Jump to content

iPhone Bilgisayara Bağlanma Sorunu ve Dahası

Rate this topic


Recommended Posts

Arkadaşlar Elimde İphone 6 cihaz var ekranın camı kırık telefon arkadaşımındı 1-2 ay öncesine kadar çatlak camla kullanıyordu sonra iphone 8 aldığı için al yaptır kullan diye bana verdi yani telefonun öncesinde ne oldu bilemiyorum.

 

1. Telefonu açmaya çalıştım tepki vermedi.

2. Pcye taktım şarjı yoktur belki diye beklettim tepki vermedi.

3. İçini açtım bataryayı söktüm yerine taktım tekrar bağladım tepki vermedi.

4. Şarj soketi bozuk olabilir dedim bi alet var bende iletkenliği ölçüyor ismini bilmiyorum acaba elektirik mi gitmiyor diye şarj girişine değdirdim bir ucunu diğerini anakartın çeşitli yerlerine akım var elektirik gidiyor.

5. Şarj soketinin altındaki ufak şebeke bazının girdiği yer gibi ufak bir yer var onu söküp yerine taktım.

6. Telefonu tekrar pc ye bağladım bu sefer telefonu algıladı pc ye takınca ses geliyor o sesi verdi ve uyarı çıktı Bu aygıt düzgün çalışmıyor bozuk olabilir diye bir uyarı ve pc den usb sökünce ses geliyor bu sesi verdi ve tekrarladı girdi sesi çıktı sesi girdi sesi çıktı sesi ve hep aynı uyarı bu aygıt düzgün çalışmıyor.

 

Telefonda görüntü yok

Şarj soketi yerini iyice temizledim dişlerinde bir problem görünmüyor.

Kablo orjinal çakma kabloylada denedim aynı hatayı veriyor.

2 tane laptop var diğer laptoptada denedim aynı uyarıyı veriyor.

Batarya sağlam görünüyor tertemiz batarya içi gıcır telefonun yani bir sorun görünmüyor.

 

Şimdi yeni şarj soketi mi almalıyım ? Anakarttan mı şüphelenmeliyim bataryadan mı ? bu problem neden kaynaklanabilir ? benim amacım bunu en düşük maliyetle tamir ettirip kullanayım zaten yenisini alacak param olsa bunlarla uğraşmam .

 

Aynı arkadaş bide iphone 5 verdi bana onuda bağladım pc ye bekledim ve 2 kere titreme sesini duydum ve iphonu şarja takınca ses veriyor ya o ses bi çıkartma bi girdi sesi verdi sürekli tekrarladı bende pc ye taktım revovery modda güncelle dedim -1 hatası verdi itunes dosyalarından hatayı neden verdiğine baktım basebandına ulaşamıyormuş güncelleme doğrularken veriyor bu hatayı netten araştırdım baseband tamiri videoları var ayrıca bataryadan diyende olmuş şimdi iphone 5 de de sorum size şu bu telefona bir kere iphonun şarj etme sesi geldi gitti defalarca tekrarladı ve ben buna güncelleme yüklemeye çalıştım bu sefer -1 hatası aldım anlamadığım nokta basebandına ulaşamıyorsa bu telefon bir kerede olsa nasıl titredi belki açıldı bilmiyorum ekranı takılı değildi o zaman ve iphone şarj etme sesini tekrarladı durdu ? sorun baseband değilde batarya olabilir mi ? ayrıca bu telefon bana verilmeden servise verilmiş servise giderken açıkmış geldiğinde kapalı ve olmadı denilmiş sorun olarak anakart arızası denmiş ? 

Edited by Taniquetil
Link to post
Share on other sites

Dostum İphone 6 olan telefonun hakkında bişey söylemek çok zor.

Diğer iphone 5 için ise güncellemede -1 hatası kesinlikle baseband  arızası tamiri yok desen yok hiç uğraşma.

Link to post
Share on other sites
  • Belmaci changed the title to iPhone Bilgisayara Bağlanma Sorunu ve Dahası

iphone 6 için u2 entegresi, baseband entegresi veya şarj entegresi bunlarda arıza olabilir. Bu entegrelerin tekrar kalıplanması veya değiştirilmesi gerekebilir. Nand arızası çıkarsa değiştirilip tekrar programlanması gerekebilir. bunu işi iyi bilen ve iyi donanıma sahip teknik servise yaptırman gerekecek.

 

diğer konu olarak -1 hatası baseband hatasıdır. Tamiri mümkündür baseband entegresi tekrar kalıplanarak veya üzerine ısı geçerilerek düzelebilir. ısı geçince düzelmez ise entegre kalıplanır yine olmaz ise değiştirilir.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.