Jump to content
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !
Sign in to follow this  
serdaryazgan

iPhone 5 Firmware Yükleniyor Sorunu

Rate this topic

Recommended Posts

Herkese merhaba, arkadaşlar bende bi iPhone 5 var ve recovery modunda yani açılmıyor. Güncelleme veya geri yükleme yaptığımda, tamamlanma çubuğu dolduğu esnada iTunesda 'iphone için firmware yükleniyor' yazısında takılı kalıyor ve bir süre sonra hata kodu verip iptal oluyor. İnternette bununla ilgili yapılması gereken ne varsa yaptım, her yolu denedim her seferinde aynı sonuç çıktı. Bunun bir çözümü var mı varsa da yardımcı olabilecek bir baba yiğit var mı? 

serdaryazgan, 13.02.2018 - 16:39 yazdı:

Herkese merhaba, arkadaşlar bende bi iPhone 5 var ve recovery modunda yani açılmıyor. Güncelleme veya geri yükleme yaptığımda, tamamlanma çubuğu dolduğu esnada iTunesda 'iphone için firmware yükleniyor' yazısında takılı kalıyor ve bir süre sonra hata kodu verip iptal oluyor. İnternette bununla ilgili yapılması gereken ne varsa yaptım, her yolu denedim her seferinde aynı sonuç çıktı. Bunun bir çözümü var mı varsa da yardımcı olabilecek bir baba yiğit var mı? 

Merhaba

hata kodu ne veriyor onunla ilgili bir bilgi paylaşmamışsınız, hata kodunu yazsanız ona göre bakıp yardımcı olmaya çalışalım.

iyi forumlar.

Merhaba Ayhan bey, Hata kodu olarak bir defa 9 çıktı. Bir defa da applenin sitesinde yazmayan bir kod çıktı. Yanlış hatırlamıyorsam ya 51di ya da 52idi

İpws dosyasını iTunes üzerinden indirip denediniz mi ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

serdaryazgan, 6 saat önce yazdı:

Merhaba Ayhan bey, Hata kodu olarak bir defa 9 çıktı. Bir defa da applenin sitesinde yazmayan bir kod çıktı. Yanlış hatırlamıyorsam ya 51di ya da 52idi

SinantaspinaR, 4 saat önce yazdı:

İpws dosyasını iTunes üzerinden indirip denediniz mi ?

Sinan arkadaşımızın dediği gibi ipsw indirin iphone 5 modeline göre, farklı bir pc ve orijinal kablo deneyiniz.

Farklı sitelerden farklı ipws dosyaları da indirip yüklemeye çalıştım, hep aynı yerde takılıp durdu. Apple logosunun altındaki durum çubuğu dolup takılı kalıyor. O anda da iTunes’ta da ‘iphone için firmware geri yükleniyor’ uyarısında duruyor ve bir yarım saat geçtikten sonra hata kodu veriyor.

- Usb kablosunu değiştirip deneyin birde !!
- iTunes ( Bonjour , Apple Mobile Device , Apple Software , Apple uygulama desteği 32-64 ) hepsini program ekle kaldırdan kaldırdıktan sonra kullanıcılar Müzik bulunan iTunes silip geri dönüşüm kutusunu temizledikten sonra pc kapatıp açın daha sonra İTunes son versiyonu indirip yükleyip deneyin
- Yukardaki yolları denedikten sonra halen hata kodu alıyorsanız eğer lütfen başka pc ile deneyin.

• Like 1

Bunu da bi deneyeyim bakalım ne çıkacak. Bu arada cevap verdiğiniz için de sağolun.

Bunu da bi deneyeyim bakalım ne çıkacak. Bu arada cevap verdiğiniz için de sağolun.

Umarın olur bunlar. Sonuçları yazın lütfen

——————————— ———————————

MacBook Pro i7 // OS X ( Macos X High Sierra )
iPhone 6 S 64 GB (İphone 3GS-4-4S-5-5S-6+)
İpad Air 64 GB
Apple Watch
Apple Tv 4K
Apple HASTALIKTIR.....
...SAYGILAR...

Baska bilgisayarda deneyiniz orjinal kablo ile son surum itunes olsun

Arkadaşlar gene geç cevap verdim kusura bakmayın, her şeyi denedim olmadı, ben de telefonu kırdım sinirden:) sonuç olarak kısa yoldan sorunumu ortadan kaldırdım.

serdaryazgan, 5 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar gene geç cevap verdim kusura bakmayın, her şeyi denedim olmadı, ben de telefonu kırdım sinirden:) sonuç olarak kısa yoldan sorunumu ortadan kaldırdım.

Sağlık olsun diyelim keşke kırmasaydınız