Jump to content
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !
Sign in to follow this  
Belmaci

iOS 11.3 Yayınlandı

Rate this topic

Recommended Posts

3D896A9A-5B68-4D98-B85F-51A0A0C49E27.thumb.jpeg.2cfca1ce31ed160c8909e02dc5b1d5e9.jpeg

Pil ve Performans

iOS 11.3 ile birlikte artık kullanıcılar Ayarlar -> Pil bölümünden cihazın pilinin servise ihtiyaca olup olmadığını öneren yeni özellikleri kullanabilecek.

Ek olarak, kullanıcılar artık ilk kez iOS 10.2.1 ile sunulan ve beklenmedik kapanmaları önlemek için maksimum performans düzeyini dinamik olarak yöneten güç yönetimi özelliğinin açık olup olmadığını görebilecek ve dilerlerse bu özelliği kapatabilecek.

Ayarlar -> Pil bölümünde yer alacak bu özellik iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone SE, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinde kullanılabilecek.

ARKit 1.5

Apple’ın iOS 11 ile birlikte tanıtılan artırılmış gerçeklik platformu ARKit, yeni iOS sürümüyle bilikte ARKit 1.5 versiyonuna kavuşuyor. Apple, geliştiricilere ARKit 1.5 aracılığıyla dünyayla daha iyi entegre olan, daha etkileyici AR deneyimleri oluşturma ve yeni nesil AR uygulamaları geliştirme imkanı sunuyor.

ARKit 1.5 ile birlikte masalar ve sandalyeler gibi yatay zeminlere ek olarak artık duvarlar ve kapılar gibi dikey yüzeylerde yer alan dikey nesneler de tanınıyor ve yuvarlak masalar gibi düz olmayan şekillere sahip yüzeylerin haritasını daha doğru biçimde çıkartılabiliyor. Ayrıca film posterleri ve çizimler gibi görüntüleri saptama ve bir araya getirme gibi özellikler de ARKit 1.5 ile birlikte geliyor.

Sağlık Kayıtları

Yeni Sağlık Kayıtları özelliği hastaneleri, klinikleri ve mevcut Sağlık uygulamasını bir araya getirerek tüketicilerin birden fazla sağlayıcıdan derlenen tıbbi verilerini istedikleri zaman görmelerini kolaylaştırıyor. Katılımcı tıbbi kurumların hastaları, çeşitli kuruluşlardan alınan bilgileri tek bir yerde görüntüleyebilecek ve laboratuvar sonuçları, ilaçları, sağlık durumları ve daha fazlasıyla ilgili düzenli bildirimler alabilecek. Sağlık Kayıtları verileri şifrelenerek bir parolayla korunacak.

Diğer iOS 11.3 yenilikleri

iOS 11.3 ile birlikte Animoji’lere ejderha, ayı, kuru kafa ve aslan karakterleri ekleniyor. iPhone X kullanıcıları bu animoji’lerle de seslerini ve yüz ifadeleri kaydedip karaoke videoları oluşturabilecekler.

Apple Music yakında müzik kliplerine de ev sahipliği yapacak. Kullanıcılar istedikleri tüm müzik kliplerini reklamlarla kesintiye uğramadan seyredebilecek. Ayrıca yeni müzik klibi çalma listeleriyle en yeni videoları, klasikleri ve favori sanatçılarının kliplerini arka arkaya izleyebilecekler.

Apple News şimdi Sizin İçin bölümündeki yeni Video grubu ve geliştirilen En Popüler Yazılar ile, günün en önemli videolarını yakından takip edebilmenizi kolaylaştırıyor.

HomeKit yazılımı kimlik doğrulaması, geliştiricilere var olan aksesuarlara HomeKit desteği eklerken gizliliği ve güvenliği korumak için yeni bir yol sunuyor.

Advanced Mobile Location (AML) desteği sayesinde, AML’nin desteklendiği ülkelerde acil servisleri arayan kullanıcıların konumları otomatik olarak gönderiliyor.

iPad uzun süre güce bağlı kaldığında – örneğin, kiokslarda veya satış noktası sistemlerinde kullanıldığında veya şarj istasyonlarında saklandığında – pil sağlığını korur.

Podcast’ler uygulaması artık tek bir dokunuşta bölümleri oynatır. Her bölümlü ilgili ayrıntılı bilgi için ayrıntılar sekmesine dokunabilirsiniz.

Her iki aygıt da aynı Wi-Fi ağında olduğunda Handoff ve Evrensel Pano performanslarını geliştirir.

İki yeni Shuangpin klavye yerleşimi ekler.

Türkçe F klavye yerleşimini kullanan bağlı donanım klavyeleri için destek ekler.

Bütün iOS 11.3 linkleri için Güncel iPSW Sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.. 

11.3.0 (5s GSM): iPhone_4.0_64bit_11.3_15E216_Restore.ipsw
11.3.0 (5s GSM+CDMA): iPhone_4.0_64bit_11.3_15E216_Restore.ipsw
11.3.0 (6+): iPhone_5.5_11.3_15E216_Restore.ipsw
11.3.0 (6): iPhone_4.7_11.3_15E216_Restore.ipsw
11.3.0 (6s): iPhone_4.7_11.3_15E216_Restore.ipsw
11.3.0 (6s+): iPhone_5.5_11.3_15E216_Restore.ipsw
11.3.0 (SE): iPhone_4.0_64bit_11.3_15E216_Restore.ipsw
11.3.0 (7 GSM+CDMA): iPhone_4.7_P3_11.0_11.3_15E216_Restore.ipsw
11.3.0 (7+ GSM+CDMA): iPhone_5.5_P3_11.0_11.3_15E216_Restore.ipsw
11.3.0 (7 GSM): iPhone_4.7_P3_11.0_11.3_15E216_Restore.ipsw
11.3.0 (7+ GSM): iPhone_5.5_P3_11.0_11.3_15E216_Restore.ipsw
11.3.0 (8 GSM+CDMA): iPhone_4.7_P3_11.0_11.3_15E216_Restore.ipsw
11.3.0 (8 Plus GSM+CDMA): iPhone_5.5_P3_11.0_11.3_15E216_Restore.ipsw
11.3.0 (8 GSM): iPhone_4.7_P3_11.0_11.3_15E216_Restore.ipsw
11.3.0 (8 Plus GSM): iPhone_5.5_P3_11.0_11.3_15E216_Restore.ipsw
11.3.0 (X GSM+CDMA): iPhone10,3,iPhone10,6_11.3_15E216_Restore.ipsw
11.3.0 (X GSM): iPhone10,3,iPhone10,6_11.3_15E216_Restore.ipsw

• Like 3

3D896A9A-5B68-4D98-B85F-51A0A0C49E27.thumb.jpeg.2cfca1ce31ed160c8909e02dc5b1d5e9.jpeg

Başladım bakalım indirmeye.
Bilgilendirme için teşekkürler8b6c0925b8607a2db8a48a2e83c087aa.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Başladım bakalım indirmeye.
Bilgilendirme için teşekkürler8b6c0925b8607a2db8a48a2e83c087aa.jpg

Yenilikler neler

Yenilikler neler

Pil Sağlığı (Beta) dan başka görümürde pek bir şey göremedim, kullandıkça göreceğiz bakalım...249eeb2eb856dbfe23384366b899b264.jpg

Ufak ufak görsel değişiklikler var, şu anda görebildiğim safari favoriler klasör görünümleri değiştirmişler.

2184BEA7-F792-4DF3-9238-266B1BA5AFD3.thumb.jpeg.932c0e19407599ab44bad9790e04e819.jpeg

iPhone X için 4 adet yeni animojiler eklenmiş, güzel olmuş.

469C78A6-AE9E-451C-B3ED-7A39E72EC4EE.thumb.jpeg.a9db91c061948727d6e922ddaae9acfd.jpeg

• Like 1

Beta 6’ya hiç bir extra katmadan hop final 11.3 ilginç 

• Like 1

Öyle çok da aman aman bunlar bunlar olmuş dencek bi değişim ya da yenilik yok ki yani bunca zaman bu kadar betalarla anca hata gidermeleri yapılmış 

• Like 1

Doğru düzgün birşey yok,telefonu uyku modundayken parmak iziyle veya parolayla açtığınızda hemen ardından 3d touch ile işlem yapmaya çalışınca uygulama silme işlemi oluyor,3d touch çalışmıyor.Beta 6 da bu hata vardı,aynen devam ediyor,neyin hata gidermesi yapılmış anlamış değilim, ki bu hatayı apple a bildirmeme rağmen düzelmemiş.Zaten telefon tamamen kapalıyken ilk açılıştaki ana ekran açılış animasyonundaki kasma ve rezalet kaç sürümdür düzelmiyor,iyice cıvıttılar artık.Beta 6 aynen sunulmuş

• Like 2

onuryurduseve, 3 saat önce yazdı:

Doğru düzgün birşey yok,telefonu uyku modundayken parmak iziyle veya parolayla açtığınızda hemen ardından 3d touch ile işlem yapmaya çalışınca uygulama silme işlemi oluyor,3d touch çalışmıyor.Beta 6 da bu hata vardı,aynen devam ediyor,neyin hata gidermesi yapılmış anlamış değilim, ki bu hatayı apple a bildirmeme rağmen düzelmemiş.Zaten telefon tamamen kapalıyken ilk açılıştaki ana ekran açılış animasyonundaki kasma ve rezalet kaç sürümdür düzelmiyor,iyice cıvıttılar artık.Beta 6 aynen sunulmuş  

bulduğun hatayı test ettim az önce hakkattende öyle 3D touch çalışmıyor silme yapıyor silmeyi iptal edince 3D touch devreye giriyor çok mühim bi hata değil bana göre ama evet yine de bir hata tabii ki 

buqalemooon, Şimdi yazdı:

bulduğun hatayı test ettim az önce hakkattende öyle 3D touch çalışmıyor silme yapıyor silmeyi iptal edince 3D touch devreye giriyor çok mühim bi hata değil bana göre ama evet yine de bir hata tabii ki 

Bende alışkanlık oldu, telefonu açınca favori kişilerimi direk 3d touch ile buluyordum,beni bayağı etkiledi bu hata.Sırf bunun için 11.2.6 ya dönebilirim

onuryurduseve, 3 saat önce yazdı:

Bende alışkanlık oldu, telefonu açınca favori kişilerimi direk 3d touch ile buluyordum,beni bayağı etkiledi bu hata.Sırf bunun için 11.2.6 ya dönebilirim

o kadar abartılcak bir durum değil dostum buralara gelene kadar ne hatalar atlattı bu ios hatırlasana bunlar ne ki :D

• Haha 1

iphone 10'da stabilite artmış, ama ios 11in hala yeterince iyi olduğunu düşünmüyorum. ios 7 ve 9u hatırlıyorumda  o kadar gelişmiş hardwareler kullanıldığı halde ios eskisi kadar donanımlarla bütünleşemiyor sanki.

• Like 1

Technics, 7 saat önce yazdı:

iphone 10'da stabilite artmış, ama ios 11in hala yeterince iyi olduğunu düşünmüyorum. ios 7 ve 9u hatırlıyorumda  o kadar gelişmiş hardwareler kullanıldığı halde ios eskisi kadar donanımlarla bütünleşemiyor sanki.

Ben halen 9.0.2 kullanıyorum :)

Arkadaşlar iphone 8 ios 11.1 kullanıcısıyım birinci sorum 11.3 e geçeyim mi

2.sorum 11.1 e untethered jb çıkar mı veya 11.3 e jb çıkma ihtimali var mı?

akgun70, Bir saat önce yazdı:

Arkadaşlar iphone 8 ios 11.1 kullanıcısıyım birinci sorum 11.3 e geçeyim mi

2.sorum 11.1 e untethered jb çıkar mı veya 11.3 e jb çıkma ihtimali var mı?

Merhaba,

Olduğunuz sürümde kalın sonuçta şu anda bir şekilde jb yapabiliyorsunuz, 11.3'e geçmenin bir espirisi yok.

13 hours ago, At@bey said:

Ben halen 9.0.2 kullanıyorum :)

hehehh seçme şansı verseler, 1 sn düşünmeden ios 6 ya dönerdim. Benim için gelmiş geçmiş en iyi iostur 

iosfolder04_03.jpg

• Like 1

11.2.6 da video indirme programı ile istediğim videoyu indirip galeriye kaydedebiliyordum. 11.3 ü yükledikten sonra aynı programlarla video indiriyorum. Galeriye kaydet seçeneği yok maalesef. Sırf bu yüzden 11.2.6 ya geri döneceğim. Bilgiler kaybolmadan shift güncelle ile 11.2.6 ya dönmem mümkün mü acaba? Yoksa bütün bilgi ve uygulamalar silinecek mi? Yazarsanız sevinirim

iPhone 6+ ota üzerinden 15 kere indirip yükleme işlemine başlamama rağmen iOS 11.3 yüklenemedi hatası veriyor. Birçok farklı wi-fi ve hücresel ağ bağlantısı denememe rağmen başarısız oldu. Çözüm için önerileriniz nedir?

bloodsday, 14 dakika önce yazdı:

iPhone 6+ ota üzerinden 15 kere indirip yükleme işlemine başlamama rağmen iOS 11.3 yüklenemedi hatası veriyor. Birçok farklı wi-fi ve hücresel ağ bağlantısı denememe rağmen başarısız oldu. Çözüm için önerileriniz nedir?

Telefonunuzu kapatıp açın sonra deneyin bi de

myazar, 5 dakika önce yazdı:

Telefonunuzu kapatıp açın sonra deneyin bi de

Onu da denedim maalesef olmadı.

bloodsday, Bir saat önce yazdı:

Onu da denedim maalesef olmadı.

iTunes üzerinden güncelleme deneyin 

myazar, 6 saat önce yazdı:

11.2.6 da video indirme programı ile istediğim videoyu indirip galeriye kaydedebiliyordum. 11.3 ü yükledikten sonra aynı programlarla video indiriyorum. Galeriye kaydet seçeneği yok maalesef. Sırf bu yüzden 11.2.6 ya geri döneceğim. Bilgiler kaybolmadan shift güncelle ile 11.2.6 ya dönmem mümkün mü acaba? Yoksa bütün bilgi ve uygulamalar silinecek mi? Yazarsanız sevinirim

Merhaba,

Yedeğinizi iTunes üzerinden alın, cihazınıza uygun 11.2.6 sürümü indirin. Shift güncelle ile yaptıktan sonra bilgileriniz gelecek ancak uygulamaları yeniden yüklemek icin bekleyeceksiniz.

myazar, 7 saat önce yazdı:

Dostum video indirip galeriye kaydedebildiğin uygulama hangisi ??

Belmaci, 2 saat önce yazdı:

BrowserPlus ile herhangi bir siteden video indirebilirsiniz.

https://itunes.apple.com/tr/app/browser-and-documents-plus/id979402624?l=tr&mt=8

Eyvallah dostum ??

bu uygulama ücretli ben ücretsiz başka bir uygulamayla yapıyorum dostum bu işi bunu bi deniyim dedim ama ücretliymiş 

Edited by buqalemooon

Belmaci, 15 saat önce yazdı:

BrowserPlus ile herhangi bir siteden video indirebilirsiniz.

https://itunes.apple.com/tr/app/browser-and-documents-plus/id979402624?l=tr&mt=8

Cevabınız için teşekkür ederim. Zaten aynı programı kullanıyorum. İndirmede problem yok. İndirdikten sonra galeriye kaydederken problem var. 11.2.6 da problem yoktu. 11.3 de problem oldu

myazar, Bir saat önce yazdı:

Cevabınız için teşekkür ederim. Zaten aynı programı kullanıyorum. İndirmede problem yok. İndirdikten sonra galeriye kaydederken problem var. 11.2.6 da problem yoktu. 11.3 de problem oldu

Az önce denedim herhangi bir sıkıntı yok.

İndirdiğiniz dosyayı paylaş seçeneği ile galeriye kayıt edebiliyorsunuz.

Belmaci, 5 saat önce yazdı:

Az önce denedim herhangi bir sıkıntı yok.

İndirdiğiniz dosyayı paylaş seçeneği ile galeriye kayıt edebiliyorsunuz.

11.3 mü kullanıyorsunuz

myazar, 16 saat önce yazdı:

11.3 mü kullanıyorsunuz

Evet herhangi bir problem yok.

Iphone 10 da ios 11.3 te benim farkettigim bir hata var safari üzerinden girdiğimiz ve üye olduğumuz Web sitelerinde şifre bölümü yüz tanıma ile otomatik dolduruluyordu ama 11.3 te çalışmıyor. Apple destek ile yaptığım görüşmelerin hiçbiri sonuç vermedi ve 11.2.6 ya dönüş yaptım. İphone 10 kullanıp güncelleme yapacak arkadaşların bilgisine