Jump to content

iPhone XS Max Bildirim Sorunu

Rate this topic

Recommended Posts

Öncelikle herkese iyi forumlar dilerim,

Iphone xs max kullanıcısıyım telefonumda wifi açıkken bildirim ile ilgili bir sorun yok fakat hücresel veriye geçtiğim zaman bildirmler gelmiyor. Örneğin whatsapptan gelen mesaj ekranıma düşmüyor ancak whatsapp uygulamasına girince görebiliyorum (diğer uygulamalar için de aynısı geçerli.) sorunu nasıl çözebilirim?

• Belmaci changed the title to iPhone XS Max Bildirim Sorunu
  • Administrator
RaunChy, 9 saat önce yazdı:

Öncelikle herkese iyi forumlar dilerim,

Iphone xs max kullanıcısıyım telefonumda wifi açıkken bildirim ile ilgili bir sorun yok fakat hücresel veriye geçtiğim zaman bildirmler gelmiyor. Örneğin whatsapptan gelen mesaj ekranıma düşmüyor ancak whatsapp uygulamasına girince görebiliyorum (diğer uygulamalar için de aynısı geçerli.) sorunu nasıl çözebilirim?

Merhaba

Whatsapp bildirim ve genel ayarlarında bir değişiklik yaptınız mı ? Onunla alakalı olabilir. Arkaplanda çalışan uygulamalar kısmındaki ayarlarda dahil. 

AyhanTACAR, 5 saat önce yazdı:

Merhaba

Whatsapp bildirim ve genel ayarlarında bir değişiklik yaptınız mı ? Onunla alakalı olabilir. Arkaplanda çalışan uygulamalar kısmındaki ayarlarda dahil. 

Tüm bildirmlerim açık ve aynı zamanda arka planda çalışan uygulamalar açık ve wi-fi ve hücresel veri için ayarlanmış durumda. Telefonu aldığım günden beri böyle bir sorunum var halen çözemedim. Umarım bana yardımcı olabilirsiniz.

• Administrator
RaunChy, 18 dakika önce yazdı:

Tüm bildirmlerim açık ve aynı zamanda arka planda çalışan uygulamalar açık ve wi-fi ve hücresel veri için ayarlanmış durumda. Telefonu aldığım günden beri böyle bir sorunum var halen çözemedim. Umarım bana yardımcı olabilirsiniz.

Merhaba

Güncellemeniz var mı iOS veya App başka da bir çözüm gelmiyor aklıma..

AyhanTACAR, 24 dakika önce yazdı:

Merhaba

Güncellemeniz var mı iOS veya App başka da bir çözüm gelmiyor aklıma..

IOS 12.1.1 kullanıyorum. 

Katsumoto, Bir saat önce yazdı:

Konuyla ilgili Apple müşteri hizmetleri ile görüşmenizi tavsiye ederim 

Bir kaç yerden daha araştırdım bazı insanların da başına böyle bir durum gelmiş ama çözüm malesef yok. Yarın müşteri hizmetlerini arayacağım umarım çözerler. 

Katsumoto, 9 saat önce yazdı:

Konuyla ilgili Apple müşteri hizmetleri ile görüşmenizi tavsiye ederim 

Az önce müşteri hizmetleri ile iletişime geçtim bir süre beklememin ardından, telefonun yeni olduğunu ve bu tür sorunlarla karşılaşabileceğimi söylediler çözüm için iki yol sundu;

- Ağ ayarlarını sıfırlamak.

- Tüm ayarları sıfırlamak.

Ağ ayarlarını sıfırladım fakat bir çözüm olmadı

Bugün tüm ayarlarımı sıfırlayacağım.

İkisi de olmazsa, bir yazılımsal sorun olduğunu ve yeni bir güncelleme gelene kadar beklememi tavsiye ettiler.

Gelişmeleri buraya yazacağım.

RaunChy, 14.12.2018 - 09:47 yazdı:

Az önce müşteri hizmetleri ile iletişime geçtim bir süre beklememin ardından, telefonun yeni olduğunu ve bu tür sorunlarla karşılaşabileceğimi söylediler çözüm için iki yol sundu;

- Ağ ayarlarını sıfırlamak.

- Tüm ayarları sıfırlamak.

Ağ ayarlarını sıfırladım fakat bir çözüm olmadı

Bugün tüm ayarlarımı sıfırlayacağım.

İkisi de olmazsa, bir yazılımsal sorun olduğunu ve yeni bir güncelleme gelene kadar beklememi tavsiye ettiler.

Gelişmeleri buraya yazacağım.

Ben de iPhone XS (iOS 12.1.1) kullanıcısıyım, aynı sorunla karşılaştım.

Hücresel Veri Kullanırken Karşılaştığım Sorunlar ;

1 Bildirimler gelmiyor

2 iMessage mesaj gönderilmiyor

3 FaceTime araması yapılmıyor

4 Mail uygulamasını açtığımda internet bağlantısı yok uyarısı geliyor.

Bugün müşteri hizmetleriyle görüştüm, sorunun yeni bir güncelleme ile halledileceğini söylediler.

Umarım güncelleme erken gelir.

Aynı sorun benim telefonumda da var şu an için tek çözüm şu;

telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlayın ve kurulumunu tekrardan yapın ve asla telefonunuzu kapatmayın, eğer cihazınızı kapatıp açarsanız veya şarj bitmesi sonucu telefon kapanırsa problem yeniden nüksediyor. 

Bu hafta cihazımı zorlu ya götüreceğim ya düzeltsinler, düzeltilmiyorsa iade isteyeceğim sonuçta ayıplı ürün durumunda cihazımız

• Administrator
Sefira, 2 saat önce yazdı:

Aynı sorun benim telefonumda da var şu an için tek çözüm şu;

telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlayın ve kurulumunu tekrardan yapın ve asla telefonunuzu kapatmayın, eğer cihazınızı kapatıp açarsanız veya şarj bitmesi sonucu telefon kapanırsa problem yeniden nüksediyor. 

Bu hafta cihazımı zorlu ya götüreceğim ya düzeltsinler, düzeltilmiyorsa iade isteyeceğim sonuçta ayıplı ürün durumunda cihazımız

Bildirim ile bir sorunla tlf değiştirme yapacaklarını sanmıyorum donanımsal birşey değil nihayetinde yanılmıyor isem yazılımsaldır oda güncelleme ile çözülür.

bende de ( iPhone X) bazı uygulamalarda bildirim sayısı sadece 1 olarak gözüküyor ama hepsinde değil çokta umursamıyorum şahsen.

• Administrator
Dün gece sorunu çözecek yazılım güncellemesi yani IOS 12.1.2 yayınlanarak sorun çözüldü. Konu kilit, iyi forumlar.

Merhaba

Problemin çözüm bulması güzel oldu Apple iyi yetişti

İyi forumlar.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.