Jump to content
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !

Rate this topic

Recommended Posts

Herkese merhaba arkadaşlar elimde WD Elements SE Portable WDBPCK0010BBK - hard drive - 1 TB - USB 3.0 Series  mevcut. Lakin imac hiçbir şekilde bu hddyi görmüyor ne yaptıysam bir türlü Mount edemedim hddnin ışıkları yanıyor okuyor görünüyor lakin ne disk utility nede masa üzerinde hiçbir şekilde hdd görünmüyor. bu hdd yi nasıl gösterebilirim ya da gösterebilirmiyim. bu arada hdd kutusunda 2.0 desteklenmektedir diyor. 2014 MacBook Air de ve windows pclerde sorunsuz görünüyor. lakin iMac e bağladığımda ışık yanıp yanıp sönüyor ama hiçbir şekilde görünmüyor.acaba usb girişinin voltajı az mı geliyor anlamadım.bu hdd yi nasıl tanıtabilirim.

Ya sizin mac usb portunda sıkıntı olabilir veya transmac uygulamasını Windows indirip ordan biçimlendirip tekrar deneyin. Eğer o zaman da olmasa mac Windows kurup öyle deneyin.

——————————— ———————————

MacBook Pro i7 // OS X ( Macos X High Sierra )
iPhone 6 S 64 GB (İphone 3GS-4-4S-5-5S-6+)
İpad Air 64 GB
Apple Watch
Apple Tv 4K
Apple HASTALIKTIR.....
...SAYGILAR...

iMac elimde bulunan diğer usb hddleri görüyor sadece bunu görmüyor.transmac vs herşeyi denedim ama nafile..Sanırım gösteremicem.

Edited by HarleyQuin

HarleyQuin, 33 dakika önce yazdı:

iMac elimde bulunan diğer usb hddleri görüyor sadece bunu görmüyor.transmac vs herşeyi denedim ama nafile..Sanırım gösteremicem.

bir resim ekleme imkânınız var mi ? USB HDD'nin kablo girişi filan nasıl bazen ekstra USB den güçte almak istiyor bazı USB HDD'ler

HarleyQuin, 45 dakika önce yazdı:

HDD yi hangi formatta formatladınız? ntfs fat32?

Edited by KaraBatak
yanlış yazım

KaraBatak, 7 dakika önce yazdı:

HDD yi hangi formatta formatladınız? ntfs fat32?

Formatla alakası olduğunu düşünmüyorum. ya usb Girişi veya macOS desteklemediği bir usb 3.0 chipset kullanıyor olabilir usb hdd

bütün formatları denedim fat ntfs hatta 3. parti yazılımlar ile bile denedim ama nafile hdd bu giriş de bu elektriğide pcden usbden alıyor sanırım voltajı düşük kalıyor hdd için sanırım ama saçma dilimi bu usb 2.0 desteklemektedir diyor. başka kablolar ile de denedim lakin hiçbir şekilde görünmüyor hani disk utility de bile yok.resim boyutu için özür dilerim ayarlayamadım pardon.

images.jpeg

Western_Digital_WDBPCK0010BBK_NESN_1TB_Elements_SE_Portable_816735.jpg

Edited by HarleyQuin

HarleyQuin, 3 dakika önce yazdı:

bütün formatları denedim fat nefs hatta 3. parti yazılımlar ile bile denedim ama nafile hdd bu giriş de bu elektriğide pcden usbden alıyor sanırım voltajı düşük kalıyor hdd için ama saçma kişi dilimi bu usb 2.0 desteklemektedir diyor. başka kablolar ile de denedim lakin hiçbir şekilde görünmüyor hani disk utility de bile yok.resim boyutu için özür dilerim ayarlayamadım pardon.

images.jpeg

büyük bir ihtimal Chipset desteklemiyor o zaman aklıma farklı bir şey gelmiyor şimdilik, tam olarak USB HDD modeli ney bir bakayım

western digital 1 tb model no 0413B die Geçiyor. resimdekinin aynısı.

p/n: wdbpck0010bbk-01 die bişi.

HarleyQuin, 7 dakika önce yazdı:

western digital 1 tb model no 0413B die Geçiyor. resimdekinin aynısı.

p/n: wdbpck0010bbk-01 die bişi.

macOS hangi surumu kullanıyorsunuz ?

ürün tam olarak bu linkteki:

https://www.cnet.com/products/wd-elements-se-portable-wdbpck0010bbk-hard-drive-1-tb-usb-3-0-series/specs/ 

son High Sierra yüklüdür.linkte 2.0 dan hiç bahsetmiyor lakin cihaz yanında çıkan kabloda usb 3.0 compatible with usb 2.0 yazıyor birde 2.0 ı desteklemese ananem döneminden kalma xp yüklü bir pc var elimde o bile görüyor :=)

Edited by HarleyQuin

HarleyQuin, 1 dakika önce yazdı:

desteklediği sistemler

Apple MacOS X 10.5, Microsoft Windows 7, Microsoft Windows Vista, Microsoft Windows XP

Biraz garip ama dediğim gibi kullandıkları Chipset yüzünden olabilir.

Windowsda goruyor ise burdan firmware güncellemeyi deneyin belki duzelir

yardımlarınız için çok teşekkr ederim lakin hiçbirşeyin faydası olmadı en iisi dışardan elektrik alan bir usb hdd almam sanırım. dediğiniz gibi chipset uyumsuzluğu var herhalde garip kutuyu değiştirebilsem belki hallederdim ama hdd direk usb sata girişi yok saçma bişiymiş.bu modeli tavsiye etmem kimseye.

Edited by HarleyQuin

HarleyQuin, 2 saat önce yazdı:

yardımlarınız için çok teşekkr ederim lakin hiçbirşeyin faydası olmadı en iisi dışardan elektrik alan bir usb hdd almam sanırım. dediğiniz gibi chipset uyumsuzluğu var herhalde garip kutuyu değiştirebilsem belki hallederdim ama hdd direk usb sata girişi yok saçma bişiymiş.bu modeli tavsiye etmem kimseye.

üzgünüm ama yapılacak veya aklıma gelen başka bir şey yok, olay Chipset oldu mu, işin rengi değişiyor.

Aklınızda bulunsun bundan sonrası için her daim aldığınız ürünlerin Windows için sorun yok ama macOS desteği olup olmadığına bakın.

Sierradan itibaren sapıttılar, kendileride depolama ürünleri sattıkları için belli bir çıtayı koruyorlar buda doğal olarak biz kullanıcıları zora sokuyor, apple bunu zaten çok seviyor

çok teşekkür ederim bilgiler ve öneriler için zaten alırken bundan sonra direk normal 3.5 hdd alıp hdd kutusu ile kullanmayı düşünüyorum hem daha stabil hem sorunsuz oluyor .Tekrardan teşekkürler.