Jump to content
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !
Sign in to follow this  
eko1.3

iOS 11.0-11.1.2 Electra Jailbreak Yayınlandı

Rate this topic

Recommended Posts

electrajb1.jpg

Desteklenen sürümler,  iOS 11 - iOS 11.0.1iOS 11.0.2iOS 11.0.3iOS 11.1iOS 11.1.1iOS 11.1.2
Desteklenmeyen sürümler,  iOS 11.2 - iOS 11.2.1iOS 11.2.2iOS 11.2.5 - iOS 11.2.6

Desteklenen cihazlar (tüm iOS 11 yüklenebilen), iPhone X, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone SE, iPhone 5S, 12.9-inç iPad Pro, 2. nesil 12.9-inç iPad Pro, 10.5-inç iPad Pro, 9.7-inç iPad Pro, iPad Air 2, iPad Air, 5. nesil iPad, iPad mini 4, iPad mini 3, iPad mini 2 ve iPod Touch 6G

– Başlamadan önce cihazınızın yedeğini mutlaka alın.
– 
iPhone'umu bul seçeneğini ve varsa parolanızı kapatınız. (Touch ID, Face ID)
– Jailbreak untethered değildir. Bu sebeple cihazınız kapanıp açılırsa işlemi tekrar yapmanız gerekecek.

– Sertifikanızın kullanım süresi 7 gün sonra dolacaktır. Süreyi tekrar 7 gün uzatmak için Cydia Impactor ile yeniden yükleme yapmalısınız. Yani aynı işlemleri tekrar yapmalısınız.

Adım 1 - Electra jailbreak uygulamasını (buradan) ve Cydia Impactor’u (buradan) bilgisayarınıza indirin. 
Adım 2 - Cihazınızı bilgisayara bağlayın.
Adım 3 - Cydia Impactor programını çalıştırın, açılan pencereden cihazınızı seçin
Adım 4 - Electra Jailbreak uygulamasını sürükleyerek Cydia Impactor'un içine bırakın.
Adım 5 - Apple kimliğiniz ile giriş yapın. Bu kimlik ile imzalanan sertifikalar (tüm uygulamalar) 7 gün geçerlidir.
Adım 6 - Mevcutta olan bir sertifikanın iptal edileceği uyarısı alırsanız devam edin.
Adım 7 - Cydia Impactor uygulamayı imzalayacak, bu süre zarfında bekleyin.
Adım 8 - Yükleme sonrası Ayarlar> Genel> Profiller ve Cihaz Yönetimi‘ne giderek Electra uygulamasıyla ilişkili profile dokunun. Güven yazan yere dokunun ve onaylayın.

Adım 9 - Cihazınızın ana ekranında bulunan Electra uygulamasını açın ve jailbreak işlemini başlatmak için jailbreak butonuna dokunun. Tweaks butonu açık olsun.

electrajb2.jpg

Adım 10 - APFS Screenshot Created” uyarısı gelince “Continue Jailbreak” diyerek devam edin ve işlemin bitmesini bekleyin.

electrajb3.jpg 

• Like 1
  • Thanks 1

Paylaşım için teşekkürler

Yaklaşık 1 aydır kullanıyorum hiçbir sorun vs. yaşamadım. Burada konu açma yetkisi sadece adminlerde mi var ?

hellscorpion, Bir saat önce yazdı:

Burada konu açma yetkisi sadece adminlerde mi var ?

Hayır hepimiz açabiliyoruz.

Konu ve yetkiler düzenlenmiştir.

• Thanks 1

7 günden daha fazla olmasının yolu var mı ve ikincisi untethered jb hiç yok mu?

akgun70, 10 saat önce yazdı:

7 günden daha fazla olmasının yolu var mı ve ikincisi untethered jb hiç yok mu?

untethered jb şuanda yok. 7 günden fazla olması için extender kurabilirsiniz.

Selamlar 11.3 ne zaman cikcak bilgi varmidir

eminjohn, Bir saat önce yazdı:

Selamlar 11.3 ne zaman cikcak bilgi varmidir

Geçtiğimiz salı günü tanıtımını yaptıkları yeni iPad için 11.3 versiyon dün yayınlandı. 

Tahmini 1 hafta içerisinde tüm cihazlar için yayınlanır.

• Thanks 1

Beyler selam aleyküm
İos 11.2 ve üzeri için herhangi bir gelişme varmıdır?

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Beyler selam aleyküm
İos 11.2 ve üzeri için herhangi bir gelişme varmıdır?

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Henüz bi gelişme yok jb bekliyorsanız 11.3 yükseltmeyin derim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Belmaci, 16 saat önce yazdı:

Geçtiğimiz salı günü tanıtımını yaptıkları yeni iPad için 11.3 versiyon dün yayınlandı. 

Tahmini 1 hafta içerisinde tüm cihazlar için yayınlanır.

Bu demek oluyor ki 11.2 lere jb yakinda cikar

hbasdereli, 29.03.2018 - 09:43 yazdı:

untethered jb şuanda yok. 7 günden fazla olması için extender kurabilirsiniz.

Extender nedir açabilirmisin tam bilmiyorumda

bilgisayardaki impactorun telefonda çalışan hali. otomatik yada manuel şekilde imzalamaya yarıyor.

ben ios 11.2 deyim jailbreak gelirmi yoksa 11.3 e güncellesemmi??? çünkü 11.3 de yenilik bayağı fazla?? tavsiye bekliyorum

Twitter’da takıp ettiğime göre 11.2.6 üzerinde çalişmalar varmış bence ya bekleyin yada 11.2.6 güncelleyin ve beklemeye devam edin.

Arkadaşlar ios 11.0.2 iphone 8 cihazım bu çıkan jb oluyor sanırım sorun yaşayan varmı? Tavsiye edermisiniz ve şu 7 gün şeyi can sıkıcı bunun çözümü varmı? 

asprin87, 8 dakika önce yazdı:

Kimse yokmu?

Var tabi olmaz mı :)

Ben pek jb kullanmadığım için size tatmin edecek bir cevap veremeyeceğim ama diğer arkadaşlarımız daha mesajınızı görmemiş olabilir.

olumlu bir cevap alıcağınıza eminim..

iyi forumlar..

asprin87, 18 saat önce yazdı:

Arkadaşlar ios 11.0.2 iphone 8 cihazım bu çıkan jb oluyor sanırım sorun yaşayan varmı? Tavsiye edermisiniz ve şu 7 gün şeyi can sıkıcı bunun çözümü varmı? 

Sıkıntı yaşamazsınız lakin hangi tweak yüklediğinize dikkat edin. 

7 günlük değil de bir yıllıkta yapabılırsınız ama bunun İçin ipawind(forumda konusu bulunmakta) yada udıd(geliştirici) hesabınız) olmalı. 

SinantaspinaR, 22 dakika önce yazdı:

7 günlük değil de bir yıllıkta yapabılırsınız ama bunun İçin ipawind(forumda konusu bulunmakta) yada udıd(geliştirici) hesabınız) olmalı. 

İPAWİND ne alaka diyebilirsiniz, udid kaydı iPAWiND ile beraber yapılıyor onu söylemem istiyor @SinantaspinaR 

farklı bir yerde de udid kaydınızı yaptırabilirsiniz. 

SinantaspinaR, 24 dakika önce yazdı:

teşekkür ederim şimdi jb işlemini yapıcam 1 yıllık nasıl yaparım yardımcı olurmusunuz ipawind hakkında bir konu bulamadım :(

teşekkür ederim şimdi jb işlemini yapıcam 1 yıllık nasıl yaparım yardımcı olurmusunuz ipawind hakkında bir konu bulamadım

iPAWiND Türkiye Resmi Distribütörü Sizlerle ! Türkiye'de Bir İlk !
https://r.tapatalk.com/shareLink?share_fid=1394&share_tid=131160&url=https://iphoneyardim.net/applications/tapatalk/index.php?/topic/131160-iPAWiND-T%C3%BCrkiye-Resmi-Distrib%C3%BCt%C3%B6r%C3%BC-Sizlerle-%21-T%C3%BCrkiye%27de-Bir-%C4%B0lk-%21&share_type=t

Konuyu inceleye bilirsiniz.

SinantaspinaR, 5 dakika önce yazdı:

iPAWiND Türkiye Resmi Distribütörü Sizlerle ! Türkiye'de Bir İlk !
https://r.tapatalk.com/shareLink?share_fid=1394&share_tid=131160&url=https://iphoneyardim.net/applications/tapatalk/index.php?/topic/131160-iPAWiND-T%C3%BCrkiye-Resmi-Distrib%C3%BCt%C3%B6r%C3%BC-Sizlerle-%21-T%C3%BCrkiye%27de-Bir-%C4%B0lk-%21&share_type=t

Konuyu inceleye bilirsiniz.

uzun zamandır konulara uzak kaldım en son iphone 5s cihazımda ios 9.3.3 de uzun bi süre jb kullandım sonrasında işler baya değişmiş untethed jb sanırım artık çıkmamakta ios 9 dada sertifika sorunu vardı ama yalu sayesinde biraz zorda olsa aktifleştirebiliyorduk en azından işimizi görebiliyorduk bu ios 11 e yeni geçmiş bulunmaktayım iphone 8 ile birlikte peki sertifika yine bu şekilde uzatmanın yolu yokmu? karman çorman olmuş iyice bu işler ya bakıyorum çoğu ticarete döndürmüş eskiden ne güzeldi ya 

uzun zamandır konulara uzak kaldım en son iphone 5s cihazımda ios 9.3.3 de uzun bi süre jb kullandım sonrasında işler baya değişmiş untethed jb sanırım artık çıkmamakta ios 9 dada sertifika sorunu vardı ama yalu sayesinde biraz zorda olsa aktifleştirebiliyorduk en azından işimizi görebiliyorduk bu ios 11 e yeni geçmiş bulunmaktayım iphone 8 ile birlikte peki sertifika yine bu şekilde uzatmanın yolu yokmu? karman çorman olmuş iyice bu işler ya bakıyorum çoğu ticarete döndürmüş eskiden ne güzeldi ya 

Evet öyle oldu

https://coolstar.org/electra/

Electra is coming soon for iOS 11.3.1! All users not on iOS 11.0-11.1.2 are recommended to upgrade to 11.3.1. 

Electra yakında iOS 11.3.1 için geliyor! IOS 11.0-11.1.2'de olmayan tüm kullanıcıların 11.3.1 sürümüne yükseltilmesi önerilir.

Merhabalar İPone 5 s 11.1.2 bi telefonum var başta cydiayı kurduğumda girip bağzı hatala

r alıyorum napmam gerek

Merhabalar İPone 5 s 11.1.2 bi telefonum var başta cydiayı kurduğumda girip bağzı hatala
r alıyorum napmam gerek

Ne gibi hatalar ?!?