Jump to content

Jailbreak Kaldırma - Electra

Rate this topic

Recommended Posts

Cihazıma çok tweak yükledim, cihazım çok ağır, restore etmek istiyorum ama jailbreak kaybetmek istemiyorsanız;

1.  Aşağıdaki adımları izleyerek cihazınızdan jailbreaği kaldırıyoruz. 

2. Jailbreak cihazımızdan kaldırıldıktan sonra Ayarlar > Genel > Sıfırla > Tüm İçeriği ve Ayarları Sil işlemini uygulayarak cihazı sıfır hale getirip tekrar jailbreak yapabilirsiniz. 

Aşağıdaki adımları uyguladığınızda cihazınızdan jailbreak'i kaldırmış olacaksınız. 

Gerekli uygulamalar :

1. WinSCP

2. Delectra

3. PuTTY

Öncelikle cihazımızı hazır hale getirelim. Cydia'yı açarak Substrate tweakını kaldırıyoruz. Bununla beraber cihazda yüklü olan tüm tweaklar kaldırılacaktır.

Screenshot_10.png.3a514eb5b5450a69a25234e4fc22602c.png

Daha sonra cihazımızla dosya transferi yapabilmek için cihazımız ile bilgisayarı aynı WiFi ağına bağlıyoruz.  Resimleri resimleri takip ederek cihazımızın ip adresini öğrenelim.

Screenshot_2.thumb.png.c565a348a97416bab8dd6a7de77bddaa.pngScreenshot_1.png.c9fb662912b44c9dacf7bdc5adaedaef.png

Bilgisayarımızdan WinSCP uygulamasını açıp ip adresimizi gerekli yere yazıyoruz. 

Uygulama bizden Kullanıcı adı ve Parola isteyecek. Eğer değiştirmediyseniz default olarak kullanıcı adı root parola da alpine olarak giriş yapabilirsiniz.

Screenshot_3.thumb.png.4c7f4ce7fac738b41bf0df9127ca010b.png

Cihaza bağlandıktan sonra indirdiğimiz  dElectra (unjailbreak.sh) dosyamızı WinSCP uygulamasını kullanarak cihaza yüklüyoruz.

Screenshot_4.thumb.png.5dd9ceef15ff972a28394037e02ee971.png

Son işlem olarak cihaza PuTTY ile  bazı komutlar vererek attığımız dosyanın çalışmasını sağlıyoruz.

Screenshot_6.png.802e8ecb5975042a7d18412971797a15.pngScreenshot_7.png.2ea654e089bef7c2d66dff3b40ea0161.png

Screenshot_8.png.450b46d112539f046cd622c3d0a36d07.png

Kullanıcı adı ve parolamız ile cihaza bağlantı sağladıktan sonra çıkan aşağıdaki komutu yazarak jailbreak'i kaldırma işlemini başlatmış oluyoruz.

bash  /private/var/root/unjailbreak.sh 

Aşağıdaki resimde olduğu gibi işlemleri kendisi yapacak ve cihaz kendini yeniden başlatacaktır.

Screenshot_9.png.88217ebaacf24caa20bf78a850ff9b31.png

Cihazınız açıldığında Cydia tamamen kalkmış olacak.

• Like 3
RacKulA, 19.07.2018 - 14:30 yazdı:

alpine şifresi çalışmıyor maalesef, bunu nasıl düzeltebiliriz?

Default olarak belirlenen şifre o fakat değiştirmiş olma ihtimalin var mı acaba ?

Mess, 15 saat önce yazdı:

Default olarak belirlenen şifre o fakat değiştirmiş olma ihtimalin var mı acaba ?

hayır değiştirmedim, önceki yorumlara da baktım bir arkadaşın daha başına gelmiş.

neyse sorunumu hallettim, bu araçlar olmadan. 

İlginiz için teşekkür ederim.

• 2 weeks later...

Electra ben ısınamadım ya gerçekten ne biliyim eski sitillerde şey olurdu dosyayı indirirdik itunes ile yüklerdik felan sonra direk pc'den oyun felan atardım :D

Şimdi Electra ile yapıyorum ne biliyim cydia'dan birkaç tweak yüklediğimde sorun oluşabiliyor sebebinin ne olduğunu bilmiyorum bazen şuan yaşadığım şey en bariz iCleaner yükledikten sonra kayıtlı wifi bağlantısı kopuyor iPhone 8'de canımı sıktı açıkçası ben eskiye dönmek istiyorum yoksa tel elimde kalmasın 24 ay daha taksidi var.

• 4 weeks later...
kerim47, 3 saat önce yazdı:

Bunlara gerek yok tweak box remove elektra indir sonra guven de sonra telefonu ac kapa ucak al remove electra de mutlu son sonra bastan Jailbreak kur 

Konu tarihine bakarsan eğer Jailbreak yayınlandıktan 1 - 1.5 hafta kadar sonra bu konuyu açtım o zaman Tweakbox'da bu tür bir uygulama yoktu. 

Konu açıp anlataman buraya bunu yazmandan daha yararlı olur ;)

us3n, 1 saat önce yazdı:

Tüm bunları yaptım telefonu sıfırlardım ancak 3 uygulama silinmedi icleaner icracktool ve semirestore ne yaparsam yapayım silinmiyorlar.

Cydia'dan Substrate yi kaldırdıysanız onlar otomatik olarak siliniyor. Acaba onu silmeyi mi unuttunuz yoksa cydia açılmadığı için mi yaptınız restoreyi ?

Mess, 3 saat önce yazdı:

Cydia'dan Substrate yi kaldırdıysanız onlar otomatik olarak siliniyor. Acaba onu silmeyi mi unuttunuz yoksa cydia açılmadığı için mi yaptınız restoreyi ?

Burdaki adımlari harfiyen uyguladım cydia acılıyordu sorun yoktu telefonu sıfırlamak istedim iyice dolmuştu. Ancak bu üç uygulama silinmiyor 2 defa denedim olmuyor.

us3n, 3 saat önce yazdı:

Burdaki adımlari harfiyen uyguladım cydia acılıyordu sorun yoktu telefonu sıfırlamak istedim iyice dolmuştu. Ancak bu üç uygulama silinmiyor 2 defa denedim olmuyor.

Normalde Substrate adlı tweak'ı cydia'dan silip sıfırlama yaptığınızda o tüm uygulamaları kaldırırdı. Sizin için bir engeli yok ise kullanmadığınız bir klasöre atın orada kalsın.

Şunu deneseniz, aynı uygulamaları cydiadan yükleyip sonra tekrar kaldırsanız ?

• 4 weeks later...
kerim47, 29.08.2018 - 18:05 yazdı:

Bunlara gerek yok tweak box remove elektra indir sonra guven de sonra telefonu ac kapa ucak al remove electra de mutlu son sonra bastan Jailbreak kur 

thor ile yapılan jb yi de aynı removelectra ile kaldırabildim. 

thor jailbreak kaldırma arayanların işine yarar

• 5 months later...