Jump to content

Halide - Portre Modu ve Yeni Derinlik Efektleri Sunuyor

Rate this topic


Belmaci

Recommended Posts

halide1-800x534.jpg

iPhone X‘un çentiği en iyi kullanan uygulamalardan sayılan popüler kamera uygulaması Halide, büyük yenilikler getiren bir güncelleme aldı. İşte 1.7 sürümüyle gelen yenilikler;

halide2-800x409.jpg

Öncelikle hatırlamak adına Halide, iPhone için hazırlanmış gelişmiş bir kamera uygulaması. Chroma Noir isimli geliştiriciden çıkan uygulama, yayımlanan 1.7 sürümüyle çok daha güçlü bir hal alıyor. Kısa süre içerisinde herkesin alacağı güncelleme, ilk olarak uygulamaya portre modunu getiriyor. iPhone X ve Plus modellerin çift arka kamerasıyla çalışan bu mod, biliyorsunuz arkası bulanık fotoğraflar verebiliyor. Ancak burada telefonun kendi uygulamasından farklı imkanlar sunuluyor. Örneğin fotoğraf çekilmeden önce arka planın nasıl bulanık olacağı canlı olarak görülebiliyor. Bu da doğru ayarlar için büyük bir zaman kazancı anlamına geliyor. Buna ek olarak yeni sürümde bir Depth Peaking özelliği de bulunuyor. Bu özellik ortam derinliğini kameranın nasıl gördüğünü gözler önüne seriyor. Bilim kurgu filmlerinden çıkmış gibi bir görüntü oluşturan sistem, oldukça ilginç duruyor. Derinliğiyle beraber çekilen fotoğrafları üç boyutlu hale getirebilen uygulama, elbette artık TrueDepth kamera sistemine de destek veriyor.

 

halide3-800x657.jpg

iPhone X’un eleştirilen çentiğinde yer alan TrueDepth kamera sistemi, biliyorsunuz derinlik algılamayı ön kameraya da getiriyor. Portre moduyla çekimin önünü açan destek, uygulama içerisinde kaydedilen derinlik haritasını da saklayarak gösterebiliyor. Bu veri başka fotoğraflar editörlerine aktarılarak daha iyi sonuçlar alınabiliyor. Eskiye oranla daha hızlı fotoğraf çektiği ve hızlı çalıştığı belirtilen Halide, artık tek tuşla fotoğrafları Darkroom uygulamasında açabiliyor. Bu uygulama gelişmiş şekilde fotoğraf düzenleme üzerine odaklanıyor.
 

İndir

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.