Jump to content

iPhone Yedekleme ve Sıfırlama Hk.

Rate this topic

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar herkese iyi forumlar,

Çok uzun zamandır artık eskisi gibi iphone ile çok haşır neşir olamıyorum ne yazık ki. Bu sebeple simdi size bir şey sormak istiyorum. Telefonum iphone 6 64gb. icloud 50 gb kullanıyorm surekli otomatik yedek alıyor fakaat ben telefonumdaki fotografları rahatca bilgisayara atamıyorum. Telefonu pcye bagladıgımda Bilgisayarım'da apple iphone klasoru acılıyor oraya giriyorum zibilyon tane klasor cıkıyor karsıma hepsınde biraz biraz fotograflar var. Ben bunları boyle klasor klasor tek tek ugrasmadan bır yerde bulup bılgısayarıma kopyalama sansım var mı acaba?

Bir de telefonum 64 gb olmasına ragmen cok dolu telefonumdaki fotografları bir şekilde pcye attıktan sonra telefonu sıfırlamak istiyorum ama yeni iphone olarak ayarlarsam butun bılgılerımı de gırmem gerekecek, otomatik uyelıkler,sifreler vs.. Onları kaybetmek ıstemıyorum cunku bırsuru maıl adresı gırısım falan var. Amacım telefonumun yavaslamasını minimuma indirmek. Sizce nasıl bir yedekleme sıfırlama yapmalıyım?

Merhaba,

Öncelikle cihazınızı bilgisayara bağladınız anda karşınıza gelen DCIM klasörünü tümden kopyalayın.

Sonra iCloud yedekleme seçeneklerinden fotoğrafları yedekleme seçeneğini kaldırın ve yedeğinizi alın.

Bir sonraki aşamada tekrar cihazı tüm ayarları sıfırlayarak veya restore ederek ilk haline getirin.

iCloud üzerinde fotoğraflar olmayacağı için diğer kişisel bilgileriniz ile temiz bir kurulum yapabilirsiniz.

• Belmaci changed the title to iPhone Yedekleme ve Sıfırlama Hk.

Fotoğrafları pc ye yedeklemek için 3utools öneririm, DCIM klasörünü komple kopyala/yapıştır bazen sorun çıkarıyor bende.

3utools la kolay yoldan çözersiniz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Fotoğrafları yedeklediğinize emin olduktan sonra, icloud da fotoğraf yedeklemesini kapattığınızda yeteri kadat alan boşalacaktır. Diğer ayarların yedeklemeleri (kişiler,takvim,anımsatıcı,mail,notlar vb) açtığınız takdirde mevcut ayarlarınızın yedeğini almış olursunuz.
Format atıp yeni iphone olarak ayarlayıp, icloud da fotoğraflar hariç diğer ayarları aktif ettiğinizde fotoğraflar hariç diğer bilgileriniz gelecektir.
(Ben bu şekilde yapıyorum)
İyi forumlar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi