Jump to content

T-Mobile Aktivasyon

Rate this topic

Recommended Posts

Arkadaslar herkese iyi forumlar.yaklasik 3 yil once amerikadan gelen iphone 6s plusimi jelatinini kendim acip kullanmaya basladim.sonrasinda pilden ve bikac sebepten dolayi apple tr den degisim yaptirdim.bu bahsettigim teli de sorunsuz kullaniyordum fakat yeni tel alinca bunu sattim alan kisi de denedi sim karti herseyi calisiyor.evde sifirlamis beni aradi hat gormuyor diye aktivasyon gerekiyor diyor.neyse teli geri aldim suan elimde calismiyor. Ne yapmam lazim yardiminizi rica edeiyorum arkadaslar tesekkurler

elimde tmobile sim var takinca acmiyor servis yok diyor.kendi tt hattimi takinca aktivasyon gerekiyor diyor

• Administrator
mphelmps, 11 saat önce yazdı:

Arkadaslar herkese iyi forumlar.yaklasik 3 yil once amerikadan gelen iphone 6s plusimi jelatinini kendim acip kullanmaya basladim.sonrasinda pilden ve bikac sebepten dolayi apple tr den degisim yaptirdim.bu bahsettigim teli de sorunsuz kullaniyordum fakat yeni tel alinca bunu sattim alan kisi de denedi sim karti herseyi calisiyor.evde sifirlamis beni aradi hat gormuyor diye aktivasyon gerekiyor diyor.neyse teli geri aldim suan elimde calismiyor. Ne yapmam lazim yardiminizi rica edeiyorum arkadaslar tesekkurler

elimde tmobile sim var takinca acmiyor servis yok diyor.kendi tt hattimi takinca aktivasyon gerekiyor diyor

Merhaba

IMEI numarasi sizin sattiginiz ile uyuyor mu ? Degisim dahi yapilsa Appledan karsilastirabilirsiniz, böyle bir olasılık biraz zor.

• Belmaci changed the title to T-Mobile Aktivasyon
mphelmps, 24.05.2018 - 12:11 yazdı:

Merhabalar,

Cihazın https://www.turkiye.gov.tr/imei-sorgulama?asama=1 

adresinden BTK kaydının olup olmadığını kontrol edebilir misin? Cihaz swap değişime uğradıktan sonra Apple kullanıcı adına BTK kaydını yapıyor ancak bu durum bazen atlanabiliyor.Eğer BTK kaydı yoksa cihaz o yüzden sim kartları görmüyor olabilir.

tuncay_05, 22 saat önce yazdı:

Tmobile kartı takınca aktivasyon yapmıyormu ? Wifi'ye bağlayıp devam etmeyi denediniz mi ?

hocam nete ve itunes a bağlıyken tmobile takıyorum hat aranıyor sonra bulamıyor servis yok diyor

AyhanTACAR, 18 saat önce yazdı:

Merhaba

IMEI numarasi sizin sattiginiz ile uyuyor mu ? Degisim dahi yapilsa Appledan karsilastirabilirsiniz, böyle bir olasılık biraz zor.

sattığımın imeisine bakmamıştım fakat yeni kutu vermedikleri için kutudakiyle tel üzerindeki imei farklı oluyor haliyle.fakat tel üzerindeki imei check ettiğimde ithalat yoluyla kayıt yazıyor ve tel açıklaması doğru 6s plus. swap olduğunda alınan ülkenin özellikleriyle aynı veriyorlarmış diye bişey duydum ilk gelen de tmobile dı şimdi tr den tmobile özellikli nasıl verdiler onu da anlamadım.

KaraBatak, 2 saat önce yazdı:

Merhabalar,

Cihazın https://www.turkiye.gov.tr/imei-sorgulama?asama=1 

adresinden BTK kaydının olup olmadığını kontrol edebilir misin? Cihaz swap değişime uğradıktan sonra Apple kullanıcı adına BTK kaydını yapıyor ancak bu durum bazen atlanabiliyor.Eğer BTK kaydı yoksa cihaz o yüzden sim kartları görmüyor olabilir.

sorgulama yaptım hocam sorun yok görünüyor.alan kişi de böyle bir soruna sebep olmuş olamaz diye geri aldım adamında bir suçu yok ama telefon tuğla oldu.

• Administrator
mphelmps, 48 dakika önce yazdı:

sorgulama yaptım hocam sorun yok görünüyor.alan kişi de böyle bir soruna sebep olmuş olamaz diye geri aldım adamında bir suçu yok ama telefon tuğla oldu.

Cihaz BTK kaydı varsa size simkilit açtırıp kullanmak kalıyor ama simkilit düşme olayı çok garip. 

AyhanTACAR, 25.05.2018 - 18:47 yazdı:

Cihaz BTK kaydı varsa size simkilit açtırıp kullanmak kalıyor ama simkilit düşme olayı çok garip. 

Hocam az once apple a ugradim.Bir onceki cihazin uzerinde hangi protokol varsa aynisi swap yapilip verilen cihaza aktariliyormus.ve benim cihaz tmobile a lockliymis.orda bakip soylediler.ama bu kadar zaman sorunsuz kullanip sifirladigimda nasil boyle birsey oldu onu anlamadim.tmobilela konusuyorum applela cozmeniz gerekiyor diyorlar ne yapacagimi sasirdim.

suan son durum cihaz tmobile sim kilitli.nasil actirabilirim 3 yil oldu ilk cihaz alinali

• Administrator
mphelmps, 2 saat önce yazdı:

Hocam az once apple a ugradim.Bir onceki cihazin uzerinde hangi protokol varsa aynisi swap yapilip verilen cihaza aktariliyormus.ve benim cihaz tmobile a lockliymis.orda bakip soylediler.ama bu kadar zaman sorunsuz kullanip sifirladigimda nasil boyle birsey oldu onu anlamadim.tmobilela konusuyorum applela cozmeniz gerekiyor diyorlar ne yapacagimi sasirdim.

suan son durum cihaz tmobile sim kilitli.nasil actirabilirim 3 yil oldu ilk cihaz alinali

Ücretli simkilit açan yerli ve yabancı siteler var bunlardan biri ile iletişim kurup açtırman gerekiyor.

mphelmps, 25.05.2018 - 17:56 yazdı:

Bir de şöyle bir durum var. Bildiğim kadarıyla tam mein değilim ama 15 temmuzdan sonra tüm cihazların imei numaraları tek bir hat üzerinden çalışmak üzere kayıt edildi.Sizin cihazda da böyle bir durum söz konusu olabilir.Cihaz satıldıktan sonra başka bir hat takıldığı için otomatik olarak BTK tarafından imei bloklanmış olabilir.

• Administrator

Birde t-Mobile 3 yıllık telefonun simkilidini açması gerekir aslında. Faturanız var ise Apple’dan cihaz değişim belğesi ile eski imei numarasından şuanki telefonun simkilidini açması gerekir ( Orange da bu şekilde işlem oluyor ondan) 

• Administrator
KaraBatak, 1 dakika önce yazdı:

Bir de şöyle bir durum var. Bildiğim kadarıyla tam mein değilim ama 15 temmuzdan sonra tüm cihazların imei numaraları tek bir hat üzerinden çalışmak üzere kayıt edildi.Sizin cihazda da böyle bir durum söz konusu olabilir.Cihaz satıldıktan sonra başka bir hat takıldığı için otomatik olarak BTK tarafından imei bloklanmış olabilir.

O yüzden eski imei dedim bende hocam yanılmıyor isem prosedür böyle.

mphelmps, 3 saat önce yazdı:

Apple'ın bu tarz durumlar için oluşturmuş olduğu bir mail grubu var.Değişim yapılan noktanın o mail grubuna gerekli evrakları gönderip sizin cihazınızı kullanılacak olan numara üzerinden kayıtlaması gerekiyor.Aslında sattığınız kişi de bu işlemi herhangi bir yetkili servis üzerinden yaptırabilirdi.

mphelmps, 25.05.2018 - 17:51 yazdı:

hocam nete ve itunes a bağlıyken tmobile takıyorum hat aranıyor sonra bulamıyor servis yok diyor

ilginç ama cihaz simkilit durumuna düşmüş. isterseniz sorgulama konusunda yardımcı olurum. Sim kilit varsada T-Mobile web sitesi üzerinden kaldırabilirsiniz herhangi bir sorun çıkmaz ise ücretlide kaldırılıyor ama öncelik olarak T-Mobile resmi sitesinden ücretsiz deneyiniz.