Jump to content
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !
Sign in to follow this  
eko1.3

iOS 11.0 - 11.4.1 Electra 1.3.1 Jailbreak Aracı

Rate this topic

Recommended Posts

11.4-11.4.1 için güncelleme gelecek. CoolStar ufak bir değişiklik yapmayı unutmuş. Lütfen bu sürümler için beklemede kalınız.

egekara, 3 dakika önce yazdı:

oley be iyiki guncellememişim ios 12 ye

Ege kusura bakma, iyiki dünkü mesajımı dikkate almamışsın..

eko1.3, 10 dakika önce yazdı:

Ege kusura bakma, iyiki dünkü mesajımı dikkate almamışsın..

yok estafurullah ne kusuru 

1.2.0 dan 1.2.2 ye güncellenmiş hatalar giderilmiştir büyük ihtimal siz yinede yarını bekleyin sabırsızlanıyorsunuz biliyorum ama bekleyin yarına şunun şurasında yarına ne kaldı :D

Konuyu görünce çok sevindim ancak exploit hatası alıyorum electra'da. Çözemedim bir türlü. Var mı aynı hatayı alan acaba? Sürüm 11.4.1. İnternetteki çözümleri de denedim ama maalesef çare olmadı.

Hezeyan35, Bir saat önce yazdı:

Konuyu görünce çok sevindim ancak exploit hatası alıyorum electra'da. Çözemedim bir türlü. Var mı aynı hatayı alan acaba? Sürüm 11.4.1. İnternetteki çözümleri de denedim ama maalesef çare olmadı.

Electra hakkında pek bir bilgim yok ama sanırım unc0ver ile aynı exploiti kullanıyor.

Telefonu uçak moduna alıp wifi yi de kapattıktan sonra hard reset at.

Cihaz açıldıktan sonra arka planda açık olan bir uygulama var ise onları kapatıp jailbreak aracını çalıştır.

20-30 saniye bekledikten sonra cihazın RAM'ini temizlemen gerekiyor. ( iPhone'da kapatma ekranı gelene kadar kilitleme tuşuna basılı tutuyorsun. Kapat slide ı geldikten sonra Kilitleme tuşunu bırakıp Ana Ekran tuşuna basılı tut. Ekran bir gelip gidecek daha sonra jailbreak işlemine başlayabilirsin.) 

Bahsettiğim RAM temizleme metodu iPhone 7 ve eskisi için böyle.

Ben bu yöntem ile unc0ver'ı sorunsuz kullanıyorum. Her denememde tek seferde oluyor :)

Edited by Mess

Mess, 47 dakika önce yazdı:

Electra hakkında pek bir bilgim yok ama sanırım unc0ver ile aynı exploiti kullanıyor.

Telefonu uçak moduna alıp wifi yi de kapattıktan sonra hard reset at.

Cihaz açıldıktan sonra arka planda açık olan bir uygulama var ise onları kapatıp jailbreak aracını çalıştır.

20-30 saniye bekledikten sonra cihazın RAM'ini temizlemen gerekiyor. ( iPhone'da kapatma ekranı gelene kadar kilitleme tuşuna basılı tutuyorsun. Kapat slide ı geldikten sonra Kilitleme tuşunu bırakıp Ana Ekran tuşuna basılı tut. Ekran bir gelip gidecek daha sonra jailbreak işlemine başlayabilirsin.) 

Bahsettiğim RAM temizleme metodu iPhone 7 ve eskisi için böyle.

Ben bu yöntem ile unc0ver'ı sorunsuz kullanıyorum. Her denememde tek seferde oluyor :)

Cevabınız için çok çok teşekkür ediyorum. Sorun kendiliğinden düzeldi az önce anlamadım ben de :) Ama yine de ilginize teşekkür ediyorum bana gerekmedi ama işine yarayan birisi muhakkak olur :)

bashak, 1 saat önce yazdı:

nasıl yüklencek anlatabilirmisiniz

Üstteki konudan faydalanabilirsin.

1.3.2 güncellemesi eklendi.

Bu güncelleme ile Cydia ve Sileo varsayılan uygulama olarak geliyor. Yavaş yavaş Sileo tarafına doğru geçiş yapılmakta.

Bugün kendi kendine jailbreak gitti. Ne cydia ne sileo hiçbirisine de giremiyorum. Acaba neden olabilir ki? 11.4.1 cihazım. Bu sorunu yaşayan oldu mu başka acaba? Ayarlarda profiller kısmına baktım o da yok. Herhangi bir tweak da yüklememiştim yakın zamanda.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hezeyan35, 8 saat önce yazdı:

Bugün kendi kendine jailbreak gitti. Ne cydia ne sileo hiçbirisine de giremiyorum. Acaba neden olabilir ki? 11.4.1 cihazım. Bu sorunu yaşayan oldu mu başka acaba? Ayarlarda profiller kısmına baktım o da yok. Herhangi bir tweak da yüklememiştim yakın zamanda.

Tekrar aktif edin

Tekrar aktif edin

En baştan jb yapar gibi tekrar yaptım. Bir iki denemeden sonra düzeldi gibi. Şimdilik sorun yok gibi

Hezeyan35, 3 saat önce yazdı:

En baştan jb yapar gibi tekrar yaptım. Bir iki denemeden sonra düzeldi gibi. Şimdilik sorun yok gibi

Semi-Tethered JB olduğu için cihaz kapanıp açılınca tekrar aktif etmeniz gerekiyor. Gece restart atmış olabilir.

eko1.3, 7 saat önce yazdı:

Semi-Tethered JB olduğu için cihaz kapanıp açılınca tekrar aktif etmeniz gerekiyor. Gece restart atmış olabilir.

Bu jb Semi - Tethered'miydi valla hiç haberim yok paldır küldür yaptım dikkat etmeden. Kapatıp açmada sorun yok ama restart atınca tekrar aktif etmek gerekiyor o zaman 

Hezeyan35, 11 saat önce yazdı:

Bu jb Semi - Tethered'miydi valla hiç haberim yok paldır küldür yaptım dikkat etmeden. Kapatıp açmada sorun yok ama restart atınca tekrar aktif etmek gerekiyor o zaman 

Kapanıp açılmadan kastım restart atması, cihazı komple kapatmak vs.

• Like 1

Tweakbox yada ignition üzerinden indirilmiyor. 11.3.1 jailbreak aracı telefon üzerinden indirebileceğim bir yer var mıdır

Bu üç yöntem de de cihaz kapandığı zaman JB işlemini yeniden mi yapmak gerekiyor?

feyk123, 10 saat önce yazdı:

Bu üç yöntem de de cihaz kapandığı zaman JB işlemini yeniden mi yapmak gerekiyor?

Evet, son çıkan Jailbreakler Semi-Tethered olarak geçmekte ve cihaz kapanıp açıldığında tekrar aktif etmek gerekmektedir.

eko1.3, 14 saat önce yazdı:

Evet, son çıkan Jailbreakler Semi-Tethered olarak geçmekte ve cihaz kapanıp açıldığında tekrar aktif etmek gerekmektedir.

Teşekkür ederim, aktif işlemi dediğiniz işlemi en baştan tekrar yapmak mı oluyor?

ben dün bilgisayar üzerinden elktra ile JB yaptım, cihazımda cydia var, dün cihazı kapatıp açtım. 

Şu an cydia duruyor ama açılmıyor, işlemi hangi aşamadan tekrar yapmam gerekiyor yardımcı olurmusun.

Teşekkürler.

Edited by feyk123

Arkadaşlar electra hic bir yerden inmiyor varmi suan kullanabilen sertifka sorunu hala devam ediyormu?