Jump to content
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !
Sign in to follow this  
egekara

iOS 11.2 Jailbreak Gelir mi ?

Recommended Posts

11.2.0 a jeilbreak gelir mi sizce yoksa 11.3 e güncelliycem

egekara, 31.03.2018 - 11:54 yazdı:

Sizin bileceğiniz bir olay 11.3’e geçip geçmemek ama henüz öyle bir duyum yok 11.2 jb için

egekara, 4 saat önce yazdı:

Dostum Jailbreak gelirse 11.3'e gelir, 11.2 destekler mi emin değilim ama öyle sanıyorum ki doğrudan iOS 11.2'ye gelmez.  Ben geçtim iOS 11.3'e, bekleyip göreceğiz. 

Başka bir forumdan alıntıdır

3 tane kapatılan çekirdek düzeyinde açık mevcut. 1 i anonim bir araştırmacıya diğeri bir güvenlik şirketine bir başkası ise @derrekr6 twitter kullanıcısına

Derrekr6 açık hakkında bilgi vereceğini doğruladı. Ama 90 gün beklememiz lazımmış:) Exploit yayınlarmı bilemeyiz. Ama sadece PoC(Proof of concept) yayınlaycak görünüyor. yani açığın nasıl çalıştığını gösteriyor bilen biri bunu exploite çevirirse ve exploit bize jailbreak için gerekli root yetkilerini almamıza olanak sağlarsa jailbreak yapmak kaçınılmaz olur.

Şimdi gelelim hangi sürümler ne yapsın
11.2-11.2.2(dahil): bu arkadaşlar olduğu yerde kalsın. Çünki tamam çekirdek açığı var ama bu sürümler ayrıca sandbox tan kaçacak açığada sahip diğer 11.2.5 ve 11.2.6 da sandboxtan kaçmak için ayrı bi çalışmaya gereksinimi var

11.2.5-11.2.6: 11.2.5 ile 11.2.6 tamamen aynı çekirdek yazılımına sahip bu arkadaşların hiçbir şey yapmasına gerek yok bekleyceklr oldukları yerde

11.3: bu arkadaşlar jailbrak bekliyorsa hemen düşürsünler sürümünü

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Like 2

Arkadaşlar bir gelişme var mı 11.2 ile ilgili beklemekten perişan olduk

Tapatalk kullanarak iPhone X aracılığıyla gönderildi

11.3.1 e gelicek jailbreak bir haftaya filan gwkir sanırım herkes cigazları 11.3.1 e güncelliyor sizce güncelleme dosyasını indirip dfu modda 11.3.1 e güncelleyin bence coolstar öyle dedi twitterinda

11.2 sürümünü de kapsar herhalde. Çok bilgi var dfu modda update etmeyi pek istemiyorum default_smile.png)

Peki 11.2 sürümünü de kapsar herhalde. Çok bilgi var dfu modda update etmeyi pek istemiyorum default_smile.png)

Coolstar in twitterina bak ve oku

Coolstar in twitterina bak ve oku

Update edin diyor ama tam güvenemiyorum. Bu tarz kişilerin sağ gösterip sol vurdukları da oluyor

b68f9e03affa23b2b6cdf01bb49427d8.jpg

11.3.1 altı çalışıp çalışmayacağını bilmiyoruz diyor

O zaman ne yapıyorsun kendi kararını kendin veriyorsun ben olsam jailbreaksiz ise cihazım güncellerim ama jailbreakli ise beklerim

Karar senin

O zaman ne yapıyorsun kendi kararını kendin veriyorsun ben olsam jailbreaksiz ise cihazım güncellerim ama jailbreakli ise beklerim

Karar senin

Güncelledim bakalım.

Güncelledim bakalım.

Hayırlısı olsun valla jailbreakli cihazlatı bile güncelledi millet 11.3.1 e nasılsa jailbreak çıkıcak diye ben halen 11.1.1 sürümünde bekliyorum güncellemedim valla

Benim anlamadığım nokta çelişkili sözler var coolstarda iphone x 11.3.1 destekleyecekmi acaba jb?

Benim anlamadığım nokta çelişkili sözler var coolstarda iphone x 11.3.1 destekleyecekmi acaba jb?

Sırf iphone x desteklesin diye bağış toplayıp ip x aldı kendine ve jailbreak yakıbda çıkıcak ve meraklanma destekliycek

• Like 1

Sırf iphone x desteklesin diye bağış toplayıp ip x aldı kendine ve jailbreak yakıbda çıkıcak ve meraklanma destekliycek

İnşallah diyelim

Bu işin sonu ya büyük bir hayal kırıklığı olacak yada sevindirici bakalım :)

• Like 1

[mention=24738]serif61[/mention]  sen güncellemedin değilmi cihazı? güncellemedim de

Hayır tabiki güncellemedim neden sordun hacım????

bu tayfaya güven sıfır olunca. jailbreaksiz kalma diye sordum. dün birkaç yerde okudum güncelleyeceğim yazmışsın :)

bu tayfaya güven sıfır olunca. jailbreaksiz kalma diye sordum. dün birkaç yerde okudum güncelleyeceğim yazmışsın

Valla hacı güncelleme dosyasını indirdim
Bilgisayara ama güncellemedim
Ben riske atarmıyım kendimi
Bekliycem ben jailbreak çıkarsa bakarız çıkmazsa zaten elimdeki sürüm jailbreakli

Abraham nasri ios12 jailbreaki gösterdi sabah twittirde demek ki ios12 de jailbreaklenebilicek acelemiz yok
Nasipte ne varsa o olur nasibimizde varsa bir ara yükseltiriz ama körü körüne güncellemem

serif61, 16 dakika önce yazdı:

Valla hacı güncelleme dosyasını indirdim
Bilgisayara ama güncellemedim
Ben riske atarmıyım kendimi
Bekliycem ben jailbreak çıkarsa bakarız çıkmazsa zaten elimdeki sürüm jailbreakli

Abraham nasri ios12 jailbreaki gösterdi sabah twittirde demek ki ios12 de jailbreaklenebilicek acelemiz yok
Nasipte ne varsa o olur nasibimizde varsa bir ara yükseltiriz ama körü körüne güncellemem

Merhaba @serif61 @hbasdereli ufak bir detayı atlıyorsun sanırım, yanlış yönlendirme olmaması açısından yazıyorum. 

Güncelleme dosyası dediğin ipsw (iOS 11.3.1) şuan için imzalar açık olduğundan geri dönüp yükleyebiliyoruz. Siz zaten bunu biliyorsunuz ama imzalar kapandıktan sonra indirmiş olduğunuz güncelleme dosyası hiç bir işinize yaramayacaktır.  

Lütfen yanlış yönlendirmelerden kaçının.

Bizde zaten kesin 11.3.1 jb çıkacak yükleyin diye birşey demiyoruz. 

Kullanıcının kendi insiyatifine kalmış, 11.3.1’e yükseltmek veya bulunduğu sürümde kalmak..

iyi forumlar.

@serif61 işte profesyonel cevap.. güncellesekmi güncellemesekmi diyenlere referans olur..

@AyhanTACAR  tabiki imzalar kapanmadan gelirse güncelleyip jailbreak yapacak. kapanırsa da hatıra olarak saklar artık ipsw yi :)  3-5 ay önce 1 defa açılmıştı imzalar belki yine olabilir oyüzden ben hazırda bekletiyorum ozamandan beri

Edited by hbasdereli
  • Like 1

Çıkacak arkadaşlar coolstar her ne kadar değişik durumlarda olsa da çıkacak.

İsteyen 11.4 de kalır isteyen 12 betayı yükler isteyen bekler..

Merhaba [mention=24738]serif61[/mention] [mention=81667]hbasdereli[/mention] ufak bir detayı atlıyorsun sanırım, yanlış yönlendirme olmaması açısından yazıyorum. 
Güncelleme dosyası dediğin ipsw (iOS 11.3.1) şuan için imzalar açık olduğundan geri dönüp yükleyebiliyoruz. Siz zaten bunu biliyorsunuz ama imzalar kapandıktan sonra indirmiş olduğunuz güncelleme dosyası hiç bir işinize yaramayacaktır.  
Lütfen yanlış yönlendirmelerden kaçının.
Bizde zaten kesin 11.3.1 jb çıkacak yükleyin diye birşey demiyoruz. 
Kullanıcının kendi insiyatifine kalmış, 11.3.1’e yükseltmek veya bulunduğu sürümde kalmak..

iyi forumlar.

Yanlışmı yönlendirmişim ben bana yönlendirme nerde söylermisin ben ipsw i bilgisayara indirdim ama güncellemedim demişim ve jailbreak çıkarsa güncellerim demişim sen beni sanırım acemi sandın
İmzası kapanan sürümün yüklenmediğini bende cevap verdiğim hasanbaşdereli arkadaşımızda bilir

Ve ben kimseye yazmadım bu yazdığımı yardım olsun diye filan da yazmadım
Hasan başdereli arkadaşımızdır ona yazdım

Zaten imza olayını bilmeyen apple kullanıyorum jailbreak yapıcam demesin

İnstagram kullansın selfie çeksin vb .

[mention=24738]serif61[/mention] işte profesyonel cevap.. güncellesekmi güncellemesekmi diyenlere referans olur..

[mention=4782]AyhanTACAR[/mention]  tabiki imzalar kapanmadan gelirse güncelleyip jailbreak yapacak. kapanırsa da hatıra olarak saklar artık ipsw yi   3-5 ay önce 1 defa açılmıştı imzalar belki yine olabilir oyüzden ben hazırda bekletiyorum ozamandan beri

Bende ios 3 ios 4 ün bile ipsw i halen hardisklerimden birinde duruyor inananırmısın
.

Yanlışmı yönlendirmişim ben bana yönlendirme nerde söylermisin ben ipsw i bilgisayara indirdim ama güncellemedim demişim ve jailbreak çıkarsa güncellerim demişim sen beni sanırım acemi sandın
İmzası kapanan sürümün yüklenmediğini bende cevap verdiğim hasanbaşdereli arkadaşımızda bilir

Ve ben kimseye yazmadım bu yazdığımı yardım olsun diye filan da yazmadım
Hasan başdereli arkadaşımızdır ona yazdım

Zaten imza olayını bilmeyen apple kullanıyorum jailbreak yapıcam demesin

İnstagram kullansın selfie çeksin vb .

Merhaba
Yazdığımı iyi okursanız yazdıklarınızın cevabını bulacağınızı tahmin ediyorum.
Foruma giren her üye sizler kadar bilgili değil.
Bu yüzden yanlış yönlendirme olmaması açısından yazdığımıda belirtmiştim.
İyi forumlar.

Siz zaten biliyorsunuz kısmını atlamışım afedersin

Bilmeyenler için söylüyorum apple da imzalanan sürüm harici başka sürüme güncelleyemezsiniz siz bana bakmayın

Ve ipsw i nasılsa indirdim bir ara yüklerim demeyin imza olmadan ipsw dosyası işe yaramaz iyi forumlar

• Like 1

İos 11.3.1 sürümde kullaniyordum. Ota güncelleme ile oldugu icin itunes den restore yapmak istedim ios 11.3.1 sürümü ipsw.me indirdim . Telefonum iphone 7 plus A1784 iphone 7 plus gsm olani indirdim global olani degil. Ama yazilim yuklenirken yarida hata veriyor 14 hatasi. Tekrar kendisi 11.4 sürümünü indirdi ve kurdu telefon acildi. Tekrar dfu moda alip deniyorum 11.3.1 yuklemiyor yarisinda 14 numarali hatayi veriyor. Bu neden olabilir. Tekrar kendi indirdigi 11.4 gosteriyorum hemen yukluyor hatasiz. Ne yapmam gerek acaba ipse.me global olani yuklemem gerek yada baska bir sey yapmam gerek teşekkür ederim

İos 11.3.1 sürümde kullaniyordum. Ota güncelleme ile oldugu icin itunes den restore yapmak istedim ios 11.3.1 sürümü ipsw.me indirdim . Telefonum iphone 7 plus A1784 iphone 7 plus gsm olani indirdim global olani degil. Ama yazilim yuklenirken yarida hata veriyor 14 hatasi. Tekrar kendisi 11.4 sürümünü indirdi ve kurdu telefon acildi. Tekrar dfu moda alip deniyorum 11.3.1 yuklemiyor yarisinda 14 numarali hatayi veriyor. Bu neden olabilir. Tekrar kendi indirdigi 11.4 gosteriyorum hemen yukluyor hatasiz. Ne yapmam gerek acaba ipse.me global olani yuklemem gerek yada baska bir sey yapmam gerek teşekkür ederim

Normal değil aslında tekrar
https://ipsw.me/api/ios/v4/ipsw/download/iPhone9,4/15E302 şurdan indirip denermisiniz..