Jump to content
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !
Sign in to follow this  
beilan41

iPhone 7 Plus Baseband Arızası ve Sonrası Gelişenler

Rate this topic

Recommended Posts

Kardeşime yurtdışı iphone 7 plus gold 32 gb telefon aldık,onu hemen pasaporta kaydettirdik. Geçen gün durduk yere hat gitti, ARANIYOR yazısı kaldı. Bir türlü düzelmeyince bende yazılımı güncelleyeyim dedim. Tabi hata verdi cihaz çöktü,açılmıyor. Baseband kısmında %80de kalıyor yazılım. Cihazın uluslararası 1 yıl garantisi var. Apple storeye randevu aldık götürdük ,biz gümrük vergileri muhabbetine bakamıyoruz kvk ya da genpa servisleri bakıyor onlara gönderin ama kimin üzerine kayıtlıysa o kişinin pasaportu lazım gibilerinden bir şeyler söylediler.

Apple storenin telefona bakmaması normal mi? Kvk ya da genpa neden pasaport istiyor ya da pasaportu olan kişiyi istiyor. Ne yapmam gerekiyor,nasıl bir yol izlemeliyim.

Trio servis diye bir yer buldum tamirini yapan ama herhalde 300-400 tl istiyorlar en son çare onlara vereceğim. Bu uluslararası garanti olayı hikaye mi yani bizim ülkemizde? 

Edited by beilan41
başlık hatası

ARTI TEKNİK SERVİS var istanbulda artı troy diye gecer google de arad karşına çıkar ben yurt dışı cihazlara pasaportsuz bakıyor 2 cihazım orada değişti

• Like 1

2 saat önce, ismaiil yazdı:

ARTI TEKNİK SERVİS var istanbulda artı troy diye gecer google de arad karşına çıkar ben yurt dışı cihazlara pasaportsuz bakıyor 2 cihazım orada değişti

tamam çok teşekkür ederim,bugün cihazı oraya bırakıyorum nasipse.. Cihazın faturası yok,peki fatura isterler mi?

bende 2 sene önce amerikadan 6S getirdigimde cihaz bozuldu cihaz acılıyor ama ekran gelmiyordu naparsam yapiyim olmadı sıvı teması dendi burda garantisi gecmedigi icin bu forumdan biri vardı ama kim hatırlamıyorum 400 TL ye sıfırılya değiştirmişti

7 dakika önce, EmirhanKaragoz yazdı:

bende 2 sene önce amerikadan 6S getirdigimde cihaz bozuldu cihaz acılıyor ama ekran gelmiyordu naparsam yapiyim olmadı sıvı teması dendi burda garantisi gecmedigi icin bu forumdan biri vardı ama kim hatırlamıyorum 400 TL ye sıfırılya değiştirmişti

Benim cihazın garantiye girmemesi mümkün değil bu modem hatasından dolayı hocam. Önemli olan benim için pasaport ya da fatura isteyecekler mi?

2 dakika önce, beilan41 yazdı:

Benim cihazın garantiye girmemesi mümkün değil bu modem hatasından dolayı hocam. Önemli olan benim için pasaport ya da fatura isteyecekler mi?

Cihazın garantiye girer fatura istemezler sonucta seri numarasından felan baktıklarından garantisi cıkıyor. Siz cihazı nerden aldınız? hangi ülke

2 dakika önce, EmirhanKaragoz yazdı:

Cihazın garantiye girer fatura istemezler sonucta seri numarasından felan baktıklarından garantisi cıkıyor. Siz cihazı nerden aldınız? hangi ülke

Amerika cihazı , sorgulattım garantisi 222 daha var dediler.

3 dakika önce, beilan41 yazdı:

Amerika cihazı , sorgulattım garantisi 222 daha var dediler.

Usta Amerikadan gelen cihazların garantisi türkiyede gecmiyor. Dedigim gibi benimde gecmedi garantim amerikadan almıştım 400 tl verip sıfırıyla değiştrdim cihazın başka care yoktu 

7 saat önce, EmirhanKaragoz yazdı:

Usta Amerikadan gelen cihazların garantisi türkiyede gecmiyor. Dedigim gibi benimde gecmedi garantim amerikadan almıştım 400 tl verip sıfırıyla değiştrdim cihazın başka care yoktu 

bakalım bugün verdim troya en kötü biz de parasını sıfırıyla değiştirtiriz.