Jump to content
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !
Sign in to follow this  
eko1.3

Cydia Güncellemesi Hakkında (Lütfen Okuyunuz)

Recommended Posts

Dostlar merhaba,

Cydia güncellemesi bir takım sorunlarla geldi. CoolStar hızlı bir çalışmayla eksiklikleri giderdi.

Cydia güncelleme esnasında bir problemle karşılaşıyor ve güncellemeyi tamamlayamıyordu. CoolStar güncelleme yardımcısı aracıyla bu sorunu çözmüş durumda.

Gelelim güncellemeye.

Cydia’dan güncellemeyi yapın.(Cydia güncelleme var diye pop-up çıkaracaktır önünüze) Güncelleme sonrası, cihaz safe moda girerse(bu sırada Cydia kaybolacaktır), ana ekrandaki “CydiaUpdateHelper” adındaki araca tıklayın ve “Update Cydia” diyin. Eğer bir hatayla karşılaşmazsanız işlem tamamlanmış, güncelleme başarılı olacaktır. Aşağıdaki görsel güncelleme aracına aittir.

dc7623166b18c11fa8ff992c93cbc411.jpg&key=3f2d5dea964f9c5df7961ec77587b5580d1e2c5ebec59dae5ed563863bf0e369

Eğer CydiaUpdateHelper aracından önce güncelleme yaptıysanız ve Cydia cihazınızda görünmüyorsa aşağıdaki linke tıklayın.

https://raw.githubusercontent.com/ElectraJailbreak/electratools/gh-pages/debs/cydia-upgrade-helper_1.1-1_iphoneos-arm.deb

Bu link, Cydia Güncelleme Aracına aittir. Linke tıklayıp Filza ile aç diyin ve yükleyin. Ana ekrana gelen simgeye tıklayıp “Update Cydia” diyin. Güncelleme tamamlanacak ve Cydia gelecektir.

Tapatalk kullananlar linke uzun basılı tutup Safari ile aç demeleri gerekiyor. Link açılmazsa aşağıya bıraktığım link ile devam etsinler.

https://github.com/ElectraJailbreak/electratools/blob/gh-pages/debs/cydia-upgrade-helper_1.1-1_iphoneos-arm.deb

Telefondan linki açın, desktop version diyin. Sağ tarafta download yazısına tıklayın.

Filza’yı daha önce cihazınıza yüklemediyseniz, SSH ile yukarıda verdiğim Cydia Güncelleme Aracını cihazınıza yüklemeniz gerecektir. 

İşlemler sonrası Cydia hala yoksa, terminalden Uicache komutunu vermeniz yeterli olacaktır.

Bir sorunla karşılaşırsanız lütfen bildirin.

Sağlıcakla..

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ek1:

Arkadaşlar Cydia ya girememe hatası aynı sorunu bende yaşadım sorunu şöyle çözebilirsiniz aşağıdaki linke girin ve Ext3nder programı yüklüyse bu programla aç deyin Sonra cydia upgrade helper deb yükle deyin  Update Cydia” diyin. Güncelleme tamamlanacak ve Cydia gelecektir. 

https://raw.githubusercontent.com/ElectraJailbreak/electratools/gh-pages/debs/cydia-upgrade-helper_1.1-1_iphoneos-arm.deb         

56_B1_ECC5-8_F8_C-42_B6-88_DF-_DF3_A59_C016_AE.jpg&key=9bee75723b09db4dff77bf6f8b9822eb2506277482f33b408ea48b440d62fec6

Ek2:@jan ‘dan alıntı

10 saattir eko ve sinan kardeslerimle beraber bu konuyu cozmeye calisiyoruz. googleda bakmadigimiz yer denemedigimiz yontem kalmadi. cozumu gorunce sizde sasiracaksiniz bumuymus diye

buyurun cozum;

1) https://www.dropbox.com/s/2n99e7rccpjd6sj/cydia-fix.deb?dl=0 bu linkteki dosyayi telefonumuza indiriyoruz.

2) indirdigimiz dosyayi asagidaki linkteki videodaki sekilde aynen yukluyoruz ( yabanci terimler cok lutfen noktasina virgulune kadar dikkat edin.) 

https://twitter.com/Alex_Parkinson9/status/1022314558927593472/video/1

3) ana ekrandaki cydia upgrade helpera geliyoruz ve upgrade diyoruz, birkac saniye sonra tamamlanacak yukaridan exite basiyoruz. (ana ekrana atacak)

4( Cydia ekranda gule gule kullanin

not : videodaki islemler tamamlandiktan sonra cihaza respring atmiyoruz ! 

cihazinizda jailbreak aktif olmalidir.

• Like 1
  • Thanks 1

arac benim ekranda zaten var. icine girebiliyorum guncellemeyide yapiyor. ancak cydia yok.

jan, 2 dakika önce yazdı:

arac benim ekranda zaten var. icine girebiliyorum guncellemeyide yapiyor. ancak cydia yok.

Güncelleme bitince bir ekran görüntüsü alıp paylaşabilir misiniz?

Buyrun 5f83605e6f5e60cf001d1837536ff495.png

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

eko1.3, 1 dakika önce yazdı:

paylastim

Cydia-gui yüklenemiyor diyor.

Verdiğim linkten kurup tekrar dener misiniz?

eko1.3, 6 dakika önce yazdı:

b uarada butun tweakler calisiyoer ayarlardada gozukuyor. electrayi acicna share electra yazisida var. simdi ifunboxtan terminal yapayim dedim lutfen telefonunuza jailbreak yapin uyarisi geliyor.

acaba telefona reset atip tekrar jailbrek mi yapsam ?

b uarada butun tweakler calisiyoer ayarlardada gozukuyor. electrayi acicna share electra yazisida var. simdi ifunboxtan terminal yapayim dedim lutfen telefonunuza jailbreak yapin uyarisi geliyor.
acaba telefona reset atip tekrar jailbrek mi yapsam ?

Sorun Cydia’nın olmayışı hocam. Bir şey değiştirmez reset atmanız. Dediğimi yapın lütfen. Linkten kurun debi ve Update Cydia diyin

eko1.3, Şimdi yazdı:

Sorun Cydia’nın olmayışı hocam. Bir şey değiştirmez reset atmanız. Dediğimi yapın lütfen. Linkten kurun debi ve Update Cydia diyin emoji1303.png

suan onu yapmaya calisiyorum. ama linke tikladigimda web sitesi adi yaziyor ve beyaz ekran var :)

suan onu yapmaya calisiyorum. ama linke tikladigimda web sitesi adi yaziyor ve beyaz ekran var

Ekran görüntüsü atar mısınız?

Ekran görüntüsü atar mısınız?

e80079223024dfc611b64cfbf86b796a.png

jan, 1 dakika önce yazdı:

Linkte basılı tutun ve safari ile aç diyin. Tapatalk sorun yaratıyor.

Evet o anda onu halmistim chrome ile actim indi. Simdi deniyorum

Pardon yanlis resim attim.

785ff53bd2a5822deaf88ca05935fae9.png

eko1.3, 3 dakika önce yazdı:

Tekrar yükledim bir problem yok bende.

bd223f99498efc6f22c06cf5107e66f6.png&key=13cb4b38a0bc40b93fac5f902a23facefd9c8aa884fec9be0bac0ab01a6460fb

1dk link vercem ordaki işlemleri uygulayın.

Ek1: Burdaki işlemleri yapar mısınız?

https://iphoneyardim.net/forums/topic/131634-1131-cydia-gelmiyor-hatası-çözümü/

ordaki islemleri zaten uygulamistim, konun altinada sorunu yazdim. sorun su telefonda tweakler olmasina ragmen telefon jailbreaksiz gozukuyor :)

bi reset atip electradan tekrar deneyim mi sizce :)

bi reset atip electradan tekrar deneyim mi sizce

Deneyin o zaman, bakalım ne olacak.

eko1.3, Şimdi yazdı:

resetyi an itibari ile attim, sonucu aninda ayzicam :)

eko1.3, 6 dakika önce yazdı:

maalesef sonuc ayni.

soyle birsey denesem acaba nasil oluir. filzadan bende zaten hali hazirda ekran duran installeri silsem. sonra verilen deblerden denesem. olabilir mi acaba ? 

Edited by jan

maalesef sonuc ayni

Terminal ila uicache komutunun verilmesi işi çözecektir. Siz o konuda bu komutu vermenize rağmen mi olmadı?

eko1.3, 1 dakika önce yazdı:

Terminal ila uicache komutunun verilmesi işi çözecektir. Siz o konuda bu komutu vermenize rağmen mi olmadı?

bakin anlatamiyorum sanirim. komutu verdigimde zaman asimina ugradi diyor, ornegin filzadan sistem dosyalarima erismek istedigimdede lutfen telefonunuzu jailbreak yapin diyor.

suan ekranimda onceden kalma beyaz renkli installer var onu filzadan silmeye calissam mi acaba ?

Edited by jan

bakin anlatamiyorum sanirim. komutu verdigimde zaman asimina ugradi diyor, ornegin filzadan sistem dosyalarima erismek istedigimdede lutfen telefonunuzu jailbreak yapin diyor.  

suan ekranimda onceden kalma beyaz renkli installer var onu filzadan silmeye calissam mi acaba ?

Sisteminizde zaten jailbreak aktif.

Bu hatadan Terminal’den uicache komutu vererek kurtulduklarını söylüyorlar. Bir de şu videoyu takip eder misiniz?

Yanlış link pardon@jan

[mention=16955]jan[/mention] CydiaUpdateHelper’ı silebiliyor musunuz?

Diyeceksiniz ki ben zaten bunu yaptım. Reddit’ten direkt aldım entryi. Bunları adım adım uygulayın. Debi bu yöntemle kurun. Türkçe açıklama isterseniz belirtin. [mention=16955]jan[/mention]

Guide to bring Cydia (icon/gui) back with WinSCP:

1. ⁠Download WinSCP (https://winscp.net/eng/download.php) and open it;

2. ⁠( a) select "SCP" as file protocol; (b ) insert you idevice ip (LAN IP) as Host Name; (b ) maintain the port number (22) ; (c ) insert the username: "root" ; (d ) insert the default password "alpine" or the new root password (if you changed it) and then you select login;

3. ⁠Copy the cydia-upgrade-helper_1.1-1_iphoneos-arm.deb (https://github.com/ElectraJailbreak/electratools/blob/gh-pages/debs/cydia-upgrade-helper_1.1-1_iphoneos-arm.deb) to root (bring the file to the right window of WinSCP)

4. ⁠Open terminal in WinSCP (black icon right after the icon of "Synchronize" in the menu);

5. ⁠Enter the following command: "dpkg -i cydia-upgrade-helper_1.1-1_iphoneos-arm.deb";

6. ⁠Don't close the terminal window and execute the following command: "uicache";

7. ⁠Now the icon CydiaUpdateHel (without image) shall be in your home screen; and

8. ⁠Respring your device and run the app CydiaUpdateHel.

Olmazsa şu komutları verin ve CydiaUpgradeHelper’ı çalıştırın.

su

dpkg -i deb.deb

uicache

killall -9 SpringBoard

eko1.3, 33 dakika önce yazdı:

[mention=16955]jan[/mention] CydiaUpdateHelper’ı silebiliyor musunuz?

Diyeceksiniz ki ben zaten bunu yaptım. Reddit’ten direkt aldım entryi. Bunları adım adım uygulayın. Debi bu yöntemle kurun. Türkçe açıklama isterseniz belirtin. [mention=16955]jan[/mention]

Guide to bring Cydia (icon/gui) back with WinSCP:

1. ⁠Download WinSCP (https://winscp.net/eng/download.php) and open it;

2. ⁠( a) select "SCP" as file protocol; (b ) insert you idevice ip (LAN IP) as Host Name; (b ) maintain the port number (22) ; (c ) insert the username: "root" ; (d ) insert the default password "alpine" or the new root password (if you changed it) and then you select login;

3. ⁠Copy the cydia-upgrade-helper_1.1-1_iphoneos-arm.deb (https://github.com/ElectraJailbreak/electratools/blob/gh-pages/debs/cydia-upgrade-helper_1.1-1_iphoneos-arm.deb) to root (bring the file to the right window of WinSCP)

4. ⁠Open terminal in WinSCP (black icon right after the icon of "Synchronize" in the menu);

5. ⁠Enter the following command: "dpkg -i cydia-upgrade-helper_1.1-1_iphoneos-arm.deb";

6. ⁠Don't close the terminal window and execute the following command: "uicache";

7. ⁠Now the icon CydiaUpdateHel (without image) shall be in your home screen; and

8. ⁠Respring your device and run the app CydiaUpdateHel.

Olmazsa şu komutları verin ve CydiaUpgradeHelper’ı çalıştırın.

su

dpkg -i deb.deb

uicache

killall -9 SpringBoard

turkiyede yasamiyorum. ingilizce sikinti degil, suanda uygulamaya basliyorum.

turkiyede yasamiyorum. ingilizce sikinti degil, suanda uygulamaya basliyorum.

Çok daha iyi o zaman. Sonucu merakla bekliyorum

eko1.3, 4 dakika önce yazdı:

Çok daha iyi o zaman. Sonucu merakla bekliyorum

debi winscpden komutunu verdigimde hata veriyor. gormezden gelip uicache komutunu verincede ayni sekilde zaman asimina ugradi diyor. diyer bahsettiginiz komutlardan su olani yazdigimdada sunucu 15 saniyedir cevap vermiyor diyor

debi winscpden komutunu verdigimde hata veriyor. gormezden gelip uicache komutunu verincede ayni sekilde zaman asimina ugradi diyor. diyer bahsettiginiz komutlardan su olani yazdigimdada sunucu 15 saniyedir cevap vermiyor diyor

Pc ve telefon aynı ağa bağlı değil mi?

eko1.3, Şimdi yazdı:

Pc ve telefon aynı ağa bağlı değil mi?

tabiiki bagli. kendi evimde wifi var. pc ethernet telefon wifi ile bagli :)