Jump to content
eypyldr

Yavaş çalışan iMac Late 2013

Konuyu değerlendir

Önerilen İletiler

Merhabalar,

2013 iMac 21.5 inch 1 TB HDD, Late 2013 marka iMac'im inanılmaz hantal çalışıyor. Özellikle MS Office uygulamaları açılana kadar bir demlik çay bitiriyorum :) SSD olmadığından böyle yavaş deniyor ne yazık ki bu modellere SSD takmak da riskli (Apple servisi kesinlike takmıyor, bilgisayarı açmak riskli diyor). Bunun dışında herhangi bir tavsiyesi olan var mı? Birçok şeyi denedim, format atma, disk utility kullanma, hard reset, SMC reset. Harddiskte 400 GB boş alan var, Bootcamp'de windows 10 kurulu. En çok yer kaplayan uygulamam Photos, icloud üyeliğim var arşivim PHOTOS uygulamasında (150 GB). harici harddiski SSD gibi kullanma şansı var mı bu şekilde bir kurulum yapılabilir mi? Veya bu hantal iMac'i nasıl normal iMac'e çevirebilirim fikri olan var mı?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
eypyldr, 1 saat önce yazdı:

Merhabalar,

2013 iMac 21.5 inch 1 TB HDD, Late 2013 marka iMac'im inanılmaz hantal çalışıyor. Özellikle MS Office uygulamaları açılana kadar bir demlik çay bitiriyorum  SSD olmadığından böyle yavaş deniyor ne yazık ki bu modellere SSD takmak da riskli (Apple servisi kesinlike takmıyor, bilgisayarı açmak riskli diyor). Bunun dışında herhangi bir tavsiyesi olan var mı? Birçok şeyi denedim, format atma, disk utility kullanma, hard reset, SMC reset. Harddiskte 400 GB boş alan var, Bootcamp'de windows 10 kurulu. En çok yer kaplayan uygulamam Photos, icloud üyeliğim var arşivim PHOTOS uygulamasında (150 GB). harici harddiski SSD gibi kullanma şansı var mı bu şekilde bir kurulum yapılabilir mi? Veya bu hantal iMac'i nasıl normal iMac'e çevirebilirim fikri olan var mı?

Windows bölümünde bu hantallık var mı ?

Mac OS X bölümüne CleanMyMac X indirip kurun temizleyip deneyin.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
14 hours ago, SinantaspinaR said:

Windows bölümünde bu hantallık var mı ?

Mac OS X bölümüne CleanMyMac X indirip kurun temizleyip deneyin.

Windows'un açılış yavaş ama çalışma hızı normal. Programı deneyeceğim teşekkürler cevap için.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Risk iyidir SSD ve RAM yükseltimi yapın

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
On 11/14/2018 at 4:11 PM, AyhanTACAR said:

Risk iyidir SSD ve RAM yükseltimi yapın

SSD icin gozumu karartim aslinda ama 2012 sonrasi kasayi acmak riskli. ABD sitelerinde iMac acma kiti satiliyor bantlari ile beraber, Turkiye'de bulamadim bilginiz var mi buralardan bulabilir miyim? Diger turlu acmaya cesaret edemiyorum.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
On 11/14/2018 at 8:55 AM, eypyldr said:

Windows'un açılış yavaş ama çalışma hızı normal. Programı deneyeceğim teşekkürler cevap için.

Cleanmymac X trial versiyon kurup denedim, ama sonuç alabilmem icin lisans satın almam gerek sanırım ki o da çok pahalı geldi bana. Kaldı ki işe yarayacağıda şüpheli..

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
eypyldr, 21 saat önce yazdı:

Cleanmymac X trial versiyon kurup denedim, ama sonuç alabilmem icin lisans satın almam gerek sanırım ki o da çok pahalı geldi bana. Kaldı ki işe yarayacağıda şüpheli..

Merhaba

Yeni bir kurulum yapın fazlalıkları program ile silmeye çalışmak yerine bence.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
12 hours ago, AyhanTACAR said:

Merhaba

Yeni bir kurulum yapın fazlalıkları program ile silmeye çalışmak yerine bence.

Yeni kurulum yaptım ama fark etmedi. Daha doğrusu time machine'den geri yükleme yapmadan önce çalışması normaldi ama sonrasında yine yavaşladı. Program olarak MS Office ve bir-iki uygulama yüklü iMac'i daha çok fotograf arşivim için kullanıyorum yani yavaşlamaya sebep olacak program kurulu değil.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Önemli Bilgilendirme

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza Çerezler yerleştirliyor.
Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, Aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.
Üyelik ve Forum Kurallarımız Lütfen inceleyiniz!