım geldi ve temiz kurulum 11.1 yükledim şu anda şarj döngüm bu şekilde pil değişikliğinden sonra günlük kullanımıma göre şarjı bence güzel ama bahsettiğiniz gibi 11.1 de buglar yok deil mesela bende assistive touch bir oyundan çıktığımda hala oyun içerisindeymişim gibi başka bir uygulama açana kadar yan olarak gözüküyor ne zaman başka bir uygulama açarsam ancak o zaman düz vaziyete geçiyor benim büyük bir bug değil fakat şu anda yaşadıüım tek bug bu bunun içinde 10.3.3 e dönmeyi düşünmüyorum bu zamanla atlatılabilir bir problem bence

bu arada cihazım 6S 16gb

8689CCF7-C7C9-41E6-A339-723B346E32F9.jpeg

Edited by buqalemooon

Ofiste kullandigimiz 3 adet 6s var bir de arkadasta var 4 adet 6s ve 11.1 10.3.3 e gore hala cok kotu ve buglarla dolu. Hicbirseyi sallamayan umusamayan kendinizi iyi diye telkinleyen biriyseniz skinti yok ama hem benchmarka hem gozle gorulur sekilde hiz oonusunda 11.1 yavas.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Like 1

12 saat önce, erenedip yazdı:

Ofiste kullandigimiz 3 adet 6s var bir de arkadasta var 4 adet 6s ve 11.1 10.3.3 e gore hala cok kotu ve buglarla dolu. Hicbirseyi sallamayan umusamayan kendinizi iyi diye telkinleyen biriyseniz skinti yokemoji23.png ama hem benchmarka hem gozle gorulur sekilde hiz oonusunda 11.1 yavas.

Bu mesaj şayet bana ise yanılıyorsun kendimi hataları göz göre iyi telkinleyen birisi değilim varsa hatası dönerim eski sürüme belirttiğim gözle görülür bir tane assistive touch hatası var şu an bende oda çok rahatsız edici bişey olmadığı için dönmüyorum eski sürüme zamanla diğer sürümlerdeki hatalar gibi atlatılacak sonuçta günlük kullanımıma engel hiçbir sorunum yok benim 

On 06.11.2017 at 11:11, erenedip yazdı:

Ofiste kullandigimiz 3 adet 6s var bir de arkadasta var 4 adet 6s ve 11.1 10.3.3 e gore hala cok kotu ve buglarla dolu. Hicbirseyi sallamayan umusamayan kendinizi iyi diye telkinleyen biriyseniz skinti yokemoji23.png ama hem benchmarka hem gozle gorulur sekilde hiz oonusunda 11.1 yavas.

boş yapmayın. biraz objektif olun. yukarda anlattım. bu kadar bok atacak bişi yok. ayrıca animasyonlar bu kadar hızlıyken siz neyin yavaşlığından bahsediyorsunuz. hiç bir uygulama takılmıyor. bok atacağınıza siz de bug ları yazın bizde bilelim bakalım 11.1 kullananlar olarak ve diyelim evet veya hayır diye. eskiden sayfalar dolar taşardı yorumla bu sitede. şimdi bunlar bu kadar azken herkese yol oluyor. yazın bugları bilelim kontrol edelim ki milleti bilgilendirmiş olalım. ben oturdum yarım sayfa yazdım bug dolu diye bok atmak yerine. 

bilmem anlatabildim mi? forum kültürü görmediğiniz aşikar.

• Like 2

boş yapmayın. biraz objektif olun. yukarda anlattım. bu kadar bok atacak bişi yok. ayrıca animasyonlar bu kadar hızlıyken siz neyin yavaşlığından bahsediyorsunuz. hiç bir uygulama takılmıyor. bok atacağınıza siz de bug ları yazın bizde bilelim bakalım 11.1 kullananlar olarak ve diyelim evet veya hayır diye. eskiden sayfalar dolar taşardı yorumla bu sitede. şimdi bunlar bu kadar azken herkese yol oluyor. yazın bugları bilelim kontrol edelim ki milleti bilgilendirmiş olalım. ben oturdum yarım sayfa yazdım bug dolu diye bok atmak yerine. 

bilmem anlatabildim mi? forum kültürü görmediğiniz aşikar.

Size sonuna kadar karılıyorum. Emeğinize de saygım sonsuz.
Ama argo kelimeleri sizin gibi birine yakıştıramadım. Olabilir o arkadaş öyle görmek istedi ve gördü. Bana göre de iOS 11.1 iyi her hangi bir sorun yok gibi.

• Like 1

Ofiste kullandigimiz 3 adet 6s var bir de arkadasta var 4 adet 6s ve 11.1 10.3.3 e gore hala cok kotu ve buglarla dolu. Hicbirseyi sallamayan umusamayan kendinizi iyi diye telkinleyen biriyseniz skinti yok ama hem benchmarka hem gozle gorulur sekilde hiz oonusunda 11.1 yavas.

Galiba sizin ofis telefoncu ofisi maşallah benim evde o kadar cihaz Yok.
Yavaş demişsiniz de neye göre yavaş? Ne bekliyorsunuz acaba cihazdan ne kadar hızlı olsun ?

Yavaş demişsiniz de neye göre yavaş? Ne bekliyorsunuz acaba cihazdan ne kadar hızlı olsun ?

Niye üstadım senin evde oluyoda onun ofiste niye olmuyo bizim ofiste de 10 kişi var üç kişide de 6s vardı şimdi bende 8+ var 6s te var oluyo yani

iPhone 8 plus 256 gb space gray
  • Like 1

E genelde herkes iphone tercih ediyor zaten o kadar olmasi normal. 10.3.3 e gore yavas. Program acilma hizlari daha yavas. Gecislerde takilmalar mevcut ara sira. Normal ios stabilligi mevcut degil ancak su anda 11.2 beta 2 kullaniyorum baya iyilesmis durumda. Sanirim halledecekler.

9 saat önce, SinantaspinaR yazdı:

Özel kullanımda sıkıntı olmaz ama bizim gibi telefonunu iş için yoğun kullanan insanlar için bazen saniyelerin değeri var.  Bu yavaşlama bariz bir şekilde hissedilir hale geliyor bizim için Bu bağlamda yorum yapmıştır arkadaş. İyi günler dilerim.  

• Like 1

Özel kullanımda sıkıntı olmaz ama bizim gibi telefonunu iş için yoğun kullanan insanlar için bazen saniyelerin değeri var.  Bu yavaşlama bariz bir şekilde hissedilir hale geliyor bizim için Bu bağlamda yorum yapmıştır arkadaş. İyi günler dilerim.  

Evet kesinlikle katılıyorum. Ani kullanimlarda, ust uste binen eforlarda telefonun yavaslamasi malesef tatsiz oluyor. Musteriye o sirada bir sey gostereceksiniz donmalar kasmalar sorun teskil ediyoe. Bunlari yasamamak icin ios tercih ediyoruz emin olun. Ama dedigim gibi 11.2 beta 2 basarili.

• Belmaci changed the title to iOS 11.1 Yayınlandı