Jump to content

Ekim 2018 iPhone SE Almak ?

Rate this topic

Recommended Posts

Merhaba,

Dolar kurunun geldiği yer malum. Telefon fiyatları da oldukça arttı. Kullandığım telefonun güncellemesi bittiği için yeni bir telefon ihtiyacım oldu.

Kur zammından etkilenmemiş bir iPhone SE buldum. Sıfır durumda. Bu cihazı alıp işletim sistemi güncellemesi yapar ve IOS 12ye geçersem ya da seneye IOS 13 çıkınca ona geçersem bir yavaşlama olur mu?

Bu uygun fiyatlı iPhone SEyi mi alayım yoksa iPhone un daha yeni serilerinden birini (yurtdışından) mevcut dolar kuruyla mı alayım?  iPhone SE yi kullanan/ kullanmış arkadaşlar ne tavsiye eder?

Bir arkadaşım SE yi IOS 12 ile kullanıyor. Yaavaşlama var mı, diye sorduğumda ben yavaşlama farketmedim, dedi. Ben de emin olmak için forumda danışmak istedim.

• 3 weeks later...
  • Administrator

Merhaba

Bütceniz dahilinde bir model seçmisseniz sorun yok. 

iPhone ve diğer ürünlerdeki yavaşlama nedenleri batarya capasitesinin düşmesi ile alakalı olduğu söyleniyor eger bataryada sorun yok ise iPhone SE uzun bir süre uygulamaların destekliyeceği sürümlere kadar sizi idare edecektir..

AyhanTACAR, 14 saat önce yazdı:

Merhaba

Bütceniz dahilinde bir model seçmisseniz sorun yok. 

iPhone ve diğer ürünlerdeki yavaşlama nedenleri batarya capasitesinin düşmesi ile alakalı olduğu söyleniyor eger bataryada sorun yok ise iPhone SE uzun bir süre uygulamaların destekliyeceği sürümlere kadar sizi idare edecektir..

SE Türkiye de 2300 tl ve üzeri fiyatlara satılıyor. Ben bunun yarı fiyatına bir tane buldum. Iphone X ile fiyat farkı büyük olacağı için ürünün yavaşlayıp yavaşlamayacağından emin olmak istedim.

Sizin söylediğiniz sebepten henüz yavaş olmayacağını tahmin etmiştim. Sizden de böyle dönüt almak rahatlattı.

Cevap için teşekkürler..

Edited by drill
Teşekkür
  • 2 weeks later...

Merhaba,

Almayı düşündüğüm SE model telefon değişim ürünü, sıfır durumda ve 23 ay daha apple garantisi varmış. Fakat, bir arkadaşım iPhone SE artık üretilmediği için değişim ürünlerinin refurbished -yeniden toplanmış- olduğunu söyledi. Acaba bu doğru ise bu telefonun arıza yapma riski var mı?

Bir de refurbished ürün olup olmadığını anlamanın bir yolu var mı?

Teşekkürler..

4 hours ago, drill said:

Merhaba,

Almayı düşündüğüm SE model telefon değişim ürünü, sıfır durumda ve 23 ay daha apple garantisi varmış. Fakat, bir arkadaşım iPhone SE artık üretilmediği için değişim ürünlerinin refurbished -yeniden toplanmış- olduğunu söyledi. Acaba bu doğru ise bu telefonun arıza yapma riski var mı?

Bir de refurbished ürün olup olmadığını anlamanın bir yolu var mı?

Teşekkürler..

Ayarlar/Hakkında/Model bölümü N veya F ile başlıyorsa refurbished cihazdır. M ile başlıyorsa yeni cihazdır.check-iphone-new-refurbished-replacement

• Like 1