Jump to content
ANIL007

Electra 11.3.1 Jailbreak Kaldırma ve DPKG_ERROR Çözümü

Önerilen İletiler

ipyejb1131d.jpg.3b473aef29545f7859869ef5ed07783e.jpg

Arkadaşlar benim gibi DPKG_LOCKED hatası alıyorsanız cydiayı baştan silip yüklemeniz gerekecek bunun için linkteki videodaki adımları takip edin  

Jailbreak yaparken zorlananlar aşağıdaki adımları takip edebilir.

Geliştirici hesabı olmayanlar için geliştirici hesabıyla yapılabilen jailbreak.

1. Siri, iPhonenu’mu bul, parola ve parmak izlerini kapatın.
iOS 11.4 güncellemesi indirilmişse silin. 

2. https://www.ignition.fun/ adresine girip byebyeupdates yazan linke tıklayın ve ilerleyip telefonu yeniden başlatın.

3. Linkteki electra1131_mp olan linke tıklayın ve yükleme yapın.
Simgesi olmayan bir electra uygulaması inecek onu açmadan önce 

4. Ayarlar > Genel > Profillerden cliq media ltd yazan kısma tıklayın ve uygulamaya güvenin. Sonra cihazı yeniden başlatıp bir kaç dakika bekleyin.

5. Uçak moduna alın.

6. Electra uygulamasına girip jailbreak işlemini yapıp bekleyin.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Konunun ilgi görmemesi ilginç. Electra VFS'i bir türlü ikna edemedim çalışması için bi de MP sürümünü deneyelim bakalım. Teşekkürler hocam.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ANIL007, 23 saat önce yazdı:

Arkadaşlar benim gibi DPKG_LOCKED hatası alıyorsanız cydiayı baştan silip yüklemeniz gerekecek bunun için linkteki videodaki adımları takip edin  

https://www.youtube.com/watch?v=KWuxqpDj5vE 

ama baştaki CYBERDUCK programı yerine winSCP programını kullanın 

bu kadar....

BİR DE JB YAPARKEN ZORLANANLAR AŞGİDAKİ ADİMLARİ TAKİP EDEBİLİR. Geliştirici hesabi olmayanlar icin gelistirici hesabiyla yapilabilen jb. 

1. Siriyi iPhonenumu bulu parolaları parmak izlerini kapatın. ios 11.4 güncellemesi indirilmisse silin. 

2. https://www.ignition.fun/ Adresine girip byebyeupdates yazan linke tiklayin ve ilerleyip telefonu yeniden baslatin.

3. Linkteki electra1131_mp olan linke tiklayin ve yükleme yapın. Simgesi olmayan bi elektra uygulamasi inecek onu açmadan önce 

4. Ayarlar >> genel >>> profillerden cliq media ltd yazan kisma tiklayin ve uygulamaya güvenin. Sonra telwfonu yeniden baslatip bikac dakika bekleyin.

5. Ucak moduna alin

6. Electra uygulamasına girip jailbreak islemini yapip bekleyin. 

7.Yeniden başlatacak biraz bekleyip tekrar girip enable jailbreaka basin sonra cydiaya girebilirsiniz.

Not: Eger jb ile ugrasip bi turlu cydiayi getiremediyseniz, cihazdaki tum icerik ve ayarlari sil falan yapip da cydiayi yukledikten sonra dpkg_error gibi hatalar alirsaniz. "Delectra" ile cydiayi siliniz. Ve islemleri tekrar yapiniz. Önceki bir mesajimda nasil silindigini anlatmistim.

Bulunduğum pc ile wifi ayrı ağlarda olduğu için winscp ile bağlanamıyorum. Varmıdır başka yolu acaba ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
hbasdereli, 1 dakika önce yazdı:

@cerenoglu terminalin çalışması için aynı ağa almanız gerekiyor.

Sorun orda zaten. İşyerinde olduğum için müdahele etmem mümkün değil. Alternatif çözüm varmı acaba ? Usbwinscp gibi bir program önerildi şimdi onu deneyeceğim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

selam herkese 4b4c22f7074c2a879ee28a8af2d12290.png

bu hatanın çözümünü bilen var mıdır

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

mac book dan cyberduck kullanıyırum ama bağlantı kuramıyorum iphone daki ip giriyorum ama bağlanmıyor

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

tarihinde hbasdereli tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ANIL007, 08.07.2018 - 12:03 yazdı:

https://www.youtube.com/watch?v=KWuxqpDj5vE 

ama baştaki CYBERDUCK programı yerine winSCP programını kullanın 

bu kadar....

BİR DE JB YAPARKEN ZORLANANLAR AŞGİDAKİ ADİMLARİ TAKİP EDEBİLİR. Geliştirici hesabi olmayanlar icin gelistirici hesabiyla yapilabilen jb. 

1. Siriyi iPhonenumu bulu parolaları parmak izlerini kapatın. ios 11.4 güncellemesi indirilmisse silin. 

2. https://www.ignition.fun/ Adresine girip byebyeupdates yazan linke tiklayin ve ilerleyip telefonu yeniden baslatin.

3. Linkteki electra1131_mp olan linke tiklayin ve yükleme yapın. Simgesi olmayan bi elektra uygulamasi inecek onu açmadan önce 

4. Ayarlar >> genel >>> profillerden cliq media ltd yazan kisma tiklayin ve uygulamaya güvenin. Sonra telwfonu yeniden baslatip bikac dakika bekleyin.

5. Ucak moduna alin

6. Electra uygulamasına girip jailbreak islemini yapip bekleyin. 

7.Yeniden başlatacak biraz bekleyip tekrar girip enable jailbreaka basin sonra cydiaya girebilirsiniz.

Not: Eger jb ile ugrasip bi turlu cydiayi getiremediyseniz, cihazdaki tum icerik ve ayarlari sil falan yapip da cydiayi yukledikten sonra dpkg_error gibi hatalar alirsaniz. "Delectra" ile cydiayi siliniz. Ve islemleri tekrar yapiniz. Önceki bir mesajimda nasil silindigini anlatmistim.

Winscp ile bağlantı başarısız hatası alıyorum. alpine şifresi değişmiş. Daha önce girdiğim halde şimdi giriş yapamıyorum. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Node, 14 dakika önce yazdı:

Winscp ile bağlantı başarısız hatası alıyorum. alpine şifresi değişmiş. Daha önce girdiğim halde şimdi giriş yapamıyorum. 

Kendiniz değiştirmediniz mi ? Eğer öyle ise hangi tweak vs. yüklediyseniz söylermisiniz önemli bir konu çünkü onun değişmesi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Kendiniz değiştirmediniz mi ? Eğer öyle ise hangi tweak vs. yüklediyseniz söylermisiniz önemli bir konu çünkü onun değişmesi

Telefonu sıfırladım. Sadece Cydia silinmedi.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Node, 4 dakika önce yazdı:

Telefonu sıfırladım. Sadece Cydia silinmedi.

Sıfırlamadan önce Cydia'yı silmeniz gerekiyordu. Tekrar Electrayı çalıştırım Tweaks kısmını aktif ederek ssh yi etkin hale getir öncelikle 

Daha sonra putty ile cihaza bağlanmayı dene eğer bağlanırsan delectra ile cydiayı silip tekrar cihazı sıfırlarsan temiz bir kurulum yaparsın

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Sıfırlamadan önce Cydia'yı silmeniz gerekiyordu. Tekrar Electrayı çalıştırım Tweaks kısmını aktif ederek ssh yi etkin hale getir öncelikle 
Daha sonra putty ile cihaza bağlanmayı dene eğer bağlanırsan delectra ile cydiayı silip tekrar cihazı sıfırlarsan temiz bir kurulum yaparsın

Maalesef bağlanamıyorum. Bağlantıyı reddediyor. Ne Winscp, nede Putty’ye bağlanabiliyorum. Dün yapmıştım hiç sorun olmamıştı.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

ce5c825625b77a0d70e47ae24c5204b2.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ce5c825625b77a0d70e47ae24c5204b2.jpg&key=95167ca56d0235e41e1a68ea06f0109062e0f8d17d5c2699da26072489f912ba

Ayni sorunu bende yasiyorum. Telefonu sifirladim cydia silinmedi. Delectra icin baglanip silmistim simdi bende baglanamiyorum. Ayni hatayi aliyorum.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

Electrayı tekrar açıp aktif etmeniz gerekiyor tweaks kısmı açık olacak şekilde. Sorunsuz şekilde olursa eğer ssh ile bağlanabilirsiniz. Eğer hata almıyorsanız tabi

tarihinde hellscorpion tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
hellscorpion, 2 saat önce yazdı:

Electrayı tekrar açıp aktif etmeniz gerekiyor tweaks kısmı açık olacak şekilde. Sorunsuz şekilde olursa eğer ssh ile bağlanabilirsiniz. Eğer hata almıyorsanız tabi

Bir gün önce bağlanan telefon şimdi ne oldu da bağlanmıyor anlamıyorum. Ne Winscp, ne Cyberduck ne de Putty hiçbirisine bağlanmıyor. Bağlanmama nedeni ne olabilir? Başka Cydia yı silme yolu yokmudur?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Bir gün önce bağlanan telefon şimdi ne oldu da bağlanmıyor anlamıyorum. Ne Winscp, ne Cyberduck ne de Putty hiçbirisine bağlanmıyor. Bağlanmama nedeni ne olabilir? Başka Cydia yı silme yolu yokmudur?

Sistem jbli olmadığı için bağlanmazsınız, electra ile tekrar jb yapın sonra bağlanıp silme işlemlerini yapıp kaldırabilirsiniz.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
emarat, 4 saat önce yazdı:

Maalesef bütün sürümleri deneyip jb yapamadım. En son sürümde exploit hatası alıyorum. Umarım bu iş için başka çözümler bulunur.

Sistem jbli olmadığı için bağlanmazsınız, electra ile tekrar jb yapın sonra bağlanıp silme işlemlerini yapıp kaldırabilirsiniz.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

@cerenoglu   Bu yöntemi denediniz mi ?

2.Yöntem(PC Gerektirmez)

Tweakbox ile PC gerektirmeden safari üzerinden kurulum sağlayabilirsiniz.

1. https://www.tweakboxapp.com/ adresine gidip uygulamayı telefonunuza indirin.
  2. Ayarlar>>Genel>>Profiller ve Aygıt Yönetimi diyip, uygulamaya güven diyin.
  3. TweakBox>>Apps>>Tweakbox Apps diyip üstteki "Search" butonuna "Electra" yazın.
  4. Electra 11.3.1 seçin ve "Install" diyin. Jailbreak aracı cihazınıza yüklenecektir.
  5. Ayarlar>>Genel>>Profiller ve Aygıt Yönetimi diyip, Geliştirici uygulaması adı altında Electra profiline güven diyiniz.
  6. Touch ID, iPhone'umu Bul'u ve Siri'yi kapatın. Cihazınızı "Uçak Modu"na alın. Cihazınızı yeniden başlatın.
  7. Cihaz açıldıktan sonra Electra app'ini açarak "Jailbreak" butonuna basınız.
  8. Yeniden başlatma işleminden sonra Wifi'yi kapalı duruma getirin ve tekrar Electra Jailbreak aracından Jailbreak butonuna basınız.
  9. Aksilik çıkmazsa başarıyla cihazınıza jailbreak işlemini yapmış olacaksınız.
  10. Hata alırsanız 8.adımdan başlayarak tekrarlayınız.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Önemli Bilgilendirme

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza Çerezler yerleştirliyor.
Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, Aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.
Üyelik ve Forum Kurallarımız Lütfen inceleyiniz!