Jump to content
Sign in to follow this  
ReSuL-21

iOS 10.3 - 10.3.3 64bit G0blin Jailbreak ve Uyumlu Tweakler

Rate this topic

Recommended Posts

Birkaç gün önce iOS 10.3 ve iOS 10.3.3 arasındaki sürümleri çalıştıran G0blin jailbreak aracı yayınlanmıştı. Geliştirici Sticktron, bugün iOS 10.3.3 jailbreak için gerekli IPA dosyasını da yayınladı.

ios-10.3.3-jailbreak-yontemi.jpg.deef607d0a5805fa1240fb132a49b910.jpg

64 bit cihazlar için iOS 10.3.3 jailbreak yöntemi!

Geliştirici Sticktron’in yayınladığı G0blin jailbreak aracı için IPA dosyası oluşturulması gerekiyordu. Bu sebeple sadece geliştiriciler jailbreak yöntemini kullanabiliyordu. Sticktron’in bugün gerekli IPA dosyasını paylaşması ile birlikte iOS 10.3.3 jailbreak işlemi artık kolayca yapılabiliyor.

ios-10.3.x-g0blin.jpg.7587b848b8fc013c1e4667f0cecffad4.jpg

G0blin jailbreak aracı, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus hariç iOS 10.3.x yüklü bütün 64 bit cihazlarda çalışıyor. Jailbreakin sonunda cihazınıza Cydia yükleniyor. Cydia Substrate, şu anda iOS 10.3.3 ile uyumlu olduğu için iOS 10.3.3’ü destekleyen tweakleri yükleyebilirsiniz.

64 bit iOS 10.3.x yüklü cihazınızı jailbreak yapmak için aşağıdaki yönergeyi uygulayabilirsiniz.

1. Adım: Cydia Impactor ve IPA dosyasını indirin. Bu dosyaları mutlaka kendi sitelerinden indirin.

Cydia İmpactor

g0blin_rc1.ipa

2. Adım: IPA dosyasını indirdikten sonra cihazınızı bilgisayarınıza bağlayın. Bilgisayarda iTunes’un son sürümünün yüklü olduğundan emin olun.

3.Adım: iPhone’umu bul ve ekran kilidini kapatın.

4. Adım: Cydia Impactor’u çalıştırın ve açılan menüden bağlı olan cihazıseçin.

Adım 5: indirilen IPA dosyasını Cydia Impactor penceresine sürükleyip bırakın.

Adım 6: Apple Kimliğinizi ve parolanızı girin. Bu kimlikle imzalanan sertifikanın bir hafta geçerli olacağını, aynı işlemi bir hafta sonra tekrar edeceğinizi unutmayın.

7. Adım: Mevcut bir sertifikanın iptal edileceğini ve değiştirileceğini bildiren bir iletişim uyarısı alırsanız, devam etmek için ok yazan yere tıklayın.

8. Adım: Cydia Impactor, IPA’yı dijital olarak imzalayacak. Bu işlem birkaç saniye sürebilir, bu nedenle biraz beklemeniz gerekiyor.

9. Adım: Yükleme işleminden sonra cihazınızda Ayarlar/ Genel/ Profilbölümüne girin. Burada bulunan sertifikaya güvenin.

10. Adım: Cihazınızın ana ekranında bulunan G0blin simgesine tıklayın. Uygulamanın içindeki jailbreak butonuna tıklayın. İşlem başarılı olduysa Cydia cihazınıza yüklenmiş olacak. Bu sebeple başarılı olana kadar jailbreak butonuna bir kaç kez tıklamanız gerekebilir.

İşlem bu kadar. iOS 10.3.3 ile uyumlu tweakleri yükleyebilirsiniz. Uyumlu tweakler şu linkteki google dokümanında listeleniyor. Bu liste sürekli güncellenmekte.

Not:

-Bu jailbreak yöntemi untethered değildir. Bu sebeple telefonunuzu her açıp kapattığınızda tekrar jailbreak yapmanız gerekebilir.

Kendi 6s cihazımda kurulu olan Tweakler ..

Kstore 

appsync unified

activator

barrel

cameratweak4

colorbadges

cream 2

cydown

exkey

Quickdo

springtomize 4

Edited by ReSuL-21

8 saat önce, ibrababa yazdı:

doğrumudur yanlışmıdır bende bilmiyorum 

Reddit dahil birçok sitede jailbreak in çalıştığı yazılmış  denemek lazım ; jalbreak butonuna basmadan önce  sağ üstteki  ikonuna tıklayıp ' enable the force reinstall bootstrap' özelliğini aktif yapmayı unutmayın demişler, birçok tweak in de çalıştığı yazılmış. bu arada iphone 7 ve üstünü desteklemiyor.

Edited by lowdown

Cydia yükleniyor ama ici bos geliyor,hicbirsey yok yani,belli bir sure sonra da atiyor...Cihaz 6 plus,10.3.2 bu arada; merak eden arkadaşlar icin...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Şimdi, temden yazdı:

Cydia yükleniyor ama ici bos geliyor,hicbirsey yok yani,belli bir sure sonra da atiyor...Cihaz 6 plus,10.3.2 bu arada; merak eden arkadaşlar icin...

Cydia nın düzgün çalışması için yukarıda yazdığım ayarı yapın demişler.

Yaptim ama olmadi,Video da ucak moduna aliyor ve parola kapatiyor,ben bunlari yapmamistim belki o yüzden olabilir...

Yaptim ama olmadi,Video da ucak moduna aliyor ve parola kapatiyor,ben bunlari yapmamistim belki o yüzden olabilir...

İpadan kaynakliymis,baska bir goblin ipa yukledim cydia acildi;hersey normalmis gibi gozukuyor...

Meridian 64bit cihazlar yayınlandı .. denemedim daha.

Edited by ibrababa

22 saat önce, ibrababa yazdı:

bende denedim olmadı...

İmzada cihazınız 7+ görünüyor, jailbreak 7 ve üstünü desteklemiyor.

1 saat önce, ibrababa yazdı:

Meridian 64bit cihazlar yayınlandı .. denemedim daha.

Cydia substrate hazır değil yani cydia ya girersiniz ancak tweak leri yükleyemezsiniz , substrate hazır olana kadar bekleyin, henüz beta 1.

Ben g0blin yaptım ve tweak yükledim iphone se 10.3.3

Tweak yükleniyor sikinti yok,ama cogu tweak uyumsuz dikkat etmek gerekiyor sadece...

Bir saat önce, temden yazdı:

Tweak yükleniyor sikinti yok,ama cogu tweak uyumsuz dikkat etmek gerekiyor sadece...

Cydia tweaklerini yükleyemeyeceğiniz jailbreak metodu arkadaşın yazdığı 'meridian'. 'G0blin' jailbreakde de 7 ve 7+ üstü cihazlar desteklemiyor.

G0blin 6s plus jailbreak yaptım bütün tweakler uyumlu yanlız cihaz açıp kapattığınızda cydia gidiyor

Arkadaşlar i7 de 10.3.1 sürümünde çalışmıyor mu?

Meridian ile yaptım sonuç bu cihaz ip66d1f38a0fe357d37e8657d63fb870b60.jpg

11- 11.1.2 ve 10.3x cydia güncellemesi geldiğinde belirttiğim yazılımlara uyumlu olacaktır inşallah.

Selam arkadaşlar

İphone 7+ ios 10.3.3 için yazıyorum.

Meridian yükledim (4.update). Evet Cydia geldi fakat telefonu kapattığımda tekrar meridianı çalıştırmam gerekiyor. Forumu, yükleme öncesi dikkatlice okudum ve tweak'ları yükleyemeyeceğimi anladım. İnternette araştırdım ve:

Tweak: Uygulamalara yapılan ilaveler, ekler, yamalar

App: Uygulamaların tamamı

olduğunu gördüm. Dolayısıyla tweak yükleyemesem bile, en çok istediğim ifile uygulamasına kavuşmak ümidiyle önce Meridian'ı yükledim ve sonra Cydia'yı!

Buraya kadar herşey normal. Fakat sorun şu: Cydia ile ne tweak ne app, hiçbişey yükleyemiyorum.

Herşey zaten yüklü gibi görünüyor (oysa değil). Hatta repoları bile yüklememe izin vermiyor.

Acaba doğru mu yaptım? Sizler de aynı sonucu mu tecrübe ettiniz? Sonuç bu ise ve hiçbişey yapamayacaksam iphone'un jailbreak olmasının ne anlamı olabilir ki!

Eğer zaman içinde Cydia kendini update edecek ve uyumlu hale gelecekse benim beklemek dışında yapacağım bişey var mı? 
Yani gelecekte herşey kendiliğinden düzelecek mi yoksa meridianı ve cydiayı önce kaldırmam sonra tekrar yüklemem gerekecek mi?

Bu arada, meridian'daki 'Cydiayı sil' seçeneği hiçbir işe yaramıyor. Yani yararını anlayamadığım Cydiayı tekrar kaldırıp yüklemeyi de yapamıyorum. Elimde her açılışta tekrar çalıştırmam gereken, sıklıkla bir kerede çalışmayan ve telefonu re-boot yapan ortalama 3-4 kerede çalışan meridian ve hiçbir taşı oynatmama izin vermeyen, sadece görüntüsü olan Cydia mevcut.

Tşk

Selam arkadaşlar

İphone 7+ ios 10.3.3 için yazıyorum.
Meridian yükledim (4.update). Evet Cydia geldi fakat telefonu kapattığımda tekrar meridianı çalıştırmam gerekiyor. Forumu, yükleme öncesi dikkatlice okudum ve tweak'ları yükleyemeyeceğimi anladım. İnternette araştırdım ve:
Tweak: Uygulamalara yapılan ilaveler, ekler, yamalar
App: Uygulamaların tamamı
olduğunu gördüm. Dolayısıyla tweak yükleyemesem bile, en çok istediğim ifile uygulamasına kavuşmak ümidiyle önce Meridian'ı yükledim ve sonra Cydia'yı!

Buraya kadar herşey normal. Fakat sorun şu: Cydia ile ne tweak ne app, hiçbişey yükleyemiyorum.
Herşey zaten yüklü gibi görünüyor (oysa değil). Hatta repoları bile yüklememe izin vermiyor.
Acaba doğru mu yaptım? Sizler de aynı sonucu mu tecrübe ettiniz? Sonuç bu ise ve hiçbişey yapamayacaksam iphone'un jailbreak olmasının ne anlamı olabilir ki!
Eğer zaman içinde Cydia kendini update edecek ve uyumlu hale gelecekse benim beklemek dışında yapacağım bişey var mı? 
Yani gelecekte herşey kendiliğinden düzelecek mi yoksa meridianı ve cydiayı önce kaldırmam sonra tekrar yüklemem gerekecek mi?
Bu arada, meridian'daki 'Cydiayı sil' seçeneği hiçbir işe yaramıyor. Yani yararını anlayamadığım Cydiayı tekrar kaldırıp yüklemeyi de yapamıyorum. Elimde her açılışta tekrar çalıştırmam gereken, sıklıkla bir kerede çalışmayan ve telefonu re-boot yapan ortalama 3-4 kerede çalışan meridian ve hiçbir taşı oynatmama izin vermeyen, sadece görüntüsü olan Cydia mevcut.
Tşk

Hocam benim i7 de cydia gelmedi, birşeyi eksik mi yaptım anlamadım

Seth-my01'e:

meridian'ı son update'i ile yüklemediysen sil ve aynı yöntemle tekrar yükle. 

Meridian'da 'done' seçeneğini tıkla. 

Karşına çıkacak seçeneklerden 'Extract Dpkg'yi tıkla. 

Muhtemelen Cydia gelmiş olacak. 

Pek umutlanma, hiçbi işe yaramayan bi Cydia olabilir. 

Farklı bi durumla karşılaşırsan lütfen bizi de bilgilendir. 

Seth-my01'e:
meridian'ı son update'i ile yüklemediysen sil ve aynı yöntemle tekrar yükle. 
Meridian'da 'done' seçeneğini tıkla. 
Karşına çıkacak seçeneklerden 'Extract Dpkg'yi tıkla. 
Muhtemelen Cydia gelmiş olacak. 
Pek umutlanma, hiçbi işe yaramayan bi Cydia olabilir. 
Farklı bi durumla karşılaşırsan lütfen bizi de bilgilendir. 

Ok teşekkürler

konu başlığı düzenlenmiştir... 

7 plus 10.3 tweak yüklenebiliyor mu?

On 17.01.2018 at 09:37, BraveheartJK yazdı:

7 plus 10.3 tweak yüklenebiliyor mu?

7 plus 10.3.3 için denedim. Daha önce de bahsettiğim gibi ne app ne tweak hiçbişey yüklenemiyor. Ayrıca tethered. Kapatıp açtığında jb'li olmuyor. Meridianı çalıştırman gerekiyor. Yine de dene derim. 

merhaba iphone 6 var bende 10.3.3 jailbreak yapılıyormu yARDIMCI OLURMUSUNUZ