Jump to content
Sign in to follow this  
Leoo

iOS 11.3 Hangi Yenilikleri Getirecek?

Rate this topic

Recommended Posts

Önümüzdeki bahar aylarında iOS 11.3 iPhone ve iPad'ler için yayınlanacak. Apple bu hafta yeni işletim sistemi sürümünün ön izleme sayfasını açtı ve burada nasıl yenilikler geleceğini gösterdi. En büyük yenilikler pil ömrü göstergesi, ARKit'e yenilikler ve Health Records (sağlık kayıtları) özelliklerinden oluşuyor.

iPhone pilleri uzun zamandır büyük tartışmaların konusu durumunda. Özellikle geçtiğimiz ay Apple'ın eski iPhone'ların pil ömrünü uzatmak için bilerek performansı kısması, şirketin kötü niyetli olduğunun düşünülmesine sebep olmuştu. Yeni pil ömrü göstergesi sayesinde artık pilinizin sağlık durumunu yakından takip edebilir ve tamir veya değişime ihtiyacı var mı kolayca anlayabilirsiniz. Daha da güzel bir özellik ise, güç yönetimi özelliğinin artık kullanıcı kontrolünde olması, yani artık telefonunuzun performansını azaltarak pil ömrünü uzatma seçeneği sizin elinizde olacak.

Şirket ayrıca ARKit'i geliştiriyor ve geliştiriciler için AR SDK'yı hazırlıyor. ARKit 1.5 artık duvar, kapı ve masa gibi düz yüzeyleri algılayabilecek ayrıca düzensiz biçime sahip objeleri de haritalayacak. Genel olarak AR tecrübesini geliştirmek için %50 daha keskin çözünürlüğe geçilecek.

Önemli özelliklerden sonuncusu ise Health Records. Bu uygulama sayesinde sağlık kayıtlarız tek bir uygulama altında toplanabilecek. Şu an 12 farklı tıbbi kurumu destekleyen uygulama gelecekte daha fazlasına da sahip olacak. Uygulama, sağlık bilgilerinizin tümünü şifreleyerek sakladığı için gizliliğinizi de koruyacak.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.