Jump to content
melihenes34

iPhone IMEI Değiştirme

Rate this topic

Recommended Posts

Arkadaşlar herkese merhaba ilk öncelikle, 

S8 olan telefonumu iPhone 7 ile takas ettim fakat bir sabah uyandığımda şebeke yok uyarısı aldım. Telefonun kayıtsız olduğunu bildiğimden şaşırmadım aslında. Fakat daha sonradan kayıt yaparken hata aldım. Telefonumun daha önceden kaydı varmış fakat değişim cihazı olduğundan imei yapılamıyormuş. Benden faturayı ya da değişim faturasını istediler bende aldığım kişeye ulaşamıyorum. Beni her yerden engelledi ne tür bil yol izlemem gerekiyor. Yeni imei attırabilir miyim ?

@melihenes34 iphone a imei şuanda atılamaz. pasaport kaydı yaptırmanız gerekiyor. aslında o kişi btk ya bildirse yeni imei yi kayıt ederler ama yardımcı olmuyor heralde

hbasdereli, 14 dakika önce yazdı:

@melihenes34 iphone a imei şuanda atılamaz. pasaport kaydı yaptırmanız gerekiyor. aslında o kişi btk ya bildirse yeni imei yi kayıt ederler ama yardımcı olmuyor heralde

Maalesef kişi kayıp. Pasaport kaydı telefon üstünde kayıt olduğu için tekrardan maalesef yapılmıyor. Apple aradım 2 ay oldu ısrarla fatura diyor onlarda ne yapacağım hiç bilmiyorum.

Yurtdışında satıp benzer fiyata aynısını alın.

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

• Thanks 1

hbasdereli, 1 dakika önce yazdı:

değişim yapan servis değişim olduğuna dair belge düzenleyemezmi acaba yeniden?

Değişim yapan yeride bilmiyoruz maalesef.

Merhabalar,

İmei klonlanması ile alakalı şikayetlerde cihazın faturası, kişinin nüfus cüzdanı fotokopisi, cihazın kullanılacağı cep numarası ve ıslak imza atarak bizzat doldurması gereken bir belge var.Bu şartlar yerine getirildiği takdirde mail atarak bu sorunu çözebiliyoruz.Cihazın seri yada imei numarasını özelden gönderebilirseniz sistem üzerinden gerekli kontrolleri sağlayarak nereden değişim yapıldığını görme durumum var.Ona göre ne yapılacağı konusunda daha net bir cevap verebilirim.

• Thanks 1

KaraBatak, Şimdi yazdı:

Merhabalar,

İmei klonlanması ile alakalı şikayetlerde cihazın faturası, kişinin nüfus cüzdanı fotokopisi, cihazın kullanılacağı cep numarası ve ıslak imza atarak bizzat doldurması gereken bir belge var.Bu şartlar yerine getirildiği takdirde mail atarak bu sorunu çözebiliyoruz.Cihazın seri yada imei numarasını özelden gönderebilirseniz sistem üzerinden gerekli kontrolleri sağlayarak nereden değişim yapıldığını görme durumum var.Ona göre ne yapılacağı konusunda daha net bir cevap verebilirim.

Cihazın faturasına maalesef ulaşamıyorum en büyük sorunum burada başlıyor. Hemen atıyorum çok teşekkür ederim.

Sistem üzerinden baktım ama göndermiş olduğunuz imei numarasına ait onarım yada değişim kaydı gözükmüyor. Konu ile alakalı olarak Apple'a bir yükseltme oluşturdum.Gelecek olan cevaba göre sizi bilgilendireceğim. Konu takibinizde olsun.

Edited by KaraBatak

KaraBatak, 6 dakika önce yazdı:

Sistem üzerinden baktım ama göndermiş olduğunuz imei numarasına ait onarım yada değişim kaydı gözükmüyor. Konu ile alakalı olarak Apple'a bir yükseltme oluşturdum.Gelecek olan cevaba göre sizi bilgilendireceğim. Konu takibinizde olsun.

Teşekkür ediyor cevabınızı bekliyorum.

KaraBatak, 10.07.2018 - 15:06 yazdı:

Merhaba bir gelişme var mı konu hakkında ?

melihenes34, 3 saat önce yazdı:

Merhaba bir gelişme var mı konu hakkında ?

Merhabalar,

Apple kanadından herhangi bir dönüş olmadı.Konu takibimde,gelişme olduğunda haberdar edeceğim.

KaraBatak, 22 saat önce yazdı:

Merhabalar,

Apple kanadından herhangi bir dönüş olmadı.Konu takibimde,gelişme olduğunda haberdar edeceğim.

Pekala ilginiz için teşekkürler. 

İyi akşamlar

melihenes34, 10 saat önce yazdı:

Pekala ilginiz için teşekkürler. 

İyi akşamlar

Merhabalar,

Maalesef belgeler olmadan işlemlere devam edilemeyeceği bildirildi..Yani satın alma belgesinin olması gerekiyor.

488720004_EkranResmi2018-07-1310_16_39.png.b324a08fc71d4565cac3cdce4a9e5858.png

KaraBatak, 13.07.2018 - 10:18 yazdı:

Merhabalar,

Maalesef belgeler olmadan işlemlere devam edilemeyeceği bildirildi..Yani satın alma belgesinin olması gerekiyor.

488720004_EkranResmi2018-07-1310_16_39.png.b324a08fc71d4565cac3cdce4a9e5858.png

Yani telefon çöp anladığım kadarıyla değil mi ? 

melihenes34, 2 dakika önce yazdı:

Yani telefon çöp anladığım kadarıyla değil mi ? 

Cihazın satın alındığı yeri öğrenebilirseniz oradan garanti belgesini talep edebilirsiniz. Bildiğim kadarıyla 5 yıl arşivlerinde saklamaları gerekiyor. Bunun haricinde maalesef izlenilecek bir yol yok gibi.

KaraBatak, Şimdi yazdı:

Cihazın satın alındığı yeri öğrenebilirseniz oradan garanti belgesini talep edebilirsiniz. Bildiğim kadarıyla 5 yıl arşivlerinde saklamaları gerekiyor. Bunun haricinde maalesef izlenilecek bir yol yok gibi.

Cihazı aldığım kişi beni engelledi adi herif bir daha bulamıyorum maalesef.

KaraBatak, 14 dakika önce yazdı:

Adamı bu site sayesinde az önce buldum burada üyeliği varmış

merhaba öncelikle geçmiş olsun.

Şu an aynı sorundan elimde 4 adet İ7 128gb cihazlar duruyor.

Çok uğraştık fakat bunun faturadan başka bir çözümü yok.

BTK'nın son yapmış olduğu imei denetlemelerinde malesef değişim gören cihazlar kapatıldı.

Aslında bunda Apple'nda suçu var bir bildirim yapılabilir.

Değişim evrakları malesef işe yaramıyor cihazı alan kişi adına fatura olması gerekli.

İmei ile ne kadar sorgulama yapsanızda boş, Apple bir çok kayıt açtırabilirsiniz fakat olumsuz sonuç alacaksınız.

işin kötü yanı bu cihazlar tekrardan hiç bir şekilde kayıt yapılmıyor.

Cihazı alınan yeri öğrenebilir ve satın alınan firmaya giriş faturasının bir nüshasını isteyebilirsiniz bu birazda iş yerine kalan bişey tabi.

Değişim cihazının imeisi ile'de fazla bilgiye ulaşamazsınız.

Eğer eski imei bilgisi varsa elinizde ücretli sorgulamalar var ordan bakarız hangi firmadan alınmış, Firma dediğim Operatörden veya Genpa KVK vs. olarak .

Bu arada ücretli sorgulamalar var derken sizden bir ücret talep etmiyorum yanlış anlaşılmasın. 

Siz kişiye ulaşamazsanız belki firmaya ulaşarak bir fatura sureti alabilirsiniz.

Selam ben size daha komik bir hikaye yazayım..

Anneme 4 yıl önce istinye park pupadan ipad mini aldık..60 yaşında kadın okey mokey oynarken ipad te;cihazı bir şekilde kilitlemiş..e-mail ve parolayı bırakın bilmeyi onların ne olduğunu bile hatırlamadığından cihazı sıfırladıktan sonra elimizde patladı.Pupa ya mail attım ama tam alım tarihini bildirdiğim zaman yardımcı olacaklarını bildirmişlerdi.

-Ben nereden hatırlıyacam alım tarihini dedim ama nuh dediler peygamber demediler.Tam 1.5 yıl sonra eşim ile konuşurken ürünü kredi kartı ile aldığımızı hatırladık ve bankaya gidip geriye dönük 5 yıllık k.kartı ekstrelerini çıkarttırdım.Vee hoppp tam tarihi buldum.

Sonra pupa ya mail attım ve akşamında bana k.kartı slibine kadar tüm fatura evraklarını yolladılar.Bunları hemen tekrar Apple yolladım.

Sonra ne oldu dersiniz.??????

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Apple ı aradım bırakın yardımcı olmayı bir bok yapmadılar.Ekstra evrak istediler siz dedim Ta..ak mı geçiyorsunuz?Sana faturasını slibini yolladım ne ekstra evrak..Yok irlanda kabul etmiyor..Yok bok püsür..Sonuç ipad mini 2 faturalı ürünümüz çöp olarak çekmecede yatıyor.

Yani siz siz olun o iphonumu bul u her ne suretle olursa olsun açık bırakmayın..Şifre parola falan zaten es geçiyorum..Ama şunuda bilin Fatura bile işe yaramaz olabiliyor..

Tecrübe ile sabittir.

Selam ben size daha komik bir hikaye yazayım..
Anneme 4 yıl önce istinye park pupadan ipad mini aldık..60 yaşında kadın okey mokey oynarken ipad te;cihazı bir şekilde kilitlemiş..e-mail ve parolayı bırakın bilmeyi onların ne olduğunu bile hatırlamadığından cihazı sıfırladıktan sonra elimizde patladı.Pupa ya mail attım ama tam alım tarihini bildirdiğim zaman yardımcı olacaklarını bildirmişlerdi.
-Ben nereden hatırlıyacam alım tarihini dedim ama nuh dediler peygamber demediler.Tam 1.5 yıl sonra eşim ile konuşurken ürünü kredi kartı ile aldığımızı hatırladık ve bankaya gidip geriye dönük 5 yıllık k.kartı ekstrelerini çıkarttırdım.Vee hoppp tam tarihi buldum.
Sonra pupa ya mail attım ve akşamında bana k.kartı slibine kadar tüm fatura evraklarını yolladılar.Bunları hemen tekrar Apple yolladım.
Sonra ne oldu dersiniz.??????
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.
Apple ı aradım bırakın yardımcı olmayı bir bok yapmadılar.Ekstra evrak istediler siz dedim Ta..ak mı geçiyorsunuz?Sana faturasını slibini yolladım ne ekstra evrak..Yok irlanda kabul etmiyor..Yok bok püsür..Sonuç ipad mini 2 faturalı ürünümüz çöp olarak çekmecede yatıyor.
Yani siz siz olun o iphonumu bul u her ne suretle olursa olsun açık bırakmayın..Şifre parola falan zaten es geçiyorum..Ama şunuda bilin Fatura bile işe yaramaz olabiliyor..
Tecrübe ile sabittir.

Cihaz sim kartlı ise anakart üzerinden işlem yaparak sim öZelliği iptal edilerek açılıyor. İcloud imei ye kitlendiğinden wifiden yeniden aktif oluyor. Nette ufak bir araştırma ile bulabilirsiniz tabi sim varsa bu geçerli yoksa malesef birşey yapılamıyor. Yapmanız gereken 2.el ekranı ya da kasası kırık bir ipad mini2 bulup anakartını değişmek.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
  • Like 1

tuncay_05, 17.07.2018 - 19:48 yazdı:

merhaba öncelikle geçmiş olsun.

Şu an aynı sorundan elimde 4 adet İ7 128gb cihazlar duruyor.

Çok uğraştık fakat bunun faturadan başka bir çözümü yok.

BTK'nın son yapmış olduğu imei denetlemelerinde malesef değişim gören cihazlar kapatıldı.

Aslında bunda Apple'nda suçu var bir bildirim yapılabilir.

Değişim evrakları malesef işe yaramıyor cihazı alan kişi adına fatura olması gerekli.

İmei ile ne kadar sorgulama yapsanızda boş, Apple bir çok kayıt açtırabilirsiniz fakat olumsuz sonuç alacaksınız.

işin kötü yanı bu cihazlar tekrardan hiç bir şekilde kayıt yapılmıyor.

Cihazı alınan yeri öğrenebilir ve satın alınan firmaya giriş faturasının bir nüshasını isteyebilirsiniz bu birazda iş yerine kalan bişey tabi.

Değişim cihazının imeisi ile'de fazla bilgiye ulaşamazsınız.

Eğer eski imei bilgisi varsa elinizde ücretli sorgulamalar var ordan bakarız hangi firmadan alınmış, Firma dediğim Operatörden veya Genpa KVK vs. olarak .

Bu arada ücretli sorgulamalar var derken sizden bir ücret talep etmiyorum yanlış anlaşılmasın. 

Siz kişiye ulaşamazsanız belki firmaya ulaşarak bir fatura sureti alabilirsiniz.

Merhaba siz sorunu çözdünüz mü bu konuda yardımcı olabilir misiniz bunu nereden yapabiliriz ?

melihenes34, 23 saat önce yazdı:

Merhaba siz sorunu çözdünüz mü bu konuda yardımcı olabilir misiniz bunu nereden yapabiliriz ?

Sorunun fatura olmadan çözülmesi imkansız. Henüz çözemedik.

tuncay_05, Şimdi yazdı:

Sorunun fatura olmadan çözülmesi imkansız. Henüz çözemedik.

O faturayı bulabileceğimiz siteler hangisi ? İmei atabilirmiyiz ?

melihenes34, 27.07.2018 - 19:46 yazdı:

O faturayı bulabileceğimiz siteler hangisi ? İmei atabilirmiyiz ?

Fatura siteler üzerinden bulunmaz hocam. en fazla hangi firmadan çıkış yapmış onu bulabilirsiniz oda ücretli servislerden çıkar.

Iphonea bicbir kuvbet imei atamaz. BUNU UNUTUN. Bir telefoncu olarak net soyluyorum, faturayi bulmaniz gerekiyor ki o da zor.

Gecmis olsun

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Merhaba benimde aynı sorunum bar çihazım görüşüme kapalı imei klonladı ve faturası yok telefonumu açtıramıyorum telefonun nerden alındığını bilmem benim için yeterli fakat öğrenemiyorum bana yardımcı olabilirmisiniz nasıl telefonum açılır

Merhaba.herkese.iyi gunler dun itibari ile iphone 8 aldim bi ado heriften adam yabima geldi imei kontrol edelim  e devletteb dedim tmm dedi sen telefondan e devlete gir ben sana soyliyim sen yaz kontrol et dedi.bende e devlwte goirdim meherse adam ezberden bibophone 8 imei ezberlemis yada nasil bolmiuorum artik.neyse sistemw girdim okudugu imei kayitli cikti dedim dur hattimi takim abi valla ineyi evde unuttum dedi bende neyse sorun yok nasilsa kayitli ve cihaz temiz evde kurarim diye torpodpya koyip paraaini verdim adam gitti eve geldim hatti taktim telefonj kurdum servos yok adamo aroyorum kapali konustugumuz siteye girdim uyeligi silmos vel hasil telefon elimde kalldi danimarkadan aldigina dair fatura var fatura ile hem telefon hem kutu imei ayni bu sorunu nasil asarim telefoni nasil acarim.malum btk esksi gibj deil 1500 ve pasaport istiuor acil cevap

erdalaras, 7 saat önce yazdı:

Merhaba.herkese.iyi gunler dun itibari ile iphone 8 aldim bi ado heriften adam yabima geldi imei kontrol edelim  e devletteb dedim tmm dedi sen telefondan e devlete gir ben sana soyliyim sen yaz kontrol et dedi.bende e devlwte goirdim meherse adam ezberden bibophone 8 imei ezberlemis yada nasil bolmiuorum artik.neyse sistemw girdim okudugu imei kayitli cikti dedim dur hattimi takim abi valla ineyi evde unuttum dedi bende neyse sorun yok nasilsa kayitli ve cihaz temiz evde kurarim diye torpodpya koyip paraaini verdim adam gitti eve geldim hatti taktim telefonj kurdum servos yok adamo aroyorum kapali konustugumuz siteye girdim uyeligi silmos vel hasil telefon elimde kalldi danimarkadan aldigina dair fatura var fatura ile hem telefon hem kutu imei ayni bu sorunu nasil asarim telefoni nasil acarim.malum btk esksi gibj deil 1500 ve pasaport istiuor acil cevap

Avrupa’dan gelen birine satmak başka bir çözüm yok