Jump to content
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !
Sign in to follow this  
Serhat Ercan

Mac OS Türkçe Dil Sorunu

Rate this topic

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar şu an elimde 2006 (ya da 2005)  all in one model 2,5 Gb ram olan bir imac var bunda türkçe dil ya da Lion güncellemesini  yüklemek istiyorum ama internette herhangi bir bilgi  bulamadım t bu cihazı nasıl türkçe yaparım . Şu an içerisinde  10.4.11 yüklü içerisinde türkçe dil var fakat en üste getirsem de yeniden başalattığımda yine ingilizce açılıyor. Bu sorunu nasıl halledebilirim bu cihaza atabileceğim en son sürüm hangisi ve usb flash bellek ile atabilir misin atabilirsem talimatları tam olarak nelerdir. 

şimdiden teşekkürler. 

Merhaba

Ayarlardan Türkçe dili ekleyip seçip varsayılan olarak onu atamanız gerekiyor. İngilizce veya diğer diller silin.

Yapamazsanız TeamViewer yükleyin bir bakarız..

AyhanTACAR, 22 dakika önce yazdı:

Merhaba

Ayarlardan Türkçe dili ekleyip seçip varsayılan olarak onu atamanız gerekiyor. İngilizce veya diğer diller silin.

Yapamazsanız TeamViewer yükleyin bir bakarız..

En üste yerleştiriyorum fakat kapatıp açtığımda yine ingilizce oluyor. dediğiniz gibi silmem mi gerekiyor diğer dilleri? böyle mi türkçe olacak? Diğer dilleri nasıl silerim ve TeamViewer derken bunu mac e mi kuracağım? desteklediğini sanmıyorum. Kusura bakmayın mac konusunda çok bilgisizim. 

Edited by Serhat Ercan

Serhat Ercan, Şimdi yazdı:

En üste yerleştiriyorum fakat kapatıp açtığımda ingilizce yine oluyor. dediğiniz gibi silmem mi gerekiyor diğer dilleri böyle mi türkçe olacak?Diğer dilleri nasıl silerim ve TeamViewer derken bunu mac e mi kuracağım desteklediğini sanmıyorum. kusura bakmayın mac konusunda çok bilgisizim. 

Bir de bunun ynaı sıra bu bilgisayara yükeleyebileceğim eli ayağı düzgün en son firmware hangisi acaba bir de varsa link ve talimatları alabilir miyim? 

Serhat Ercan, 1 dakika önce yazdı:

Bir de bunun ynaı sıra bu bilgisayara yükeleyebileceğim eli ayağı düzgün en son firmware hangisi acaba bir de varsa link ve talimatları alabilir miyim? 

Merhaba şuan hiç müsait değilim bir davetteyim. Müsait olunca bakacağım.

dil bölümünde Türkçe harici bir dil kalmasın silin.. 

AyhanTACAR, 3 dakika önce yazdı:

Merhaba şuan hiç müsait değilim bir davetteyim. Müsait olunca bakacağım.

dil bölümünde Türkçe harici bir dil kalmasın silin.. 

Tamam ben de zaten şu an bilgisayar başıdna değilim ancak yarın sabah veya öğlen olabilir. 

Serhat Ercan, 27.01.2019 - 00:05 yazdı:

Tamam ben de zaten şu an bilgisayar başıdna değilim ancak yarın sabah veya öğlen olabilir. 

Tamam denk geldiğimiz bir zamanda bakalim..

AyhanTACAR, 27.01.2019 - 03:18 yazdı:

Tamam denk geldiğimiz bir zamanda bakalim..

Hocam şimdi teamwiewi nereye kuracağım? Ben bir tane pkg dosyası buldum da yine buradan 12 mb türkçe yama önce onu deneyeceğim . 

Serhat Ercan, 27.01.2019 - 06:13 yazdı:

Hocam şimdi teamwiewi nereye kuracağım? Ben bir tane pkg dosyası buldum da yine buradan 12 mb türkçe yama önce onu deneyeceğim . 

Merhaba

Probleminizi hallettiniz mi ?

AyhanTACAR, 03.02.2019 - 21:06 yazdı:

Merhaba

Probleminizi hallettiniz mi ?

Hayır hocam usb den kaç tane yazdırdım (lion vs hepsi 4 gb den falza dosyalar)  hiç biri olmadı alt tuş ile açıyorum usb görünmüyor ... o dil dosyası da uyumsuz sanırım doğrulama gibi bir  hata verdi. mesela bendeki sürüm 10.4.8 iken 10.5 bile kurulmuyor update olarak bu sisteme kurulmaz gibi bir uyarı veriyor. Yardım ederseniz sevinirim .. hatta windows 7 kursak bile olur . 

Edited by Serhat Ercan

Serhat Ercan, 1 saat önce yazdı:

Hayır hocam usb den kaç tane yazdırdım (lion vs hepsi 4 gb den falza dosyalar)  hiç biri olmadı alt tuş ile açıyorum usb görünmüyor ... o dil dosyası da uyumsuz sanırım doğrulama gibi bir  hata verdi. mesela bendeki sürüm 10.4.8 iken 10.5 bile kurulmuyor update olarak bu sisteme kurulmaz gibi bir uyarı veriyor. Yardım ederseniz sevinirim .. hatta windows 7 kursak bile olur . 

Merhaba

Türkçe dil desteği Lion ile başlamış olduğu için sizin sisteminizde Türkçe dil desteği yok 10.4 sistemde TeamViewer yüklenmez elimin altında olmadan direkt birşey yapma olasılığımda sıfır şu aşamada.

çok eski bir sistem ama biraz bakayım ne yapabiliriz tekrar burdan yardımcı olmaya çalışırım.

Evet hocam ben hiç anlamıyorum bakarsanız sevinirim en son ne yükleneebiliyor. windows da olur dediğim gibi.