Jump to content
Sign in to follow this  
ANIL007

Electra 11.3.1 Jailbreak Kaldırma ve DPKG_ERROR Çözümü

Recommended Posts

Telefon ve bilgisayar aynı ağda olması gerekiyor buna dikkat edin

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hiçbir şekilde telefona bağlanmadı. iTunes ile İOS 11.4 yükleyerek Cydia'yı kaldırdım. 

Arkadaşlar benim gibi DPKG_LOCKED hatası alıyorsanız cydiayı baştan silip yüklemeniz gerekecek bunun için linkteki videodaki adımları takip edin  

https://www.youtube.com/watch?v=KWuxqpDj5vE 

ama baştaki CYBERDUCK programı yerine winSCP programını kullanın 
bu kadar....

BİR DE JB YAPARKEN ZORLANANLAR AŞGİDAKİ ADİMLARİ TAKİP EDEBİLİR. Geliştirici hesabi olmayanlar icin gelistirici hesabiyla yapilabilen jb. 

1. Siriyi iPhonenumu bulu parolaları parmak izlerini kapatın. ios 11.4 güncellemesi indirilmisse silin. 
2. https://www.ignition.fun/ Adresine girip byebyeupdates yazan linke tiklayin ve ilerleyip telefonu yeniden baslatin.
3. Linkteki electra1131_mp olan linke tiklayin ve yükleme yapın. Simgesi olmayan bi elektra uygulamasi inecek onu açmadan önce 
4. Ayarlar >> genel >>> profillerden cliq media ltd yazan kisma tiklayin ve uygulamaya güvenin. Sonra telwfonu yeniden baslatip bikac dakika bekleyin.
5. Ucak moduna alin
6. Electra uygulamasına girip jailbreak islemini yapip bekleyin. 
7.Yeniden başlatacak biraz bekleyip tekrar girip enable jailbreaka basin sonra cydiaya girebilirsiniz.

Not: Eger jb ile ugrasip bi turlu cydiayi getiremediyseniz, cihazdaki tum icerik ve ayarlari sil falan yapip da cydiayi yukledikten sonra dpkg_error gibi hatalar alirsaniz. "Delectra" ile cydiayi siliniz. Ve islemleri tekrar yapiniz. Önceki bir mesajimda nasil silindigini anlatmistim.

Merhaba...
Bu ikinci maddede vermis oldugunuz linke tikliyorum ancak byebyeupdates yazan bir link gozukmuyor.

Konu Koyu Temaya göre düzenlenip, Jailbreak Hata ve Çözümleri başlığına taşınmıştır.

Video linki düzeltildi.

merhaba, ben de cydia'ya giremiyorum.

bu yöntemle çözeyim dedim ama ne cyberduck ne de winscp çalışmıyor, sanırım şifre hatası mevcut.

bunu çözebilen oldu mu acaba? yoksa tek yöntem 11.4'e geçmek mi?

merhaba, ben de cydia'ya giremiyorum.
bu yöntemle çözeyim dedim ama ne cyberduck ne de winscp çalışmıyor, sanırım şifre hatası mevcut.
bunu çözebilen oldu mu acaba? yoksa tek yöntem 11.4'e geçmek mi?

Cydia’ya niye giremiyorsunuz? Tıklayınca atıyor mu?

Jailbreak aktif durumda mı? Electra aracında “Share Electra” yazıyor mu?

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

eko1.3, 3 dakika önce yazdı:

Cydia’ya niye giremiyorsunuz? Tıklayınca atıyor mu?

Jailbreak aktif durumda mı? Electra aracında “Share Electra” yazıyor mu?

evet cydia tıklayınca atıyor, jb kaybettim

electra'ya girince "enable jb" çıkıyor. bunu birkaç kez denedim, 2. adıma bir kere geçtiğimde telefon kapanıyor fakat küçük yuvarlak sürekli dönüyor (siyah ekranda)

Edit: 2 kez geçtim, onda da safe mode'a atıyor, restart springboard yapınca yine sürekli dönüyor ve hiç gelmiyor :(

Edited by RacKulA

evet cydia tıklayınca atıyor, jb kaybettim electra'ya girince "enable jb" çıkıyor. bunu birkaç kez denedim, 2. adıma bir kere geçtiğimde telefon kapanıyor fakat küçük yuvarlak sürekli dönüyor (siyah ekranda)

Diğer mesajlarda yanlış anlamadıysam bir tweak yüklediğiniz için bu sorunla karşılaşmışsınız.

Enable Jailbreak demeden önce “Tweaks” kutucuğunu deaktif diyin ve işleme devam edin. Jailbreak işlemi başarıyla tamamlanınca Cydia’dan kurduğunuz tweaki kaldırın.

Küçük yuvarlak dönmeye devam ederse hard reset atın cihaza.

Ek1: Tweaks kutucuğu kesin kapalı olsun ki safe moda düşmeyin. Cydia girip son kurduğunuzu kaldırın. Sonra cihazı kapatıp açın, tweaks kutucuğu aktif bir şekilde jailbreak diyin.[mention=69431]RacKulA[/mention]

eko1.3, 26 dakika önce yazdı:

Diğer mesajlarda yanlış anlamadıysam bir tweak yüklediğiniz için bu sorunla karşılaşmışsınız.

Enable Jailbreak demeden önce “Tweaks” kutucuğunu deaktif diyin ve işleme devam edin. Jailbreak işlemi başarıyla tamamlanınca Cydia’dan kurduğunuz tweaki kaldırın.

Küçük yuvarlak dönmeye devam ederse hard reset atın cihaza.

teşekkürler!!

dediğiniz şekilde cydia açıldı ve sorun yaratan son sildiğim tweaki sildim (xen html).

daha önceden yüklediğim tweakler cydiada gözükmekle birlikte hiçbiri yüklü değil, bu sorunu nasıl aşabilirim? 

rollectra ile çözebilirim sanırım??

Rollectra ile işlem yaptım, sonra da backup ile telefonu yeniden kurdum.
Jb yapıp birkaç tweak kurdum fakat ayarlarda gözükmedi ve yüklenmemiş gibi gözüküyor
Ne yapmam lazım sizce?

Sent from my iPhone using Tapatalk

arkadaşlar selam cihazım iphone x ios 11.4 b3 kurulu jailbreak yapmıştım bir tweak yüzünden sürekli kitleniyordu her tweak kurulumunda donup kalıyordu yeniden başlamıyordu tweakleri tek tek kaldıracaktım tweakleri kapatıp enable jailbreak dedim cihaz elmada kaldı ne yapabilirim ?

arkadaşlar selam cihazım iphone x ios 11.4 b3 kurulu jailbreak yapmıştım bir tweak yüzünden sürekli kitleniyordu her tweak kurulumunda donup kalıyordu yeniden başlamıyordu tweakleri tek tek kaldıracaktım tweakleri kapatıp enable jailbreak dedim cihaz elmada kaldı ne yapabilirim ?

Telefonu kapatıp açın deneyin yada hard reset deneyin

SinantaspinaR, 3 dakika önce yazdı:

Telefonu kapatıp açın deneyin yada hard reset deneyin

merahaba hocam,

hard resette işe yaramıyor tekrar apple logosunda kalıyor

merahaba hocam,

hard resette işe yaramıyor tekrar apple logosunda kalıyor

3-5 defa dene bakalım ne olucak ? Pc bağla uyarı vericek mi ?

selam arkadaşlar tweak yükleyince direk bu hata mesajlarını arka arkaya üç defa alıyorum var mıdır çözümü

IMG_E0726.JPG

Şuan 11.2.6 sürümü Electra jailbreak kullanıyorum.Sileo geldiğinden ötürü bazı tweakler geri kaldı.Kaldırıp uncover yüklemek istiyorum pc'de winscp var ama başka hangi yöntemle kaldırabilirim temiz şekilde.