Jump to content
Sign in to follow this  
traxex

Sahte E-Postalar

Rate this topic

Recommended Posts

Merhaba. Arkadaşlar bana apple dan gelmiş gibi görünen sahte mailler geliyor. Aslında buraya kadar olay basit fakat garipleşen bir durum var. Şöyle ki şimdi app store dan paralı bişey aldığımızda size bununla ilgili bilgi amaçlı mail gelir apple tarafından ama ben paralı birşey aldığımda yine böyle appledan bilgi amaçlı mail geliyor ayrıca daha uygulmayı satın alır almaz sahte bir mailde geliyor. Yani nasıl benim bişey aldığımı biliyorda mail atıyor hemen o dakika. Telefonuma virüs bulaşmış olabilirmi yada icloud hesabıma biri ulaşabilirmi arkadaşlar. Çok tereddüt ettim. (Ayrıca apple hesabımı çok iyi koruyorum iki adımlı doğrulama zor şifre hepsini kullanıyorum). İnternette bu konuyla ilgili çok araştırma yaptım ama bulamadım bişey yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler. 

Merhaba. Arkadaşlar bana apple dan gelmiş gibi görünen sahte mailler geliyor. Aslında buraya kadar olay basit fakat garipleşen bir durum var. Şöyle ki şimdi app store dan paralı bişey aldığımızda size bununla ilgili bilgi amaçlı mail gelir apple tarafından ama ben paralı birşey aldığımda yine böyle appledan bilgi amaçlı mail geliyor ayrıca daha uygulmayı satın alır almaz sahte bir mailde geliyor. Yani nasıl benim bişey aldığımı biliyorda mail atıyor hemen o dakika. Telefonuma virüs bulaşmış olabilirmi yada icloud hesabıma biri ulaşabilirmi arkadaşlar. Çok tereddüt ettim. (Ayrıca apple hesabımı çok iyi koruyorum iki adımlı doğrulama zor şifre hepsini kullanıyorum). İnternette bu konuyla ilgili çok araştırma yaptım ama bulamadım bişey yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler. 

Telefonundaki profillerden kaynaklı muhtemelen. Gelen maillere tıklayıp yönlendirdiği sayfada apple kimliğini ve şifreni girmedikten sonra her hangi bir problem teşkil etmez. Bırak gönderdin çakallar :)

Bu tarz mailler bana da geliyor. Özellikle PUBG den uygulama içi satın alım yaptığımı söylüyor bu mailler. Her seferinde kredi kartı  ve iTunes satın alınanlar geçmişini kontrol etmekten sıkıldım ?‍♂️

Evet arkadaşlar. Bir çok kişiye böyle bize geldiği gibi geliyormuş. Fakat olayın ilginç tarafı ben birşey satın aldıktan sonra gelmesi. İki defa aynı şey oldu. Bu kafama takıldı nasıl biliyor bişey aldığımı. Korktum açıkcası virüs falan yoktur değilmi arkadaşlar telefonumda. Gelen maillerde hiçbir bağlantıyı ve dosyayı açmadım olduğu gibi sildim. Ayrıca dediğim gibi son güvenlik kullanıyorum. 

Sahte adresle geliyor sayfayi tiklarsaniz baska yere yonlendiriyor kayde almayin

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi