Jump to content

Tweakler Hakkında Bir Kaç Soru

Recommended Posts

Merhaba Arkadaşlar,

ios 9.3.3 ten bu yana jailbreak kullanamıyordum çok şükür geçen hafta iphone x cihazıma jailbreak yaptım sürüm 11.4 beta 3

Bir kaç soru ve tweak'e ihtiyacım var yardımcı olursanız çok sevinirim..

1. Watusi kurdum whatsappta sohbetlere girdiğimde sohbet içi arama yapma kayboldu..

2. True caller benzeri arayanı gösterme ve sms engelleme var mı?

3. Watusi nin türkçe yaması var mı?

4. Jailbreak sertifikası 1 haftalık onu 1 yıl yapan tweak var mı?

5. AudioRecorder eskiden kristal netliğinde kayıt yapıyordu yeni versiyonda ses çok kötü geldi eskiden aac mp3 vs format seçebiliyorduk ayarlarda göremedim alternatifi var mı yoksa en iyisi bu mudur? CallRecorder ile de karıştırıyor olabilirim.

6. Bridge vardı sanırım herhangi bir yerden videoları indirip paylaşabiliyorduk yootube, facebook vs fark etmeksizin..

7. Reklamları engellenyen tweak var mı, uygulama, tarayıcı ve youtube da 

8. Batarya kullanım detaylarını hangi tweakle görüyorsunuz?

9. AppStore da ücretli herhangi bir uygulamayı ücretsiz alabilmemizi sağlayan mağaza var mıdır? BlackMarkt gibi örneğin neutron player uygulamasını almak istiyorum.

10. ios 11.4.1 yazılım güncelleme gelmiş onu kaldıran tweak var mı?

11. Ses yükseltme vardı iphone x için böyle bir tweak var mı? %200 e kadar

12. Zeppelin i kurdum tamamen kaldırmıyor, düzgün çalışmıyor operatör ismi arada görünüyor kilit ekranında 

13. Şimdi fark ettim ki hangi tweak i kurarsam kurayım yükleniyor da çok uzun süre bekleyip resetlerken dönüp dönüp duruyor hard reset atmadan da açılmıyor cihaz nasıl düzeltebilirim? 

Şimdiden çok teşekkürler...

• Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

hala elma da hocam, pilin tamamen bitmesini bekliyorum    

Yapacak birşey kalmadı ister biraz daha araştırın ister iTunes ile sürüm yükseltin demekten başka çare yok gibi görünüyor malesef.

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim, üzülerek yeni sürüme yükseltiyorum...

Posted Images

Jailbreak sertifika sorunu icin extender kullanabilirsiniz. Yada tweakbox gibi yerlerden yükleyin. Ama bu tür ipalar herhangi bir geliştiricinin hesabı ile imzalandığı için sertifika süresi 1-365 gün arası değişir..

Truecaller adaffix vb. Uygulamalar Türkiyede mahkeme kararı ile yasaklandı. İndirmek icin amerika applestore a geçiş yapmanız gerekiyor.

Truecaller ın arama engelleme özelligi yok. Spam özelligi var diye biliyorum..

Hasanbasdereli, 12 dakika önce yazdı:

Jailbreak sertifika sorunu icin extender kullanabilirsiniz. Yada tweakbox gibi yerlerden yükleyin. Ama bu tür ipalar herhangi bir geliştiricinin hesabı ile imzalandığı için sertifika süresi 1-365 gün arası değişir..

extender dediğiniz nedir hocam tweak mi? 

Hasanbasdereli, 8 dakika önce yazdı:

Reklam engellemek icin

Minimal Host Blocker kurabilirsiniz..

19fec94001c0be429bb729bf5626ac14.jpg

bu tweak i kurdum ama çalışmadı hala reklamlar var youtube da whatsapp da vs 

• Administrator
whispertr, 11 saat önce yazdı:

hangi tweak i kurarsam kurayım donup kalıyor bu sorunu nasıl çözerim? ekran resmide alamıyorum kitlenip kalıyor hard reset yapmadan açılmıyor 

Hard reset sonrası mecbur cydia’yı aktif etmeniz gerekiyor değil mi ? Tweakleri kapalı şekilde aktiv edip bir ekran resmi atın bir bakalım.. 

6718FDAA-B946-48A6-816D-484065F7ECE9.jpeg

• Administrator
Çok teşekkürler, tek tek deneyeceğim bakalım..

Siz yinede yüklü tweaklerin listesini atın bir bakalım beraber.
İyi forumlar.
  • Belmaci changed the title to Tweakler Hakkında Bir Kaç Soru

Tweakler kapalı şekilde enable jailbreak dedim önce yapmadı cydia girince attı sonra tekrar reset atıp denedim oldu cydia açıldı en son deneme için kurduğum zeppelin i kaldırdım yükleniyorda kaldı cihaz tekrar hard reset attım cihaz açıldı simsiyah oldu temalar vs sonra tekar kapatıp açtım şimdi de elmada kaldı cihaz hard resette yemiyor artık ne yapmalıyım?

ilk defa bu kadar sorunlu jailbreak sürümü gördüm sürekli sorun yaşıyorum...

Hard reset yaptıktan sonra yeniden başlarken ses açma ve power tuşuna basılı tuttum restore menüsü geldi itunes dan geri yükle diyor geri yüklersem jailbreak gidecek mi? ne yapmam lazım jailbreak gitmemesi için ?

• Administrator
Hard reset yaptıktan sonra yeniden başlarken ses açma ve power tuşuna basılı tuttum restore menüsü geldi itunes dan geri yükle diyor geri yüklersem jailbreak gidecek mi? ne yapmam lazım jailbreak gitmemesi için ?

Hard reset yaparken pc ye bağlama.
Şimdi tekrar hed reset at açılsın normal elmayı görünce elini çek power tuşundan.
AyhanTACAR, 3 dakika önce yazdı:

Hard reset yaparken pc ye bağlama.
Şimdi tekrar hed reset at açılsın normal elmayı görünce elini çek power tuşundan.

cihaz şuan elma da kablo vs takılı da değil ses açma kapama sonra power tuşuna basıp hard reset atıyorum elmayı görünce çekiyorum elimi yine elmada kalıyor

whispertr, 21 dakika önce yazdı:

cihaz şuan elma da kablo vs takılı da değil ses açma kapama sonra power tuşuna basıp hard reset atıyorum elmayı görünce çekiyorum elimi yine elmada kalıyor

Bunu denermisiniz 

iPhone X Reset Atma

1- Ses açma düğmesine basıp hızlı bir şekilde bırakın.

2- Ses kısma düğmesine basıp hızlı bir şekilde bırakın.

3- iPhone X’iniz yeniden başlatılıncaya ve Apple Logo'su görününceye kadar yanda bulunan güç düğmesine basılı tutun.

4- Sonrasında iPhone X’inizin kilit ekranı gelinceye kadar birkaç saniye daha bekleyin. Artık sıfırlama işlemi tamamlanmış demektir.

Paloma, 5 dakika önce yazdı:

Bunu denermisiniz 

iPhone X Reset Atma

1- Ses açma düğmesine basıp hızlı bir şekilde bırakın.

2- Ses kısma düğmesine basıp hızlı bir şekilde bırakın.

3- iPhone X’iniz yeniden başlatılıncaya ve Apple Logo'su görününceye kadar yanda bulunan güç düğmesine basılı tutun.

4- Sonrasında iPhone X’inizin kilit ekranı gelinceye kadar birkaç saniye daha bekleyin. Artık sıfırlama işlemi tamamlanmış demektir.

merhaba hocam,

aynen böyle yapıyorum tekrar apple logosu geliyor ve öylece kalıyor

çok uzun süre powera tuşuna basınca da tamamen kapanıyor 

whispertr, 25 dakika önce yazdı:

merhaba hocam,

aynen böyle yapıyorum tekrar apple logosu geliyor ve öylece kalıyor

çok uzun süre powera tuşuna basınca da tamamen kapanıyor 

Merhaba o Zaman şöyle yapacağız                                                     1-Bilgisayarınıza  CyberDuck programını indirin ve açın ve sol üstten Open Connection butonuna tıklayın                                                                                                  2- Gelen ekrandan STFP (SSH File Transfer Protocol) 'ü seçin                 45_C2_E88_B-_CAF3-40_E8-94_CA-318_F19_D83- Gelen ekrana IP adresinizi girin ve geri kalan kısımları yukarıdaki ekran görüntüsündeki gibi doldurun. (IP adresinizi öğrenmek için iOS cihazınızdan Ayarlar > Wi-Fi > bağlı olduğunuz wifi ağının yanındaki (i) butonu na tıklayın)(Bu işlem için bilgisayar ve iOS cihaz aynı ağa bağlı olmalıdır                                                                                             4- Gelen erkandaki soruya Allow deyin                                                                                                                   5- Ardından, açılan klasörün içine indirdiğiniz ve çıkarttığınız unjailbreak.sh dosyasını atın.                                    6- CyberDuck programını kapatın ve PuTTY programını indirin ve açın. Gelen ekrandaki alanları CyberDuck programında kullandığınız IP adresini ilgili yere yazın ve alttaki menuden SSH seçmeyi unutmayın.                                                 7- Gelen uyarıya Evet veya Yes şeklinde cevap verin.                      8- Gelen ekrandan ilk önce root yazın ve Enter 'a basın, ardından SSH şifrenizi girin (Eğer değiştirmediyseniz şifreniz alpine 'dır)(Yazdığınız yazı görünmeyecektir, sadece yazın ve Enter 'a basın)                                       9- Ardından cihazınızın adı gelecektir. Cihazınızın adını ekranda gördükten sonra şu komutu dikkatlice yazın ve Enter 'a basın -> bash ./unjailbreak.sh                            10 - Size bir uyarı verecektir. Bu, işlemden vazgeçmek için son şansınız. Eğer işlemi iptal etmek istiyorsanız CTRL + C 'ye, devam etmek istiyorsanız Enter 'a basın          11- Birkaç dakika bekleyin ve işlem sona erdiğinde cihazınız yeniden başlayacak. Cydia gitmiş olacak. Electra'yı manuel olarak silebilirsiniz.

Edited by Paloma
Paloma, 30 dakika önce yazdı:

Merhaba o Zaman şöyle yapacağız                                                     1-Bilgisayarınıza  CyberDuck programını indirin ve açın ve sol üstten Open Connection butonuna tıklayın                                                                                                  2- Gelen ekrandan STFP (SSH File Transfer Protocol) 'ü seçin                 45_C2_E88_B-_CAF3-40_E8-94_CA-318_F19_D83- Gelen ekrana IP adresinizi girin ve geri kalan kısımları yukarıdaki ekran görüntüsündeki gibi doldurun. (IP adresinizi öğrenmek için iOS cihazınızdan Ayarlar > Wi-Fi > bağlı olduğunuz wifi ağının yanındaki (i) butonu na tıklayın)(Bu işlem için bilgisayar ve iOS cihaz aynı ağa bağlı olmalıdır                                                                                             4- Gelen erkandaki soruya Allow deyin                                                                                                                   5- Ardından, açılan klasörün içine indirdiğiniz ve çıkarttığınız unjailbreak.sh dosyasını atın.                                    6- CyberDuck programını kapatın ve PuTTY programını indirin ve açın. Gelen ekrandaki alanları CyberDuck programında kullandığınız IP adresini ilgili yere yazın ve alttaki menuden SSH seçmeyi unutmayın.                                                 7- Gelen uyarıya Evet veya Yes şeklinde cevap verin.                      8- Gelen ekrandan ilk önce root yazın ve Enter 'a basın, ardından SSH şifrenizi girin (Eğer değiştirmediyseniz şifreniz alpine 'dır)(Yazdığınız yazı görünmeyecektir, sadece yazın ve Enter 'a basın)                                       9- Ardından cihazınızın adı gelecektir. Cihazınızın adını ekranda gördükten sonra şu komutu dikkatlice yazın ve Enter 'a basın -> bash ./unjailbreak.sh                            10 - Size bir uyarı verecektir. Bu, işlemden vazgeçmek için son şansınız. Eğer işlemi iptal etmek istiyorsanız CTRL + C 'ye, devam etmek istiyorsanız Enter 'a basın          11- Birkaç dakika bekleyin ve işlem sona erdiğinde cihazınız yeniden başlayacak. Cydia gitmiş olacak. Electra'yı manuel olarak silebilirsiniz.

hocam cihaz açılmıyorki nasıl wifi dan bağlanıp programa ip gireceğiz?

whispertr, 4 dakika önce yazdı:

hocam cihaz açılmıyorki nasıl wifi dan bağlanıp programa ip gireceğiz?

Haklısınız pardon cihaz açılmadığı İçin oda sıkıntı güncelleme yapmadan sürümünüzü kurtarmak İçin bende şuan araştırıyorum yöntem maalesef Yok bu videodaki gibi tekrar Hard Reset yapın şarjdayken deneyin bide